Şimdi Ara

Kontak Açık Kalmış!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
28
Cevap
0
Favori
27.553
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Carrefourda arabayı ablama bıraktımdaradyo dinlemek için kontağı 2 kez çevirmiş ve lambalar yanık halde (marş için hazır durumda) 25 dk. beklemiş. döndüğümde lambaları açık görünce çıldırdım. Acaba ne gibi zararlar olmuştur? Ne dersiniz. Araba 6100 km. Hyundai Accent Admire crdi. Ah Ah....

• Bu kadar sinirlenmene gerek yok , akün daha yeni hiç bişi olmaz şarz eder kendini .

Sakin ol .

Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel Alt başlıgına açmısın konuyu bende mi sana sinirleniyim şimdi

Diger Herşeye taşıdım ...
  • bildiğim kadarıyla kontak uzun süre açık kalınca endüksiyon bobinine zararı var.çünkü bobin aküden aldığı gücü 30000 volta çıkararak bujilere akımı iletmek için marşı bekliyor.ama yeni araçlarda ne kadar zararı olur bilemem.ama bu kadar az sürede akü boşalmaz.

Edit:Sizin araç dizelmiş,dizelde de buji olmadığına göre bir zararı olmaz herhalde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugrvw -- 23 Haziran 2006; 19:49:34 >
  • 25 dk.da akü boşalmaz, hem böle ıvır zıvır şeyler için çıldırmaya değmez
  • quote:

Orijinalden alıntı: porter

25 dk.da akü boşalmaz, hem böle ıvır zıvır şeyler için çıldırmaya değmez
    yalnız arkaşın araç diesel olabilir malum kızdırma bujileri ilgili bi durum var oyüzden sormuştur belkide, zarar var/yok sorunun cevabını bende merak ediyorum. ama yeni nesil araçlarda herşey elekrtronik kontrollü olduğu için bi süre marj basmayınca devre dışı bırakıyordur falan filan... birşey olacağını zannetmiyorum bu yüzden. " gereNk yok" kalın Sağlıcakla.....
  • quote:

Orijinalden alıntı: electro_g

yalnız arkaşın araç diesel olabilir malum kızdırma bujileri ilgili bi durum var oyüzden sormuştur belkide, zarar var/yok sorunun cevabını bende merak ediyorum. ama yeni nesil araçlarda herşey elekrtronik kontrollü olduğu için bi süre marj basmayınca devre dışı bırakıyordur falan filan... birşey olacağını zannetmiyorum bu yüzden. " gereNk yok" kalın Sağlıcakla.....

Alıntıları Göster
    hiiiiii.

benimde komsuma olmustu oyle bir sey arabası yandı

Saka bir yana bir sey olmaz ya telas etme ....

• quote:

Orijinalden alıntı: electro_g

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: electro_g

araç dizel, crdi yazmış

• quote:

Orijinalden alıntı: porter

quote:

Orjinalden alıntı: electro_g

araç dizel, crdi yazmış

Alıntıları Göster
    o durumda akü platinlerının yanacagını duymustum...en kotu ıhtımalle akuyu degıstırırsın.2 yıl olmadıysa garantıden parada vermezsın.dert etme yani

• quote:

Orijinalden alıntı: mknsm

o durumda akü platinlerının yanacagını duymustum...en kotu ıhtımalle akuyu degıstırırsın.2 yıl olmadıysa garantıden parada vermezsın.dert etme yani

Alıntıları Göster
    Dalgınlık veya bilgisizlikten böyle şeyler olur bazen. Ben arabayı yıkamaya bıraktım, kenarda oturdum bekliyorum. Dış yıkama bitti, kurulama için yan tarafa çekmek üzere tekrar binip kontağı çevirdim cart etti. Meğer arabayı çalışır halde bırakmışım. Meret azıcık ses yapsa, titrese anlıycam çalıştığını

Böyle ufak tefek şeyler için kendinizi ve sevdiklerinizi üzmeyin. Ben ablamı senede bir defa ya görüyorum ya görmüyorum. Keşke daha sık görsem, araba feda olsun.

