Şimdi Ara

Kota ve Fatura Sorunu Olanlar | - [ ANA KONU ] (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
106
Cevap
0
Favori
11.600
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: afsdfas

Kusura bakmayın arkadaşlar fazla araştıramadım... Ya bu ayın 27sinde ben telekoma gidip internetimi sınırsız yaptırdım imzamı attım vs... Bu sınırsıza geçdimi şimdi ya da 1 ocakdamı sınırsızdan yararlanabilicem aydınlatırsanız sevinirim... şimdi ben ocakda sınırsız diye indiririm 20-30 gb bişiler bide faturayı elime alıp 100 ytl fatura görmek istemem... teşekkürler yardım için

aynı şeyi bende yaptım ama şu an indirmeye başladım bi sorun olurmu bilen varsa yanıtlasın
  • 1.24 ay kablosuz modem taahühtlü aboneyim
    5 ay oldu kullanalı kapattırmak istersem bu bana kaça patlar arkadaşlar ?

2.bugun itibariyle arasam turktelekomu ve 1mbit 4gb limitliden ,1mbit limitsize geçsem hemen işlem gerçekleşirmi yoksa bekletirlermi ve faturam nasıl hesaplanır birdahaki ay'a yani 49 ytl mi yoksa sınırsıza geçtim diye daha ekleme olurmu faturaya ?

yardımlarınızı bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oceanlab -- 3 Ocak 2009; 13:50:26 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: nemes1s

1.24 ay kablosuz modem taahühtlü aboneyim
    5 ay oldu kullanalı kapattırmak istersem bu bana kaça patlar arkadaşlar ?

2.bugun itibariyle arasam turktelekomu ve 1mbit 4gb limitliden ,1mbit limitsize geçsem hemen işlem gerçekleşirmi yoksa bekletirlermi ve faturam nasıl hesaplanır birdahaki ay'a yani 49 ytl mi yoksa sınırsıza geçtim diye daha ekleme olurmu faturaya ?

yardımlarınızı bekliyorum

1. Cevap;

Taahütlü olarak kullanırken sana yaptıkları indirimi veya hediye ücretini tahsil ederler. Diyelim bu 5 aylık sürede sana her ay 8 ytl indirim yapıldı. 5 ay için 40 lira alırlar. Kablosuz modemin ücreti ne isede onu tahsil ederler. Taahhütü bozduğun için.

2.Cevap;

Bugün başvurursan işlem tamamlandığı anda limitsiz abone oluyosun. Modemi kapat aç ve limitsiz olarak devam et.
    Ücret hesaplamasına gelince bi çok şey konuşuluyor şu an. Bildiğimi ve mantıklı geleni yazayım.

Limitli kullandığın gün ve limitsiz kullandığın gün sayısını normal ücretin günlük payına düşen miktarla çarpıp öyle bi ödeme isteyecekler.
    Yani: 3 * limitli kullanımın günlük bedeli + 28 * Limitsiz günlük kullanım bedeli.

Bilgimiz bu şekilde. Ama heryerde farklı şeyler okuyoruz. Hep beraber bekleyip göreceğiz :)

• teşekkürler kardeşte bu "gün bedelleri "nedir peki
    neye göre hesaplıcazda cok tuzlu gelsin istemiyorum fatura

29*3 / 31 yaparsakmı 49 ytlye eklenicek fiyatı hesaplamış oluyoruz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oceanlab -- 3 Ocak 2009; 15:43:38 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: nemes1s

teşekkürler kardeşte bu "gün bedelleri "nedir peki
    neye göre hesaplıcazda cok tuzlu gelsin istemiyorum fatura

29*3 / 31 yaparsakmı 49 ytlye eklenicek fiyatı hesaplamış oluyoruz ?

