Şimdi Ara

Kpssye hazırlanıyorum ama hiçbir bilgim yok

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
10.684
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • dershaneye gidemememden dolayı kpss sınavına evde çalışıyorum matematiğim ne yazık ki kötü sadece problemleri çözebiliyorum oda anlatılan hiçbir yöntem ile değil buda hayli zaman kaybı oluyor

arkadaşlar meslek lisesi/makine/kalıp mezunuyum fakat hangi numara ile başvuru yapacağımı bile bilmiyorum

sizden ricam bana biraz olsun yol göstermeniz

derslere nasıl çalışayım
    2008den kalma yargı yayını kitap halen işe yarar mı?
    başvuru numaram nedir
    sınav sonrası başvurumda neye dikkat etmeliyim
    matematik önümde çok büyük engel mi?
    dershane şart mı? (maddi durumum çok kötü)
    hafıza tekniği gibi bişey duydum bu nedir nasıl yapılır?

bilmediğim bilmem gereken başka ne var?

lütfen sizden rica ediyorum bu konularda yardım edecek kimsem yok

• up
  • dershaneye gitsen çok fark eder ama evdede disiplinli çalışırsan farkı kapatırsın. internette ders videoları falan var oralaradan konu eksiğini tamamlarsın bende hazırlanacağım 2014 kpssye bende sen gibiyim sayılır :d
  • arladaslar merak edenler ıcın bende paylaşmak ıstedım bende dınamık hafızadan 2014 kpss setı sıparıs ettım dun geldı ınceledım ozellıkle tarıh ve anayasa muthıs anlatılmış dinamik hafıza teknikleriyle kpss setı 2014 kpss müfredatına uygun cok farklı teknıkler bır arada kullanılarak hazırlanmış çok emek verılmıs tavsıye ederim
    ındcelemek ısteyen arkadaşlara lınk verıyorum www.dinamikhafizam.com - www.dinamikhafizam.net

• Dostum bende aynı bölüm mezunuyum. 2061 den başvuru yapacaksın. 85 civarı puan gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tarik Tekelioglu

dershaneye gidemememden dolayı kpss sınavına evde çalışıyorum matematiğim ne yazık ki kötü sadece problemleri çözebiliyorum oda anlatılan hiçbir yöntem ile değil buda hayli zaman kaybı oluyor

arkadaşlar meslek lisesi/makine/kalıp mezunuyum fakat hangi numara ile başvuru yapacağımı bile bilmiyorum

sizden ricam bana biraz olsun yol göstermeniz

derslere nasıl çalışayım
    2008den kalma yargı yayını kitap halen işe yarar mı?
    başvuru numaram nedir
    sınav sonrası başvurumda neye dikkat etmeliyim
    matematik önümde çok büyük engel mi?
    dershane şart mı? (maddi durumum çok kötü)
    hafıza tekniği gibi bişey duydum bu nedir nasıl yapılır?

bilmediğim bilmem gereken başka ne var?

lütfen sizden rica ediyorum bu konularda yardım edecek kimsem yok

2008 den kalan kitap da işine yarar ama tek başına yetmez..Güzel bir konu anlatım seti al,bir kaç tane soru bankası al,birde çözümlü deneme sınavı seti al..hepsi çok olsa 60-70 lira tutar..İnternette de bir sürü video dershane siteleri var oralardan da faydalanıp programlı bir şekilde çalışabilirsen sınav senin için sorun olmaz..Dershane olsa tabiki daha iyi olur ama gerekli disiplini ev şartlarında oluşturabiliyorsan kurs şart değil..

• Disturbed kullanıcısına yanıt
    85 mi ne yaptın yahu benim arkadaş tarihi ful yapmış 77 almış atanamadı ben yandım ki nasıl yandım benim matematik sıfır rasyonel sayıları bile yapamıyorum ancak problemler onda da kendimi geliştirip hızlanmam lazım ben şimdiden vazmı geçsem
  • farukaan kullanıcısına yanıt
    hem kitap hem video biraz garibime gitti ikiside aynı konuyu anlatmıyor mu neticede

birde benim matematik sıfır yukarda da dediğim gibi rasyonel sayıları bile yapamıyorum

işin kötü tarafı dershaneye gitsemde matematikten yana şansım olmaz gibi duruyor çünkü;

arkadaşla çalıştık daha doğrusu çalışmaya çalıştık fakat adamı canından bezdirdim,şimdi ise çalışmıyoruz.
  • quote:

85 mi ne yaptın yahu benim arkadaş tarihi ful yapmış 77 almış atanamadı ben yandım ki nasıl yandım benim matematik sıfır rasyonel sayıları bile yapamıyorum ancak problemler onda da kendimi geliştirip hızlanmam lazım ben şimdiden vazmı geçsem

Hayır dostum ben sana ilk atmada atnamak istiyorsan min puanı söyledim. Yoksa 2013/1 atamalarında puanlar 83'e kadar düşmüş. Bende hazırlanıyorum bu sene. 2012 Hiç çalışmadan girdiğimde 72 almıştım. Bu sefer hedef en az 85.
  • hafıza teknikleriyle ilgili araştırma yaparken birşey dikkatimi çekti.bu işi yapanlar herhalde biz öğrencileri saf zannediyorlar.değişik isimlerle üye olup yorum yapıp bizleri kandırmaya çalışan bu insanlara acıyorum.(yukarıda yapılan yoruma dikkat edin ) bir seti alıp ta hangi insan detaylıca bir kurumun ismini, cismini, web adresini, hangi yıla ait olduğunu, yazar.yazıklar olsun..mercimek beyinler bizleri de kendileri gibi zannediyorlar.sırf bunu gördüğüm için üye oldum. kanmayın böyle insanlara.bakın şu üyenin analizini yaptım.sizler de böyle mercimekler bulabilirsiniz :)

