Şimdi Ara

Kredi Kartı Aidatını Geri Almak (Kesin Çözüm) (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
300
Cevap
134
Favori
35.891
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
73 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yukarıdaki yöntemi izlerseniz kesinlikle iade alırsınız
  • hp_anka H kullanıcısına yanıt
    telefonla aradım biz sizi 2 günde arayacağız dediler.

önce maaş müşterisi olmamı kullanacağım olmadı kapatma blofü ve ilk mesajda yazanlarıdeneyeceğim. teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hp_anka

Yukarıdaki yöntemi izlerseniz kesinlikle iade alırsınız
    Yönlendirmeniz için teşekkürler e-devlet üzerinden işlem yapmama gerek kalmadan iadeyi :D nasıl bir kafayla yaptılarsa kapatmış olduğum kredi kartına gerçekleştirdiler:).Şimdi kapalı kredi kartına yaptıkları iadeyi normal hesabıma aktarmak için uğraştıracaklar. Çalışanların çoğu bir şeyi bilmiyor dün aradım çağrı merkezi çalışanı karta yapılan iadeyi hesaba aktarabilirsiniz dedi :) bugün denedim sistem kapatmış olduğunu kredi kartında bu işlemi gerçekleştiremezsiniz diyor. Çok ilginçler doğrusu
  • ozkan_mee O kullanıcısına yanıt
    Kapalı karttan vadesiz hesaba aktarma işlemini müşteri hizmetleri yapıyor diye biliyorum
  • büyük ihtimal öyle olucak ama dün konuştuğum çağrı merkezi çalışanı bizi aramadan kendiniz yapabilirsiniz dedi :). Tekrardan teşekkür ediyorum bizleri bilgilendirdiğiniz için. Ben sonuca ulaştım şimdi vadesiz hesaba aktarıp işlemi tamamlayacağım umarım yapabilirler darısı diğer arkadaşların başına uğraştırmadan çözüme kavuşmaları dileğimle.
  • Akbank 189 TL aidatı çaktı ve geçti. Ben de yazılı iade reddi ile ilgili yazılı bildirim aldım, sonra da TBB Bireysel Müşteri Hakem Heyetine başvurdum. 3 aydır inceleniyor, süre sizce de biraz fazla uzamamış mı?

Kredi Kartı Aidatını Geri Almak (Kesin Çözüm)
  • Ben şikayetvar üzerinden yaptım birde internet siteleri üzerinden yaptım şak 1 hafta da iade ettiler bende şaşırdım doğrusu :\ umarım bilgili arkadaşlar yardımcı olacaktır.
  • Bana da Axess Card / Akbank 150 tl kart aidatı yazmış. Bir anlık öfke ve blöf için kapatın dedim. Tak diye kartı kapattılar. Hatta üzerindeki otomatik fatura ödeme talimatları falan da silindi. Twitter dan durumu yazdım kendilerine. Müşteri kaybetmek bu kadar mı kolay minvalinde. 1 2 saat sonra bir çalışan aradı. 6 ay açık tutarsam 150 tl chip para yükleyeceklerini, fatur talimatlarımı da tekrar girersem 100 tl de öyle alacağımı söyledi. Kabul ettim. 17 18 yıldır Axess im var ilk kez kapatın dediğimde hiç bir kelime etmeden kapattılar. Demekki zor durumda bankalar da.
  • Süreci olabildiğince uzatmışlar resmen kaç aydır bir gelişme yok, garanti bankası üstüne yatacak gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: r__kara

Süreci olabildiğince uzatmışlar resmen kaç aydır bir gelişme yok, garanti bankası üstüne yatacak gibi
    Aynen öyle, cuma günü görüştüm. Mayıs ayında açtığım dosya için hala Akbank'a daha bildirim yapılmamış.
  • Ben de buradaki bilgilere istinaden başvuru yaptım.Olumlu dönüş yapıldı ama daha kart kapalı olduğu için alamadım.
  • kaptan4423 kullanıcısına yanıt
    Kartı hiç açtırmayacaksanız o ücretin hesabınıza iadesini isteyin
  • quote:

Orijinalden alıntı: bizimoglan

Aynen öyle, cuma günü görüştüm. Mayıs ayında açtığım dosya için hala Akbank'a daha bildirim yapılmamış.

