Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (844. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
57.242
Cevap
703
Favori
4.432.038
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 842843844845846
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    kimse benim sorularıma cevap vermiyor. eşim bu klima olayına sıcak bakmıyor zaten(malum,erkekler terlemez ve üşümez)
    sıcağı seviyormuş beyefendi.(bu da tamamen uydurma,asıl neden maddiyat)
  • 1-2 arkadaş dışında benim de sorularım cevaplanmadı. Sıcaklardan olsa gerek

Dışardan yeni geldim. İstediğim klimayı Çanakkalede bulamadım. Sanırım internetten alıcam.

Mitsubishi DXK12Z3-S ve Mitsubishi SRK35ZJ-S modellerinin fiyatları hemen hemen aynı. Sizce hangisini tercih etmeliyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: powerturkfm

1-2 arkadaş dışında benim de sorularım cevaplanmadı. Sıcaklardan olsa gerek

Dışardan yeni geldim. İstediğim klimayı Çanakkalede bulamadım. Sanırım internetten alıcam.

Mitsubishi DXK12Z3-S ve Mitsubishi SRK35ZJ-S modellerinin fiyatları hemen hemen aynı. Sizce hangisini tercih etmeliyim?

Çanakkale iklimsa servisi arkadaşa muracat edin her iki model konusunun temininde size yardımcı olur.Aynı zamanda Daikin nında servisi.Arkadaşın adı Cemal ,selamımı söyleyin yardımcı olur.

• Görünüşe göre bosch zibro dan önce getirmiş bu cihazı :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: albani

Signore Hocam

Vestel bende de vardır(bir ara 4 tane vardı,sonra ikisini şutladım)

Kardeş o klima 16/17m2 de çuvallar!! hele hele bahsettiğin en alt seviye cihaz ise hepten çuvallar!

9luk Vestel(senin aldığın seviyedekiler) 8/10m2 içindir!! bak benim arka oturma odasında yaklaşık 10m2 de var ve iş görüyor ama 15m2 deki aynen çuvallıyor!!

Piyasadaki bu seviye ve bu kalitedeki(Markası da çok önemli değildir)9luk cihazlar kesinlikle 15/16/17m2 için yetersizdir

Eskiden beri ağız birliği edilmişçesine,15m2 yer için 9luk yeter deniyor ama yetmiyor çünkü cihazlar özellikle 9 luklarda ciddi düşük performanslıdır!
    "MARKA" veya adam gibi cihazlardan bahsemiyorum tabiki!

Sen oraya Koçtaş tan GREE nin 11 lik olanını takacaktın olay bitecekti!

Sana yine tavsiyem performans almak istiyorsan VESTEL in o serisinden,12 lik taktır!

Ayrıca 18derece ile de başlama;önce 25/24 ile başla 30/60dk.böyle çalışsın sonra gerekiyorsa 23/22 ye al ve daha aşağıya alma!

Yine de 16/17m2 de o cihaz pek iş görmeyecektir!en azından değiştirme imkanın varsa 12lik farkını ver ve değiştir,Serviside Merkeze bildir
    ve başka bir Servis gelsin+

CAN++

Can selam, zaten onlar 9 luk klimaya 12 lik yazıyorlar,9 luklarsa 5-6 bin btu dur.Yada 30 dercede 9 luktur.Biz bu adamlar yüzünden 9 luk klima satamaz olduk.Yıllarca 7 lik klimalar sattık sorun yok.Bunlar ve bunun gibiler piyasaya çıkınca 9 klima dandik oldu.Biz yıllarca ara kat 20 m2 ye 9 luk sattım.Şimdi ise kapıdan girek direk 12 lik diyor.Neymiş 9 luk klima ısıtmaz ,soğutmazmış..

Bu arada Signore arkadaşım göz göre göre yaktın be kendini.Al beni rahat et ,6 ay sonra ihtahar et oldu.O makina 10 m2 de bile sıkar kendini bu sıcaklarda.Mobil deyip geçme,o ves. 10 kat iyidir.

