Şimdi Ara

Kol Çıkması için herhangi bir tedavi var mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
19.437
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 4-5 ay önce kavga ederken kolum omuzun biraz altından çıkmıştı. Doktor taktı yerine ve eski haline döndü fakat 2 gün önce body buildinge başladım ve dün bir şey olmadı fakat bugün biraz zorlayınca sol kolum yine çıktı. Bu sefer çok daha rahat yerine oturttum ve spora devam ettim.

Bu ikidebir böyle çıkıp duracak mı kesin bir tedavisi yok mu? Birde body building yapınca malum kaslar gelişiyor acaba kol çıkığına pozitif bir etkisi mi olur yoksa negatif mi? Tabi çok zorlamadan çalışırsam. Çünkü çok zorlayınca direk çıkacak gibi duruyor artık...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IceMan -- 16 Ağustos 2008; 18:11:08 >

• bi kere ayarı bozuldu mu bir daha iflah olmaz kardeşim çıkacağı hareketlerden uzak dur,maalesef bir süre sonra istediğin gibi çıkarıp takarsın zaten (bizim bir arkadaştan biliyorum...)
  • quote:

Orijinalden alıntı: destroil

bi kere ayarı bozuldu mu bir daha iflah olmaz kardeşim çıkacağı hareketlerden uzak dur,maalesef bir süre sonra istediğin gibi çıkarıp takarsın zaten (bizim bir arkadaştan biliyorum...)
    kapak mı bu yaa sürekli çıkar mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jabba The Hutt

Alıntıları Göster
    arkadaşım dalga geçme bi gün başına gelirse(ki inşallah gelmez) anlarsın durumumu...
  • quote:

Orijinalden alıntı: IceMan

arkadaşım dalga geçme bi gün başına gelirse(ki inşallah gelmez) anlarsın durumumu...

Alıntıları Göster
    çok ciddiyim arkaşlar sürekli çıkıp durur

şaka değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jabba The Hutt

Alıntıları Göster
    Benim arkadaşımında 1 kere çıkmış zamanla yalama olmuştu kolu Derste şakalaşıyoz çat kolu çıkıyo

• quote:

Orijinalden alıntı: cyborg88

çok ciddiyim arkaşlar sürekli çıkıp durur

şaka değil

Alıntıları Göster
    Abi çok acıyomu ya ?

Ben Geçende TV de görmüştüm yabancı acil servisleri falan anlatıyordu,karateci çocuğun biri gelmişti çocuğun ayak bilekten çıkmış çok feci bi görüntüsü vardı,

Allah kimsenin başına vermesin böyle bir şey...

• quote:

Orijinalden alıntı: cefucsa

Abi çok acıyomu ya ?

Ben Geçende TV de görmüştüm yabancı acil servisleri falan anlatıyordu,karateci çocuğun biri gelmişti çocuğun ayak bilekten çıkmış çok feci bi görüntüsü vardı,

Allah kimsenin başına vermesin böyle bir şey...

Alıntıları Göster
    Selam beyler

maalesef benimde 1 hafta once kolum cikti, ice skating yaparken , ama kendim taktim o korkuyla !!! sonra salak ben 1 hafta sonra sanki hicbisey olmamis gibi mac yaptim dun yine cikti kahrolasica bu sefer doktora taktirdim , cidden cok aci verici sakatlik, burdan herkese sesleniyorum benim gibi dengesiz olmayin, kaderde varsa cikicagi birakin ciksin ama adam akilli iyilesmeden artizlik yapmayin :(

bende gyme gidiyorum , tam iyilestikten sonra omuz harketlerine basliycagim guclendimek icin , ama bu sefer daha temkinliyim ins.

• quote:

Orijinalden alıntı: sehzadelee

Selam beyler

maalesef benimde 1 hafta once kolum cikti, ice skating yaparken , ama kendim taktim o korkuyla !!! sonra salak ben 1 hafta sonra sanki hicbisey olmamis gibi mac yaptim dun yine cikti kahrolasica bu sefer doktora taktirdim , cidden cok aci verici sakatlik, burdan herkese sesleniyorum benim gibi dengesiz olmayin, kaderde varsa cikicagi birakin ciksin ama adam akilli iyilesmeden artizlik yapmayin :(

bende gyme gidiyorum , tam iyilestikten sonra omuz harketlerine basliycagim guclendimek icin , ama bu sefer daha temkinliyim ins.

