Şimdi Ara

KOMBİ VE PETEK TESİSAT TEMİZLİĞİ, BAKIMI ve ONARIMI Hk. (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
260
Cevap
19
Favori
31.425
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Sıcak suyun az akma sebebi kombinin eşanjörü tıkalı olduğunu söyledi servis,temizlenmesi ile bu sorunu ortadan kalkıcağını belirtti.
    Aklıma takılan bazı sorular var

1-Tek sebebi bu mudur?
    2-İlaçlı suyla ve makina ile temizledikleri söyledi bu ilaçlı suyun kombiye zararı olur mu?
    3-Fiyat 400₺ diyor yüksek mi normal mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi radko -- 28 Ekim 2020; 19:15:9 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • radko kullanıcısına yanıt

Sicak su ile ilaç temizlemenin ne alakasi var.?? Onu düşünüyorum ilaçli temizleme petek temizliği yapiliyor ve ilaçli temizlilik pek önerilmiyor tek tek petekler kapatilip temizlemek mantikli bu 1 saat ile değil nerden baksaniz 2,3 saat sürücek bi iş,fiyat yüksek geldi sicak su az geliyorsa hidrofor etkisinden dolayi olabilir yeterli basinc olmayinca sicak su az gelebilir bi kaç yere sorun derim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SEHZADE63 S kullanıcısına yanıt
    1 Gram güvenmiyorum servislere hocam %90'ı üçkağıtçı çünkü.

Şimdi banyoyada duş aldım sıcak su gayet tazyikli geldi fakat son haftalarda az akıyordu.

Kombiyle pek alakalı bi durum olmadığını düşünmeye başladım

• Salih kullanıcısına yanıt

Peki kendir yerine teflon bant kullansam nasıl bir sonuç alırım?

• KOMBİ VE PETEK TESİSAT TEMİZLİĞİ, BAKIMI ve ONARIMI Hk.

Peteklere kombiden suyun gitmesi için sadece kırmızı olanları mı açıyorduk ?

• Beko konbi kart arızası nedeni ile uyarı verdi. Az önce servis geldi 500 lira tuttu kart değişti.

Lavabo vs her yer çık sıcak su geliyor ama Duş başlıklarından basınç çok iyi olmasına rağmen sıcaklık hep 40 ı gösteriyor.

Bunun üstüne çıkmıyor. Kombinin yanına gidip sıcaklık seviyesini yükseltiyorum yine geçmiyor ve 40 da sabit kalıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: AYLAVYU

Beko konbi kart arızası nedeni ile uyarı verdi. Az önce servis geldi 500 lira tuttu kart değişti.

Lavabo vs her yer çık sıcak su geliyor ama Duş başlıklarından basınç çok iyi olmasına rağmen sıcaklık hep 40 ı gösteriyor.

Bunun üstüne çıkmıyor. Kombinin yanına gidip sıcaklık seviyesini yükseltiyorum yine geçmiyor ve 40 da sabit kalıyor.

Duşlugu kapatip muslugu acinca sicaklik yükseliyorsa başlikta sorun var veya yetersiz geliyodur.

• Merhaba arkadaşlar yoğuşmalı kombiler de ilk bakım yine 3 yıl sonra mi yapılmalı ? 2 sene önce sıfır tesisat ve Bosch condens 2500 kombi taktırdım 2 kıs kullandık bu 3. Kışımız olacak. Bazı arkadaşlar 3 5 yıl sonra yaptırın bakımı demişler sanırım genel olarak bakım 3. Yıl sonunda yapılmalı doğru mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Resurrectionn -- 1 Kasım 2020; 10:44:25 >
  • Merhaba Arkadaşlar, kalorifer testisatımızı ilk defa aktif hale getirdik ve bazı radyatörler ısınmadı. Komşuların söylediğine göre geri dönüş valflerindeki somunları alyen anahtarı ile gevşetmemiz gerekiyor. Ancak elimizde uygun alyen anahtarı yok. Kaç numara alyen anahtarı almamız gerekir konusunda bilen bir arkadaş yardımcı olursa çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

• Basınçlı hava ile petek temizliği nasıl yapıyorlar? Eve gelen usta ile elimden geldiğince kayıt yapmaya çalıştım. Merak eden olursa

• petekden hava alinca cikan suyun siyahimsi olmasi kirlilikdenmidir yoksa tesisattaki antifrizli sudanmidir acaba zira kimisi antifriz oluyo petek paslanmasin diye diyor kimi renksiz su gelmeli diyor. yani kombiden su basip banyodan temiz su gelene kadar islem yapsak iyi bisimi yapmis oluruz kotü bisimi kimisi temiz su pas yapar oksijen girdigi icin diyor kimi temizle diyor kafam karisti epey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gzegen -- 2 Kasım 2020; 20:38:34 >
  • Resurrectionn R kullanıcısına yanıt

Her sene bakım yaptırılmasının bir zararı mı varmış? Veya gereksiz miymiş?

