Şimdi Ara

Kota ve Fatura Sorunu Olanlar | - [ ANA KONU ] (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
107
Cevap
0
Favori
11.600
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: canberk17

İki yıldır 1mbit 4gb kotalı kullanıyorum.Sınırsıza geçip 2 yıllık taahhütname imzalasam aylık ne kadara gelir?Şimdiden teşekkür ederim.

Değişik kampanyalar mevcut.

Bkz;

http://www.smileadsl.com/
    http://www.ttnet.com.tr/
    http://www.biri.com.tr/

Size uygun bir tarife vardır elbet.

• 2 yıllık sözleşme taahüdü şu anda sadece smile adsl de yok.
    http://www.smileabone.com kampanya duyurusunda okudum.

7 aya kadar da ücret indirimi var. ama bu hafta yeni mobiadslde
    çıkmış biraz beklemekte yarar var.
  • 13 Nisan'da interneti kullanmaya başladım.
    Nisan ayı DL 6.439.324.466--- (5,997 GB)
    Bu kadar kullanmış olmama imkan yok. İğrenç bir durum ya.
    Bu ay şu ana kadar kullandığım internet geçen aydan çok daha fazla ama henüz 1,5 Gb...
    İşin kötü tarafı yapacak hiçbirşey yok...
  • Arkadaşlar Nisan ayının 1'inde sabahın erken saatlerinde TTNet 1mbit limitli tarifemi limitsize geçirdim. Mayıs ayında gelen fatura tam 66 lira.
    Açtım müşteri hizmetlerini sordum bu fatura neyin nesidir diye, kıst diye tabir edilen paraymış toplam 15 lira. Limitliden limitsize geçtiğim için 1 günlük en yüksek download miktarını hesaplamışlar. Dedim limitli olsaydı bu ay zaten en fazla 55 lira gelecekti böyle saçmalık mı olur diye çıkıştım. Sonra kadınla görüşürken 45.5 lira fatura, hadi 15.5'da kıst olsun etti 61 lira, bana gelen fatura 66 lira dedim. Kadının cevabı KDV oldu. Yazıklar olsun TTNET, soydunuz soğana çevirdiniz bizi, Allah bin belanızı versin...
  • Açılan alternatif konular üzerine, güncel.
  • Ben de son 2 aydır kotayı aşıyorum. Nasıl oluyorsa 2gb'ı boş olan kota, 900mb veri indirince bir anda dolup taşıyor. Web sitesinden kota sorgulama yöntemi bana göre baştan aşağı yanlış, her an hatalara ve istismarlara gebe bir yöntemdir. Herkesin kendi bilgisayarına kuracağı bir kota sorgulama programı olmalıdır bana göre... Ttnet, zart net, zurt net hepsi bu hizmeti vermelidir bence... Kendi bilgisayarımıza nasıl bağımsız programlar kurup interneti monitör ediyorsak, bunlar da o şekilde olmalı ve saniye saniye görüntülenebilmelidir. Az da olsa insanın içini rahatlatabilir bu.. Veya başka bir yöntem de yapılan tüm download işlemlerinin döküm halinde detaylı olarak sunulmasıdır. Yani saniye saniye, ne zaman nereye girilmiş, kaç mb indirilmiş hepsi döküm halinde sunulmalıdır (aynı telefon faturaları gibi, hatta daha detaylısı). Bu şekilde takip etme imkanı olacaktır. Tabii işin içinde kötü niyet varsa, bu niyet yine engellenemez. Başka aklıma gelen bir şey ise, bağımsız denetçi bir kurumun dijital platformda hizmet veren şirketleri düzenli olarak denetlemesidir. Bir yanlışlık gördüğünde "hop arkadaş, dur bakalım. burada yanlışlık var" demelidir. Aksi halde hiçbirimizin şüphesi ortadan kalkmayacak. Bu şüphelerle yaşamaya devam edeceğiz. Sinir bozucu bir durum.

• Sınırsıza geçmeyi düşünüyorum.ay sonunumu bekleyim yoksa hemen geçeyim mi
  • sınırlı 4gb paketindeyim 4,557 GB ne kadar gelir

birde bu 4gb sabir ücreti ne kadar ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ayarsız Enerji -- 16 Temmuz 2009; 17:05:59 >
  •  Kota ve Fatura Sorunu Olanlar | - [ ANA KONU ]

Arkadaşlar haziranda ttnet4 paketine uye oldum 4 gb sınırlı paket ve modemsiz kampanyasından yararlanıyorum ilk 3 ay aylık vergiler dahil 19,99 gelmesi lazım fakat faturaya bakarsanız toplama ücrete yeniden kdv ve öiv uygulanmış sebebi nedir bir bilgisi olan varsa cevaplayabilirmi. Benim hesabıma gore 53 TL gelmesi lazım faturanın ama sonradan eklenen kdv ve öiv ile 63 TL'ye çıkmış...cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cashh23

Sınırsıza geçmeyi düşünüyorum.ay sonunumu bekleyim yoksa hemen geçeyim mi

Cevap baya bir geç oluyor ama umarım ay sonu geçmişsinizdir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fanatik123

sınırlı 4gb paketindeyim 4,557 GB ne kadar gelir

birde bu 4gb sabir ücreti ne kadar ??

quote:

Limitli paketlere abone olan müşterilerimize faturalanacak aylık toplam ücret (aylık ücret + kota aşım ücreti), aynı hızdaki limitsiz paketin aylık ücretinin % 25 fazlasını aşamaz. Yani 8 Mbps'ye kadar limitli paketler için (4 GB, 4 GB (Plus) ve 6 GB) aylık ücret ve kota aşım ücreti toplamı 61,25 TL'yi, 1 Mbps 4 GB, 4 GB (Plus) ve 6 GB kotalı paketler için aylık ücret ve kota aşım ücreti toplamı 56,64 TL'yi ve 2 Mbps 4 GB ve 6 GB kotalı paket için aylık ücret ve kota aşım ücreti toplamı ise 79,76 TL'yi geçemez.