Kimse istemiyo çok tuzlu gelmesini. Yukarıda yazdığım gibi işte. iki farklı paket olarak düşün 29 luk ve 49 luk. Her ikisinide kullandığın gün sayısına düşen bedelini hesaplayıp fatura tutarı böyle oluşuyomuş. Yada külliyen yanlış biliyorum :) Bilgim böyle.
  • işte merak ettiğimde limitlinin gün sayısına düşen bedeli nedir ?

mesela 4 gün limitli kullanıp 27 gün limitsiz ?
  • 4Mbit Sınırsız ADSL Kullanıcısıyım.
    30/12/2008 Son Ödeme Tarihli, 83,25ytl Tutarındaki Faturamı 19/01/2009 Tarihinde Ödedim.
    29/01/2009 Son Ödeme Tarihli, 89,00ytl Tutarında Ödenmemiş 1 Adet Faturam Var.

Şimdi;Ben Hızımı 1Mbit Sınırsız Seviyesine Düşürmek İstiyorum.
    30/01/2009 Tarihinde Hızımı Düşürdüğüm Takdirde...

1. Ne Kadar Fatura Öderim?
    2. Hız Değişikliğimi 30/01/2009 Tarihinde mi Yapmalıyım?Yoksa 30/02/2009 Tarihinde mi?

Yani Benim Faturam Nezaman 49ytl Olarak Gelmeye Başlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BoDuR -- 22 Ocak 2009; 23:18:46 >
  • internet faturam=

SON ÖDEME TARIHI: 29/01/2009 ÖDENECEK TUTAR: 70.00 TL

AYLIK ADSL ÜCRETI =21.80
    KULLANIM ÜCRETI ARALIK-2008 =3.62
    Ek Katma Degerli Servis/Hizmet Kıst Ücreti** =30.51

arkadaşlar buradaki -Ek Katma Degerli Servis/Hizmet Kıst Ücreti**= 30.51- nedir anlamadım lütfen yardımcı olurmusunuz. ttnet vitamine üye olmuştuk acaba omu.ama ttnet vitamin 36 TL neden 30.51 TL gelsin.hem bu 36 TL her ay 3 TL gelmicekmi? lütfen yardım edermisiniz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: bodur

4Mbit Sınırsız ADSL Kullanıcısıyım.
    30/12/2008 Son Ödeme Tarihli, 83,25ytl Tutarındaki Faturamı 19/01/2009 Tarihinde Ödedim.
    29/01/2009 Son Ödeme Tarihli, 89,00ytl Tutarında Ödenmemiş 1 Adet Faturam Var.

Şimdi;Ben Hızımı 1Mbit Sınırsız Seviyesine Düşürmek İstiyorum.
    30/01/2009 Tarihinde Hızımı Düşürdüğüm Takdirde...

1. Ne Kadar Fatura Öderim?
    2. Hız Değişikliğimi 30/01/2009 Tarihinde mi Yapmalıyım?Yoksa 30/02/2009 Tarihinde mi?

Yani Benim Faturam Nezaman 49ytl Olarak Gelmeye Başlar?

iila ayın 1. de başvurmana gerek yok. daha önceden dilekçe verebiliyorsun sanırım

ayrıca benim 1 mbit 4 gb kotalı intertim var. Buy ay 9 gb olmuş kota 61 ytl yi geçme gibi durum yok değilmi ?

• arkadaşlar benimde her ay fatura 62.50 geliyor ama ayın 26 sında son faturamı ödedim.2 gün sonra sınırsıza geçtim başvurunuz kabul edilmiştir dediler şubatın 1 beklemeli miyim download yapabilmek için ?aybaşında tarife değiştiriyolar diye duydum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: eragon91

arkadaşlar benimde her ay fatura 62.50 geliyor ama ayın 26 sında son faturamı ödedim.2 gün sonra sınırsıza geçtim başvurunuz kabul edilmiştir dediler şubatın 1 beklemeli miyim download yapabilmek için ?aybaşında tarife değiştiriyolar diye duydum.

