Şimdi Ara

Konkordato Acı Tecrübesi (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
215
Cevap
14
Favori
56.245
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
604 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ülkenin kafasi hala dank etmedi, ben biseyler kapayım derdinde millet, hakikaten batan geminin malları.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mako3e kullanıcısına yanıt
    Dikkat edin barut icat edildiginden beri turk devleti geriliyor.niye? milet olarak manyagiz cunki ve yakin doguste deli cesaretimizden kilictan baska bi numaramiz yok. bilim vs bisi beklemiyorum ben artik bu milletten.

bu topraklari da haketmiyoruz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu ülkede ne faize bulaşılır, ne çekle iş yapılır, ne senetle, ne vade ile. Al gülüm ver gülüm.

Borç dediğimiz şey güvene dayanır. Millet babasına güvenmiyor siz kime güveniyorsunuz merak ettim.

Abi piyasa böyle diyenler genellikle batıyor. Arkadaş beynin basmıyor mu? Basmıyor ise kusura kalmada bat. Altta kalanın canı çıkıyor.

Sermaye piyasaları derinliği olmayan ülkede güvene dayalı iş yapılmaz.

Çok şeyler yazardım ama anlamayacağınızı bildiğim için özetle şunu geçiyorum. Benim gibi hayatı nakit ile geçen adamlar bundan sonra akp ye oy verecektir. Nakitçileri kral yaptığı için reisimiz varolsun. Borçlular mı!?

• Ben de inşaat sektöründeyim benzer durumlar her yerde yaşanıyor...

Hiç vakit kaybetmeden siz de konkordato talep edin, yoksa sonu çok kötü oluyor.

Konkordato talep edenler genelde borcunu ödeyemediği için değil bu durumu fırsata çevirip ödemelerini uzun vadeye yaymak için talep ediyorlar. Gerçekten durumu kötü olup da amacına yönelik kullanan çok az.
  • Arif kullanıcısına yanıt
    e borc silsilesindeki herkes konkordato ilan ederse ne anlami olacak ki bu isin?

zor durum allah kolaylik versin , allahtan isimizde cek senet vs yok. Cek cok sacma bir sistem. herkes bes kurus para koymadan is yapma derdinde.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne diyeyim ki bilemedim. İstiyorlar ki kimse araba sürmesin dön bak trafik cezalarına. İstiyorlar ki kimse iş yapmasın işte sizin yaşadığınız olaylar. Benim eşimin amcası da bu şekilde çelik işler vs gibi şeyler yapıyor. Sanırım taşoren. 3 kere buna benzer şeylerden battı battı çıktı adam. Yazık sadece yazık
  • quote:

Orijinalden alıntı: 26_bbz_26

e borc silsilesindeki herkes konkordato ilan ederse ne anlami olacak ki bu isin?

zor durum allah kolaylik versin , allahtan isimizde cek senet vs yok. Cek cok sacma bir sistem. herkes bes kurus para koymadan is yapma derdinde.
    Konkordato'yu zaten alacaklarını alamadığı için talep ediyor, mahkeme bakıyor alacağı var ve alamıyorsa geçici mühlet veriyor, 3 ayın sonunda 2 ay daha uzatabiliyor, sonra alacaklılarla mutabık kalınırsa 24 aylık süreç başlıyor.

Karşıdaki adam iflas ettim demiyor, borcum borç ama ekime kadar öderim diyor.
  • Konkort müfettişleri de işi uzatacaklar siyaset amaçlı, sağlam olan da çökecek.
  • Surpentor kullanıcısına yanıt
    sana kapasitemin zekatını versem abad olursun.

yarım akıllı olan mevzusuna girmiyorum, azgın azınlık mensubusun...
  • 26_bbz_26 2 kullanıcısına yanıt
    ben öyle düşünmüyorum.

