Şimdi Ara

Komşunun Binasından Kendi Adına Abonelik

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
115
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese iyi forumlar. Bir sorum olacaktı. Kendi adıma komşunun binasına abonelik açtırıp DSL kablosunu direkt kendi evime almak suç mudur?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bence değil eğer boş yer varsa kutuda sorun olmaz ama telekom ekiplerine söylemeyin bağlaticaksanız yan binadan o binada oturuyormuş gibi davranin elektrikçi çeksin kabloyu kimse anlamaz bağladıktan sonra sorun çıkmaz bidaha ben bağlattim ekipteki arkadaşa söyledim bağlamamam gerekir dedi normalde izin verilmiyor böyle birşeye dedi ama mağdur oldugun için bağlıycam dedi insafiyet kullandı bağlarken telekomcular anlıycağiniz

• erkaninn59 kullanıcısına yanıt
    Hocam TT ekibi geldi. Zile bastılar komşu yoktu ben de kendi adıma o kata abone olduğunu, kabloyu uzun bırakıp gidebileceklerini söyledim. Bağlantıyı sağlayıp gittiler. Adresin farklı olması umarım sorun yaratmaz ki sanırım kendilerinin de bundan bi zararları ya da karları yok.

• siz söylemediğiniz sürece sorun çıkmaz eğer ekipler yan binadan bağladıgınızı farkederse en fazla niye bağladınız vs diye sorabilirler eğer fazla işine özen gösteren çok disiplinli birine denk gelirseniz bağlantınızı kapattırabilir bile ama o kadar gaddar birine denk gelmezsiniz umurım bi sorunda çıkmaz sanırım binanızda altyapı yok o yüzden yandan bağlattırıyorsunuz bende 1.5 hafta öncesine kadar aynı işlemi gerçekleştirmeye çalıştım telekomdan gelen ekip izin verdi komşu izin vermedi bağlayamazsın dedi sonra ceoya vs şikayet ettim 1 hafta içinde geldiler bana izin vermeyen komşudan hat çektiler ankastre kutumu koydular gittiler umarım yakın zamanda sanada çekerler hocam yan taraftan uğraşmazsınız böyle eğer direk yağmura vs maruz kalacak bi yerden geçicekse ulu orta bi yerde olucaksa kabloları dışı kalın plastikli olanlarla değiştirin derim hocam bi sorun çıkmaması adına olurda yağmurda rüzgarda koparsa sıkıntı olmasın ev içinde kullanılan dsl kabloları ince oluyor dişarda kullanıma pek uygun değiller açıkçası aklınızda bulunsun

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.