Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (2308. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
13 Misafir (1 Mobil) - 12 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.230
Cevap
703
Favori
4.431.613
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23062307230823092310
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bilgi için teşekkürler. Sonrasında ne aldınız acaba?

Klima5505 hocam, sizin var mı bir bilginiz? Forumda bu modeli iyi bildiğinizi farkettim:) Sizin değerli görüşleriniz belirleyici olacaktır.
  • volkansito V kullanıcısına yanıt
    Daha önce 15 m2 oda için General Electric GES NX25 9000 BTU modelini alıp çok memnun kalmıştık. Daha önce klimalı ortama girmekte zorlanan alerjik bünyeli aile fertleri, cihaz hem nem dengesini kuruduğu, hem de şok soğutma yapmadan konfor ortamı sağladığı için memnun olunca salon için aynı serinin 24000 BTU NX70 modelini aldım. Yarın kurulum yapılınca daha detaylı bilgi vermeye çalışırım. NX serisi R410 gazlı. R32 gazlı ve biraz daha pahalı NJGB / Future serisine de bakabilirsiniz.

edit: Her iki seride de alerjikler için önemli iyonizer ve kendini temizleme standart, NX serilerde wifi modülü opsiyonel. Ayrıca şunu belirteyim, NX25 küçük cihaz olduğu için 30 derece odayı max fan ve 16 derecede çalıştırınca öyle kısa sürede "buzzz" gibi yapmıyor. NX70 'in öyle bir hızlı soğutma özelliği olup olmadığını kurulum sonrası izlenimlerimde belirtirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dasarum -- 22 Temmuz 2020; 1:1:15 >
  • klima5505 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ediyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Aynen öyle oldu gerçekten. Dün kargoya ürünü teslim ettim. Sonra kargo aradı gg SC kodunu aktif etmemiş o kadar konuştuk hatta beni aynı gün merkez den aradılar aktif ediyorum da demişti neyse işte olmamış bir şekilde hemen aradım gg yi SC kodunu aktif ettirdim. Sonra kargoyu aradım tamam olmuş dedi. Böylece teslimat sorunu da ortadan kalkmış oldu. Şimdi iş Vestel de bakalım nasıl bir tutum sergileyecek!? Usulen yapması gereken şudur 1. Aynısını yollamak 2. Muadilini yollamak 3. Bunlar yoksa bir üst modelini yollamak. Gelişmelerden haberdar etmeye devam edeceğim. Not. Bina da iş bitmek üzere iskele bir iki güne kalkacak artık nasıl montaj olur o da ayrı bir olay da bakalım öncelikle Vestel adam gibi bir iş yapsın gerisi kolay diye düşünüyorum. Saygılarımla.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Update: Klimamın eksik kutusu hala teslim edilmediği gibi, iade işlemini de hala başlatmıyorlar. Kocaman klima iç ve dış ünitesi ortalıkta duruyor.
    Hepsiburada çok büyük hayal kırıklığı oldu benim için, yaz bitiyor hala bekliyoruz. Fiyatına kanıp aman canım ne olacak demeyin.
  • Arkadaşlar Merhaba

Malum yaz ayındayız artık sıcaklar çekilmez bir boyuta ulaştı. Bulunduğumuz bölgede ara ara 45 dereceleri görüyoruz. Dolayısıyla klima araştırmaya başladım.

Baktıklarım arasında

- https://www.hepsiburada.com/baymak-elegant-plus-12-a-12000-btu-duvar-tipi-inverter-klima-montaj-dahil-p-EVBAYMELEGPLUS12?magaza=EPATeknoloji

- https://www.hepsiburada.com/demirdokum-kion-inverter-12-a-12000-btu-inverter-duvar-tipi-split-klima-p-HBV00000UMBN8

- https://www.hepsiburada.com/airfel-ltxn35u-a-12000-btu-duvar-tipi-inverter-klima-p-EVENPAAIR35U?magaza=EPATeknoloji

Bu ürünler arasında kaldım

fiyat olarakta
    https://www.hepsiburada.com/feders-electric-12000-btu-a-inverter-klima-p-HBV00000VF6WO?magaza=fırsatbizden

bu ürün biraz cezbetti.

Gerek elektirik tüketimi gerek performans olarak tavsiyelerinize ihtiyacım var.
    klima alırken nelere dikkat etmeliyim.
    Bu cihazlar haricinde 12000 btu olacak şekilde farklı tavsiyelere açığım.
    Tam bir f/p ürünü arıyorum

Şimdiden yardımlarınız için çok teşekkür ederim.
    Sağlıcakla kalın.

• quote:

Orijinalden alıntı: TheEde

Arkadaşlar Merhaba

Malum yaz ayındayız artık sıcaklar çekilmez bir boyuta ulaştı. Bulunduğumuz bölgede ara ara 45 dereceleri görüyoruz. Dolayısıyla klima araştırmaya başladım.