• Galeribeyaz sitesinden alışveriş yapan oldumu acaba? Fiyatları gayet güzel gözüküyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbirol
    Can selam, zaten onlar 9 luk klimaya 12 lik yazıyorlar,9 luklarsa 5-6 bin btu dur.Yada 30 dercede 9 luktur.Biz bu adamlar yüzünden 9 luk klima satamaz olduk.Yıllarca 7 lik klimalar sattık sorun yok.Bunlar ve bunun gibiler piyasaya çıkınca 9 klima dandik oldu.Biz yıllarca ara kat 20 m2 ye 9 luk sattım.Şimdi ise kapıdan girek direk 12 lik diyor.Neymiş 9 luk klima ısıtmaz ,soğutmazmış..

Bu arada Signore arkadaşım göz göre göre yaktın be kendini.Al beni rahat et ,6 ay sonra ihtahar et oldu.O makina 10 m2 de bile sıkar kendini bu sıcaklarda.Mobil deyip geçme,o ves. 10 kat iyidir.

Merhaba,

Şimdi işin rengi değişiyor. Bazı üreticilerin 9000'lik klimaya nasıl 12000'lik yazdıklarını teknik olarak açıklayabilir misiniz ? Ben olaya ticari açıdan baktığım zaman, eğer bu söylediğiniz laboratuvar ortamında ispatlanabiliyorsa, piyasada bu kadar rekabet varken rakip firmaların birbirlerinin kuyusunun kazması ve tüketiciyi yanıltıcı bilgi vermenin bu kadar kolay olmaması gerekir diye düşünüyorum.

Klimanın daha sesli çalışmasını, daha fazla enerji tüketmesini, bazı ilave özelliklerinin olmamasını anlarım ama, bu teknik değerin farklı yazılması sanki "A marka arabanın azami hızı 180 km olabilir ama B marka 180 km'de daha hızlı gider" demek gibi geliyor bana. Yine belirteyim, 180 km'de araçların yol tutuşu, aldığı rüzgar sesi, konforu farklı olabilir ama konuştuğumuz sadece km/saat ise aynı değerler aynı sonucu vermeli diye düşünüyorum. Tabi bu düz mantık, eğer teknik açıklaması varsa öğrenmekten mutlu olurum.

Klima tercihime gelince... 600 TL'ye piyasadaki hemen hemen en ucuz klimayı aldığımın farkındayım. Alternatif olarak %50 pahalısına kadar klimalara baktığımda, özellikle ben klimayı uzun süre kullanmayacağım için, aradaki farka değmeyeceğini düşündüm. Koçtaş'ta Gree klimaya da baktım ama 880 TL'ye satılan model, bana o fiyatın cihazı gibi gelmedi. Konuda daha önce bu cihazların kalite farkının nereden kaynaklandığını sormuştum ama "daha iyidir" şeklinde sonuç cümlesi haricinde açıklama görememiştim.

Klimanın performansına gelince, 10 m2 demişsiniz ama o kadar da abartmayalım :) Benim kullandığım odada projeksiyon, lcd tv, bilgisayar vb. bir sürü ısı kaynağı var, bir de deri koltuğa oturuyorum. Buna rağmen bir süre sonra üşümeye başlıyorum ve dereceyi arttırıyorum. Odadan çıktığımda ise evin sıcaklığı bariz rahatsız ediyor. Normal bir oturma odası olsa ve klima sürekli açık kalırsa, 20 m2 için bile iş göreceğini düşünüyorum. Bu konudaki mesajları okuyunca, insanda ön yargı oluşuyor ve herşeyi sorun olmasına yoruyor.

Sadede gelirsem, bilerek en ucuz klimayı aldım. Bedelini ödemediğim bir kalite, performans beklemiyorum. Ama en azından yaptığı iddia edilen işi yapmasını beklerim. Henüz dijital termometre alamadım. Bugün yarın halledip daha detaylı yorumlar yazarım. Sorun varsa da vardır, ben aldım diye savunacak halim yok. Ama ön yargılı da olmamak gerekir diye düşünüyorum.

