Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (2376. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: K.B.V. Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 14 Misafir - 15 Masaüstü
5 sn
57.165
Cevap
703
Favori
4.425.279
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
88. Sırada  bugün en iyi #9
Sayfa: önceki 23742375237623772378
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

1.08 kW ile 4.22 kW arası tüketim yapmıyor o size verdiği ısı karşılığı. 1 birim tüketiyor size 3.5 katı ısı veriyor öyle düşünebilirsiniz. 1 kW enerji 3.5 kW ısı gibi.

Ortam istenilen ısıya geldiğinde 1.08 kw ısı vererek ortam ısısını sabit tutacaktır. Ha ortam ısısı ayarlanan dereceyi geçerse durabilir de.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: senut

Arkadaşlar klima5505 nikli arkadaşın tavsiyesiyle aldığım sigma plus 24 klimanın kurulumu servis tarafından sorunsuz yapıldı. İlk izlenim ısıtması oldukça iyi.
    Emeği geçenlere teşekkürler.

Merhaba. Hayırlı olsun. Memnun kalmanıza çok sevindim. Fotoğraf paylaşımınız için çok teşekkür ederim. Arıza yüzü görmeden kullanmanızı temenni ediyorum.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: aLieN_DeLoN

Mrhb hocam Antalya merkezde yaşıyorum evim ara katta salon 30 m2 çok az güneş görüyor salon küçük olduğundan balkon duvarını kırdırıp Pimapen yaptırdık.Balkonu içeriye aldığımızdan diğer odalara göre soğuk oluyor

Eca spylos ile Samsung ar35 tavsiye ettiğinizi gözlemledim iki modeli karşılaştırdığımızda artı eksi yönleri neler acaba

Fiyat performans odaklı bir klima almak istiyorum
    Hangisini tavsiye edersnz
    @klima5505

Merhaba hcoam.

E.C.A Syplos'un R32 gazlı olanı ile Samsung AR35'i kıyaslarsak ;

+ E.C.A'nın kompresörü az bir farkla daha güçlüdür.

- E.C.A'nın klima servisi Samsung kadar yaygın değildir.

Samsung'un AR35 serisi kendi üretimi değildir. Kendi üretimi olan cihazları şahsen tavsiye etmemekteyim. Çünkü şikayet oranı ve arızaları çok daha fazla.

E.C.A Syplos,fiyatına göre iyi bir cihazdır. Çok popüler olmadığı için fiyatı nispeten daha düşüktür. Üreticisi bakımından güvenilir cihazlardan biridir.

Eğer bölgenizde servisi yaygın ise E.C.A Syplos'u tavsiye edebilirim. En azından bulunduğunuz bölgede 2 servisi olmalıdır. Çünkü ola ki bir servis montaja gelir,sorun yaşarsınız vb. aksilik olur. Bu durumda daha iyi hizmet alabileceğiniz bir alternatif olmalıdır.

Samsung bu yönden biraz daha şanslı,servisi daha yaygın. Çünkü sektörel olarak beyaz eşya,elektronik ağırlıklı bir marka. Haliyle servisi de bol.

Cihaz olarak fiyatına göre ikisi de memnun edecektir. En önemlisi servis olmakla birlikte fiyat kısmına bakmanızı tavsiye ederim. Özellikle yazın yoğun çalışılan dönemlerde servise ihtiyacınız olduğunda sıkıntı yaşamamanız adına da önemlidir.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: fen_bil

Merhaba hocam bana eca önermiştiniz.Manavgat’ta servisi yok malesef , iki klima arasında kaldım size danışmak istedim . Gree viola 9000 btu airfell 9000 btu hangisini önerirsiniz@klima5505

Merhaba hocam.

Yine iki marka için servis yaygınlığına dikkat etmenizi tavsiye ederim. Airfel nispeten daha yaygın bir ağa sahiptir.

İkisi arasında Gree Viola'yı tavsiye edebilirim. Performans açısından eşdeğer durumdalar. Eğer servisi de bölgenizde yaygın ise Gree 1. seçenek olabilir. Airfel de Gree en yakın konumda 2. seçenektir diyebiliriz.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: dejavu177

Arkadaşlar klima kitapciğinda saatte 1 kw elektrik harcamı olduğu yaziyor fakat klimayi ben 21 de calistiriyorum hemen isitip duruyor. Bu durdugu bekledigi anda da 1 kw mi harcam oluuor ? Sonucta ne fan calişiyor ne isitma yapiyor

Merhaba.

Belirtmiş olduğunuz kısım cihazın tüketimi değil,gücüdür. Yani Btu/h biriminin kW cinsinden yazılmış halidir. 3412 Btu/h = 1kW eder.

