Şimdi Ara

Kredi erteleme nasıl yapılır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
1.369
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ziraat bankası, yapı kredi ve ya diğer bankalardan corona virüsü nedeniyle kredilerini erteleyen kimse var mı arkadaşlar?

Hangi şartlarda ve nasıl ertelediniz?

Nasıl yapılacağına dair en ufak bir bilgi yok?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yasi 50 den asagi olanlar icin yapilmaz umarim. Ne guzel is, kredi al sonra da odeyemem ertele. Ne ala memleket.
  • Kredi erteleme dediğimiz şey, üzerine faiz koyarak borcunu biriktiriyor. Yani anaparanın üzerine tekrardan faiz oranını hesaplayıp ödeyeceğin taksit sayısına bölüyorlar. Faizsiz taksit erteleme diye birşey yok. En azından iş bankasında bu sekilde.
  • Desenize yine krizden bankalar kârlı çıktı. İnsanlar çalışmadığı için borçlarını erteleyecekler kazanan yine bankalar vay anasını

• quote:

Orijinalden alıntı: Ibrahim Akca

Yasi 50 den asagi olanlar icin yapilmaz umarim. Ne guzel is, kredi al sonra da odeyemem ertele. Ne ala memleket.
    Seni ne ilgilendiriyor? Adam borcun üzerine yatacağım demiyor,ertelenmesini soruyor.herkesin kesesi hayatı geçimi ayrı.herseyede fikrini ve burnunu sokma bence.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tv de gazetelerde çok kolay ve hemen olacakmış gibi konuşuluyor.
    70 yaşındaki komşum geldi. Ziraattaki kredisini ileri tarihe almak için
    Komşunun Ziraat hesabına girdim. Sağa bak sola bak. Maalesef öyle bir imkan yok dedim. Ama dedi. Şimdi gazeteden okudum. Nasıl yapıdığı yazıyor dedi.
    Gazeteleri açtım. Evet başlıkta nasıl yapıldığı yazıyor. Ama okuyunca hiç bir gazete nasıl olacağını yazmıyor. Sadece tıklanması için öyle başlık açmışlar.
    Adan üzgün bir şekilde gitti
  • Ziraat ile görüştüm. 3 ay ertenince, o üç aylık ödemelerin toplamını kalan aylara bölerek ekliyoruz dedi. Böyle olunca ödeyebilir misin diye emin olmak istiyorlar ve maaş bordrosu vb istiyorlar. Araştırmaya devam ediyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yapı kredi 30 nisana kadar olan ve gecikmesi olmayan tüm kredileri sesli yanıt sistemine "kredi taksitlerimin ertelenmesi" diyerek, müşteri hizmetlerine bağlanmadan erteliyor. Az önce görüştüm 1 hafta içinde yeni ödeme planını mobil şubeden görebilirsiniz bilgisi aldım.

Belirtmekte fayda var yapı kredi faiz işleterek erteliyor.

• Hükümetin bankalara adam akıllı bir talimat vermesi lazım ki olsun o. Yoksa çok faiz ister 3 aylık ertelemeye banka. Bana kalırsa, ödemeyelim zaten para da yok. Ne yapacaklar en az 10 milyon insana birden haciz mi yapacaklar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CSB yazmayan adam -- 26 Mart 2020; 18:9:47 >
  • quote:

Yasi 50 den asagi olanlar icin yapilmaz umarim. Ne guzel is, kredi al sonra da odeyemem ertele. Ne ala memleket.
    Bi sal artık bu forumu yav!

• Yapıkredi faiz koyuyor hata sabah bilgi için aradım yaptırmadım akşam isti tekrar aradım tek krediye olmuyor diğer kredilerinizi yapmamız gerekiyor dediler bıraktım yarın başka karar çıkar herhalde

• quote:

Profildeki sen misin? Tipe bak ahahahahhaha. Forumda gördüğüm en tipsizlerde ilk 5 e girersin. Güldüm biraz kusura bakma.

• Finansbank'tan bir aile ferdine erteleme talebine cevap geldi. Ücretsiz yapmadılar 3 ay ödemeyip o taksitleri diğer aylara aktarmak için %2.3 gibi ücret talep ettiler( o fark diğer taksitlere eklendi) . Ne kadar zarar ettiğini hesap edemedim. 3 ay ödenmeyeceği için kabul etti ama ben olsam kabul edermiydim emin değilim
    Aylık taksidi %8.1 arttı ( vadesi az olanların artış oranı daha fazla olacaktır)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tek_Kisilik_Muhalefet -- 27 Mart 2020; 0:33:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CSB yazmayan adam

Hükümetin bankalara adam akıllı bir talimat vermesi lazım ki olsun o. Yoksa çok faiz ister 3 aylık ertelemeye banka. Bana kalırsa, ödemeyelim zaten para da yok. Ne yapacaklar en az 10 milyon insana birden haciz mi yapacaklar?
    Bende bu düşüncedeyim zaten haciz mahkemeleride kapalı. Ne yapabilirler? Hatta doğalgaz, su, elektirik gibi temel ihtiyaç faturalarınıda ödemeyelim kesmeye gelenide tekme tokat gönder gitsin doğudaki gibi.

• Aylık 3 bin kredi ödemesi olan borcunu 3 ay erteleyim dedi arkadaşım yapıkrediden. 8800TL faiz ekledi banka üstüne. Saçma sapan birşey yani.
  • DjProgressive D kullanıcısına yanıt
    Yuh be kardeşim nasıl insanlar bunlar 😠

• Kredi erteleme nasıl yapılır?

• quote:

Orijinalden alıntı: sissil

Vergi dairesine borcu olmayan esnaf mı var?

• quote:

boş yapma hade git ötede oyna sana bol koronalı günler
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.