Şimdi Ara

Konkordato Acı Tecrübesi (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
215
Cevap
14
Favori
56.253
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
604 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle geçmiş olsun, umarım en kısa sürede minimum zararla paçayı kurtarırsınız.

Ben de bir mühendislik firmasında ortak pozisyonunda gibiyim. Sizi az çok anlıyorum.

Konkordato suistimale inanılmaz açık bir şey. Birçok firma bankaları dolandırma derdinde. Şu anda piyasada faal olan ama aslında fiilen batık birçok yer var.

Adamlar bunu çok çeşitli yollarla yapıyor. Siyasi bağlantıları olan bankayı konkordato ilan ederim, zırnık alamazsınız diyor. Örneğini duyduk. Banka da diyor ki bu kredi batacağına 2-5 yıl neyse öteleyeyim en azından ümit olur. Tabi bazı farklar oluyor ödemelerde, ama olan sizin gibi firmalara oluyor. Millet üç kuruş kredi çekemez / yapılandıramazken büyük firmalar milyonları istediği gibi oynatmaya çalışıyor.

Bizim de böyle bir müşterimiz var, resmi konkordato yok ama bu işin başka yolları da var. Adam başka bir firma kurup diğerinin içini boşaltıyor. Açık açık da bankalara karşı önlem maksatlı yaptık diyor.

Valla ben de anlamadım. Karşılıksız çek vs. bunların hiçbir yaptırımı yok. Olan alttakine oluyor hep.

• Iktidarin mensuplari 'Bu milletin a. koyacaz!' dedi. Ve dedikleri de birbir yapiyorlar. Adamlara helal olsun ama! Sozlerinin eriymisler!
  • Dünyanın tekerleği borçla dönüyor; biri takılsa, domino taşı gibi hepsi yuvarlanıyor. Bazen bu domino taşı etkisi piyasayı öyle derinden sarsıyor ki hızla yükselen fiyatlar beş kuruş borcu olmayanın bile canını yakıyor.

Atom fiziği de profesörlük de yerin dibine batsın.
  • acı bir konkordato tecrübesi

bir acı konkordato tecrübesi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bence de öyle. Yani batma durumuna gelmemişsiniz ki devam edeceğim diyorsunuz. Batma durumuna gelince siz de konkordato çekersiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: arbak

İşte bu yüzden, bu zamana kadar hükümete hiç oy vermemiş olan ben, bir sonraki seçimde ibb için AKP'ye oy vereceğim.

Arkadaşlar, batmanız gerek. İşçilerinizin aç kalması gerek. Çünkü bu millet laftan anlamaz, haksızlıklara karşı sesini çıkarmaz. İnsanların sesini çıkarması için aç kalması gerek; yoksa düzen değişmez.

Bu yüzden ekonomik krizin daha derin hale gelebilmesi için bundan sonra oyum hükümete. Aç kalmamız gerek.
    Konuyu açan şu anda keyiften uçuyor olmalı. Çözüm üretmişsiniz ve adamın derdi kalmamış tebrik ederiz. Turkcell'in 24 saat önceden yardım gelmeyecek kazazedeye yardımcı olan balıkçının önerisindeki lifecell gibi. Muhteşemsiniz(!)

Bir de bu adamın batmasından keyif aldığını söyleyenlere bahane olmuşsunuz ki bu zeka yerlere akıyor, paçalarınızı tutun da ziyan olmasın.

• Mahalle kabadayıları gibi "....abimize en küçük yamuk yapanı bana yapılmış sayarım, kimse kılına dokunamaz" devletin de kabadayılıktan farkı kalmamış

• Geçmiş olsun..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konu sahibine geçmiş olsun diyorum...

Ayrıca bir şey daha diyeceğim...Bu daha başlangıç...Önümüzdeki zamanlarda her canlı başkanlık sistemini tadacak...
  • D@rbeli M@tk@p kullanıcısına yanıt
    Hocam başkanlık sistemi bu işin tek sorumlusu değil. Amerikan tabiriyle tabuttaki son çiviyi başkanlık sistemi çaktı.