• arkadaşlar 18000 lik bir klima alacağım.gözüme kestirdiklerim airfel turkuaz gold serisi ve samsung boracay serisi.airfel samsung dan 250 tl daha pahalı gözüküyor.işin uzmanlarından tavsiye alabiliriymiyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: abu34

arkadaşlar 18000 lik bir klima alacağım.gözüme kestirdiklerim airfel turkuaz gold serisi ve samsung boracay serisi.airfel samsung dan 250 tl daha pahalı gözüküyor.işin uzmanlarından tavsiye alabiliriymiyim.

250 fazla olsun , düzgün olsun Airfel
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: albani

Signore Hocam

Vestel bende de vardır(bir ara 4 tane vardı,sonra ikisini şutladım)

Kardeş o klima 16/17m2 de çuvallar!! hele hele bahsettiğin en alt seviye cihaz ise hepten çuvallar!

9luk Vestel(senin aldığın seviyedekiler) 8/10m2 içindir!! bak benim arka oturma odasında yaklaşık 10m2 de var ve iş görüyor ama 15m2 deki aynen çuvallıyor!!

Piyasadaki bu seviye ve bu kalitedeki(Markası da çok önemli değildir)9luk cihazlar kesinlikle 15/16/17m2 için yetersizdir

Eskiden beri ağız birliği edilmişçesine,15m2 yer için 9luk yeter deniyor ama yetmiyor çünkü cihazlar özellikle 9 luklarda ciddi düşük performanslıdır!
    "MARKA" veya adam gibi cihazlardan bahsemiyorum tabiki!

Sen oraya Koçtaş tan GREE nin 11 lik olanını takacaktın olay bitecekti!

Sana yine tavsiyem performans almak istiyorsan VESTEL in o serisinden,12 lik taktır!

Ayrıca 18derece ile de başlama;önce 25/24 ile başla 30/60dk.böyle çalışsın sonra gerekiyorsa 23/22 ye al ve daha aşağıya alma!

Yine de 16/17m2 de o cihaz pek iş görmeyecektir!en azından değiştirme imkanın varsa 12lik farkını ver ve değiştir,Serviside Merkeze bildir
    ve başka bir Servis gelsin+

CAN++

hocam dalga geçmek olarak anlamayın ama merakımdan soruyorum gerçek anlamda 7000 btu olan klimalar da var onlar btu'su hakkında ne dersiniz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

quote:

arkadaşlar 18000 lik bir klima alacağım.gözüme kestirdiklerim airfel turkuaz gold serisi ve samsung boracay serisi.airfel samsung dan 250 tl daha pahalı gözüküyor.işin uzmanlarından tavsiye alabiliriymiyim.

Teşekkürler değerli görüşlerin için.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

quote:

Teşekkürler değerli görüşlerin için.

rica ederim :) yardım edebildiysem...

• Selamlar. Oturma odası ve yatak odası için 2 adet 9000 btu luk klima alacagım. Alternatifler aşağıdadır. Ustalardan tavsiye beklemekteyim.

1.Alarko Carrier 53NQV025M X-Power Gold(1400 TL)
    2.Demirdöküm Inverter A410 09HP(1000 TL)
    3.Mitsubishi SRK25ZJP-S(1500 TL)
    4.Samsung Maldives AQV09PSLNAND(1100 TL)
    5.Daikin FTXN25L Enjoy(1700 TL)
    6.Zibro S 6526
    7. Toshiba RAS 10 SKV
    8. Bosch B1ZMA/I09750
    9. Midea MSRI-DCI 09 Optimum
    10. General Electric GE AIR B09
    11. Mitsubishi DXK09Z4-S
  • arkadaşlar baymak mı gree mi sizce?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Orijinalden alıntı: Esinti87