Alıntıları Göster
    Güncelleme paylaşıyorum. Bugün şikayetim çözümlendi. Akbank kredi kartı yasaldır bıdı bıdı muhabbet yapıp kart aidatını 6 ay kapatmama şartıyla iade ediyoruz diye e-posta attı. 189 TL kredi kartıma iade edildi. Zaten kart aidatı yansıttıkları ayda da aradığımda 60 TL yüklemişlerdi. Kendileri zararlı çıktılar. Hepsine reva bunların.

• Son ekstremde 158 liralık kart aidatı ücretini iptal ettirmek için çağrı merkezini aradım ancak bana %75'i iade edilebileceği söylendi ve bende kabul etmedim, yılların Yapı Kredi Bankası 40 lira için 25 yıllık müşterisinden oldu ve kredi kartımı kapattım, ayrıca kredi kartlarından alınan aidat ücretlerinin müşteri ile müzakere edilmeden alınamayacağına dair emsal mahkeme kararları var, kesinlikle bu işin peşini bırakmayacağım müşteri temsilcisine bana bu ücretin %75'ini alacağınıza dari yazılı belgeyi mail adresime atın dedim diretti ,sadece posta yoluyla gönderebiliyoruz dendi , bende açık adresimi vererek posta bekleyip , belge elime geçince o belge ile e-devletteki bankaları birliği hakem heyetine başvuruda bulunacağım , ondan sonra eşşek gibi ödemek zorundalar , yetti be her sene her sene kart ücreti
  • Hocam kredi kartı aidatını geri almak için mutlaka aidatsız bir kredi kartı açtırıp ondan sonra mı başvurmak gerekiyor ? kartı tamamen kapatıp aidatsız kredi kartını da almak istemezsek yapılacaklar nedir acaba ?

@hp_anka
  • helsloot kullanıcısına yanıt
    Aidatsız kart almak zorunda değilsiniz. Tamamen de kapatabilirsiniz. Yukarıda da belirtmiştim aslında. Aynı yöntemi izleyin
  • quote:

Orijinalden alıntı: hp_anka

Aidatsız kart almak zorunda değilsiniz. Tamamen de kapatabilirsiniz. Yukarıda da belirtmiştim aslında. Aynı yöntemi izleyin
    Hocam banka yazılı olarak normal posta yoluyla yollamak istedi email atmak varken ! , ancak posta 2 hafta oldu gelmedi bugün aradım hızlandırıyorum vs diye geveledi uyanıklar biliyorlar nereye başvuru yapacağımı o yüzen yollamak istemiyorlar , Bankalar birliğine banka tarafından gönderilen yazı olmadan başvuru yapsam çözüme kavuşma olasılığı nedir peki ? illa bankadan alınan cevabı eklemek gerekiyor mu ?
  • helsloot kullanıcısına yanıt
    Bankaya başvurduğunuzu belgeleyin yeter. Yazı olmasa da olur. Hatta yazı gelince belgeyi sonradan da ekleyebilirsiniz
  • 29.05.2020 tarihinde yapmış olduğum itiraz, 17.09.2020 itibariyle olumlu sonuçlanmış bulunmakta. Akbank tarafından tarafıma fatura edilen yıllık kart ücretinin kullanıma kapattıktan sonra ki 10 aylık kısmı geri almak için başvuru yapmış olmama rağmen; 1 tam yıl ücreti + 10 aylık ücret + faizleri olarak geri kazanım sağlamış oldum. Konu sahibi arkadaşa, bilgilendirme için çok teşekkür ederim.

Başvuruda belirttiğim belgeler ve işlem tarihleri ise şu şekilde;
    Kartın kullanıma açıldığı tarih,
    İlk alışveriş/kullanım tarihi ve bağlı olduğu ekstre,
    Yıllık ücret kesilen tarihler ve bağlı olduğu ekstreler (iki farklı yıla ait kesintiyi de ekledim, ödediğim iki ücrette faiziyle iade oldu),
    Kartın kullanıma kapatıldığı tarih ve sebebi.

• nerdeyse 15 yıldır hiçbir bankaya kart aidatı ödemedim ödediysemde paarlık karşılgında geri aldım. ilk kez teb iade etmedi. yılardır mortage, tüketici kredisinide burdan kullanmıştım. kartı iptal ettirdim. şimdi mail attım bunlara 198 tl temmuz ayında kesmişlerdi iadesini istedim olmazsa thh tine gidecegim.bakalım
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.