Cihazınız Inverter,mümkün mertebe durmadan tüketimini düşürerek çalışır. Mevsim geçişlerinde ve kışın/yazın tam olarak gelmediği dönemlerde dur-kalk yaşanabilir.

Cihaz durursa,tüketim yapmayacaktır. Yani "tüketim" kısmında belirtilen gücü çekmeyecektir. Cihaz açık olduğu için örneğin ısıtmada ise 4 yollu vana vs. ufak bir tüketimde bulunur sadece.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: 1520extreme

Üstadım, 40 m2 kuzeybatı cephe, İzmir Buca, 10. Kat (en üst kat üstte çatı var). Yalıtım zayıf. Bütçe 4000-8000 TL. Önerilerinizi bekliyor, saygılarımı sunuyorum.

Merhaba hocam.

Çatı kat olması,yalıtım durumu ve m^2 cinsinden alana göre 22000-24000 Btu tercih etmeniz sağlıklı olacaktır.

Çok sağlam bir yalıtıma sahip olup ara kat olsa 18000 Btu da kurtarabilirdi.

Servis yaygınlığı açısından avantajıyla,

6000TL bandına yakın olarak Arçelik 24325 kodlu Ekolojik serisini tavsiye edebilirim.

LG Dual Eco serisi de bu cihaza eşdeğerdir.

-

E.C.A Syplos R32 gazlı seriyi tavsiye edebilirim. Ancak bu markayı tercih edecek olursanız,bölgenizde servisi ne kadar yaygın ona bakmanızı tavsiye ederim. Yakınınızda en azından 2 servisi olursa tercih edilebilir.

-

Samsung AR35 serisini tavsiye edebilirim. Samsung'un 2020 yılında ürettirdiği bir modeldir. 6000TL bandına yakın,iyi bir cihazdır.

_____

8000TL bandına yakın olarak ise

Arçelik 24565 kodlu Prosmart serisini tavsiye edebilirim. Ekolojik serisinden verim açısından üstünlüğü yoktur. Sağa-Sola kumandadan ayarlanabilir,otomatik salınım özelliği mevcuttur. Ekolojik'te manueldir,el ile klima üzerinden ayarlanır. Standart Wi-Fi HomeWhiz uygulaması ile uzaktan kontrol edilebilir,standarttır. Ekolojik'te opsiyoneldir 150-250 TL ek ücret gerektirir.

Aynı şekilde bu modele eşdeğer olarak da LG Dual Plus serisini tavsiye edebilirim.

_____

Sigma Plus INVDMG serisini tavsiye edebilirim. Fiyatı 8500TL civarında. Bir miktar fark ile 8000TL'yi aşıyor ancak yine de bütçenize yakın olduğu için aklınızda bulunmasını tavsiye ederim. Bu cihaz da gayet performanslı bir seçenektir.

Peki bunların içinden hangisini seçmeliyim derseniz,

Bütçenize uyumlu ise 8000TL bandında Sigma Plus INVDMG serisini tavsiye edebilirim.

Sonrasında Arçelik 24565 veya LG Dual Plus tercih edilebilir.

-

6000TL bandında ise E.C.A Syplos,Samsung AR35 ve Arçelik/LG şeklinde bir sıralama izlemenizi tavsiye ederim.

Saygılarımla...

• klima5505 kullanıcısına yanıt
    Hocam Tekrardan merhaba

Ilgili modeli arastirdim ve hosuma gitti. Yalniz bizimkiler simdi diyor ki hem giris katina hem de cati katina (2. Kat) klima takalim. Bu modeli mutli split yapabilir miyiz? Yoksa bize yine bu ev icin (giris kati cati ile yine ayni metrekarede ama orta kata merdiven cikiyor) mutlu split baska bir model onerebilir misiniz? Toplamda 12.000 butcemiz var.

Tesekkurler

Çok teşekkür ederim. Zahmet etmişsiniz bu detaylı anlatımınızla. Sağ olun.

hocam airfell in 3 tane gree nin 1 tane servisi var , 1 tane yeterli olur mu ?