Ben her sene bakım yaptırıyorum.

Ha bakım denilen şeyin aslında çok da bir bakım olduğunu pek sanmıyorum, herhangi bir sorunu olmayan cihazı göstermelik şöyle bir açıp siliyorlar gibi geliyor bana ama, ne olur ne olmaz diye yine de yaptırıyorum.

Geçen sene 150 lira vermiştim sanırım. Bu sene henüz yaptırmadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: gzegen

petekden hava alinca cikan suyun siyahimsi olmasi kirlilikdenmidir yoksa tesisattaki antifrizli sudanmidir acaba zira kimisi antifriz oluyo petek paslanmasin diye diyor kimi renksiz su gelmeli diyor. yani kombiden su basip banyodan temiz su gelene kadar islem yapsak iyi bisimi yapmis oluruz kotü bisimi kimisi temiz su pas yapar oksijen girdigi icin diyor kimi temizle diyor kafam karisti epey

Siyah su peteklerde bulunan yağ,siyah suyun zarari yokk sari sudan pastan korkucaksin..:))

• gzegen kullanıcısına yanıt

Siyah su olması gereken birşey. Petekleri su ile temizlerseniz, 2 gün kombi çalışsın tekrar su siyaha dönecektir. O fabrikasyon yağ gibi bişey. Antirifiz bana mantıklı gelmedi. Peteklerin içinde bulunan yağa zarar verme ihtimali de var. Bir de o antifirizi nasıl tesisata basacaksınız ki?

• antifriz belki sehir efsanesi olabilir yani sizce banyodan gideri acip kombiden su basip temiz su gelene kadar peteklere uygulama yapsak problem olurmu niyesine gelince peteklerin alti soguk gibi bi sekilde cozmek istiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: gzegen

antifriz belki sehir efsanesi olabilir yani sizce banyodan gideri acip kombiden su basip temiz su gelene kadar peteklere uygulama yapsak problem olurmu niyesine gelince peteklerin alti soguk gibi bi sekilde cozmek istiyorum

birkaç gün önce yaptım ve o günden beri hava serin olduğundan akşam saatlerinde kullanmaya başladık ...

her peteği ayrı ayrı yaptım, faydası olduğunu düşünüyorum peteklerde fark var ...

• Diğer konu pek aktif olmadığı için buradan da sormak istedim.

Radyatör arkasına yalıtım paneli kullanan var mı?
    Özellikle dış cepheye bakan radyatör için arıyorum.

Duvara yapıştırma - radyatöre yapıştırma
    İzopan - xps - eps

Diğer konuda hangisinin verimli olduğu genellikle muallakta kalmış.

Bunları test edip, şöyle yaparak daha çok verim aldım diyen var mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba, kombimde tesisat dönüş vanası yok. Bunu kapatmadan yapılan temizliğin bir zararı olur mu? Tesisat eskiydi o zaman kimsenin aklına gelmemiş anlaşılan. Teşekkürler

• Hasan7 kullanıcısına yanıt
    Tesisat bağlantılarınızı görmeden eznete 1bilgi vermem doğru olmayacaktır.
  • MERHABA ARKADAŞLAR KOMBİNİN PEKTEKLERDEKİ DOLAŞIM SUYUNUN KOMBİYE BAĞLANAN GİRİŞ ÇIKIŞ KISMINA RESİMDEKİ Y VANADAN TAKMAYI DÜŞÜNÜYORUM PETEK TEMİZLİĞİNDE VEYA KOMBİ BAKIMINDA VANAYI İHTİYACA GÖRE KAPATIP AÇARAK ATIYORUM PETEK TEMİZLİĞİNDE BAĞLANTIYI KOMBİDEN AYIRMAYI DÜŞÜNÜYORUM SİZLER NE DERSİNİZ

KOMBİ VE PETEK TESİSAT TEMİZLİĞİ, BAKIMI ve ONARIMI Hk.
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.