Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (2310. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
15 Misafir (1 Mobil) - 14 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.223
Cevap
701
Favori
4.430.800
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23082309231023112312
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Daylux 18000 veya Baymak 18000 veyahut bunlar dışında önerinizi almak isterim. Bütçe 4500-5000 arası. Teşekkürler

Oda ikindi itibariyle güneşi direkt alıyor. Camlar Pimapen. Oda 24m². Ev de 110 m² civarı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi calzebur -- 23 Temmuz 2020; 22:49:41 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: www2

Merhaba,
    Manavgatta yazlik icin 18.000 lik klima ariyorum.
    Sanirim 12.000 yetersiz gelir
    Salonda kullanilacak 30 metre. Camli alanlar yaklasik 9 metrekare
    Camlar pimapen vs ev komple yeni yapildi camlar ciftcam.
    Bati-guney cephe. Evin hepsini serinletmesi gibi istegim yok.

Hangi marka model onerirsiniz f/p
    5000 tl ye cok cikmak istemiyorum. Klimalardan hic anlamam babamin evi icin hediye alacagim.
    4000 tller civarinda tavsiye verirseniz cok iyi olur.
    Merhaba.

18000 Btu tercih etmeniz uygun olacaktır,12000 yetersiz kalır.

Bütçenize en yakın olarak,bulunduğunuz bölgede servis ağı yaygın ise E.C.A Syplos serisini önerebilirim.

Alternatif olarak 5000 bandına doğru Airfel LTXN serisini tavsiye edebilirim.

18000 Btu cihazlarda,4000 yerine daha çok 5000 için alternatifler mevcuttur.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: baris007

vestel nova plus ,baymak elegant plus ,lg dual eco ,samsung wind free premium plus ,18000btu hangi modeli alsam karar veremedim hepsinin farklı farklı özellikleri var.bugün almam lazım.siteye ve bayilere göre fiyatlar değişiyor
    Merhaba.

Kalite olarak bu seçenekler arasında LG'yi tavsiye edebilirim. Sonrasında Vestel ve Baymak bulunabilir. Samsung'un bu modellerini tavsiye etmemekteyim.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: cosark

hocam ürün geldi. tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim. homewhiz uygulaması ile kontrol edilebiliyor. eğer alıp da bağlayamayan olursa modemlerin kanalını -wifi analyzer ile ölçüm en iyi kanalı bulduktan sonra- değiştirsinler.

iç ünite ile dış ünite sırt sırta gelecek şekilde koyduk.

servise gelince adamlara zorla vakumlama yaptırdım. bakır boru da talep ettim ama yapmadılar. arçelik japonlarla anlaştı alimunyum geliyor falan dedi. duvarı da pançla değil matkapla deldiler. +4 yıl garanti yaptırdım. 550 TL de ona verdim.

ürünle ilgili sorusu olan olursa elimden geldiğince yardımcı olurum.
    Merhaba hocam. İlginiz ve güveniniz için ben teşekkür ederim.

Japonlarla anlaşma vs. tamamen asılsız. Ancak ara tesisatta Arçelik yekpare alüminyum boru kullanıyor. Eski ucu bakır setlerden nispeten daha iyi.

Kullandıkça performansına dair izlenimlerinizi de paylaşırsanız çok memnun olurum. Hayırlı olsun.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: zatenalinmisbukullanici

Bu mesaj silindi.
    Merhaba.

Dış ünitenin,boru bağlantı vanalarının fotoğrafını çekebilir misiniz ? Vanalar ve vanalara bağlanan borular rahatça görünebilecek şekilde bir çekim yapabilirseniz iyi olur.

Vermiş olduğunuz kod,iç üniteye ait ve bu iç ünite,bir Multi Split iç ünitedir.

N3KV serisi Suzumi serisidir ve bu seride 16000 değil,18000 Btu kapasite mevcuttur.

SKV serilerinde mevcut ancak,N3KV(dış ünite için N3AV) kodlu cihazlarda 10-13-18-22kBtu şeklinde kapasite seçenekleri mevcut olup,16000 Btu kapasite seçeneği bulunmamaktadır.

Boru çaplarını da görmemiz sonucunda cihaz 13000 veya 18000 Btu olarak karşımıza çıkacaktır.

