Şimdi Ara

Kredi Kartı ve Bankamatik Kartlara Ödediğimiz Ücretleri Geçmişe Dönük Nasıl İade Alırız? [SS'li] (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.158
Cevap
187
Favori
561.331
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ykb kartımı 96 yılından bu yana kullanıyorum. Dosyadaki extrelere baktığımda 97 yılında 1.000.000 üyelik ücreti kestiklerini gördüm (eski para) Şu anki zamana göre komik para. Bunu yasal faizi ile mi veriyorlar acaba? Bütün extreleri gözden geçirmem epey bir vakit alacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: srdr91

quote:

Orijinalden alıntı: gunesser

quote:

quote:

quote:

öle bir şansımız varmı sadece kart ücreti ödediğim yıllardakilerin çıktısını istiyebiliyormuyum bide para isterlerse ekstreler için desek tüketici heyeti bunun kanunen hakkımız olduğunu söylüyo desek zorluk çıkarırlarmı ?

ben hepsini istemiştim,,bankayı kıllandırmamıştım,,Sonradan öğrendim Bankalar ücretsiz vermek zorundalarmış..

hepsi çok fazla tutabilir baya süredir kullanıyo babam yani sen dedin ya 1 tl sayfa başı para istediler işte öle derlerse kanunen hakkım dersem güvenlikle falan girmesinler sora kapışmayalım orda :D

En temizi email ile istemek

yani e-mailine yolluyolar sen çıktı alıyosun dğrumu anladım? eğer öyle ise sadece yıllık kart ücretlerinin olduğu sayfalarımı çıkarıp hakem heyetine sundun yoksa tamamını eksiz çıkarıp mı ?

sadece yıllık kart ücretlerinin olduğu sayfaları

• Bilgi için teşekkürler.Geçmişe yönelik ekstreler derken,intenet şubesinden geçmiş dökümanı alsak oluyor mu,yoksa illaki bankadan email vb. olarak istemek mi gerekiyor?
    Bir de 3 senelik falan istesek baya bir sayfa tutar sanırım? (Bu sorunun cevabı gelmiş,sayfayı yenilememişim)

Peki hangileri olduğunu işaretliyor muyuz yoksa orda hesaplıyorlar mı?
    Bir de bu garanti bankasının kestiği poliçeler de dahil mi?

Kısa bir özet geçersek,dahil olanlar;
    Yıllık kart ücretleri
    Yıllık hesap işletim ücretleri
    ??
    ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Opt -- 23 Aralık 2009; 23:30:55 >
  • Şimdi ben temiz bir özet geçeyim hem kendim için, hem de okuyanlar için.

1) Babam 8-9 yıldan beri YKB World Kart kullanıyor. O, bu işlerden pek anlamadığı için ben uğraşacağım. Sorun olmaz sanırım?

2) Önce ykb'yi arayıp kartın alındığı tarihten itibaren tüm extreleri mail adresime göndermelerini istiyorum.
    3) Sadece yıllık ücretlerimi geri alabiliyoruz yoksa nakit avans çekiminde alınan hesap kesim ücreti vs. gibi şeyleride alabiliyormuyuz?
    4) Sadece yıllık ücretler ise yıllık ücretlerin alındığı gözüken extrelerin çıktısını alıyorum (bu belge sahtedir, gerçektir nasıl anlıyor heyet?).
    5) İkamet ettiğim içleye bağlı hakem heyetinle gidip görüşüyorum, verdikleri dilekçeyi dolduruyorum, gerekli extreler ile birlikte teslim ediyor, pul ücreti ödüyorum.
    5) Kısmet olursa paracıklar hesaba geri yatıyor? İlaç gibi gelir.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

öle bir şansımız varmı sadece kart ücreti ödediğim yıllardakilerin çıktısını istiyebiliyormuyum bide para isterlerse ekstreler için desek tüketici heyeti bunun kanunen hakkımız olduğunu söylüyo desek zorluk çıkarırlarmı ?

ben hepsini istemiştim,,bankayı kıllandırmamıştım,,Sonradan öğrendim Bankalar ücretsiz vermek zorundalarmış..

hepsi çok fazla tutabilir baya süredir kullanıyo babam yani sen dedin ya 1 tl sayfa başı para istediler işte öle derlerse kanunen hakkım dersem güvenlikle falan girmesinler sora kapışmayalım orda :D