Aaa... yanlış biliyormuşum bunca zamandır :)ben samsung ar35 kullaniyorum 12 binlik. O zaman bizim klima saatlik ne kadar harciyor. Hangi degere bakmaliyim

Teknik Özellikler

• Enerji Verimliliği

6.10

• Soğutma için Enerji Verimliliği Sınıfı

A++

• Hızlı Soğutma Modu

Evet

• Sessiz Mod

Hayır

Teknik Özellikler Detay

Kapasite

• Kapasite (Soğutma, Btu/saat)

12000‎

• Kapasite (Isıtma, Btu/saat)

13000‎

• Kapasite (Soğutma, Min - Maks, Btu/saat)
    • 3800 - 14200‎
    • Kapasite (Isıtma, Min - Maks, Btu/saat)
    • 3700 - 14400‎
    • Kapasite (Soğutma, kW)

3.50‎

• Kapasite (Isıtma, kW)

3.80‎

• Kapasite (Soğutma, Min - Maks, kW)
    • 1.11 - 4.16‎
    • Kapasite (Isıtma, Min - Maks, kW)
    • 1.08 - 4.22‎

Enerji Verimliliği

• SEER (W/W, Sezonsal Verimlilik)

6.10

• EER (Soğutma, W/W)

2.90‎

• COP (Isıtma, W/W)

3.50‎

• EER (Soğutma, Btu/hW)

9.89‎

• COP (Heating, Btu/hW)

11.95‎

A++

• Energy Efficiency Class for heating in 'Warmer' heating season (Grade)

A+

• Energy Efficiency Class for heating in 'Warmer' heating season (W/W)

4.60

• 'Ortalama' ısınma mevsiminde ısınma için Enerji Verimliliği Sınıfı (W/W, Sınıf)

A

• 'Ortalama' ısınma mevsiminde ısınma için Enerji Verimliliği Sınıfı (W/W, Sınıf)

3.9

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dejavu177 -- 28 Kasım 2020; 18:32:21 >

• quote:

Aaa... yanlış biliyormuşum bunca zamandır :)ben samsung ar35 kullaniyorum 12 binlik. O zaman bizim klima saatlik ne kadar harciyor. Hangi degere bakmaliyim

Teknik Özellikler

• Enerji Verimliliği

6.10

A++

• Hızlı Soğutma Modu

Evet

• Sessiz Mod

Hayır

Teknik Özellikler Detay

Kapasite

12000‎

13000‎

• 3800 - 14200‎
    • 3700 - 14400‎
    • Kapasite (Soğutma, kW)

3.50‎

• Kapasite (Isıtma, kW)

3.80‎

• 1.11 - 4.16‎
    • 1.08 - 4.22‎

Enerji Verimliliği

6.10

• EER (Soğutma, W/W)

2.90‎

• COP (Isıtma, W/W)

3.50‎

• EER (Soğutma, Btu/hW)

9.89‎

• COP (Heating, Btu/hW)

11.95‎

A++

A+

4.60

A

3.9

Watmetrelerle ölçebilirsiniz sağlıklı oalrak. Ama ben watmetre olmadan yakın değerlerle ölçüyorum şu şekilde

Evde klimadan başka açık cihaz olmuyor zaten buzdolabı ve laptop var onlarında fişini çekiyorum. Ardından Dijital elektrik sayacının yanına gidiyorum T de iken 60 saniye süresince kronometreyle birkaçkere ölçüyorum. Ardından çıkan watları 60 a çarparak saatteki anlık (aşağı yukarı yakın değerler) buluyorum

60 saniyede çıkan watt x 60= Anlık tüketim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Şahsen -- 28 Kasım 2020; 21:46:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: eggemenn

Hocam Tekrardan merhaba

Ilgili modeli arastirdim ve hosuma gitti. Yalniz bizimkiler simdi diyor ki hem giris katina hem de cati katina (2. Kat) klima takalim. Bu modeli mutli split yapabilir miyiz? Yoksa bize yine bu ev icin (giris kati cati ile yine ayni metrekarede ama orta kata merdiven cikiyor) mutlu split baska bir model onerebilir misiniz? Toplamda 12.000 butcemiz var.

Tesekkurler

Merhaba hocam.

Multi Split tercih edebilirsiniz. Bu durumda iç ünitelerin hepsi aynı anda çalışacaksa dış ünite gücünü,iç ünitelerin toplam gücüne yakın seçmek gerekir.

Diğer türlü 24000 Btu bir dış ünite iki cihazı da besleyecektir.

E.C.A'nın Multi Split cihazı yok maalesef.

İsterseniz alternatif olarak Arçelik'i önerebilirim. Multi de fiyatı nispeten uygun ve servisi yaygındır(multi-VRS cihazların servisi ayrı ancak yine de ülke genelinde yaygındır).

24000+18000 iç ünite ve 30.000 Btu dış ünite tercih edilebilir.

Servis geldiğinde 18+18 yeterli diyebilir,24 olması daha sağlıklıdır. 18 olursa üst kattaki cihaz daha uzun süreli çalışma gerektirebilir.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: 1520extreme

Çok teşekkür ederim. Zahmet etmişsiniz bu detaylı anlatımınızla. Sağ olun.

