Şimdi Ara

Kota ve Fatura Sorunu Olanlar | - [ ANA KONU ]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
106
Cevap
0
Favori
11.530
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 9 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 66
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 17
  • Ortalama Mesaj Aralığı 10 gün 22 saat 34 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • EhrimeN (17 mesaj) take a minute (7 mesaj) 60kc3 (5 mesaj) oceanlab (4 mesaj) nivs (4 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    8756 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Kota, Fatura, Soru ve sorunları olanlar lütfen paylaşımlarınız için burayı kullanınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EhrimeN -- 3 Mayıs 2009; 13:12:29 >

|
    |
  • Er
    12 Mesaj
    her ay 4 gb yi geçmiyrdum ama bir gün elime faturayı alınca bir ne göreyim 9 gb olmuş.nedenini araştırdım türktelekomdan sordum soruşturdum dedilerki bu kadar dosya indirmişssiniz ama ben o kadar dosya indirmedim.nedeni ne biliyormusunuz lime wire kurmuştum ve lime wire bir özelliği şu download etmek istediğiniz dosyaları bilgisayarınız kapatıp açtıktan sonra kendisi otomatikmen indiriyor.onun için bende sınırlıdan sınırsıza geçtim,ayrıca bazı virüsler varki sizin haberiniz olmadan arka planda çalışarak dosyaları yerel disk c sürücüsüne indirir.böyle birşeyle karşılaşırsanız virüs var demektir.
    |
    |
  • Çavuş
    51 Mesaj
    arkadaşlar merhaba, bir sorum olacak bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim..
    eylülün 5 inde adsl abonesi oldum ve ekimin sonlarına doğru 43,25 liralık bir fatura geldi..
    şimdi öncelikle yıl sonuna kadar 16 lira aylık ödenecek olan kampanyadan sözleşmeyi imzaladım, ve kota aşımı yok..

1) bu fatura neden fazla?

2) bildiğim kadarıyla adsl faturaları da bir ay gecikmeli ödeniyor, yani örnek 2. ayda gelen fatura 1. ayda kullanılan internetin faturası, buna göre bu fatura eylül faturası olması gerekiyor fakat fatura bilgilerinde dönem: ekim2008 yazıyor, daha ay bitmeden nasıl o ayı faturalandırabiliyorlar?

fatura içeriği:
    kullanım ücretleri
    aylık adsl ücreti: 21,80
    aylık adsl kıst ücreti : 20,35
    indirim tutarı: 9,78

nasıl iş anlayamadım anlayabilen ve önerisi olan varsa lütfen yardımcı olsun..
    |
    |
  • Emekli Yönetici
    8756 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orjinalden alıntı: nivs

arkadaşlar merhaba, bir sorum olacak bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim..
    eylülün 5 inde adsl abonesi oldum ve ekimin sonlarına doğru 43,25 liralık bir fatura geldi..
    şimdi öncelikle yıl sonuna kadar 16 lira aylık ödenecek olan kampanyadan sözleşmeyi imzaladım, ve kota aşımı yok..

2) bildiğim kadarıyla adsl faturaları da bir ay gecikmeli ödeniyor, yani örnek 2. ayda gelen fatura 1. ayda kullanılan internetin faturası, buna göre bu fatura eylül faturası olması gerekiyor fakat fatura bilgilerinde dönem: ekim2008 yazıyor, daha ay bitmeden nasıl o ayı faturalandırabiliyorlar?

fatura içeriği:
    kullanım ücretleri

Fatura normal.

Yüksek olmasının sebebi Kist ücreti.

Telekom ücretleri ay başında ve peşin olarak alır.

Yani bağlattın tarihten ay başına kadar geçen süre ( 25 Gün ), nakit olarak almış.
    |
    |

• Çavuş
    51 Mesaj
    1 ay (30 gün) için 16 lira olan internet, 25 gün için 43,25 liranın neresi normal pardon? detaylı anlatırsanız sevinirim..
    quote:

Orjinalden alıntı: Eh®imeN

quote:

fatura içeriği:
    kullanım ücretleri

Fatura normal.

Yani bağlattın tarihten ay başına kadar geçen süre ( 25 Gün ), nakit olarak almış.
    |
    |

• Emekli Yönetici
    8756 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

1 ay (30 gün) için 16 lira olan internet, 25 gün için 43,25 liranın neresi normal pardon? detaylı anlatırsanız sevinirim..
    quote:

quote:

fatura içeriği:
    kullanım ücretleri

Fatura normal.

Sizden 20,35 YTL Kıst ücreti almış.

Siz ayın 5'inde bağlattınız, ama telekom ücretli ay başında ve peşin olarak alıyor.

Yani 5'inde bağlattığınız için 25 günlük ücreti peşin olarak alıyor.

