Şimdi Ara

Kredi Kartı ve Bankamatik Kartlara Ödediğimiz Ücretleri Geçmişe Dönük Nasıl İade Alırız? [SS'li] (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.158
Cevap
187
Favori
561.333
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • işbankasını aradım sadece 8 ay öncesine kadar olan ekstreleri gönderebiliriz daha fazlasını gönderemeyiz diyorlar çakallar :/
  • Merhabalar;
    Bu konuda acaba bir tarih sınırlaması varmı(kart çıkarılan tarihle ilgili olarak) Zira bu çakallar böyle kararlar alınmaya başladıktan sonra sözleşmelerini değiştirdiler diye hatırlıyorum.

Kardeşimin Garanti Bonus Kartı 2007 yılında çıkarttık, en son 35 mi 45 mi ne ücret almışlar.
    İptal ettirelim diyorduk bu konuyu görünce, hakem heyetine başvuralım dedik.
    Fakat kart başvuru şu tarihten önce olanlar diye bir durum varmı bu konuda.
    Onu öğrenmek istedik.

Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: ETA

Merhabalar;
    Bu konuda acaba bir tarih sınırlaması varmı(kart çıkarılan tarihle ilgili olarak) Zira bu çakallar böyle kararlar alınmaya başladıktan sonra sözleşmelerini değiştirdiler diye hatırlıyorum.

Kardeşimin Garanti Bonus Kartı 2007 yılında çıkarttık, en son 35 mi 45 mi ne ücret almışlar.
    İptal ettirelim diyorduk bu konuyu görünce, hakem heyetine başvuralım dedik.
    Fakat kart başvuru şu tarihten önce olanlar diye bir durum varmı bu konuda.
    Onu öğrenmek istedik.

Teşekkürler

Kredi kartı aidatlarını iptal kararını veren mahkeme kararında; sözleşmelerde alınacak ücretlerin miktar olarak belirtilmesi ve sözleşmelerin 12 punto büyüklüğünde hazırlanması gerektiğini belirtmiştı. Bu karardan sonra da bankalar buna uygun sözleşmeler hazırlayıp imzalattılar. Tarihi hatırlamıyorum. Tüketici dernekleriyle görüşüp daha tatminkar bir cevap alabilirsiniz.

Daha önce de benzer bir konu açılmıştı. Oradaki arkadaşta başvuruya giderken ödediği taksi faturasını da ekleyerek bunu da tazmin etmişti diye hatırlıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: MeNTuS

Sanki biryerlerde geçmişe dönük üyelik aidatlarını geriye alamıyormuşuz gibi birşey okumuştum. Söyleyende yine tüketici derneği yetkilisi idi galiba.
    gunesser kardeş sen ne zaman mahkemeye verdin tam olarak?

Bonus için temmuz,,
    ykb world için eylül
    ykb bankamatik eylül
  • quote:

Orijinalden alıntı: AurorAbeam
    3) Sadece yıllık ücretlerimi geri alabiliyoruz yoksa nakit avans çekiminde alınan hesap kesim ücreti vs. gibi şeyleride alabiliyormuyuz?

Hocam abartma istersen, kullandığın para o senin, yüzsüzlük yapıp onun ücretini de geri mi isticen.
  • @gunesser Allah razı olsun kardeş bankaların zamanında bizden haksız olarak aldığı paraları geri alabileceğiz
    Benimde merak ettiğim babamın kullandığı (ykb) 10senelik kartın ekstresini verirlermi ödemesini yaparlarmı
  • Dört bankadan kredi kartım ve mevduat hesabım var. Yapı Kredi kredi kartı ücreti hiç yansıtmadı. Harcama tutarım her ay limitimin en az yüzde 90'ı kadar olduğundan hiç yansıtmıyorlar bile senelerdir. Hesap işletim ücreti de bir kez yansıttı daha sonra hiç almadılar. Finansbank kredi kartı ücretini aradığınızda 6 aylık üyelik sözüyle uğraştırmadan iade ediyor zaten ama hesap işletim ücretini iade etmiyor. Bu yla başvurulabilir. HSBC kart ücretini iade ediyor ama çok ciddi şekilde uğraştırıyor. Ağzınızın çok iyi laf yapması lazım, karşınızdaki kadını bastırabilmeniz lazım. İş Bankası da almıyor benden ne kredi kartı için ne hesap için. Ziraat Bankasında da hesabım var, ondan da daha bir kesinti yapıldığını görmedim. Ama bu ücretler çok kişinin canını yakıyor. Konu çok iyi olmuş. Ellerine sağlık kardeş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MadMesut

@gunesser Allah razı olsun kardeş bankaların zamanında bizden haksız olarak aldığı paraları geri alabileceğiz
    Benimde merak ettiğim babamın kullandığı (ykb) 10senelik kartın ekstresini verirlermi ödemesini yaparlarmı

Tşk ederim,,Verirler,,şimdiye kadar bir çok arkadaşım başvurdu,,Ekstreler konusunda hiç sorunla karşılaşmadık
    hepsi tıpış tıpış yolladı,,yollamak zorundalar da,,
    Lütfen yılmadan,,Deneyiniz,,Başaracaksınız,,
  • quote:

Orijinalden alıntı: tori

arkadaşlar bildiğiniz kart ücreti hesap ücreti falan almayan bankalar nereleri? şartsız pazarlıksız herkes için olan tabi. bunları paylaşalım ve kullanalım ki daha faydalı olsun.