Baktıklarım arasında

- https://www.hepsiburada.com/baymak-elegant-plus-12-a-12000-btu-duvar-tipi-inverter-klima-montaj-dahil-p-EVBAYMELEGPLUS12?magaza=EPATeknoloji

- https://www.hepsiburada.com/demirdokum-kion-inverter-12-a-12000-btu-inverter-duvar-tipi-split-klima-p-HBV00000UMBN8

- https://www.hepsiburada.com/airfel-ltxn35u-a-12000-btu-duvar-tipi-inverter-klima-p-EVENPAAIR35U?magaza=EPATeknoloji

Bu ürünler arasında kaldım

fiyat olarakta
    https://www.hepsiburada.com/feders-electric-12000-btu-a-inverter-klima-p-HBV00000VF6WO?magaza=fırsatbizden

bu ürün biraz cezbetti.

Gerek elektirik tüketimi gerek performans olarak tavsiyelerinize ihtiyacım var.
    klima alırken nelere dikkat etmeliyim.
    Bu cihazlar haricinde 12000 btu olacak şekilde farklı tavsiyelere açığım.
    Tam bir f/p ürünü arıyorum

Şimdiden yardımlarınız için çok teşekkür ederim.
    Sağlıcakla kalın.
    Bu Feders marka cihazın açıklamalarında yazanlar üst düzey klimalarda bile yok. Eğer bu yazdıklarını gerçekten yapıyorsa tam bir f7p ürünü sayılabilir. Ancak @klima5505 üstad çok daha detaylı bilgi verecektir.

• Bu hafta 18.000 lik Daylux aldım ve Daikin servisi gelip kurdu.
    4.400 Tl peşin paraya aldım.
    İlk izlenimler olumlu.
    İlk çalışmaya başladığı 5-10 dk da dış üniteden hafif uğultu geliyor ama daha sonra 3-4 gün kapanmadı klima ve hiç ses duymadım. Ev izmirde 120 m2 ev bütün odalar açık ve klimasız haline göre çok konforlu oldu. Sürekli klima 27 derecede hiç değiştirmedim. Ne terliyoruz ne üşüyoruz. Malzeme kaliteside gayet başarılı bence.
    Biz sonuç olarak dayluxten memnun kaldık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muSSTafa -- 22 Temmuz 2020; 13:26:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dasarum

Bu Feders marka cihazın açıklamalarında yazanlar üst düzey klimalarda bile yok. Eğer bu yazdıklarını gerçekten yapıyorsa tam bir f7p ürünü sayılabilir. Ancak @klima5505 üstad çok daha detaylı bilgi verecektir.

Alıntıları Göster
    @klima5505 üstadımızın yorumunu sabırsızlıkla bekliyoruz o zaman
  • Baymak elegant prime 12+9 olarak 2 klima aldım 3300 + 2840 gibi fiyata 8 taksit ile aldım . R32 ve yeni kasa tipi olması nedeniyle tercih ettim . Daha öncesinde de evde baymak kullandığımız için markadan memnunduk inşallah yeni serilerde iyi çıkar
  • Arkadaslar merhaba. 12000lik asagidaki klimalardan hangisini almami onerirsiniz? Butce max 4000 lira. Bunlar disinda onerisi olan var mi?
    Baymak Elegant Plus
    Baymak Elegant Prime
    Lg Dual Eco
    Lg Dual Plus

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar,

LG S3-M12JA2FA Dual Plus A++ 12000 BTU Duvar Tipi Inverter Klima

Samsung AR5000H AR12TXHQBWK/SK A++ 12000 BTU Duvar Tipi Inverter Klima

Samsung 12000 BTU AR35 Silver Duvar Tipi Split Klima AR12TXHQASI/SK

Fiyatları 3500 TL civarı. Hangisini almam gerektiği konusunda yardımcı olabilir misiniz?
    Teşekkürler.
    Atilla
  • Merhabalar,

Inverter klimalar sıcaklık ölçümünü nereden yapıyor?

26C'ye ayarlanan inverter klimanın(Airfel LTXN35U) şu günlerde İstanbul'da dış ünitesinin durması normal mi?

Saygılarımla;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evelio -- 22 Temmuz 2020; 16:45:58 >
  • ayenice A kullanıcısına yanıt
    Attığınız iki Samsung modelide aynı cihaz. Sadece iç ünitede tasarım farkı var.

• Herkese merhaba. GES NX70 kurulumu bugün yapıldı. Servis ekibi başka bir kurulumdan sonra geldikleri için kapıda elemanlara yeni maske, galoş verip elleri dezenfekte ettikten sonra içeri aldım (her tedbir emniyet için sözü artık sağlık için de geçerli) Önceki kurulum gibi son derece titiz ve özenli çalıştılar. Delme ve iç ünite montajı sonrası dış ünite bağlantısını yapıp, vakumlama yaparken, cihazı deneyebilmek için mecburen balkondaki prizden 6 metre 3x2.5 NYY kablo ve 20A Gecikmesiz Legrand sigorta bağlantısını ben yaptım. Yalnız priz yuvasına klemens girince priz oturmadı, yarın elektrikçi gelip toparlayacak. Servis ekibi elektrik hattını sorunsuz bağlayıp, cihaz da çalışınca bayağı şaşırdı, tebrik etti.

