Şimdi Ara

Hem Ortaöğretim Hem Önlisans Kpss'ye Girebilir Mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
29.807
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bu konuda yardım eder misiniz 2 yıllık okuyorum bu sene 2.sınıfa geçtim her ikisine birden başvuru yapabilir miyim ?

• Aynen ben de merak ediyorum.

Her ikisi de seçenek olarak görünüyor ama ikisine de başvurursak bir sakatlık çıkmasın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Türk Adam

Aynen ben de merak ediyorum.

Her ikisi de seçenek olarak görünüyor ama ikisine de başvurursak bir sakatlık çıkmasın

aynen her iki seçenek de işaretlenebiliyor bi sakatlık çıkar diye bende başvuruyu yapmadım.
  • Her iki sınava giremezsiniz. Mezun değilde nı ortaogretimden girebilirsiniz. Mezunsaniz onlisanstan giriş yapacaksınız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Meteo95

Her iki sınava giremezsiniz. Mezun değilde nı ortaogretimden girebilirsiniz. Mezunsaniz onlisanstan giriş yapacaksınız

kardeş bilmediğin konu hakkında yorum yapma istersen önlisans okuyan birisinin mezun olmasına gerek yok,okula devam ederken de başvurabilir.

bu arada konu up.
  • Bende önlisans ikinci sınıfa geçtim. Hem ortaogretim hem onlisansdan başvuru yapmak istiyorum. Sakatlık çıkar diye korkuyorum

• Ben önlisans mezunuyum ortaöğretime başvuru yapabiliyor muyum

• quote:

Orijinalden alıntı: kennerly21

quote:

Her iki sınava giremezsiniz. Mezun değilde nı ortaogretimden girebilirsiniz. Mezunsaniz onlisanstan giriş yapacaksınız

kardeş bilmediğin konu hakkında yorum yapma istersen önlisans okuyan birisinin mezun olmasına gerek yok,okula devam ederken de başvurabilir.

bu arada konu up.

Farkındaysanız girebilirsiniz demisim isteğe bağlı olduğunu anlamayacak kadarsanız yapabilecegim bisey yok. Önlisans girip elinde diplomasi olmadan nasıl atanacak çok merak ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: muradınaerdi

Bende önlisans ikinci sınıfa geçtim. Hem ortaogretim hem onlisansdan başvuru yapmak istiyorum. Sakatlık çıkar diye korkuyorum

Her iki sınava da maalesef giremezsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: gagudik

Ben önlisans mezunuyum ortaöğretime başvuru yapabiliyor muyum

Önlisans mezunu olanlar lise kpssye giremezler.

• Ben de önlisans son sınıfım ve okulu uzattım. sistemde iki oturumu da seçmeye izin veriyor. Klavuzu inceledim ve net bişey bulamadım. nereden nasıl öğrenebileceğiz ikisinede girip giremeyeceğimizi?
  • Simdi ben on lisans okuyorum ve bu sene 2. Sinifa gectim. Sistemde de her iki secenek aktif bir sekilde bekliyor. On lisansa mi girmeliyim yoksa ortaogretim'den mi? Hangisinin atamasi falan daha kolay oluyor. Bu iki secenek arasinda on lisans daha mantikli gibi.

Fikirlerinizi paylasin..

• quote:

Orijinalden alıntı: MoRTaLSouL

Simdi ben on lisans okuyorum ve bu sene 2. Sinifa gectim. Sistemde de her iki secenek aktif bir sekilde bekliyor. On lisansa mi girmeliyim yoksa ortaogretim'den mi? Hangisinin atamasi falan daha kolay oluyor. Bu iki secenek arasinda on lisans daha mantikli gibi.

Fikirlerinizi paylasin..

Bu konu hakkında ösym'nin yayınladığı kılavuzda net bir açıklama yok o yüzden her ikisine girerek riske etmemek lazım,önlisans ortaöğretime göre avantajlı olduğu için sadece önlisansı seçtim.
  • kennerly21 K kullanıcısına yanıt
    Tesekkur ederim.
    Bende on lisanstan basvuru yapacagim :)

• Klavuzda seçilemeyeceğini açıklamamalarına ve sistemin her ikisinide seçmeye izin vermesine rağmen, yinede sorun yaşar mıyız iki sınava da girersek? neler olabilir?
  • quote:

quote:

Bende önlisans ikinci sınıfa geçtim. Hem ortaogretim hem onlisansdan başvuru yapmak istiyorum. Sakatlık çıkar diye korkuyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Türk Adam

quote:

quote:

iyi ama madem girilemiyor neden sistem başvuru alsın? eğer sistem açığıysa başvurduk diye neden sorumlu biz olalım?

• Up

• Hangisinden mezun olduysan ona girersin.Başvurabilmen bir şey ifade etmez. önlisans mezunusundur. lise düzeyinden girersin es-kaza ataman çıkar kontrol ettiklerinde gerekli şartları taşımadığın anlaşılır.
  • Tek birine başvuru yapabilirsin. İster Lise den girersin ister ön lisanstan girip puan alırsın mezun olduktan sonra tercih yapabilirsin.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.