Herkese Selam

Antalya Finike de ikamet ediyorum. oturma odası için klima düşünüyorum. odam 16 m2 civarında. 4. katta oturuyorum üstte 1 daire daha var. öğlene kadar güneş alıyor. camlarda pvc değil. 12.000 btu almamı söylüyor çevremdekiler hem ısıtma hemde soğutma için kullanacağım Aklımda 3 model var, uzun ömürlü performansı iyi ve az enerji tüketen ve sessiz bir ürün olmasını istiyorum. samsung un ürünlerine baktım crystal modeli 12.000 lük 1.200.00, Samsung maldive 1.700.00 civarında. genelde bu ikisi arasında kaldım birde bosch un B1ZMAI12905 modeli var oda 2.300.00 civarında bosch un ürünü biraz pahalı geliyor o kadar vermeye değer mi ? diğerleride sizce iyi mi hangisini almalıyım yada 2.000 tl ye kadar hangi marka ve modelleri önerirsiniz yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Düşündüğünüz Bosch vasat kalitede bir üründür, o paralar verilmez.
    Samsung güzel, sessiz; ancak servis ve parça sorunu milleti bezdirdi, ayrıca ömür konusu belirsiz, henüz tecrübe edilecek kadar zaman olmadı.

Şu aralar en mantıklısı bu: Kaliteli-sessiz-sağlam-tasarruflu-servisi iyi, üstelik indirimde.

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-alarko-carrier-53nqv035m-x-power-gold-fiyati,449070.html

alarko-carrier-53nqv035m-x-power-gold klima için 1 yıl önceki yorumunuzda bir arkadaşın sorusu üzerine (4 nisan 2011) " Seçiminiz firma ve marka olarak iyi, ama verimlilik olarak o alet oldukça eski teknoloji ve tüketimi yüksek olacaktır.
    Bir de Airfel ürünlerine baksaydınız, benzer kapasitede ve özellikte, daha ucuz ve daha verimli ürünler bulabilirsiniz, ille de inverter istiyorsanız. "" yorumunda bulunmuşsunuz....

Bende bu özelliklerde klima aramaktayım son verilerle önereceğiniz klimalardan birkaç tanesini detaylı olarak tavsiye ederseniz bir çok arkadaş memnun olacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: signore

quote:

Merhaba,

Şimdi işin rengi değişiyor. Bazı üreticilerin 9000'lik klimaya nasıl 12000'lik yazdıklarını teknik olarak açıklayabilir misiniz ? Ben olaya ticari açıdan baktığım zaman, eğer bu söylediğiniz laboratuvar ortamında ispatlanabiliyorsa, piyasada bu kadar rekabet varken rakip firmaların birbirlerinin kuyusunun kazması ve tüketiciyi yanıltıcı bilgi vermenin bu kadar kolay olmaması gerekir diye düşünüyorum.

Klimanın daha sesli çalışmasını, daha fazla enerji tüketmesini, bazı ilave özelliklerinin olmamasını anlarım ama, bu teknik değerin farklı yazılması sanki "A marka arabanın azami hızı 180 km olabilir ama B marka 180 km'de daha hızlı gider" demek gibi geliyor bana. Yine belirteyim, 180 km'de araçların yol tutuşu, aldığı rüzgar sesi, konforu farklı olabilir ama konuştuğumuz sadece km/saat ise aynı değerler aynı sonucu vermeli diye düşünüyorum. Tabi bu düz mantık, eğer teknik açıklaması varsa öğrenmekten mutlu olurum.

Klima tercihime gelince... 600 TL'ye piyasadaki hemen hemen en ucuz klimayı aldığımın farkındayım. Alternatif olarak %50 pahalısına kadar klimalara baktığımda, özellikle ben klimayı uzun süre kullanmayacağım için, aradaki farka değmeyeceğini düşündüm. Koçtaş'ta Gree klimaya da baktım ama 880 TL'ye satılan model, bana o fiyatın cihazı gibi gelmedi. Konuda daha önce bu cihazların kalite farkının nereden kaynaklandığını sormuştum ama "daha iyidir" şeklinde sonuç cümlesi haricinde açıklama görememiştim.