NATOO006

Katılım zamanı: 5 Kasım 2013
    2. el mesaj sayısı: 0
    Son mesaj tarihi: 8 sa. önce, 18:49
    Son giriş tarihi: 8 sa. önce, 18:35
    Aktiflik: Şu anda forumda değil

yaptığı yorumlar :)

Kpssye hazırlanıyorum ama hiçbir bilgim yok başlıklı konuya yorum yazdı (8 sa. önce, 18:49)
    arladaslar merak edenler ıcın bende paylaşmak ıstedım bende dınamık hafızadan 2014 kpss setı sıparıs ettım dun geldı ınceledım ozellıkle tarıh ve anayasa muthıs anlatılmış dinamik hafıza teknikleriyle kpss setı 2014 kpss müfredatına uygun cok farklı teknıkler bır arada kullanılarak hazırlanmış çok emek verılmıs tavsıye ederim
    ındcelemek ısteyen arkadaşlara lınk verıyorumwww.dinamikhafizam.com -www.dinamikhafizam.net

hafıza teknikleri ile kpss-ygs başlıklı konuya yorum yazdı (8 sa. önce, 18:46)
    arladaslar merak edenler ıcın bende paylaşmak ıstedım bende dınamık hafızadan 2014 kpss setı sıparıs ettım dun geldı ınceledım ozellıkle tarıh ve anayasa muthıs anlatılmış dinamik hafıza teknikleriyle kpss setı 2014 kpss müfredatına uygun cok farklı teknıkler bır arada kullanılarak hazırlanmış çok emek verılmıs tavsıye ederim
    ındcelemek ısteyen arkadaşlara lınk verıyorumwww.dinamikhafizam.com -www.dinamikhafizam.net

Hafıza teknikleri ile KPSS başlıklı konuya yorum yazdı (8 sa. önce, 18:40)

neler döndüğünü anladınız değil mi?

netlerin nelerdi
  • GENEL YETENEK
    D:27
    Y:8
    GENEL KÜLTÜR
    D:21
    Y:11
    anlamadım robotlarda baktığım kadarı ile 58li sonuçlar çıkıyor en yükseği 66 diyor bu netlere

benim şimdi 85 yapmam için (ağırlığıda matematikten başka derslere verirsek) ne kadar net yapmam gerek
  • farukaan kullanıcısına yanıt
    peki diyelim parayı buldum dershaneye gittim sadece gitmek yeterli mi?

yani şunu soracağım ancak araştırmada denek olup dershane parasını çıkartabilirim gittiğimde yeni kitaplar vb masraf çıkar mı?

o zaman dediğine yönelip kitaplara yönelmek daha iyi
  • quote:

hem kitap hem video biraz garibime gitti ikiside aynı konuyu anlatmıyor mu neticede

birde benim matematik sıfır yukarda da dediğim gibi rasyonel sayıları bile yapamıyorum

işin kötü tarafı dershaneye gitsemde matematikten yana şansım olmaz gibi duruyor çünkü;

arkadaşla çalıştık daha doğrusu çalışmaya çalıştık fakat adamı canından bezdirdim,şimdi ise çalışmıyoruz.

internette matematik için youtube açınca şenol hoca yaz o adamın videoları gayet güzel ve anlaşılır hem dersi anlatıyor hem soru çözüyor bir tane set alacaksın kitap seti konu anlatımlı bilindik bir set mesela ihtiyaç falan olabilir.ondan konuları çalışacaksın hemde soru bankalarından soru çözeceksin hemde internetten bol bol video izleyip konuları anlayacaksın dersane çokta şart deil

• quote:

anlamadım robotlarda baktığım kadarı ile 58li sonuçlar çıkıyor en yükseği 66 diyor bu netlere

benim şimdi 85 yapmam için (ağırlığıda matematikten başka derslere verirsek) ne kadar net yapmam gerek

Netteki otomasyon sistemlerinin üstüne 2,3 puan koy o şekilde kendin hesaplayabilirisn. Ama yukarıda verdiğim netler 72,4 puan getirdi bana. Standart sapma değerleri vs. var 2,3 puan oynar.
  • hmm neyse puan hesaplama kafamı karıştırdı 58 falan diyen yerlerde var şimdilik dursun ben elimden geldiğince çok yapmaya çalışayım amacımı fullemek olarak ayarlarsam sanıyorum bişeyler olacak fakat 83 puan bile fazla ben hedefimi bile 80 yapmıştım

şart değil ama dershaneye gitmek istiyorum aslında çünkü tercih yaparken yardım edecek birisi olur eksiklerimi söyleyecek birisi olur soru sormak istediğim zaman birisi olur
    en önemlisi disiplin olur ki kendi başıma sağlamakta en çok zorlandığım şey bu

bakım eğer çağırırlarsa ilaca yatıp parasıyla dershaneye gideceğim fakat korkum sadece dershaneye gitmekle biter inşallah orda da kitap falan masraf çıkarsa dershaneye verdiğim parada hiç olur
  • intternetten ders videoları izlemenizi öneririm.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.