beklemelisin bence.eğer beklemezsen şubat ayında gelecek faturana 49 tl+ ocak ayındaki kota aşım ücretini yansıtacaklar.eğer kota aşımın yoksa sabret 1 gün daha.şubat ayında temiz 49 tl öde.(eğer ocak ayında kotalı tarifede kotayı aşmamışsan)
  • quote:

Orjinalden alıntı: 07BLueDeViL07

smile adsl deyim ktya bakmak isstediğim zaman ttnet kota sorgulamadan xxxx@smileadsl.net şeklinde giriyorum ama bir türlü girmiyor hata olarak Aradığınız kullanıcı sistem üzerinde bulunmamaktadır bu yazıyı veriyor

xxxx@smileadsl şeklinde girmeyi denesene bir de.benimkisi sadece mantık yürütme .yoksa smile hakkında hiç bir bilgim yok.ama belki olur.çünkü ttnet'de de xxxx@ttnet şeklinde giriş yapılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi take a minute -- 31 Ocak 2009; 14:07:06 >
  • su acayıp olaya lutfen bı acıklama getırebılecek varmı acaba olayı anlatayım

1024 luk kotalı kullanıcısıyım 1 bucuk yıldır genelde anca 3 gbyt kullanıyorum ve hep ttnet kota sorgulamadan takıp edıyorum . neyse son 2 aydır kota gecmemesıne karsın fazla fatura gelıyor gecen ay 10 ondan oncekı aydaa 7 ytl fazla geldı ama kota gecmemıs gozukuyor. aradım telekomu kaıdn cıktı anlattım durumu sızde gırın kota bılgılerıne bende gırıyım bakalım deıdm gırdı evt gecmemıssınız dedı. ılınızdekı telekom mudurlugune gıdın dedı. babam gıtmıs orda eleman ( ılımdekı telekomun yetkılı kısısı) ttnet ın sıtesındekı kota bılgısı gercek olanı degıl bız burdan bakarız demıs ıste gecmıs bakın felan demıs ( nere baktıysa) ttnetın sıtesındekı kota gosterme yerı yuzde 20 yanlıs gosterır demıs.

bu nasıl bı skandaldır anlamadım ozaman nıye belırtmezler yanlıs gosterır yuzde sukadar dıye.

bu olay gercekse yuzde 20 oynaması belırtmedıgı ıcın sımdıye kadar kullanarak bıle gecmıs olanlar 29 ytl nın ustunu ısteme haklarına kavusmazlarmı ordda belırtılmedıgı ıcın.

yanı booyle bı hırsızlık hatta gasp olamaz

• quote:

Orjinalden alıntı: 60kc3

su acayıp olaya lutfen bı acıklama getırebılecek varmı acaba olayı anlatayım

1024 luk kotalı kullanıcısıyım 1 bucuk yıldır genelde anca 3 gbyt kullanıyorum ve hep ttnet kota sorgulamadan takıp edıyorum . neyse son 2 aydır kota gecmemesıne karsın fazla fatura gelıyor gecen ay 10 ondan oncekı aydaa 7 ytl fazla geldı ama kota gecmemıs gozukuyor. aradım telekomu kaıdn cıktı anlattım durumu sızde gırın kota bılgılerıne bende gırıyım bakalım deıdm gırdı evt gecmemıssınız dedı. ılınızdekı telekom mudurlugune gıdın dedı. babam gıtmıs orda eleman ( ılımdekı telekomun yetkılı kısısı) ttnet ın sıtesındekı kota bılgısı gercek olanı degıl bız burdan bakarız demıs ıste gecmıs bakın felan demıs ( nere baktıysa) ttnetın sıtesındekı kota gosterme yerı yuzde 20 yanlıs gosterır demıs.

bu nasıl bı skandaldır anlamadım ozaman nıye belırtmezler yanlıs gosterır yuzde sukadar dıye.

bu olay gercekse yuzde 20 oynaması belırtmedıgı ıcın sımdıye kadar kullanarak bıle gecmıs olanlar 29 ytl nın ustunu ısteme haklarına kavusmazlarmı ordda belırtılmedıgı ıcın.

kota sorgulama sayfasına girip şu maddeleri bi okur musun

3) Dikkat:

Bu sayfada görüntülenen kota kullanım bilgisi en güncel kullanım miktarınızı yansıtmıyor olabilir!

ve 4.maddenin sonundaki şu ibare.

