Şimdi Ara

Kombide Buderus mu? Ferroli mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
41.138
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar dubleks evime kombi alıcam, 2 markada kararsız kaldım:
    Ferroli Divatop F32 ile Buderus U122 28K.
    Buderus bilgisyarlı bir alet, kaliteli birşey ama aralarında 1000 YTL den fazla fark var.
    Bu farka sizce değer mi? Ferroli'nin modeli ile aralarında çok mu fark var?
    Bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
    Saygılar

• Bence Buderus almalısın. Aradaki fiyat farkına (kalite vb.) değer.
  • [Deleted by Admins]
  • kombide tek marka BUDERUS. gerisi hikaye. 5 senedir kullanıyorum.. herhang bir teknik vs. sorun cıkmadı. kalite, dayanıklılık, ısıtma, güç tüketimi, kablolu ısı kumandası, vs. alınacak tek kombi. sonucta bir kere alıyorsun. vereceğim paraya değer.
  • Bence Ferroli Divatopu bir az iyi araştır... Buderus ta bu 1000 ytl ye deyecek bir "üstün " özelliği varmıdır...
  • Sırası ile;

- Viessman
    - Buderus
    - Vaillant
    - DemirDöküm(isofast serisi) öneririm.
  • Ferroli Neü ELİTE... Sanırım hiç bir Alman kombisini aratmayacak kadar mükemmel... Üstelikte uygun bir fiyata...
  • quote:

Orjinalden alıntı: tech_türk

Sırası ile;

- Viessman
    - Buderus
    - Vaillant
    - DemirDöküm(isofast serisi) öneririm.

Ekleme: Babamın tripleks evinde 2 yıldır DD Isofast kullanılıyor ve hiç bir şikayet yok. Uzaktan kumandası odanın içerisine konuluyor ve içerinin sıcaklığını istenilen düzeyde tutuyor. Yani kumandası tetmostat (Üç tane endüstriyel alkaline pil ile çalışıyor). İnternet sitesinden daha ayrıntılı bilgiye bakabilirsiniz.
  • son 8 senedir ferroli kullanıyorum bir iki defa dışında sorun çokarmadı..
  • Bu sayılan tavsiye edilen kombilerin garanti sürelerini, teknik özelliklerini , servislerinin durumunu , yedek parça fiyatlarını dikkatlice araştır.KOMBİLERİN FİYATLARINA BAK. En sonunda ECA FORTİUS - ECA CONFEO PREMİX Kombileri bir incele. Fiyatlarını ögren....Akıl veren çok olur para veren olmaz....Tercih senin, para senin....Saygılarımla.... Bilgi...www.emas.com.tr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 21 Şubat 2007; 19:28:47 >
  • Arkadaşlar ilginiz için çok teşekkür ederim.

İsterseniz 2 kombinin biraz özelliklerinden bahsedeyim.

Ferroli Divatop: 12 mt radyatörle birlikte toplam maliyeti 3.750 ytl (10 taksit)
    .
    27500 Kcal
    Çift eşanjörlü
    confort modu ile hızlı sıcak su
    3 devirli sirkülasyon pompası
    full alev modülasyonu
    mikroişlemcili elektronik devre kartı
    dijital kontrol paneli ve akıllı arıza teşhis sistemi
    .
    .
    Buderus U122 28k: 12 mt radyatör ile maliyeti peşin 4.800 ytl
    .
    25000 Kcal
    Akıllı fonksiyonel bilgisayar kontrolü-el bilgisayarı bağlanma olanağı
    3 tam modülasyon(oda sıcaklığına, su sıcaklığına ve kullanım suyu sıcaklığına göre)
    %50 daha fazla genleşme deposu hacmi
    0,95 lt boyler
    düşük yakıt tüketimi (3 tam modülasyon ile)
    .
    Genel özellikler bunlar.
    .
    Buderusa kötü diyen yok. Ama fiyat farkı var...

