Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (2375. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Section8 Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü2 Mobil1 Android
5 sn
57.072
Cevap
696
Favori
4.415.201
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
80 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23732374237523762377
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Manav

Merhaba

Konyada ofis için klima almayı düşünüyoruz hem ısıtma hem soğutma olarak kullanılacak. 30-35m2 yalıtım yok. 4 tane penceresi var 1 de cam kapı. Isı kaybı çok oluyor haliyle. Sürekli çalışması gerek sanırım o yüzden inverter ve enerji tasarrufu iyi olan bir klimaya ihtiyacımız var. Yardımlarınızı rica eder iyi günler dilerim. @klima5505

Merhaba.

Max. bütçeniz nedir acaba ?

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: GufyRika

Çok teşekkür ederim yorumunuz için.

Peki bütçeyi biraz daha arttırabilirsem Arçelik'ten başka alternatifler de söz konusu olabilir mi?

Bir kaç gündür bakıyorum.

Çoğunlukla Lg, Baymak, Airfel ve Arçelik arasında dönüp duruyorum bütçe bazlı baktığımda. Hatta Airfel'in de galiba servis yönü zayıfmış.

7.000₺ dolaylarına çıktığımda buna değecek bir ürün var mıdır?

Her biri hakkında zaten mutlaka ki kötü yorumlar da var.

Karar vermeyi en çok da bu zorlaştırıyor.

Alıntıları Göster

Rica ederim hocam.

Airfel'in servisliği Daikin tarafından sağlanmaktadır. Yaygınlık açısından avantajlıdır. Ancak hizmet kalitesi her servisin ayrıdır. Genel itibar ile sorun yaşayacağınızı düşünmemekteyim.

LG ile Arçelik birebirdir. LG'ler Arçelik üretimidir.

Airfel,Midea üretimidir. Airfel de tercih edilebilir ancak bu cihazın yerine Samsung AR35 serisini tavsiye edebilirim.

Airfel,R410A gazlıdır. Samsung AR35 serisi de Midea olup R32 gazlıdır (daha güncel bir modeldir).

Bu nedenle Airfel'e alternatif olarak Samsung AR35 tercih edilebilir.

Baymak ise tercih edilebilir ancak söz konusu alternatifler daha kalitelidir. Bu bağlamda son maddede düşünebiliriz.

Sıralama yapacak olursak ;

Samsung AR35 - Airfel

LG - Arçelik

Baymak

şeklinde tercih sıralaması yaparak bu şekilde araştırmanızı tavsiye ederim .

Daha üst marka modellere yükselttiğimizde maalesef kapasitenin de büyük olması sebebiyle fiyat orantısız yükseliyor.

Saygılarımla...

• klima5505 kullanıcısına yanıt

Kafamda 12 lik vardı lakin fiyatlar epey yüksek Fujitsunun en ucuz 12 liği n11 de 5150 TL o da 1 tane diğerleri +7 Bin şeklinde gidiyor.

Bütçe maks 3500 TL bu paralara ancak 9 luk alınır galiba ?? Sizin tavsiyeniz nedir abi?? Isınmak benim amacım soğutmayla işim yok Samsung ve midea önerdiler çok şikayet var.

Yalıtım için 1 cmlik strafor döşencek tavana duvarlara fanus gibi olcak bir nevi bunun faydası illa ki olur dimi yalıtım konusunda olumlu sonuçlar almış yapanlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CR7_35

Kafamda 12 lik vardı lakin fiyatlar epey yüksek Fujitsunun en ucuz 12 liği n11 de 5150 TL o da 1 tane diğerleri +7 Bin şeklinde gidiyor.

Bütçe maks 3500 TL bu paralara ancak 9 luk alınır galiba ?? Sizin tavsiyeniz nedir abi?? Isınmak benim amacım soğutmayla işim yok Samsung ve midea önerdiler çok şikayet var.

Yalıtım için 1 cmlik strafor döşencek tavana duvarlara fanus gibi olcak bir nevi bunun faydası illa ki olur dimi yalıtım konusunda olumlu sonuçlar almış yapanlar.

Merhaba.

Straforun muhakkak faydası olur. En azından yalıtımsız halinden iyi olacaktır. Aralıksız bir şekilde tam olarak kaplama yapılırsa gayet de güzel olur.

Fujitsu/General cihazların 9000'lik olanları örneğin KMTA kodlu modeli 6800TL civarından başlıyor. Isıtma için güzel bir tercih olur ancak fiyatı çok daha yukarıda.

3500TL bandında yine Samsung vb. cihazlar mümkün olacaktır.

Saygılarımla...

• CR7_35 kullanıcısına yanıt

1 cm varla yok arası bir şey farkı hissetmezsiniz imkanınız varsa en az 3 cm strafor köpük döşeyin. Benim yatak odamda dışa bakan duvarlarda 4 cm strafor köpük var ve balkon çift camla kapatılmış. Salona göre 2 derecelik ısı farkı var.

Soğutma Zaten zor bir işlem değildir ortamın nemini Alsa bile ferahlamaya başlarsınız. Ancak ısıtma zordur.

• quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Rica ederim hocam.

Airfel'in servisliği Daikin tarafından sağlanmaktadır. Yaygınlık açısından avantajlıdır. Ancak hizmet kalitesi her servisin ayrıdır. Genel itibar ile sorun yaşayacağınızı düşünmemekteyim.

LG ile Arçelik birebirdir. LG'ler Arçelik üretimidir.