2010 dan 2017 sonuna kadar hemen hemen bütün dünyada ekonomik anlamda müthiş orantız kazanımlar oldu. Türkiye’de buna inşaat sektörü diyelim , dünyada bitcoin gibi insanlara hayallerinde göremeyeceği paralar kazandırdı. Her çıkışın bir inişi olduğu gibi her kazananın olduğu yerde kaybedenlerde olacaktı. Pastadaki asıl payları erken davrananlar aldı. Son 1-2 yılda o pastaya heveslenip varını yoğunu (yetmedi kredilerle) ortaya koyup köşeyi dönme sevdasına kapıldı. Ama 2018 bütün dünyada bu sonradan sisteme dahil olan kurnazlar için büyük bir yıkım oldu. İnşaat sektörü / kripto paralar / çiftlik bank türevleri insanların ocağına incir ağacını dikti. Başkanlık sistemi de bu işin tuzu biberi oldu bizim için..

• Geçmiş olsun, dilerim alacaklarınızın tahsilinde sonuç alırsınız.Gelişmeleri buradan paylaşmaya devam ederseniz benzer sorunu yaşayan kişilere yardımcı olabilir.
  • İşi yapmayı bırakın. Aldığınız malzemeyi iade edin gerisini kendi mallarınızı satarak ödeyin. NE olursa olsun işi yapmayın. Devlet ve yaltakçısı firmaların hep yaptığı iş bu. Ya kendini korumak için yasa çıkarır ya da vergi yükümlüsü büyük firmayı korumak için. Kendi haraççısını korur. Çete gibi devlet işte.
  • Tanıdığımız bir firmanın 2 patronu önce altlarına kredi ile 5.20 bmw çektiler sonrada şirketlerine kayyum atattılar. Dediğiniz gibi bu iş için 250bin civarı para vermiş diyorlar

• Konkordatoya giren sirketlerin cogu kilifini hazirlayip giriyor bu ise. Tum piyasa isin farkinda. Hala onlem yok. Saka gibi resmen.

• Bu resim çok anlamlı böyle yazıları görünce aklıma hep bu resim gelir.

İnşallah alacaklarını en kısa sürede alırsın kardeş.

Allah (cc) yardımcın olsun.

Konkordato Acı Tecrübesi
  • Akparti sayesinde ne kadar ahlaksızlık var öğrendik. Adamlar kitabını yazdı bastı bizim millet halen peşlerinden gidiyor. Ne diyelim yolunuz açık olsun.

Ben 2 sene önce inşaat işinden kaçtım.

Böyle olacağı belliydi

• Bu ulusun a...na koymadan ^ lan kulamızın üstüne yatıp göbeemizi kaşıoduk. Bu giren çıkan ne bişiler hissediyorum

arkada" demez.. Şemsiyenin de görevli var. Biz Türkler için yapılmış.

• hasanmerto kullanıcısına yanıt
    Adam stadyum yaptim diyor , zengin olmasin mi? hayrina mi belki 100lerce kisiyi ise alip calistirip maas odeyip , piyasadan mal alip cevirsin risk alsin. 2 belki 3 senesini gomsun oraya.

tabii ki kazanacakti. ama sorun cek sisteminde. cek kredi mekanizmasi gibi calisiyor. cekin bir an once piyasadan kaldirilmasi lazim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • şu rudumda bile konuyu açan adam eleştiriliyor. yatacak yeriniz yok. arkadaşım sana çok geçmiş olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasanmerto

Siyasi ihale demissin. Subliminal mesaj veriyorsun yani ihalenin adil olmadigini iddia ediyorsun.

Bu is bu noktaya gelmeseydi o kotuledigin ihale seni zengin edecekti.

Demekki haksiz kazancin hesabi ahirete kalmiyormus bir de bu taraftan bak.

Madem haksiz bir is var niye o isi aliyorsun?

Bu aciklamalarin cok yanlis bence.
    Katılıyorum, işi alırken haksızlık yapan adam taşeronlarına, işi verdiği adamlara da her an kazık atabilir;
    Bu arkadaşımız sorun problem olmasa, parasını tıkır tıkır alsa, siyasi şekilde alınan ihaleden bize de iş verdiler, biz de şu kadar zengin olduk diye konu açacak mıydı? Açmayacaktı.

Geçmiş olsun arkadaşımıza yine de, ama bu forumda asgari ücretle çalışan binler varken böyle zenginlerin "first world problems" durumlarının tartışılması çok komik geliyor açıkçası...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zinedine_zidane -- 18 Aralık 2018; 10:2:46 >

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.