İlk çalışma sonrası biraz bekleyip tahliye borusundan su gelmeyince usta bir pet şişeye su doldurup iç ünitede sağdaki filtreyi çıkartıp oradaki yuvanın içine suyu ağır ağır boşaltarak suyun tahliye ucundan çıktığından emin oldular. Bu işlemin amacı boruda katlanma veya hava kalması neden ile iç üniteden suyun geri akmaması içinmiş. Bunu da öğrenmiş oldum.

Cihaz hem soğutma, hem hava debisi hem de nem alma bakımından kapasite olarak olarak 60 m2 açık salon ve iç kısımları 1 saat içinde 30 dereceden 25 dereceye, nemi de % 62 den % 45'e indirdi. Açıkçası benim en büyük endişem cihazın yetersiz kalmasıydı ancak görevini fazlasıyla yaptı. Sağlıklı hava konusunda zaten beklentilerimi karşıladı. Ses seviyesi olarak en sessiz hali 30 DB (katalogda 28 DB verilmiş) oda dolu TV açıkken hiç duyulmuyor ancak sessiz ortamda klimanın çalıştığını fark ettiriyor.

Sonuç olarak uzun yazışmalar ve üstadın başını şişiren soru cevaplar sonrası verdiği bilgiler ve yönlendirmelerle doğru bir marka/model seçtiğimi düşünüyorum. Umarım sorunsuz uzun yıllar bu performansla devam eder. Ben sıramı savdım, darısı sizlerin başına. Sorularınız olursa ben buralardayım. Herkese serin ve keyifli günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dasarum -- 22 Temmuz 2020; 20:33:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Merhaba.

AR35 2020 yılında çıkan modellerden biri. Midea üretimi bir cihaz. Bakır materyal kullanmaktadır.

Wind-Free cihazlar ise alüminyum kondanser kullanımı sebebiyle olumsuz bir izlenime sahiptir. Premium serisi fiyat olarak daha yüksektir ki,o fiyata daha kaliteli cihazlar alınabilir.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    Merhabalar sayın hocam
    3 saat kadar önce gittigidiyor mediamarkt satıcısından kampanya ile 4,860 TL karşılığında Samsung 12000 BTU Wind-Free Premium Plus satın aldım
    Samsung bu modelde de alüminyum kondanser mi kullanıyor, biliyor musunuz acaba.
    Şayet cevabınız evet ise bunun dezavantajları nedir söyler misiniz lütfen.
    Bu ciddi bir eksiklik ise siparişi iptal edebilir tavsiye edeceğiniz farklı bir modele yönelebilirim.
    Bu arada evimin salonu 27 m2.

https://shop.samsung.com/tr/ar12txcabwksk-12000-btu-wind-free-premium-plus-duvar-tipi-split-klima

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vega -- 23 Temmuz 2020; 1:33:58 >

• Merhaba,
    20 metrekarelik batı cephesine bakan yalıtımlı oturma odamız için klima arıyoruz.
    12btu yeterli olur mu bir de kapıyı açık bırakarak diğer odaları da serinletme şansımız var mı?

3500₺ bütçem için klima tavsiyesinde bulanabilir misiniz?

• Merhaba,
    Manavgatta yazlik icin 18.000 lik klima ariyorum.
    Sanirim 12.000 yetersiz gelir
    Salonda kullanilacak 30 metre. Camli alanlar yaklasik 9 metrekare
    Camlar pimapen vs ev komple yeni yapildi camlar ciftcam.
    Bati-guney cephe. Evin hepsini serinletmesi gibi istegim yok.

Hangi marka model onerirsiniz f/p
    5000 tl ye cok cikmak istemiyorum. Klimalardan hic anlamam babamin evi icin hediye alacagim.
    4000 tller civarinda tavsiye verirseniz cok iyi olur.

• vestel nova plus ,baymak elegant plus ,lg dual eco ,samsung wind free premium plus ,18000btu hangi modeli alsam karar veremedim hepsinin farklı farklı özellikleri var.bugün almam lazım.siteye ve bayilere göre fiyatlar değişiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baris007 -- 23 Temmuz 2020; 15:27:2 >
    hocam ürün geldi. tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim. homewhiz uygulaması ile kontrol edilebiliyor. eğer alıp da bağlayamayan olursa modemlerin kanalını -wifi analyzer ile ölçüm en iyi kanalı bulduktan sonra- değiştirsinler.

iç ünite ile dış ünite sırt sırta gelecek şekilde koyduk.

servise gelince adamlara zorla vakumlama yaptırdım. bakır boru da talep ettim ama yapmadılar. arçelik japonlarla anlaştı alimunyum geliyor falan dedi. duvarı da pançla değil matkapla deldiler. +4 yıl garanti yaptırdım. 550 TL de ona verdim.

ürünle ilgili sorusu olan olursa elimden geldiğince yardımcı olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cosark -- 23 Temmuz 2020; 17:34:22 >
  • 
Sayfa: önceki 23062307230823092310
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.