• quote:

Alıntıları Göster
    platin distribütörün parçası. kontak anahtarı ateşleme konumunda kalırsa araba çalışmıyorken endüksiyon bobini ile platinin yanmasına sebep olur.
    yani akü ile alakası dolaylı yoldan.aküye pek zarar vermez.
    quote:

Orjinalden alıntı: mknsm

• quote:

Orijinalden alıntı: ugrvw

platin distribütörün parçası. kontak anahtarı ateşleme konumunda kalırsa araba çalışmıyorken endüksiyon bobini ile platinin yanmasına sebep olur.
    yani akü ile alakası dolaylı yoldan.aküye pek zarar vermez.
    quote:

Alıntıları Göster
    Hocam sakin yahu.....olayın üzerinden o kdr wakit geçtikten sonra böyle doluysanız......olay anını düşünemiyorum.......
    Bu dewirde hiç bir arabanın bu kdr basit we gayet olabilecek nedenlerden dolayı sorun çıkaracağına inanmıyorum......eğer çok problemli bir şey olsaydı kitapçığında kocaman yazardı (hemde kitapçık iannılmaz hassas we detay üzerine hazırlanıyor..)....
    her zmn olsa bişey olur belki ama 1 seferlik ten bişey olmaz heralde........

• quote:

Orijinalden alıntı: Whisper911

Hocam sakin yahu.....olayın üzerinden o kdr wakit geçtikten sonra böyle doluysanız......olay anını düşünemiyorum.......
    Bu dewirde hiç bir arabanın bu kdr basit we gayet olabilecek nedenlerden dolayı sorun çıkaracağına inanmıyorum......eğer çok problemli bir şey olsaydı kitapçığında kocaman yazardı (hemde kitapçık iannılmaz hassas we detay üzerine hazırlanıyor..)....
    her zmn olsa bişey olur belki ama 1 seferlik ten bişey olmaz heralde........

Alıntıları Göster
    Yine de bi servise git

• quote:

Orijinalden alıntı: TOTAL_WAR

Yine de bi servise git

Alıntıları Göster
    bişi olmuyo bizdede oldu babam yapmış hiç bişey olmadı
  • hiç birşey olmaz sinirlen men hata sen çok endişelen me o araba çok iyi akükendini şarj eder
  • quote:

Orjinalden alıntı: mortallight

Carrefourda arabayı ablama bıraktımdaradyo dinlemek için kontağı 2 kez çevirmiş ve lambalar yanık halde (marş için hazır durumda) 25 dk. beklemiş. döndüğümde lambaları açık görünce çıldırdım. Acaba ne gibi zararlar olmuştur? Ne dersiniz. Araba 6100 km. Hyundai Accent Admire crdi. Ah Ah....

Bizim benzinli Accent serviste 1 saat kadar kontak açık kalmış.Ondan sonra da yarım saat kadar da rölantide çalıştı.Arabada platin falan yok zaten.
    Birşey olmaz.Ayrıca imzama bak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ters İntegral -- 24 Haziran 2006; 0:46:53 >

• quote:

Carrefourda arabayı ablama bıraktımdaradyo dinlemek için kontağı 2 kez çevirmiş ve lambalar yanık halde (marş için hazır durumda) 25 dk. beklemiş. döndüğümde lambaları açık görünce çıldırdım. Acaba ne gibi zararlar olmuştur? Ne dersiniz. Araba 6100 km. Hyundai Accent Admire crdi. Ah Ah....

bu ablan arabanın kapısını çarpan ablan mı
    ben olsam onu daha arabaya bindirmem
  • quote:

Orijinalden alıntı: er9en

quote:

bu ablan arabanın kapısını çarpan ablan mı
    ben olsam onu daha arabaya bindirmem
    Otomobilinizin her zaman vardır ama ablanızın kırılan kalbinin tamiri yoktur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Woodpecker

Otomobilinizin her zaman vardır ama ablanızın kırılan kalbinin tamiri yoktur.

Alıntıları Göster
    Hiçbir şey olmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-5CD1888D5

Hiçbir şey olmaz

Alıntıları Göster
    arkadaşımız yazmış platin yok zaten doğru demiş ama zaten platin meme yapar onuda zımparalarsın geçer. sürücü kurslarında verilen kitaplarda yazıyordu sanırım endüksiyon bobini yanar diye. peki şincik nolucek kim meme yapacak kim yanacak ortalık karıştı

• quote:

Alıntıları Göster
    Akü platini?Egzost bilyası gibi bişey herhalde?
    quote:

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.