Klimanın performansına gelince, 10 m2 demişsiniz ama o kadar da abartmayalım :) Benim kullandığım odada projeksiyon, lcd tv, bilgisayar vb. bir sürü ısı kaynağı var, bir de deri koltuğa oturuyorum. Buna rağmen bir süre sonra üşümeye başlıyorum ve dereceyi arttırıyorum. Odadan çıktığımda ise evin sıcaklığı bariz rahatsız ediyor. Normal bir oturma odası olsa ve klima sürekli açık kalırsa, 20 m2 için bile iş göreceğini düşünüyorum. Bu konudaki mesajları okuyunca, insanda ön yargı oluşuyor ve herşeyi sorun olmasına yoruyor.

Sadede gelirsem, bilerek en ucuz klimayı aldım. Bedelini ödemediğim bir kalite, performans beklemiyorum. Ama en azından yaptığı iddia edilen işi yapmasını beklerim. Henüz dijital termometre alamadım. Bugün yarın halledip daha detaylı yorumlar yazarım. Sorun varsa da vardır, ben aldım diye savunacak halim yok. Ama ön yargılı da olmamak gerekir diye düşünüyorum.

sn signore arkadaşım. soruyu birol ustaya sormuşsunuz ama. bende bu konuda bişeler söylesem sanırım yanlış olmaz.)) genel olarak inverterlerden bahsedicem ama. zaten hemen hemen klasik 7000 lik felanda kalite olarak mitsubishi electric harici kalmadı gibi birşey. değerleride gayet doğrudur.

hocam birol usta, vestel arçelik düşmanıdır.)) şaka bir yanada doğru yazmış. ama biraz eksikler var.

hocam şuan sizde sitelerinden bakarasanız. daikin klimaların 12000 btu olan enjoy serisinden örnek vericem size ve forumdaki arkadaşlara. ben biraz uzun yazıyorum ancak bukadar kafam çalışyor sizin ve tüm forumun affına sığınarak.

hocam bakmanız gereken daikin enjoy serisidir. bu klima 12000 btu olarak geçer aslında bunun gibi bir dolu klima var. 12000 btu yazılıpta aslında 12000 btu olmayan. bu açıdan kimse beni daikin düşmanlığı yapıyor sanmasın ben bu duruma kızsamda bir çok markada bu durumlar var. hadi daikin bu modeli piyasa yapmak için çıkardı. ama eer ve cop değerlerini yükseltmek için bazı markaların çok üst serilerinde bile bu yöntem var.. ayrıca daikinde teknoloji olduğu sürece effedin kenefte hecet giderse bile kaliteyi tutturur ama düşük btu ama yüksek kalite ürünlerinde daikin gene daikindir. birazda bizleri kandırmaya çalışmasalar:)) yurt dışında bizim gibi ülkelerde B sınıfı geçiyor bu cihaz. bizde A sınıfı geçiyor. aynı zamanda her ne olursa olsun bu klima daha ucuza satılmalıydı.http://forum.donanimhaber.com/m_60082612/tm.htm bakınız detalı açıklamam var burda ayrıyeten.

hocam bakınız daikinin 12000 btu dedikleri klimanın değerlerine.. soğutma nominali 10900 ısıtma nominali ise 11900

hocam şimdi birde üstteki tabloya bakınız 12000 lik klimalara iklimsadaki eski dxk1 ve 2 serilerine. elimden geldiğince vaktim olduğunca hep basıyorum bu resimleriki forumdaşlar bilgilerini tazelesin. dikkat ederseniz dxk1 zamanında soğutma btu net 12000 miş. min 1700 max 13330 btu çalışıyormuş. ısıtma nominalide 15400 müş. min 1700 max 17400 arası çalışıyormuş. benim dxkz1 leri görme şansın olmadı gerçide.

dxk2 zamanında ise soğutma 11942 ye düşmüş. soğutmada min ve max değerler aynı kalmış. ısıtma nominalide 14330 a düşmüş. min max değerler aynı yani sadece ıstma ve soğutmada nominal btu lardan aşırmışlar tabiri caizse

peki şimdiki dxkz3 e bakarsak aynı seri airfelde popüler olarak geçer.

bakın hocam, soğutma nominalini aynı bırakmışlar. ama min 3412 max 12624 e düşmüş.

