Şimdi Ara

Kredi Kartı ve Bankamatik Kartlara Ödediğimiz Ücretleri Geçmişe Dönük Nasıl İade Alırız? [SS'li] (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.159
Cevap
187
Favori
561.317
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çok sağolasın hocam üyelik işlemlerinin alınan paranın haddi hesabı yoktu geri dönmesine çok sevindim
  • gerci suan kartı o borc yuzunden kapattırdım.. artık onun iadesini verirlermi bilmiyorum.. 1 ayın gecmesini bekliyorum bakalim yine borc falan cıkartacaklar mı ?.

konunun dewamli takipcisi olarak sık kulanılanlar'a ekliyorum. gelişme olursa yazarım buradan. yarın falan bi gidip soruşturayım bakim bişi yapabiliyormuyuz
  • Arkadaşlar dikkat edilmesi gereken bir hususta hakem heyetine davayı kabul ettirebilmeniz. Hakem heyetine bişey diyemem ama iş güzar sekretaryaları işleri fazlalaşmasın diye sizi başlarından savmaya çalışabilirler. yaşadığım bir olayı anlatayım;

tuketici hakem heyetleri kaymakamlıkta ve herkez ya alışveriş yaptıgı yerin bağlı bulunduğu kaymakamlığa yada ikametinin olduğu kaymakamlığa başvurmak zorunda. Daha önce başıma gelen olayda cep telefonunun bir senede 5 sefer arıza yapması ve en son servise verdiğimde tamir için 30 günlük zaman aşımının gerçekleşmesi nedeniyle ikametimin ve satıcı fırmanın bulunduğu bölge kaymakamlığındaki heyete gittiğimde sekretere derdimi anlatıp dava açtıramadım. Aldığım cevap yanlış biliyorsun şöyle olmaz böyle olur falan oldu. Sonrasında dava açsak kabul olmaz olursa heyet toplancak karar verilcek şu bu tebliğat falan 3 ayı bulur dedi. Bende iş yerinin bağlı bulunduğu kaymakamlığa gittim, onlar sorunumu dinleyince tamam haklısın ve mahkemeyi kesin kazanırsın ama bizim dava açmamız için bizim ilçe sınırları içinde ikamet ettiğini belgelemen lazım diyince hemen üzerime olan 1 faturayı adres teyidi için verdim ve 15 günde telefonun fatura bedelini geri aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dangeraus -- 23 Aralık 2009; 20:12:27 >

• kayamaklamlığıa ekstrelerle birlikte mi ighdiyoruz sadece. başka götürmemeiz gereken bişi var mı
  • ben eskişehirdeyim yapı kredi bankası kartını 2 seneden beri kullanıyorum geçen sene bankaya dilekçe yazmama rağmen parayı iade etmediler bu ayda yenisi geldi toplam 70 t...l bide bu yolu deneyim bakayım...dilekçe örneği tüketeci hakem heyetinde varmı ?...
  • Diğer konuya yazdım buraya 'da yazayım.
    Garanti bankası sizlere sormadan etmeden , telefonla talimat aldık diyerek sizleri sigortalı yapıyor.

Eğer ki buna da itiraz ederseniz paşalar gibi 35 TL alıyorsunuz. Bilginize.

Örnek:

quote:

quote:

GARANTİ BANKASI Esgpol Ücretini İade Etmeli
    Garanti Bankası hesabımdan Esgpol açıklaması ile örneğini verdiğim gibi 25.11.2009 ESGPOL-TES9406186-0-200-FAT13.11.2009 bir şey ve ben sigorta yapmadığım halde hayat sigortası primi denen bir şey kesmiştir.

Öğrenci olduğum ve öğrenci hesabımı yeni açtığım için bu tür kesimlerin geri ödenmesini rica ediyorum.

http://www.sikayetvar.com/sikayet/no/516538/g/GARANTI+BANKASI+Esgpol+Ucretini+Iade+Etmeli

• Merak ettiğim hesap işletim ücreti adı altında kestikleri ücreti geçmişe dönük nasıl isteyeceğiz?
    Geçmişe dönük bütün hesap hareketlerini istersek çok tutmaz mı ?
  • Bilgilendirme için teşekkürler...