• degmez
  • Ferroli New Elite
  • Navi arkadaşım;
    Buderus iyi markadır. Buna itirazım yok. Ancak bu kombide 1000 YTL fazladan verilecek kadar üstün özellikler yok. Yanlış bilmiyorsam çift eşanjörlü değil ve ısıtma brülörüde paslanmaz çelik değil bakırdır. Ben size yoğuşmalı kombi düşünmüyorsanız ECA Confeo modelini öneririm. Fiyatları Ferroli ile yaklaşık aynıdır. Brülörü paslanmaz çeliktir ve yine paslanmaz çelik olan kullanma suyu için ikinci (çift) eşanjörü vardır. Parça ve servis sorunun olmaz. Ama yinede Ferroli mi Buderus mu derseniz bence daha fazla paraya daha az özellik alınmaz, tabii ki Ferroli denilebilir...
  • Kombi fiyatlarını tam bilmiyorum ama Vaillant tavsiyemdir.5 yıldır çok memnunuz.
  • Evimde Buderus var çok kullanışlı sessiz ve en önemlisi faturalarım yandaki komşuma göre en az yüzde 30 daha az geliyor.Benim kombinin 7 gün 24 saat açık olduğunuda belirteyim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: montaj34

Evimde Buderus var çok kullanışlı sessiz ve en önemlisi faturalarım yandaki komşuma göre en az yüzde 30 daha az geliyor.Benim kombinin 7 gün 24 saat açık olduğunuda belirteyim.

Arkadaşım bu dediğiniz aynı şartlarda ve koşullarda kullanım için ele alınırsa teknik olarak imkansızdır. Bu oranda fark kullanım farklılıklarından kaynaklanıyordur. Kullandığınız kombi yoğuşmalı GB 022 modeli ise bütün yoğuşmalı cihazlarda olduğu gibi sizinde % 10-15 oranında tasarruf yapmanız gayet doğaldır.
    Kullanım alışkanlıklarına yaşadığım çok ilginç bir örnek vermek istiyorum. ( sizinle ilgisi yok, sadece ilginç olduğu için yazıyorum.)
    Bir arkadaşım yandaki komşusundan tam 2 kat fazla yaktığı için kombinin servisini çağırdı. Olmadı doğalgaz firmasına saatini söktürüp kontrol ettirdi. O da olmadı. Neredeyse tedaviye ihtiyacı olacağı sırada ben kendisine, beraber komşusunu ziyaret etmeyi önerdim. Beraber gittik. Gördüğümüz manzara şuydu ; Adam soğuk bir gün akşam saatlerinde kombiyi minimuma almıştı ve salonda ayrıca kömür sobası yanıyordu. Ne bu yaw dediğimizde " ben sıcağı seviyorum bu nedenle sobadan kopamadım " dedi.
    Evet arkadaşlar, inanılmaz ama gerçek. Bu nedenle ben komşumdan şu kadar az yakıyorum şu kadar çok yakıyorum benzeri yorumlar çok anlamlı olmamaktadır..
    Kombi alırken gezin araştırın. çift eşanjörlümüdür, ısı eşanjörü ve kullanma suyu eşanjörü paslanmaz çelik midir, bakırmıdır, servisi varmıdır, servis ücretleri nasıldır, en önemliside içinize siniyor mu.. Saygılar.

• Bu fiyatta 12 metre radyatör var. Radyatör hangisi ? Metresi 70 L. radyatör var, metresi 115 L. radyatör var.Yüksekligi 50 likmi ? 60 lıkmı ? PKKP olacak .Geriye kalan kombinin fiyatı....Hermetik ise 28 Kw l ECA FORTİUS program saati ve oda termostadı standart. Kombiye dahil. Digeri 28 Kw ECA CONFEO ...aksesuar ne istersen onu bedeliyle alıyorsun...En kıymetlisi.. ise .YOGUŞMALI ECA CONFEO PREMİX 28 Kw Fiyatlarını ve özelliklerini inceleyip karar veriniz....www.emas.com.tr adresinde katalogları çok ayrıntılı var...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 26 Şubat 2007; 12:47:42 >
  • Ferroli de 12 mt (60 - 100) ithal radyatör var. 2200 Kcal/m ısıtma değeri
    Buderusta ise aynı radyatörden 10mt var.
    Metresi 120 YTL civarı
    .
    Arkadaşım ECA'nın belirttiğin sitesindeki kombilerde inceliyorum, sağol.
    ısıtma kapasiteleri 24000'i geçmiyor. 30 000 lik olanı göremedim.
  • Kilowatt ile Kilokalori yi karıştırma...Biri KW digeri Kcal. 24 KW= 20.600. Kcal. Digeri ise 28 KW= . Bu ikisini aynı sanıyorlar. arkadaşım...Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 23 Şubat 2007; 18:26:47 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.