ısıtma nominaline bakarsak. ordanda aşırmışlar 13648 min değer de 4435 max 16378 gene daikinden insaflılarmış.konu frklı gözüksede o klima 12000lik klima diye piyasaya sürlmemesi gerekliydi. bakınızhttp://forum.setcombg.com/index.php?topic=36581.56 bu linki çevirirseniz avrupaya giremez demiler ne kadar utanç verici bir durum bu ülkemiz açısından. iskid ve devletimizin kurumalrı uyuyadursun.

hocam, birol usta eksik yazmış dediğim konu buydu. bu konuda arçelik ve vestel tek suçlu olamaz. şimdi bunları koca koca firmalar yaparsa vestelle arçelik hepten yapar. ayrıca ülkemizde denetim felanda yok üstte dedğim gibi.

ben mesela burdan, genel olarak değerler hemen hemen hiç değişmediği için mitsubishi electric ve toshiba tavsiye edince özelden felan sorgulanıyorum alarko ve klimaplustan avantamı alıyorsun diyenler oluyor. halbuki bu iki firma kadarda eleştirdiğim firma yoktur. en sonunda kocaustayla koçklima kafama vurdu bu konuda:)) ama ben sadece gördüklerimi elimden geldiğince yazıyorum hepsi bu. artık okadarda özgürlüğüm olsun. sonuçta klimacı olmadığımı çoğu zaman belirtiyorum.. hocam izninizle aynı mesajı kendi inverter konuma taşıycam yayınlamadan önce biraz emrivaki olsada. iki kez yazmamak için söylüyorum yaınladıktan sonra kopyalamakta zor oluyor çünkü. birde benim romatizmal rahatsızlığım var dahada zor oluyor yazmak bu yüzden affınıza sığınıyorum.

sizin klimanızda son iki mesajınıza göre artık problem gözükmüyor evet hocam sizde bizlere uyup abartmışsınız biraz ama hocam öyle demeyin ya klimanızıda güle güle kullanın bence sunduğunuz sebeplere göre seçiminiz doğru. ama ben gücüm nispetinde almazdım o klimayı daha uzun süre kullanmayıda düşünmek zorunda olduğum için. herkezin konumu farklı.

• quote:

Orijinalden alıntı: bulentil

kocausta benim derdime de deva rica edeceğim sizden ,

evde bir aylık bebek ve lohusa bir hanım var , haliyle emzirme faaliyeti ısıyı 2 ye katlıyor , kızcağaz yanıyorum diyor.

Bursada oturuyorum ,
    14. kattayım ev kuzey ve doğu cepheli dubleks bir daire. Üzerimde çatı var . Klima düşündüğüm iki oda var. Salon 33 m2 bir duvarı olduğu gibi cam 22 m2 kadar pencere vardır. Yalıtım var ama , malesef pencere montajı iyi olmamış yanlardan hava akışı oluyor.Üstü çatı

Yaz aylarında burada yatmayı , mutfakta da oturmayı düşünüyoruz. Salon akşam 10 dan sabaha kadar çalışır , mutfak da sabahtan akşam 22 ye kadar çalışacak.

Mutfak alt katta , kuzeye bakıyor , ve balkon cam ile kapttım, pencere yalıtımı zayıf ama güneşi direk aldığı saatler kısıtlı, alan 20 m2 civarı.üstünde de bir oda ve onun üstü çatı ( çatıda yalıtım var ama yetersiz)

bu iki klima tek dış üniteye bağlanabilirmi,
    Ucuz kaliteli servisi iyi, az yakan bir klima önerisi rica edeceğim. Ben yerli malı olsun diyorum ama hepi montaj nihayetinde ..

Öncelikle, tek dış-çok iç ünite (multi) sistem sorunlu oluyor ev tiplerinde.
    İki ayrı klima düşünün.

Salon için 18 nin BTU veya daha büyük; mutfak için 12 binlik gerekecek gibi.

Mekanın durumu sorunlu olduğu için, oraya önce ücretsiz keşif hizmeti veren bir firmadan istekte bulunun, ki gerçekte ne güçte klimalara ihtiyacınız olduğu belirlensin.