21,80+20,35-9,78 = 32,37

43,25 gelmiş.
    |
    |

• Binbaşı
    1054 Mesaj
    her ay 10 gb kadar kullanıyorum,4 gb kotalı bağlantı var,her ay 61,25 ödüyoruz..

annemi bir türlü ikna edemedim sınırsıza
    |
    |
  • Yarbay
    3288 Mesaj
    sınırsıza geçin kurtulun arkadaşlar.ben geçtim her 1 gb için fazladan 10 ytl ödemektense.şimdi rahat rahat giriyorum 30gb altına da düşmüyorum
    |
    |
  • Emekli Yönetici
    8756 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orjinalden alıntı: _R3sp3cT_!LL3g4L_

her ay 10 gb kadar kullanıyorum,4 gb kotalı bağlantı var,her ay 61,25 ödüyoruz..

Biraz ikna edici konuşursanız izin verir belki.

Sonuçda 12,5 YTL fark var.

1 Yılda 150 YTL zarar yapar.

Annenize sayısal verilerden bahsedin biraz.
    |
    |
  • Çavuş
    51 Mesaj
    peki bana gelecek ay limiti aşmamak koşuluyla ne kadarlık bir fatura gelecek?
    |
    |
  • Çavuş
    51 Mesaj
    peki bana gelecek ay limiti aşmamak koşuluyla ne kadarlık bir fatura gelecek?
    |
    |
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    bende sınırsıza geçtim 85 gb down var 878 gb upload tavsiye ederim sınırsızı...bi de iyi anlasam torrentten daha neler olur bilemiorum
    |
    |
  • Yarbay
    2187 Mesaj
    ahh ahh bide biz sınırsıza geçebilsek :(
    |
    |
  • Onbaşı
    30 Mesaj
    quote:

yukarıda konu açan arkadaşa 125 lira gelmişş kardeşş o ne oluyor? benim geçen ay 7.3 gb acaba ne kadar gelir
    |
    |
  • Onbaşı
    30 Mesaj
    quote:

quote:

Biraz ikna edici konuşursanız izin verir belki.

Sonuçda 12,5 YTL fark var.

1 Yılda 150 YTL zarar yapar.

Annenize sayısal verilerden bahsedin biraz.

bencede arkadaş haklı annene güzelce anlat durumu. ben çok anlattım bizimkilere ama dinlemiyorlar beni
    |
    |

• Yüzbaşı
    586 Mesaj
    Kardeşimin neti sınırlı ve hiçbirşey yapılmıyor. 1 2 tane video izle tamam,kota hemen çıkıyor.Ya bu kotayı niye yükseltmiyorlar daha anlamıyorum.Aman ona girme kota yükselir,sakın şunu yapma yükselir.Yararlı bulduğum prog.bile indiremiyorum.Böyle olunca da netin zevki kalmıyor arkadaşlar.Kotalı olan arkadaşlarında inşallah en kısa zamanda huzur içinde netten yararlanacağı günleri görmeleri dileğiyle...
    |
    |
  • Teğmen
    150 Mesaj
    Mesela ayda 4 tane film izlediğinizi düşünün cd ciden almaya kalksan 20 Ytl eder. Programa ihtiyacınız oldu gidip almak yol parası cd parası nerden baksan 10 Ytl. Kabaca ayda 30-35 ytl bir masraf oluyor. Kotalı kullanıcağınıza ailenizle bir görüşme yapıp en azından 1 Mbit sınırsıza geçmek çok mantıklı olur. Hem kota sınırı olmaz hemde istediğin kadar filmi netten çek odanda rahat rahat izle. Sınırsıza geçtikten sonra, yaklaşık 1 sene oluyor ne cd ciden gidip film aldım nede programa para verdim. Yani sınırsız kendi parasını kurtarıyor. Ama sadece msn kullanan bir net kullanıcı için sınırsız lüks olabilir.
    |
    |
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    Aminnnn
    |
    |
  • Onbaşı
    35 Mesaj
    1- modem açık olduğu sürece kota yer
    2- msn de cam ses acıksa müthiş yer
    3-windows güncelleme antivirüs güncelleme bilmeme ne güncellme kota yer

ee şimdi standart her PC de olanlar zaten 4 gb yi nerdeyse dolduruyor...

geriye hiçbişey kalmıyor...filmiş müzikmiş youtubeymiş bunlar için 100 gb kota koymaları lazım...tekrar teşekkürler ttnet...saolasın...
    |
    |
  • Onbaşı
    30 Mesaj
    e-faturalar açıklandı. benim bu ayki fatura 49 ytl
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Pubg mobile uc
Radyo Dinle
Instagram takipçi satın al
Cancer Clinical Trials
konkasör
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,297
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.