Airfel,Midea üretimidir. Airfel de tercih edilebilir ancak bu cihazın yerine Samsung AR35 serisini tavsiye edebilirim.

Airfel,R410A gazlıdır. Samsung AR35 serisi de Midea olup R32 gazlıdır (daha güncel bir modeldir).

Bu nedenle Airfel'e alternatif olarak Samsung AR35 tercih edilebilir.

Baymak ise tercih edilebilir ancak söz konusu alternatifler daha kalitelidir. Bu bağlamda son maddede düşünebiliriz.

Sıralama yapacak olursak ;

Samsung AR35 - Airfel

LG - Arçelik

Baymak

şeklinde tercih sıralaması yaparak bu şekilde araştırmanızı tavsiye ederim .

Daha üst marka modellere yükselttiğimizde maalesef kapasitenin de büyük olması sebebiyle fiyat orantısız yükseliyor.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster

Çok yardımcı oldunuz, çok sağolun  

Sağlıklı günler dilerim.

Hocam Isıtma da sorun yaşarmıyım?
    Samsung AR35 İÇİN konuşuyorum.Sürekli defrost tribine girer mi?
  • Samsung AR35 almayı düşünüyorum ama servis yaygınmıdır acaba. Muğla- Bodrum da yaşıyorumi.

• y.atlı kullanıcısına yanıt
    Benzer bölgelerdeyiz
    Isıtma durumunu düşünüyorum bende
  • Kwanon K kullanıcısına yanıt
    6bin TL bütçe ile bahsettiğiniz markaların ancak 12000 BTU cihazlarını alabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GufyRika

Çok yardımcı oldunuz, çok sağolun  

Sağlıklı günler dilerim.

Alıntıları Göster

Sizler de sağ olun.  

Sağlıklı günler dilerim.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: _RuLazz_

Hocam Isıtma da sorun yaşarmıyım?
    Samsung AR35 İÇİN konuşuyorum.Sürekli defrost tribine girer mi?

Merhaba hocam. Isıtmada sorun yaşatmayacaktır. Defrost muhakkak olur ancak o sıkıntılı defrosttan çıkamayan cihazlar gibi 10 dakikada bir defrosta girmeyecektir. Tabi Japon ve orta-üst sınıf cihazlar gibi olmaz ancak fiyatına göre iyi performans sunacağını söyleyebilirim.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: y.atlı

Samsung AR35 almayı düşünüyorum ama servis yaygınmıdır acaba. Muğla- Bodrum da yaşıyorumi.

Merhaba.

Samsung servisi ülke genelinde yaygındır. Muğla'da da servis sıkıntısı yaşayacağınızı sanmıyorum. Ege-Akdeniz bölgelerinde soğutma ihtiyacı daha fazla olduğu,klima kullanımı yaygın olduğu için neredeyse her markanın servisi bölgenizde yoğun şekilde mevcuttur.

Saygılarımla...

• Arkadaşlar klima5505 nikli arkadaşın tavsiyesiyle aldığım sigma plus 24 klimanın kurulumu servis tarafından sorunsuz yapıldı. İlk izlenim ısıtması oldukça iyi.
    Emeği geçenlere teşekkürler.
  • Mrhb hocam Antalya merkezde yaşıyorum evim ara katta salon 30 m2 çok az güneş görüyor salon küçük olduğundan balkon duvarını kırdırıp Pimapen yaptırdık.Balkonu içeriye aldığımızdan diğer odalara göre soğuk oluyor

Eca spylos ile Samsung ar35 tavsiye ettiğinizi gözlemledim iki modeli karşılaştırdığımızda artı eksi yönleri neler acaba

Fiyat performans odaklı bir klima almak istiyorum
    Hangisini tavsiye edersnz
    @klima5505

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aLieN_DeLoN -- 27 Kasım 2020; 13:29:37 >
  • Merhaba hocam bana eca önermiştiniz.Manavgat’ta servisi yok malesef , iki klima arasında kaldım size danışmak istedim . Gree viola 9000 btu airfell 9000 btu hangisini önerirsiniz@klima5505

• Arkadaşlar klima kitapciğinda saatte 1 kw elektrik harcamı olduğu yaziyor fakat klimayi ben 21 de calistiriyorum hemen isitip duruyor. Bu durdugu bekledigi anda da 1 kw mi harcam oluuor ? Sonucta ne fan calişiyor ne isitma yapiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: dejavu177

Arkadaşlar klima kitapciğinda saatte 1 kw elektrik harcamı olduğu yaziyor fakat klimayi ben 21 de calistiriyorum hemen isitip duruyor. Bu durdugu bekledigi anda da 1 kw mi harcam oluuor ? Sonucta ne fan calişiyor ne isitma yapiyor

1 kw değildir

1 watt dır

Üstadım, 40 m2 kuzeybatı cephe, İzmir Buca, 10. Kat (en üst kat üstte çatı var). Yalıtım zayıf. Bütçe 4000-8000 TL. Önerilerinizi bekliyor, saygılarımı sunuyorum.

• derya78 kullanıcısına yanıt
    • Kapasite (Isıtma, Min - Maks, kW)
    • 1.08 - 4.22‎

Saatlik tüketim yazdığı gibi 1.08 kw 4.22 arası diyor.Benim merak ettiğim klima ısıtmayı tamamlayıp dereceyi istenilen yere getirdiğinde duruyor o bekleme esnasındaki tüketim yine aynı mı oluyor acaba.

• 
Sayfa: önceki 23732374237523762377
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.