Sonrasında bütçenizi de belirterek bizden öneri isteyebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Teufel

quote:

Orijinalden alıntı: Teufel

Arkadaslar kesif ekibi cagirdim eve 16000 soguk 19000 sicak yeterli olur ancak dediler.Tavsiyeleriniz ne olur alt üst iki dairem var ikisininde salonlarina alicam uygun cihazlardan önerilerinize ihtiyacim var.

Hala tavsıye beklıyorum ?

18 bin BTU'luk bir klima alacaksınız.
    Bütçenizi ve aradığınız özellikleri bilirsek yardımcı oluruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: taylanmus

quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Orijinalden alıntı: Esinti87

Herkese Selam

Antalya Finike de ikamet ediyorum. oturma odası için klima düşünüyorum. odam 16 m2 civarında. 4. katta oturuyorum üstte 1 daire daha var. öğlene kadar güneş alıyor. camlarda pvc değil. 12.000 btu almamı söylüyor çevremdekiler hem ısıtma hemde soğutma için kullanacağım Aklımda 3 model var, uzun ömürlü performansı iyi ve az enerji tüketen ve sessiz bir ürün olmasını istiyorum. samsung un ürünlerine baktım crystal modeli 12.000 lük 1.200.00, Samsung maldive 1.700.00 civarında. genelde bu ikisi arasında kaldım birde bosch un B1ZMAI12905 modeli var oda 2.300.00 civarında bosch un ürünü biraz pahalı geliyor o kadar vermeye değer mi ? diğerleride sizce iyi mi hangisini almalıyım yada 2.000 tl ye kadar hangi marka ve modelleri önerirsiniz yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Düşündüğünüz Bosch vasat kalitede bir üründür, o paralar verilmez.
    Samsung güzel, sessiz; ancak servis ve parça sorunu milleti bezdirdi, ayrıca ömür konusu belirsiz, henüz tecrübe edilecek kadar zaman olmadı.

Şu aralar en mantıklısı bu: Kaliteli-sessiz-sağlam-tasarruflu-servisi iyi, üstelik indirimde.

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-alarko-carrier-53nqv035m-x-power-gold-fiyati,449070.html

alarko-carrier-53nqv035m-x-power-gold klima için 1 yıl önceki yorumunuzda bir arkadaşın sorusu üzerine (4 nisan 2011) " Seçiminiz firma ve marka olarak iyi, ama verimlilik olarak o alet oldukça eski teknoloji ve tüketimi yüksek olacaktır.
    Bir de Airfel ürünlerine baksaydınız, benzer kapasitede ve özellikte, daha ucuz ve daha verimli ürünler bulabilirsiniz, ille de inverter istiyorsanız. "" yorumunda bulunmuşsunuz....

Bende bu özelliklerde klima aramaktayım son verilerle önereceğiniz klimalardan birkaç tanesini detaylı olarak tavsiye ederseniz bir çok arkadaş memnun olacaktır.

Ajanlık yaparken konuyu ilgilendiren diğer faktörleri de beraberce düşünün

O aralar bu makina daha yüksek teknolojili klimaların fiyatına satılıyordu, hatta kendime de bu fiyat yüksekliği nedeniyle alamamıştım.

Burada tavsiyede bulunurken gözönüne alınan birinci faktör, kaç para verilip karşılığında ne alınabilir.

Yoksa herkese MHI ZJX ya da ME VBAH serisini önerirdik.

• quote:

Orijinalden alıntı: radegast

demirdöküm klima almak isteyen olursa , buradan da bakabilirler. yetkili bayisi demirdökümün

http://www.intekticaret.com/Klimalar,LA_154-2.html

Git ilgili başlıktan satış yap uyanık!!

Milletide yemeyin,yaw amma çakal doldu Bölümler,herkes satış yapmanın derdinde,iyide DH de bunlar için ilgili başlıkları vardır
    ne diye gelip link atarak milleti yemliyorsunuz

• 
Sayfa: önceki 842843844845846
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.