En temizi email ile istemek

yani e-mailine yolluyolar sen çıktı alıyosun dğrumu anladım? eğer öyle ise sadece yıllık kart ücretlerinin olduğu sayfalarımı çıkarıp hakem heyetine sundun yoksa tamamını eksiz çıkarıp mı ?

sadece yıllık kart ücretlerinin olduğu sayfaları

sana ne kadar teşekkür etsem(k) azdır kardeşim demekki yarın garanti ile yapı krediyi basmaya gerek yokmuş :D müşteri hizmetlerini aramak yeterliyimiş herşey açıklığa kavuştu kafamda çok teşekkürler kardeşim hayırlı akşamlar dilerim

• arkadaşlar bankadan istemenize gerek yok o halde..ykb işletim ücretlerini haziran 10-aralık 10 olarak kesiyor..

internet bankcılığı kullanıyor iseniz tarih tarih çıkıyor..geçmişe dönük yetişemediğiniz yılları isteyin sadece ykb den
  • YKB'nin kestiği ilk altı aylık hesap işletim ücretini, tüketici hakem heyetine şikayet etmiştim. Olumlu sonuçlandı, bankayla da kendileri irtibata geçiyormuş. Yapılan kesinti hesabıma geçti. Kasım sonu itibariyle 2. altı aylık hesap işletim ücretini kesmişler, onun da dilekçesini hazırladım, yarın bir gün veririm. Tüketici sitelerinde örnek dilekçeler, mahkeme ve hakem heyetlerinin örnek kararları var, bunlardan da bir-iki tane eklemiştim dilekçeye.. Bir de yapılan kesintinin dekontunu eklemek lazım, ben internet bankacılığından almıştım dökümü..
  • garanti geçmişe dönük olayını sınırlamış galiba,
    çok eskilere bakamıyoruz internet şubesinden...
  • Konuyu açan Arkadaştan Allah razı olsun. Bu kadar insanın duası Ona bir süre yeter.
    Hemen yarın bütün bankaları ters getircem. İş, Ykb, Ak, Garanti.
  • peki kapattığımız kredi kartlarına bu işlemi yapabiliyormuyuz?
  • Bilgilendirme için çok teşekkürler, hemen bankamı arayıp ekstre talebinde bulundum birkaç güne kadar geri dönüş yapılacağını söyledi müşteri temsilcisi.

Şimdi çok önemli bir sorum daha olacak. Yurtdışından gelen para transferlerinde 30$ gibi bir ücret kesiliyor, bunun da geri alınması mümkün olabilir mi acaba?
  • Selam,,arkadaşlar,,,konu madde madde,,tekrar yazılıp 1. mesaj Güncellenmiştir
  • Sanki biryerlerde geçmişe dönük üyelik aidatlarını geriye alamıyormuşuz gibi birşey okumuştum. Söyleyende yine tüketici derneği yetkilisi idi galiba.
    gunesser kardeş sen ne zaman mahkemeye verdin tam olarak?
  • mesajım bulunsun yarın okurum
  • Valla benimde 4 seneden beri kullandığım banka kartım var.İyi oldu bu yazdığın çok teşekkür ederim...
  • Merhaba

Bende cardfinans kredi kartı için basvurmuştum. Daha sonra cardfinansbursaspor kredi kartına basvurdum. 2sinede yolladılar. Neyse baya bi kullandım. Aradan 2 ay sonra Bursaspor cardfinansı kapattırdım. 35 tL işlem ücreti kesmişlerdi unutmuyorum. Neyse sonra normal cardfinan kredi kartımın 2 ay borcunu ödemedim. Neredeyse hergun aramaya başlandılar. Dellendim. Gittim 500tlyi ödeyip kapattırdım. Şuan 2 kartımda yok. Kapatalı 1 ay anca oldu. Gidip geçmişe dönük hesap özetlerini istesem verirler mi? Çünkü en az 70TL geri ödeme alabilirim. Ayrıca Nakit finansbank bankamit kartımıda ettirdim. Onada yıllık ücret alıyorlarmı bilmiyorum. İnş almışlardır. Onun parasınıda alırım belki. Ama hesapta 5tl kaldı. gidip onuda alacam. 5 kurusum kalmasın.