Sabit ücretten kastınız, sınırsız ise 49 TL, Limitlideki maksimum ise üstte yazdığı gibi 61,25 TL'yi geçmez.

• @renanblack

Hocam bu tür vergilerle ilgili bilgiyi direkt olarak arayıp TTNET'e sormanız daha mantıklı.
    Burada birşey söylemem yanlış olur.
  • 2009 Haziran 678.894.024
    (647,444 MB) 8.976.515.528
    (8,36 GB)
    2009 Temmuz 485.427.771
    (462,94 MB) 8.775.451.195
    (8,173 GB)
    2009 Ağustos 178.110.716
    (169,86 MB) 1.369.331.964
    (1,275 GB)

beyler bu kota çizelgesinde haziran ayı 29 tl geldi temmuz 57 tl ağustos 57 tl geldi 1 ay önceden mi alıyorlar aydınlatırmısnız beni
  • quote:

Orijinalden alıntı: cilem741

2009 Haziran 678.894.024
    (647,444 MB) 8.976.515.528
    (8,36 GB)
    2009 Temmuz 485.427.771
    (462,94 MB) 8.775.451.195
    (8,173 GB)
    2009 Ağustos 178.110.716
    (169,86 MB) 1.369.331.964
    (1,275 GB)

beyler bu kota çizelgesinde haziran ayı 29 tl geldi temmuz 57 tl ağustos 57 tl geldi 1 ay önceden mi alıyorlar aydınlatırmısnız beni

Evet.
  • 5.062.027.405
    (4,714 GB)
    Bu ay ki değerlerimiz bu 4 gb kotalı kullanıyorum ort ne gelir?
    Teşekkürler.
  • 4 gb sınırlı kullanıyorum 2 mbit sınırsıza şimdi geçsem ay sonu hem sınırlıyı hem sınırsızı mı öderim ACİLL
  • quote:

Orijinalden alıntı: izmitlilebron

5.062.027.405
    (4,714 GB)
    Bu ay ki değerlerimiz bu 4 gb kotalı kullanıyorum ort ne gelir?
    Teşekkürler.

1Mbit 4GB Limitli pakette, kota aşımında MB başı 0,009248 TL.
    714 MB aşmışsınız kotanızı. Yaklaşık 6-7 lira daha eklenecek faturanıza.

Oda yaklaşık 34 TL'ye tekabül ediyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mert261994

4 gb sınırlı kullanıyorum 2 mbit sınırsıza şimdi geçsem ay sonu hem sınırlıyı hem sınırsızı mı öderim ACİLL

Geçtiğiniz an itibariyle eğer mevcut tarifenizde bir kota aşımı varsa, o ücreti ödersiniz. Yok ise düşük bir geçiş ücreti alıyor diye biliyorum TTNet.
  • merhabalar bende ttnet sınırlı 4gb kullanıcısıyım. Daha ayın 8 i olmasına ragmen benm kotam 11 gb olmuş 12ye dogru ilerlio. Ama hiç bi zmn kotayı ay sonuna kadar bile bu kadar aştıgım olmazdı zaten kotayı 8 günde 11 gb a kadar çıkartıcak hiç birşey yapmadım. Bunun nedeni acaba telekomdan olabilirmi bugun aradım ama sistemlerinde sorun varmış (!) bu forumdan birkaç msj okumuştum onlarada böle bahaneler uydurduklarını görmüştüm. Bir de en fazla 61.25 geldiini ögrendm o da kesin bi bilgimi merak ettm. eger cevaplarsanz çok sevinirm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: asegul

merhabalar bende ttnet sınırlı 4gb kullanıcısıyım. Daha ayın 8 i olmasına ragmen benm kotam 11 gb olmuş 12ye dogru ilerlio. Ama hiç bi zmn kotayı ay sonuna kadar bile bu kadar aştıgım olmazdı zaten kotayı 8 günde 11 gb a kadar çıkartıcak hiç birşey yapmadım. Bunun nedeni acaba telekomdan olabilirmi bugun aradım ama sistemlerinde sorun varmış (!) bu forumdan birkaç msj okumuştum onlarada böle bahaneler uydurduklarını görmüştüm. Bir de en fazla 61.25 geldiini ögrendm o da kesin bi bilgimi merak ettm. eger cevaplarsanz çok sevinirm.

Bu sorunu yaşayan birçok kişi vardı, hala var ve devamda edecektir. İbre telekomu gösteriyor, elden birşey gelmez.
    61,25 bilgisi kesindir. TTNet sitesinden de bakabilirsiniz.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.