Neticede, sistemdeki kayıtlarınız esas alınarak faturalandırma yapılacaktır.

• hatta ekran görüntüsü de koyayım tam olsun.

Kota ve Fatura Sorunu Olanlar | - [ ANA KONU ]
  • quote:

Orjinalden alıntı: karabasmayan

quote:

3) Dikkat:

Bu sayfada görüntülenen kota kullanım bilgisi en güncel kullanım miktarınızı yansıtmıyor olabilir!

kardes sende o maddelerı dıkkatlı okurmusun. ordakı guncelden kasıt suan bı fılm ındırdım mesela suan gırsem onu gostermez bellı bı saatten sonra gecıyo oraya. ben 2 ay onceye bakıyorum sımdı.

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: karabasmayan

quote:

3) Dikkat:

kardes sende o maddelerı dıkkatlı okurmusun. ordakı guncelden kasıt suan bı fılm ındırdım mesela suan gırsem onu gostermez bellı bı saatten sonra gecıyo oraya. ben 2 ay onceye bakıyorum sımdı.

o zaman seni 4.maddeyi okumaya davet ediyorum.3.maddeyle ilgili cevap vermişsin bana ama 4.maddeyi okumamakta ısrar mı ediyorsun anlayamadım

• yok kardes neden ısrar edıyım benım amacım magdur olmamak ben magdur oldum. eger bu ttnet sıtesındekı kota bılgısı dogruyu gostermıyorsa guzel ve anlasılır bı turkceyle bu kota bakma yerı dogruyu gostermez dıyecek. sen 3 .9 gbyt ınternet kullanırsın ben sana 5 gbyt kullandın dıye fatura gonderırım dıyecek. anlatabılıyormuyum kardes burda senle nasıl ters dusuyorum anlayamadım. ayrıca burda yanlıs gozukuyorda dogru gosteren bı sıstemlerı varsa ordakı bılgıyı buraya aktarsınlar hadı 5 gunde bı aktarsınlar ama dogruyu gostersın.
  • ayrıca bıraz dıkkatlı okursan orda sunu demek ıstemıs sen ben buralara gırıp kotama bakmakla ugrasamam program kurarım bılgısayarıma dersen bı kac da ornek vermıs o programlar dogruyu gostermeyebılır orda gozukene gore degıl sısteme gore faturalandırma yaparız demıs. orda uyarıyı kota olcen programlar varya onlar ıcın yapmıs
  • quote:

yok kardes neden ısrar edıyım benım amacım magdur olmamak ben magdur oldum. eger bu ttnet sıtesındekı kota bılgısı dogruyu gostermıyorsa guzel ve anlasılır bı turkceyle bu kota bakma yerı dogruyu gostermez dıyecek. sen 3 .9 gbyt ınternet kullanırsın ben sana 5 gbyt kullandın dıye fatura gonderırım dıyecek. anlatabılıyormuyum kardes burda senle nasıl ters dusuyorum anlayamadım. ayrıca burda yanlıs gozukuyorda dogru gosteren bı sıstemlerı varsa ordakı bılgıyı buraya aktarsınlar hadı 5 gunde bı aktarsınlar ama dogruyu gostersın.

senin demek istediğini çok iyi anladım ters falan düşmedik estagfurullah. unutma ben de adsl kullanıcısıyım ve kota aşımından fazlaca başı ağrımış biri olarak seni çok iyi anlıyorum.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.