Şimdi Ara

KOMBİ VE PETEK TESİSAT TEMİZLİĞİ, BAKIMI ve ONARIMI Hk. (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
261
Cevap
19
Favori
31.412
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    eyvallah onu da bir araştırayım, bakım zamanı geldiğinde hallederiz inşallah ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bayberty

önceki servisin üzerinden bir kaç yıl geçti, yine onları çağırsaydım filtre çıkmadığını gördüğünde biraz şansım olurdu, gerçi hatayı kabullenir miydi bilemiyorum ama onlar da özel servisti telefon numaralarını da bulamadım başka bir yere yaptırdım ... bu şekilde filtresiz çalışması sorun yaratır mı ?..

Alıntıları Göster
    Aynen, @ebu abdillah hocama tamamen katılıyorum. Karar senin. 5TL-'lik bir parça için kış başı dertsiz başımı derde sokma bence.
  • Arkadaşlar anadolu yakası kombi bakım + petek temizliği önerisi olan var mı ? Birde ortlama ne kadar vermek lazım ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarpuli

Arkadaşlar anadolu yakası kombi bakım + petek temizliği önerisi olan var mı ? Birde ortlama ne kadar vermek lazım ?
    yaz başında kombi+petek toplamda 300 lira verdim ... avrupa yakası ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bayberty

yaz başında kombi+petek toplamda 300 lira verdim ... avrupa yakası ...

Alıntıları Göster
    Ben daha uygun fiyatlar umuyordum. 300 lirayı tasaruf ettirirmi bakım bilemedim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarpuli

Ben daha uygun fiyatlar umuyordum. 300 lirayı tasaruf ettirirmi bakım bilemedim...

Alıntıları Göster
    ben detaylı bakım istedim o nedenle 300 oldu, normalde 200'e de yapardı ...
  • sarpuli kullanıcısına yanıt
    Kombi bakımı tasarruf sağlamaz. fiyat-performans açısından bakarsan 300 liralık bakım, yakıtta sana 30 lira olarak dahi dönmez(istisnai durum olabilir). Bakım yapılınca/petek temizlenince; bazen lüzümsuz extra masraf çıkarır, bazen arıza büyümeden önce erken teşhis olur, bazen luzumsuz/sebebi net belli olmayan arızaların çıkmasının engeller, ama en önemlisi konfor artar.

• Bütün konuyu okudum ve çok bilgilendim. Katkıda bulunan herkese çok teşekkür. Benim tesisat 4,5 yıllık. Son 2 yıldır kombiye bakım yaptırıyorum (yetkili servise). Bu günlerde yine yıllık bakıma çağıracağım. Tesisat ve petek temizliği yaptırmama gerek var mı? Kaç yılda bir yapılmalı? Sık sık yapmak, her seferinde sisteme yeni kireç sokmak anlamına gelir. Optimum aralık ne kadar olmalı dersiniz?

• Peteklerin üstü ısınmıyordu 8 yıllık bu arada dewalt pnömatik kırıcı kafasına aparat taktım yukarıdan aşağıya S ler çizerek baştan sona titreşim vererek bitirdim işlemi şimdi çok daha iyi ısınıyor ama manyatik filtreye toplandı ağır metal parçalarını bu filtre yokken yapılırsa pompaya ciddi zarar verebilirsiniz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _TUTANKHAMUN_ -- 19 Ekim 2019; 10:40:31 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: evrenso

Bütün konuyu okudum ve çok bilgilendim. Katkıda bulunan herkese çok teşekkür. Benim tesisat 4,5 yıllık. Son 2 yıldır kombiye bakım yaptırıyorum (yetkili servise). Bu günlerde yine yıllık bakıma çağıracağım. Tesisat ve petek temizliği yaptırmama gerek var mı? Kaç yılda bir yapılmalı? Sık sık yapmak, her seferinde sisteme yeni kireç sokmak anlamına gelir. Optimum aralık ne kadar olmalı dersiniz?
    Böyle 1 kaide/kural yok. Düzenli periyotlar ile tesisatınızı temizletmenize gerek yok.
    Tesisatınızda sorun yok ise, tüm radyatörler sorunsuz ısınıyor ve kombi filitrelerinizde 1 sezon boyunca kirlenip, tıkanmıyor ise tesisatınıza bence hiç dokunmayın.
  • Merhabalar,