Rica ederim. Faydalı olabildiysem ne mutlu bana. Sizler de sağ olun.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: fen_bil

hocam airfell in 3 tane gree nin 1 tane servisi var , 1 tane yeterli olur mu ?

Merhaba hocam. Eğer sorun yaşamazsanız yeterli olur. Ancak işin kötüsü servise ihtiyacınız olmadan bunu anlamak mümkün değil. Sorunsuz bir servis olacağı kesin olsa 1 tane de yeter. Ancak kimdir nasıllardır bilemiyoruz.

Bu nedenle benim tavsiyem risk almamanız yönünde olurdu.

Saygılarımla...

• quote:

Teknik Özellikler

• Enerji Verimliliği

6.10

A++

• Hızlı Soğutma Modu

Evet

• Sessiz Mod

Hayır

Teknik Özellikler Detay

Kapasite

12000‎

13000‎

• 3800 - 14200‎
    • 3700 - 14400‎
    • Kapasite (Soğutma, kW)

3.50‎

• Kapasite (Isıtma, kW)

3.80‎

• 1.11 - 4.16‎
    • 1.08 - 4.22‎

Enerji Verimliliği

6.10

• EER (Soğutma, W/W)

2.90‎

• COP (Isıtma, W/W)

3.50‎

• EER (Soğutma, Btu/hW)

9.89‎

• COP (Heating, Btu/hW)

11.95‎

A++

A+

4.60

A

3.9

Merhaba. :) Samsung'un sitesinde tüketim verisi yazmamaktadır.

AR 35 12000 Btu cihazınızın ;

Soğutmada nominal güç tüketimi 1213 Watt'tır. Yani 12000 Btu kapasitede çalışırken 1213W tüketir.

Minimum çekeceği güç 130 Watt'tır. Maximum çekeceği güç ise 1580 Watt'tır.

Yani soğutmada en az 130W çeker. Bu,mekânın izolasyon durumu başta olmak üzere hava sıcaklığına vb. etkenlere bağlı olarak değişir. Min. kapasiteye inemeyip daha yüksek güç de çekebilir.

Nominal olarak (12000 Btu kapasitede çalıştığında) 1213 Watt tüketir.

Maximum ise 1580 Watt tüketimde bulunur.

_______

Isıtmada ise ;

Minimum 120 Watt tüketim yapacaktır.

Nominalde (13000 Btu kapasiteyle çalıştığında 1080 Watt ,

Maximumda ise 1580 Watt tüketimde bulunacaktır.

Saygılarımla...

6000-7000 TL civarında

• quote:

Orijinalden alıntı: Manav

6000-7000 TL civarında

Merhaba.

Isı kaybı çok olduğu için 18000 yerine 24000 tercih etmeniz daha sağlıklı olacaktır. Ortalama bir 35m^2 alan için 18000 yeterli olur. Ancak mekânınızın şartlarını göze alırsak 24000 daha iyi olur.

Bütçenize uygun olacak şekilde ;

E.C.A Syplos

Samsung AR35

marka ve modellerini tavsiye edebilirim.

Servis yaygınlığı avantajı ile alternatif olarak Arçelik 24325 kodlu Ekolojik Serisi de tercih edilebilir.

Saygılarımla...

• 125 m2 3+1 daire için hem sıcak hem soğuk şeklinde önerdiğiniz klima var mıdır ? Koku yapmaması ve ses az olmalı en önemli önceliğim bunlar 5.000 TL limitim var gerçekten iyi dediğiniz makina için de yukarı çıkabilirim

Merhaba

Aşağıda linkteki ürünmüdür acaba Samsung AR35 ayrıca spilit yazıyor ama klima üzerinde digital inverter yazıyor kafam karıştı.

https://www.hepsiburada.com/samsung-ar24txhqasi-sk-ar35-a-24000-btu-duvar-tipi-split-klima-silver-p-HBV00000STXFF

• Piyasa ikiye bölünmüş durumda sizde gree ve gree üretimi olan malları övüyorsunuz. Başka bir yerde bu ürünlerin çok kötü olduğu söylenip midea ve üretimi olan mallar öneriliyor. Şimdi kime inanacağız? Evimde midea mission var açıkcası memnunum. Ama çokta kaliteli bir malzeme kalitesi yok. Şimdi Manisa Akhisar'da bir klima almam gerek fakat ne alacağım? Piyasada midea yok. Olsa bile çok para. Samsung ar35 midea üretimi ama değerlerini beğenmedim. Airfel diyen var. Oda midea üretimi ama mideayı savunan adam bile uzak dur o makineden diyor. Ben anlamadım. F/p sorunsuz az yakan ne alacağız biz 12 btü?

• 
Sayfa: önceki 23742375237623772378
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.