Parasını alanlar bu konuya hangi bankadan kaç lira aldıklarını yazarlarsa sevinirim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: HeLLoRd_85

card finans acaba verir mi

bu konuyu görmeden önce aramıştım.yıllık kart aidatını geri alanlar var diye.karşıdaki görevlinin söylediği laf : Efendim sizi mağdur etmemek adına iade edebilirdik,fakat 8.ayda çekilen para için birşey yapamayız.8.ayda veya 9.ayda arasaydınız olabilirdi.Bende dedim laga luga yapmanın anlamı yok isteseniz parapuan cart curt olarak verebilirsiniz.. Olmaz bilmem kemküm etti iyi dedim kapat..

kartı ilk aldığımdada 10tl kart parası çekmişlerdi + 25 bu sene çektiler.konuyu takip edecem sonuç alanlar olursa gider yaparım bende...
  • Ben geçenlerde ayakkabı alacaktım. Kredi kartı hesabıma ayakkabı parasını yatırdım ki taksitle alayım diye mağazadan. Sonra gittim mağazaya, bir baktım limit yetersiz diyo, alamadım tabi ayakkabıyı. Sonra bankamatiğe baktım, ben parayı yatırır yatırmaz 25 TL kart aidatı kesmişler.

Ertesi gün aradım bankayı, blöf yapayım da belki yerler diye. Daha önce yutturmuştum çünkü.

Kadına dedim ki, "beni mağdur ettiniz kapatın kartımı"

Aldığım cevap şuydu:"pekala iptal talebinizi gerçekleştiriyorum, diğer kartınızı da iptal edeyim mi?"

yemedi blöfü tabi
    ben de dur ben seni sonra ararım dedim kapadım

• quote:

Orijinalden alıntı: gunesser

quote:

Orijinalden alıntı: jamesdean0701

YKB ait 8 yıldır kullandığım kredi kartım var.Bugüne kadar olan bütün eski kesintileri geri alabilirmiyim?Ayrıca bunun için dilekçe örneğine nerden ulaşabiliriz.

Alırsın,,Dilekçe örneğine gelince,,
    tük.hak.hey. gittiğinde orada dolduruyorsun

quote:

İstemesini Bildikten sonra Hepsinden alırsın
    Sevgili gunesser geçmişe dönük hesap kesim ekstreleri ile birlikte kaymakamlığa gidip dilekçe dolduruyoruz peki dilekçede neler geçiyor ne yazmamız gerekiyor ?? gelişmeleri ve sonuçları nasıl takip ettin ??

• quote:

Orijinalden alıntı: serdar_85

quote:

Orijinalden alıntı: gunesser

quote:

Orijinalden alıntı: jamesdean0701

YKB ait 8 yıldır kullandığım kredi kartım var.Bugüne kadar olan bütün eski kesintileri geri alabilirmiyim?Ayrıca bunun için dilekçe örneğine nerden ulaşabiliriz.

Alırsın,,Dilekçe örneğine gelince,,
    tük.hak.hey. gittiğinde orada dolduruyorsun

quote:

İstemesini Bildikten sonra Hepsinden alırsın
    Sevgili gunesser geçmişe dönük hesap kesim ekstreleri ile birlikte kaymakamlığa gidip dilekçe dolduruyoruz peki dilekçede neler geçiyor ne yazmamız gerekiyor ?? gelişmeleri ve sonuçları nasıl takip ettin ??