Bu konu başlığı altında anlatılan tesisat temizliği;

Tesisatınızı düşük basınç altında (Kombinizin pompa gücüne bağlı basınç altında) uygulandığından tesisatınızı sadece YÜZEYSEL olarak temizleyecektir.
    Tesisatınızı daha DERİNLEMESİNE temizlenmesini istiyorsanız, 1 firma ile anlaşıp, KİMYASAL kullanılmadan, şebeke suyu ile YÜKSEK BASINÇ altında temizlenmesi daha doğru olacaktır.

Bilgilerinize,
  • Vaillant servisi eşanjör patlamış dedi 1400 TL istedi. Vaillant kombimize su basılmıyordu, su basma vanası bozulmuş petekleri açınca basınç yükseldi en tepeye kadar. Su tahliye vanasından su akmaya başladı, su vanasını kapadım bende. Ama bu 1,2 dakika devam etti ve bu durumdan sonra kapayıp kullanmadık hiç. Neyse bugun vaillant servis çağırdık esanjör patlamış 1400 tl dedi. 600 tl kapora alacaktı parça siparişi için 300 tl olurmu dedik tamam dedi, fatura kesip gitti. Acaba kazıkladı mı yoksa dolandırdı mı? Yoksa ikisi de mi? Bu parçaların fiyatı normal mi? Babam aramış servisi telefondan öyle geldiler.
  • üstadlar,40 günlük demirdöküm nitron condence arıza yaptı hiç açılmıyor. ekran,ses falan yok neden olabilir? ne yapmam lazım? sıfır cihaz iade değişim hakkım varmı?_
  • gecegelen06 G kullanıcısına yanıt
    eğer elektrik kombiye giriyorsa kombi kartının beslemesi çökmüş gibi görünüyor yada ekran kartında problem olabilir. eğer proje çizildi ve kombi garantili ise servis ücretsiz kartı değiştirir. kombiyi aldıktan sonra hiçbir şekilde değişim iade yoktur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ebu abdillah

eğer elektrik kombiye giriyorsa kombi kartının beslemesi çökmüş gibi görünüyor yada ekran kartında problem olabilir. eğer proje çizildi ve kombi garantili ise servis ücretsiz kartı değiştirir. kombiyi aldıktan sonra hiçbir şekilde değişim iade yoktur.
    sağolun hocam.proje yapıldı cihaz garantili.elektrik voltajından olmuş deyip garanti dışı bırakma durumu olurmu.
    öyle bi durumda gelen servisten yüksek voltaj ile ilgili bi kağıt alırsan elektrik dağıtım şirketi(enerjisa vs) ya kendi anlaştığı bi kombici gönderir yada siz tamir ettirip belge alın ödemesini hesabınıza yatırırız der. veya buna benzer bi politika izlerler. bazen değişik değişik durumlarla karşılaşıyoruz
    nadiren kombideki bi parçadaki kısadevreden dolayı kombinin içindeki sigortata atmış olabiliyor bu durumda zaten kombi garantiliyse sorun olmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: ebu abdillah

nadiren kombideki bi parçadaki kısadevreden dolayı kombinin içindeki sigortata atmış olabiliyor bu durumda zaten kombi garantiliyse sorun olmaz
    bilgi için teşekkür ederim
  • Merhaba Arkadaşlar

Peteklerde akan siyah suyun koruyucu yağ olduğunu hatta üretim aşamasında konulduğunu söyleyenler var.
    Buna karşılık olarak akan siyah suyun kir olduğunu savunan kişilerde var.
    Peteklerde gerçekten koruyucu ve suyun alışkanlığını sağlayan yağ varmı? Yokmu?
    Bilgisi olan arkadaşlar açıklama yapabilirlerse sevinirim

• Selamlar. 3 adet bu vanadan var evimde 5-6 yıl oldu alalı sanki temizlik ihtiyaçlı var gibi geliyor vanaların. Çok zor olmasada biraz ağır dönüyor. Nasıl temizliyebilirim?
    KOMBİ VE PETEK TESİSAT TEMİZLİĞİ, BAKIMI ve ONARIMI Hk.

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.