Alıntıları Göster
    dtum arkadaşın dediği gibi iflah olmaz şaka bi yana sen bi ortapedi uzmanına git göster şimdi bişey olamz dersin ama yaş ilerleyince kötü sonuçlar doğurur allah korusun

• quote:

Orijinalden alıntı: cankart

dtum arkadaşın dediği gibi iflah olmaz şaka bi yana sen bi ortapedi uzmanına git göster şimdi bişey olamz dersin ama yaş ilerleyince kötü sonuçlar doğurur allah korusun

Alıntıları Göster
    Doktor adamın ayağnı yapamıyor öyle bi kırılmış çıkıkçı bi tahta balıyo adam koşuyo öbür gün.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-1E1FC651D

Doktor adamın ayağnı yapamıyor öyle bi kırılmış çıkıkçı bi tahta balıyo adam koşuyo öbür gün.

Alıntıları Göster
    Halı sahada maç yaparken ayağım çıktı
    1 hafta boyunca sürekli çıkıp durdu sonra
    sonra düzeldi ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: şiirselterörist

sonra düzeldi ...

Alıntıları Göster
    bizim arkadaşın serçe parmağı çıkmıştı, abartmadan söylüyorum serçe parmak ile yüzük parmak arlarında 90 derecelik bir açı yapıcak şekilde kesişiyolardı
  • quote:

Orijinalden alıntı: şiirselterörist

sonra düzeldi ...

Alıntıları Göster
    2-3 ay rahat dur sende kardeşim tak sök yapma canın bu kadar mı değersiz
  • quote:

Orijinalden alıntı: sehzadelee

Selam beyler

Alıntıları Göster
    benim kuzenin omzu çıkmıştı. ondan sonra her ters harekette tekrar çıkıyodu.

ama uzun bi süre çıkmazsa (3-5 yıl) birdaha çıkmıyor çünkü ordaki kemiği tutan tendon ve kaslar kendini yeniliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: AtillaHuN

benim kuzenin omzu çıkmıştı. ondan sonra her ters harekette tekrar çıkıyodu.

ama uzun bi süre çıkmazsa (3-5 yıl) birdaha çıkmıyor çünkü ordaki kemiği tutan tendon ve kaslar kendini yeniliyor

Alıntıları Göster
    dün gece maç yaparken kolum 3. kez çıktı. bu sefer inanılmaz bi ağrı var.
    3 seferde de halı sahada çıktı. tabi arada gecenin en tatlı uykusundaki , adamı hoplatan ufak çıkmaları saymıyorum..
    bir kere başına gelen spordan , hareketten , şekilden uzak dursun derim:)

• quote:

Orijinalden alıntı: MemoSoZ

dün gece maç yaparken kolum 3. kez çıktı. bu sefer inanılmaz bi ağrı var.
    3 seferde de halı sahada çıktı. tabi arada gecenin en tatlı uykusundaki , adamı hoplatan ufak çıkmaları saymıyorum..
    bir kere başına gelen spordan , hareketten , şekilden uzak dursun derim:)

Alıntıları Göster
    Birkere çıktımı artık ömrün boyunca sürekli çıkar yani bildiğin yalama olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KURSAD.

Birkere çıktımı artık ömrün boyunca sürekli çıkar yani bildiğin yalama olur.

Alıntıları Göster
    Arog'da vardı sanki böle sahne.
    Ordan seyret kaparsın bişiler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arkın.

Arog'da vardı sanki böle sahne.
    Ordan seyret kaparsın bişiler.

Alıntıları Göster
    Benimde sol omzum yalama oldu.Ters bir harekette çıkıyor, çıktığı vakit çok fena acıyor; yerine takabiliyorum.(İlk çıkıştan sonra 3 defa taktım.) Ayrıca çıktıktan sonra yaklaşık 2-3 saat acısı, sızısı geçmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erdem2602

Benimde sol omzum yalama oldu.Ters bir harekette çıkıyor, çıktığı vakit çok fena acıyor; yerine takabiliyorum.(İlk çıkıştan sonra 3 defa taktım.) Ayrıca çıktıktan sonra yaklaşık 2-3 saat acısı, sızısı geçmiyor.

bugün sabah kolum çıkdı o kadar acıdı ki bayılmamak için zor tuttum kendimi :(

yok mu bi tedavisi , unutupda kolumu arkaya atınca çıkıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: selmand

quote:

Orijinalden alıntı: Erdem2602

bugün sabah kolum çıkdı o kadar acıdı ki bayılmamak için zor tuttum kendimi :(

yok mu bi tedavisi , unutupda kolumu arkaya atınca çıkıyor.

Alıntıları Göster
    kol bir kaç defa (3-4 defa filan ) çıkınca bildiğiniz yalama olur buna kolun yol yapması denir halk arasında
    kol 10 defa filan çıkınca ortopedistler omza vida atarlar bildiğim kadarıyla zor bir uygulama ama işe yarıyor sanırım

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.