şuan tek kredi kartım var oda garanti. flexi vardı onuda iptal ettirdim. Şimdi onlarında kesin vardır internet bankacılgıdan baktım ama göremedim.onları arayıp emaille isticem.

• Bende worldcard kullanıyorum. 2 yıl önce bankaya başvurmuştum k.kartı ücreti ödemek istemiyorum diye. Kabul etmişler ve benden o yıl ücret kesmemişlerdi. Bende herhalde bu işlem bir seferlik yapılıyor diye bir daha başvurmadım ama birde ne göreyim, bu sene Ağustos da 40 tl ücret kesmişler. Hemen tutuşmuş bir şekilde tlf na sarıldım. Banka yetkilisi geçmişe yönelik herhangi bir iade sözkonusu olmadığını fakat gelecek yıl istersem benden yıllık ücret almayacaklarını ifade etti. Lafa bak "istersem", kim istemezki Hersene başvurmak gerekiyor muş muşBende kabul ettim elbet ama bu geçmişe yönelik ödediğim kart ücretini almayı kafaya koymuştum, tekrar aradım müşteri hizmetlerini, kadın; muhtemelen pis bir şekilde sırıtarak "eğer ücret ekstrenize yansıdıktan sonra 3 ay içerisinde bankamıza başvursaydınuz iade edebilrdik, ama şimdi 3 ay 5 gün geçmiş" dedi, haydaamadem öyle, önceki aramamda niye söylemediniz bunu, tam "sahtekarlık".Sonra nette araştırdım gerçekten bu üç aylık sürenin dikkate alındığı ifade ediliyordu, bende vazgeçmiştim. Ama şimdi bu haberle birlikte kaymakamlığın yolunu tutacam, bakalım bu devirde 40 tl az para değil...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi quasi522 -- 24 Aralık 2009; 3:47:26 >

• Ben biraz önce 15 dk bekledikten sonra. Serap denilen bir kadınla görüşme yaptım. Cardfinans görüşmesi. Kadına ilk şunu dedim. İptal edilen kartılarımın hesap dökümlerini istiyorum. Kadın diyor ki extreniz gözükmemektir. Yahu diyorum biraz önce garantiyi aradım hepsini yolladı. Kredi kartımın kullandıgım süre içince tüm extrelerini istiyorum. İptal ettirmişssiniz dedi. Bende dedim ki ugrastırmayın beni. Bunu istemek yasal hakkımdır,enayi yerine koymayın yollayın dedim. Kredi kartını çıkaralı 7 ay olmuş. 4 ayını yolladı. 3 ayını yollamıyorum. Not düştüm. Yolluyacagım falan dedi. Bende dedim diğerinide yollayın. Hepsini yollayın. Yemın ediyorum allah belasını versin bu bankaların. Niye mi? Nakit bankamitik kartım vardı. Ödedim borcunu iptal edin dedim. Megerse iptal etmemişler. neymiş mevduat hesabı imiş. Bankaya gidip kapattıracakmışım. İyide dedim ben bakanya gittim gişe görüvlisi bana hepsinin iptal oldugunu söyledi. Mesaj bile geldim dedim. Ya cıldıracam arkadas anlamıyorum ben.birde 3 tlilik borc cıkmış. 5 tl alacagım varken. geçmişse dönük alışveriş faizi imiş. Ulan yarın gidip basacam nilüfer carfinansı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Opinion -- 24 Aralık 2009; 4:20:43 >

• ziraat maximum yılda 10 TL alıyor. Miktar düşük diye itiraz etmedim.
  • kart ücretleri konusunda garanti nin hatrı sayılır.45 tl gibi bir rakam almışlardı yanılmıyorsam bende iptal ettirdim.aradılar.şu kadar harcama sözü verin almayalım vss.yok dedim.işte biz çoğu yerde geçerliyiz vss.dedi. sizler kadar geçerli olan bir çok banka kartı var.siz 10 yapıyorsanız onlar 8 yapıyor vss.ne yaptıysa ikna edemesi beni ve iptal ettirdim.kendilerini vazgeçilmez sanıyorlar.kaldı ki zaten dedim benim alışverişlerimde komisyonu alıyorsunuz satıcıdan.ık mık şey yok kalsın dedim bitti.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.