Saygılarımla...
  • klima5505 kullanıcısına yanıt
    Tavsiyeniz ve bilgilendirmeleriniz için teşekkür ederim hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: yuxeses

Olsun ilginiz düşünmeniz yeter. Bu gün sabah Vestel Manisa'dan aradılar. Her türlü destek ve yardımcı olacaklarını söylediler. Artık ne kadar bunu yaparlar bilmiyorum. Bende tekrar bastıra bastıra söyledim. Para iadesi istemiyorum! Yenisini, Muadilini veya bir üst modelini yollamanız gerekiyor dedim. Kesinlikle teşhir, tamir görmüş vs bir ürünü kabul etmiyorum dedim bakalım artık. Gelişmeler devam edecek...
    Anlayışınız için teşekkür ederim. Gelişmeleri merakla bekliyorum. İzolasyon işi de bittiğine göre umarım montajda başka bir sorun çıkmaz..

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: evelio

Merhaba ustad,

Yarin insallah tam olcumleri yapip bilgilendiririm.
    Tesekkurler.
    Merhaba hocam.

Ben teşekkür ederim.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vega

Selamlar sayın hocam
    Aşırı soru yükünüz sebebi ile beni es geçmiş olabileceğinizi düşünerek tekrar sormak istiyorum

"Merhabalar sayın hocam
    3 saat kadar önce gittigidiyor mediamarkt satıcısından kampanya ile 4,860 TL karşılığında Samsung 12000 BTU Wind-Free Premium Plus satın aldım
    Samsung bu modelde de alüminyum kondanser mi kullanıyor, biliyor musunuz acaba.
    Şayet cevabınız evet ise bunun dezavantajları nedir söyler misiniz lütfen.
    Bu ciddi bir eksiklik ise siparişi iptal edebilir tavsiye edeceğiniz farklı bir modele yönelebilirim.
    Bu arada evimin salonu 27 m2.
    https://shop.samsung.com/tr/ar12txcabwksk-12000-btu-wind-free-premium-plus-duvar-tipi-split-klima"

Alıntıları Göster
    Selamlar Sayın hocam.

Önceki mesajınız üzerinden cevapladım.

Malesef hala devam ediyor. AR35 ve 5000H serileri bakır,onlar da zaten Midea üretimi olduğu için istisna oluyor. Çünkü Midea vb. markalar hiç alüminyuma geçmedi.

Saygılarımla...

5yil vestel kullandim.Samsungun 2020modellerini neden tavsiye etmediniz?

Peki 5,000 TL civarına 27 m2 oda için tavsiye edeceğiniz marka model hangisi olur hocam
  • Para sorun değilse mitsubishi electric tavsiye ederim.
    Montajdan ziyade bana düzgün bir cihaz yollamaları lazım :) satıcı biraz cins onu anladım. Vestel de malının arkasında durup satıcıya destek atması lazım. Benim mantığıma göre asıl işi çözecek birim Vestel dir. Çünkü ne satıcının ne benim nede gg nin suçu hatası var. Hata belli. Vestel direk kendisi veya satıcı üzerinden cihazı yollayacak iş bitecek. Ama bizim ülkede maalesef bu işler bu kadar düzgün ve basit olmuyor. Açıkçası Vestel in genel tutumundan ve satıcının tavrından dolayı biraz tedirginim. Umarım iş mahkemeye intikal etmez. Saygılarımla.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    LG Dual Plus klimayı Wifi özelliği ve ses seviyesi 19 olması sebebi ile dikkatimi çekmişti.
    Çok Teşekkür ederim, sevgiler, saygılar.
    ne demek hocam siz bizleri o kadar yönlendirdiniz. bu makine ile ilgili bütün sorularda elimden geldiğince yardımcı olacağım. saygılar

• Merhaba Hocam 18000 btu klima alacağım, fiyat 5 veya 6,5 bin TL ok dir. Ne tavsiye edersiniz ? @klima5505

• Klimadan su akıyor. Tahliye deliğine dökebileceğimiz, yada direk peteklere sıkılan bir sıvı vs önerisi var mı çamuru sökmek için. Her açışta nem bitene kadar su akıyor.
  • Emrekcyyy E kullanıcısına yanıt
    sessiz modu olmayan ve sessiz modunda 20 desibel altında olmayan modelleri baştan ele
  • Toshiba shorai 13 btuluk klima salonda günde 10 saat çalıştı.
    Toshiba seiya 10 btuluk klima küçük odada günde 1 saat çalıştı. ( bazı günler 1 saat bazı günler 2 saat bazı günler hiç )

Klimasız fatura 120 tl
    2 klimalı fatura 230 tl

Geldi. Tabi havalar serin nedense bu yaz öyle aman aman klimayı aramadım neredeyse öğlen 3 akşam 8 arası sıcak.