şu anda gayet sağlam adımlar atıyoruz savunma sanayisinde
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arif

Konkordato'yu zaten alacaklarını alamadığı için talep ediyor, mahkeme bakıyor alacağı var ve alamıyorsa geçici mühlet veriyor, 3 ayın sonunda 2 ay daha uzatabiliyor, sonra alacaklılarla mutabık kalınırsa 24 aylık süreç başlıyor.

Karşıdaki adam iflas ettim demiyor, borcum borç ama ekime kadar öderim diyor.

Alıntıları Göster
  • FRoZeNBoDy kullanıcısına yanıt
    konuyu açan arkadaş baştan sona haksız demiyorum.
    fakat sonuçta forum burası. resmi evrak yok, kayıt kürek yok.
    bir çocuğun hayalinden uydurduğu bir hikaye bile olabilir.

sonuçta ne haberler gördük duyduk sonunda tam tersi çıkan.

şişli konusu yeteri kadar mideleri bulandırdı. insanlar gördü rezidansları vs.

yasa getiren hükümet değil demedik ama aynı şey bu konuyu açan arkadaşın da yapabileceği bir şey.

muhalif olarak yaşamak zor biliyorum. hergün saçma sapan yalan dolan muhalif basın yayın organlarını okuyarak içiniz kararıyor onunda farkındayım.

fakat artık şu hayal dünyasından çıkın.
  • Siyasi ihale demissin. Subliminal mesaj veriyorsun yani ihalenin adil olmadigini iddia ediyorsun.

Bu is bu noktaya gelmeseydi o kotuledigin ihale seni zengin edecekti.

Demekki haksiz kazancin hesabi ahirete kalmiyormus bir de bu taraftan bak.

Madem haksiz bir is var niye o isi aliyorsun?

Bu aciklamalarin cok yanlis bence.

• Sismancocuk S kullanıcısına yanıt
    kötü söz sahibine aittir!
  • hatır çeki vermeyin

• quote:

Orijinalden alıntı: mako3e

konuyu açan arkadaş baştan sona haksız demiyorum.
    fakat sonuçta forum burası. resmi evrak yok, kayıt kürek yok.
    bir çocuğun hayalinden uydurduğu bir hikaye bile olabilir.

sonuçta ne haberler gördük duyduk sonunda tam tersi çıkan.

şişli konusu yeteri kadar mideleri bulandırdı. insanlar gördü rezidansları vs.

yasa getiren hükümet değil demedik ama aynı şey bu konuyu açan arkadaşın da yapabileceği bir şey.

muhalif olarak yaşamak zor biliyorum. hergün saçma sapan yalan dolan muhalif basın yayın organlarını okuyarak içiniz kararıyor onunda farkındayım.

fakat artık şu hayal dünyasından çıkın.
    '' bir çocuğun hayalinden uydurduğu bir hikaye bile olabilir. '' Şu yazdığınızdan kimin içinin karardığı meydana çıkmış oldu. Size tavsiyem artık yandaş gazete ve haber kanallarını izlemeyi bırakın ve at gözlüklerini biran önce çıkarın.
    Sizin mantığınıza göre her konu açandan resmi evrak isteyelim, resmi evrağı yoksada inanmayalım, yalancı diyelim, yorum yapmayalım burası bir forum sitesi, insanlar neyin doğru, neyin yanlış olduğunu anlayabilecek düzeyde. Bizde konuyu açan arkadaş aynı şeyi yapmaz demedik, farkındaysanız devletin getirdiği aksayan sistemi eleştirdik. Artık eğriye, doğru demeyi bırakın ve toz pembe hayal dünyanızdan bir an önce çıkın.
  • Yıllardır anlatıyoruz bunların geleceğini, lay lay lom günü kurtarma peşinde devam etti insanlar. Durmak yok yola DEVAM

• Allah yardım etsin. Geçmiş olsun. Zor bir süreç.
  • Para almıyorken çalışmaya devam etmek senin suçun. Bir gün geçikse o gün bırakacaksın.
  • 9600_G_T kullanıcısına yanıt
    hocam zamanında bi 9600GT alamamıştım şimdi bana bi tane hediye eder misiniz

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.