Matbu evrak var onu dolduruyorsun başka bişey yapmıyorsun,,Başvurduğunda sana aşağı yukarı bir zaman veriyorlar,,1 ay sonra 2 ay sonra v.s.
    Mesela,,3 senelik kart aidat ücreti ödemişiniz,,bankadan dökümanları alıyorsunuz,,üyelik aidat ücreti kesilen ayları çıktısını alıp teslim ediyorsunuz,,

• Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: dangeraus

Arkadaşlar dikkat edilmesi gereken bir hususta hakem heyetine davayı kabul ettirebilmeniz. Hakem heyetine bişey diyemem ama iş güzar sekretaryaları işleri fazlalaşmasın diye sizi başlarından savmaya çalışabilirler. yaşadığım bir olayı anlatayım;

tuketici hakem heyetleri kaymakamlıkta ve herkez ya alışveriş yaptıgı yerin bağlı bulunduğu kaymakamlığa yada ikametinin olduğu kaymakamlığa başvurmak zorunda. Daha önce başıma gelen olayda cep telefonunun bir senede 5 sefer arıza yapması ve en son servise verdiğimde tamir için 30 günlük zaman aşımının gerçekleşmesi nedeniyle ikametimin ve satıcı fırmanın bulunduğu bölge kaymakamlığındaki heyete gittiğimde sekretere derdimi anlatıp dava açtıramadım. Aldığım cevap yanlış biliyorsun şöyle olmaz böyle olur falan oldu. Sonrasında dava açsak kabul olmaz olursa heyet toplancak karar verilcek şu bu tebliğat falan 3 ayı bulur dedi. Bende iş yerinin bağlı bulunduğu kaymakamlığa gittim, onlar sorunumu dinleyince tamam haklısın ve mahkemeyi kesin kazanırsın ama bizim dava açmamız için bizim ilçe sınırları içinde ikamet ettiğini belgelemen lazım diyince hemen üzerime olan 1 faturayı adres teyidi için verdim ve 15 günde telefonun fatura bedelini geri aldım.

Ben Eskişehir de yaşamaktayım,,senin karşılaştığın sorunla karşılaşmadım,,
    tük.hak.hey. görevliler ayakta karşıladılar ilgi alaka,, çay,, kahve,, muhabbet çok güzeldi,,
    Zaten gelenlerin yüde 90 nı Kredi kartı ile ilgiliydi,,Onların görevi zaten bu
    tüketicinin problemlerini çözmek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gunesser -- 23 Aralık 2009; 22:05:45 >

• şimdi benım 4-5 t ane kredi kartim bankamatık kartım var

hepsi için ayri form mu dolduruyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: istceko

şimdi benım 4-5 t ane kredi kartim bankamatık kartım var

hepsi için ayri form mu dolduruyoruz

Evet,
  • Arkadaşlar ,,ilk başta bu ücretleri alabileceğimi hiç sanmamıştım
    Tesadüfen bir arkadaşım bahsetti,,onla beraber gidip işlemlerimizi hallettik
    Sonuçta ikimizde aldık,,
    Ben toplam 335 tl aldım,, toplam 10 12 tl pul parası verdim hepsi bu kadar
    Şimdi herkesle Paylaşıyorum,,sizde lütfen herkesle paylaşın
    bankaların bizi kene gibi emmesini izin vermeyelim
  • ben kartımı iptal ettim 2 ay kadar oluyor geriye dönük 4 senelik kart ücretini alma hakım varmıdır arkadaşlar. hersene 50 tl kestiler
  • Bana bir keresinde garanti bu aidat ücretini yansıttı. Uzun uğraş sonucunda son olarak Ergün Özen in mail adresine ulaşıp uzunca bir şikayet mail attım. Bir gün sonra uzlaşmak için aradılar ve aidatı geri ödediler. Anlayacağınız garantiyi ayağa kaldırdım aidatı iptal ettirdim.

Herkes hakkını arasın. Zaten bir çok banka bonus veya iade olarak geri veriyor. Bazı bankalar kıllık çıkarıyor eğer siz daha kıl olursanız alırsınız.
  • geçmişe dönük hesap ekstrelerini bankadan istiyorsunuz demisşsiniz ama biz isteyince vereceklerini sanmıyorum tabi deneyeceğim... 10 senede bana 2 bankamdan 120+120 ekstre geldi neredeyse

benim bildiğim mahkemeye başvurmamız ile bankalar istenen belgeleri oraya vermek zorunda kalıyor
    TEŞEKKÜRLER...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Samsung-İstanbul -- 23 Aralık 2009; 22:24:11 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.