Klimalar sessiz lakin seiya,shoraiden biraz sesli(iç ünit). Dış ünitelerin sesi sizi üzebilir belki kapı pencere kapatınca tabi duyulmaz ama balkonda oturursan klima çalışınca biraz rahatsız eder.

Tecrübelerimi aktardım, bu modelleri düşünen abilerime hayırlı olsun diyorum şimdiden.

• quote:

Orijinalden alıntı: mcan89

Klima geldi, sorunsuz şekilde kuruldu. Yanlarında vakum getirmemişler; vakuma gerek olmadığına ikna etmeye çalıştılar ancak vakum getirince takarsınız klimayı, deyince gittiler, vakum getirdiler. Takozu da yine benim söylememle taktılar. Siz buraya yazmasanız belki de bunları bu kadar araştırıp bilmeyecek, servisin yaptığına razı olacaktım. Tekrar teşekkür ederim. İlk fatura döneminde de klimayla alakalı görüşlerimi yazacağım. Sağlıcakla kalın.

Alıntıları Göster
    Merhaba, Mayıs ayında Demirdöküm a5 performans a+++ inverter 9000 için bu yazıyı yazmıştım ve fatura dönemini beklediğimi söylemiştim. Haziran ayında havalar güzel geçtiği için klimayı kullanma imkanımız neredeyse olmadı. O yüzden Temmuz faturasını beklemiştim.

Şöyle bir hesap yaptım. Ocak-Nisan 2019 arası gelen fatura dönemi ile Ocak-Nisan 2020 arası gelen fatura dönemi arasında yaklaşık %12 elektrik harcaması düşüşü olmuş (1498 kwh'tan 1314 kwh'a). Bu iki dönem arasında elektrik kullanımımda fark yaratacak bir artış-azalış olmadı. Düşüşün en büyük sebebi, yaklaşık 10 yıllık buzdolabı ve çamaşır makinemi Bosch a++ beyaz eşyalarla değiştirmem olabilir.

Şimdi ise eve yeni gelen klimanın kullanımından gelen farka bakalım. 2019 Temmuz faturasında 279 kwh harcama yapmışım. 2020 Temmuz'da ise 289 kwh. Yani yaklaşık %4'lük bir artış olmuş. Bu dönemde geçen seneki aynı döneme göre yine tek kullanım değişikliğim yeni aldığım klimanın çalışması oldu. Gün içinde yaklaşık 8-10 saat kadar, quiet modunda (en az harcama yaptığı mod) çalışıyor. Yani bu ay tahmini 250 saat kadar çalışmıştır ve faturaya yansıyan değer oldukça düşük görünüyor. Bu sebeple a+++ aldığım için mutluyum.

Ses konusuna gelecek olursam, quiet modunda, ortamda hiçbir ses yokken klimanın sesini duyuyorsunuz ama uyurken rahatsız edici bir ses değil. En azından beni rahatsız etmiyor. Normal fan modlarında ise daikin, mitsubishi gibi markaların 4-5 yıllık kaliteli modellerinin bile gerisinde kalıyor maalesef.

Bir de boyut ve tasarım konusuna değinmek istiyorum. 9000 BTU'luk bir makine için fazla büyük bir görüntüsü var ve dış mekan ünitesinde de aynı durum geçerli. Ben yatak odasına taktırdığım için görüntüyü hiç önemsemedim ama siz "odamda şık dursun" düşüncesinde iseniz bu ürün tam olarak size göre değil sanki.

Almak isteyenler her zaman soru sorabilir. İyi günler.

• 
Sayfa: önceki 23082309231023112312
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.