bank asya,ben oradan mastercard aldım onu kullanmaya baslıyacağım artık
  • Valla bu konuyu açan arkadaştana Allah razı olsun.
    En çokta şu biziz sömüren garantiden paralarımı alacağım için çok seviniyorum
    Bende konuyu okur okumaz hemen garantiyi aradım ve 2 kartım için 2006dan bu zamana kadar olan bütün ekstrelerimi istedim ve hemen yolladılar garanti benden tam 240tl para almış 3 senede, ardından yapıkrediyi aradım ancak son 6 ayı verebiliriz dediler diğerlerinin arşivde olduğunu söyledi bende gerekli olduğunu söyledim ve bayanda arşivden çıkarmanın 2-3 günü alabileceğini söyledi.Bende seve seve bekleyeceğimi söyledim.tek yollasınlarda sorun değil 2/3 gün.
    Şimdide finansbankı arayacağım ve ondanda isteyeceğim insanlardan zorla para almak neymiş görsünler
    Ama en çokta garantiden alacaklarım için seviniyorum bende bi kaç defa kartı iptal ettireceğim diye bülöf yaptım ama yemediler telefondaki bayan kartı kapatabileceğini söyledi bende yan çizmek zorunda kaldım ama vadesiz hesaplarını kapattım 6 aylık hesap işletim ücreti olarak 32,50tl kesmişlerdi onu isteyeceğim

• quote:

Orijinalden alıntı: b_sevki

quote:

Orijinalden alıntı: tori

arkadaşlar bildiğiniz kart ücreti hesap ücreti falan almayan bankalar nereleri? şartsız pazarlıksız herkes için olan tabi. bunları paylaşalım ve kullanalım ki daha faydalı olsun.

bank asya,ben oradan mastercard aldım onu kullanmaya baslıyacağım artık

Kredi kartlarından yıllık kart ücreti almıyor. Temassız DIT kart çıkardılar o daha süper birşey takside bozuk para, otobüste vapurda akbil, köprüde kgs. İnternet bankacılığı hertürlü eft vs. işlemlerinden ücret almıyor çünkü kullanıyorum. Bence de BankAsya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SPaCeLoRD

quote:

Orijinalden alıntı: AurorAbeam
    3) Sadece yıllık ücretlerimi geri alabiliyoruz yoksa nakit avans çekiminde alınan hesap kesim ücreti vs. gibi şeyleride alabiliyormuyuz?

Hocam abartma istersen, kullandığın para o senin, yüzsüzlük yapıp onun ücretini de geri mi isticen.

Sormak ayıp değil hocam Merak sadece. Onlar sömürerek yüzsüzlük yapıyor, biz sorarak yüzsüzlük yapmışız çok mu

• quote:

Orijinalden alıntı: gunesser

Matbu evrak var onu dolduruyorsun başka bişey yapmıyorsun,,Başvurduğunda sana aşağı yukarı bir zaman veriyorlar,,1 ay sonra 2 ay sonra v.s.
    Mesela,,3 senelik kart aidat ücreti ödemişiniz,,bankadan dökümanları alıyorsunuz,,üyelik aidat ücreti kesilen ayları çıktısını alıp teslim ediyorsunuz,,

Hocam öncelikle bilgilendirme için binlerce kez Allah Razı olsun. Üyelik aidat ücreti kesilen ayların çıktısı olarak internet şubesinden aldığımız çıktı kabul görüyormu yoksa mutlaka bankadan/telefon ile müşteri hizmetlerinden almamız mı gerekiyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orislevin -- 24 Aralık 2009; 14:43:40 >
  • 14 senelik kredi katımı 5 ay önce kapttırdım, bu konuda yapabileceğim birşey var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: orislevin

quote:

Matbu evrak var onu dolduruyorsun başka bişey yapmıyorsun,,Başvurduğunda sana aşağı yukarı bir zaman veriyorlar,,1 ay sonra 2 ay sonra v.s.
    Mesela,,3 senelik kart aidat ücreti ödemişiniz,,bankadan dökümanları alıyorsunuz,,üyelik aidat ücreti kesilen ayları çıktısını alıp teslim ediyorsunuz,,

Hocam öncelikle bilgilendirme için binlerce kez Allah Razı olsun. Üyelik aidat ücreti kesilen ayları çıktısı olarak internet şubesinden aldığımız çıktı kabul görüyormu yoksa mutlaka bankadan/telefün ile müşteri hizmetlerinden almamız mı gerekiyor?

Hepimizden Allah Razı olsun
    Tabiki görür,,Yalnız Bankanızın,,ismi, cismi gözükecek şekilde olsun

• quote:

Hepimizden Allah Razı olsun
    Tabiki görür,,Yalnız Bankanızın,,ismi, cismi gözükecek şekilde olsun

Cevap için çok teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: biri89

14 senelik kredi katımı 5 ay önce kapttırdım, bu konuda yapabileceğim birşey var mı?

Zaman aşımı süresini bilmiyorum,,Çıktıları alıp bir uğra,,
    Aidat ücreti yüzünden kapatmış olduğunu belirt,,yardımcı olurlar
  • benim bildiğimde ykb telefonla iptal ettirtebiliyorsunuz,
    ancak birde şöyle bi durum var
    eski sözleşmeler 8 punto ile yazıymıştı, o puntoyla yazılan sözleşmelerdeki kredi kart aidatları geçersiz sayılıyordu yeni sözleşmeler 12 puntoda yazılmıştı bunlardaki aidatları ödemek zorunda kalabiliyorsunuz,
    bir araştırın derim.
  • HSBC şimdi mail attım bakalım ne cevap gelicek..
  • şimdi baktımda garanti hep temmuzda yansıtmış,
    world ise aralık ektresinde. sizde farklı olabilir yanlış yönlendirmiş olmayım.
    arkadaşa çok teşekkürler. hazırlıkları yapıp en kısa sürede topuna başvuruyorum.
    min 7 senelik her bankadan kartım var. bı sene çoğunu kapattım. umarım kapattıklarımnda geri gelir.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.