Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: yürüyenmasa Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 8 Misafir (5 Mobil) - 3 Masaüstü6 Mobil1 iOS
5 sn
47.172
Cevap
430
Favori
3.615.463
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 25 dk. önce
  • Cevaplayan Üyeler 6670
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 4545
  • Ortalama Mesaj Aralığı 2 saat 49 dakika
  • Toplam Okunma Süresi 398323
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 6670
  • Favoriye Eklediklerim 483
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • klima5505 (4545 mesaj) kocausta* (3114 mesaj) 9köy (1956 mesaj) mbirol (1392 mesaj) kemal1414 (1249 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (17817 mesaj) Mobil (6053 mesaj) Tablet (1017 mesaj) Mini (453 mesaj) Uygulama (1269 mesaj)
  • @
Giriş
    2958 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Pritt31

Samsung AR35 12000 BTU

Yer Hatay, dış ortam sıcaklığı 37 derece. İç ortam sıcaklığı 30 derece. Klima 25’e SET edildi, fan en yüksekte, turbo açık değil.

Oda 27m2 güneş almıyor. 45 dk’da içeriyi 30 dereceden 25 dereceye getirip düşük frekansta devam ediyor.
    elektrik ne kadar günlük çekiyor

GÖZTEPE , ALTAY ALTINORDU , KARŞIYAKA
  • Yarbay
    2837 Mesaj

İnanın hiçbir bilgim yok. Yazın A++ diye geçiyor. Çok bir tüketimi olacağını zannetmiyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    derya78 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2958 Mesaj
    quote:

İnanın hiçbir bilgim yok. Yazın A++ diye geçiyor. Çok bir tüketimi olacağını zannetmiyorum.
    ben izmir de 13 m2 odada günde 15 / 16 saat 25 dereceye setliyorum bu ay 70 tl far etti elektrik parası

siz günde kaç saat çalıştıryorsunuz
    |
    |

• Onbaşı
    36 Mesaj

Yok hayır ben bornovada oturuyorum ama bayraklıda tek bayi gözüküyordu ümit klima diye. Yüzbaşı İbrahim Hakkı caddesinin sonlarına doğru yeri

|
    |
    derya78 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2958 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ekurak

Yok hayır ben bornovada oturuyorum ama bayraklıda tek bayi gözüküyordu ümit klima diye. Yüzbaşı İbrahim Hakkı caddesinin sonlarına doğru yeri
    bana yakınmış ümit klima orda klima satıldığını bilmiyordum
    |
    |

• Yüzbaşı
    425 Mesaj

düşük frekansa geçtiğini nasıl anlıyorsunuz

|
    |
    Pritt31 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2837 Mesaj

Klimanın motoru mutfak balkonunun hemen yanında, sesinden anlayabiliyorum. İlk çalışmaya başladığında kompresör sesi balkondan duyulabiliyor, 1 saat sonra ise hiç ses gelmiyor. Demek ki kendini kısıyor.

|
    |
    astrafe kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1033 Mesaj

Dışarısı 37 derece iken içersi 30 derece ise muhteşem bir yalıtımınız var :) 9 binlik en ucuz klima bile yeterli olurmuş aslında .

|
    |
  • Yarbay
    2837 Mesaj

Yalıtım yok hocam fakat güneş almadığı için çok sıcak olmuyor. Gündüzleri genelde 30 derece oluyor iç ortam sıcaklığı. Güneş almıyor diye de 27m2 yere 9000’lik klima alınmaz :) Asıl marifetini kışın göreceğiz, çünkü bu oda güneş almadığı için kışın buz gibi oluyor.

|
    |
    Mekatroniks kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2958 Mesaj
    quote:

Yalıtım yok hocam fakat güneş almadığı için çok sıcak olmuyor. Gündüzleri genelde 30 derece oluyor iç ortam sıcaklığı. Güneş almıyor diye de 27m2 yere 9000’lik klima alınmaz :) Asıl marifetini kışın göreceğiz, çünkü bu oda güneş almadığı için kışın buz gibi oluyor.
    evde yalıtım var eski bina ama yalıtım yapıldı binaya

13 m2 odaya 9,000 btu klima aldım eski klima kokuyordu artık 12 yıllık klimaydı on/off tipiydi

güneş görmüyor evin için en sıcak günlerde bile 40 derece iken dışarısı evin içi 30 derece

elektrik tüketimine + 70 tl fark oldu sadece günde 15 saat sürekli 25 de çalışırken 8 günde hiç kapatmadan çalıştı klima 24 saat

sizce tüketimi nasıl iyimi ayda 70 tl fark
    |
    |

• Binbaşı
    1033 Mesaj

Isıtmak içinde kullanacaksanız o zaman dediğiniz gibi kışın anlaşılacaktır , yaşadığınız şehirde kış ağır geçmiyor diye biliyorum . Ama soğutma için gerçekten buzdolabını açık tutsanız soğuma ihtimali var :) dışarısı ile 7 derece fark gerçekten çok iyi çok şanslısınız .

|
    |
  • Yarbay
    2837 Mesaj

quote:

Orijinalden alıntı: Mekatroniks

Isıtmak içinde kullanacaksanız o zaman dediğiniz gibi kışın anlaşılacaktır , yaşadığınız şehirde kış ağır geçmiyor diye biliyorum . Ama soğutma için gerçekten buzdolabını açık tutsanız soğuma ihtimali var :) dışarısı ile 7 derece fark gerçekten çok iyi çok şanslısınız .
    Valla hocam kış Hatay’da çok sert değil ama sağlam geçiyor. Hele ki benim 27m2 olan salonum hiç güneş almadığı için içeride konuşunca ağızdan buhar çıkıyor. 1 ay sonra diğer odaya taşınacağım, orası 22 m2 fakat bol bol güneş alıyor. Gündüzleri oda sıcaklığı 32-33 derecelerde oluyor. Klimayı oraya taşıtacağım, bakalım orada nasıl bir performans gösterecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pritt31 -- 19 Temmuz 2020; 23:54:43 >
    |
    |
    Bahsedilenler: Mekatroniks
  • Teğmen
    152 Mesaj
    Merhaba hocam. Ankarada, genelde soğutma amaçlı olarak kullanacağımız 4 odaya multi split sistem uygulamak istiyoruz. Kompresör 1-2 saat hariç genelde gölgede duruyor olacak. Uyurken de rahatsız olmadan kullanabileceğimiz optimal bir sistem arıyoruz. Fiyat almamız için 1-2 marka/model önerebilir misiniz? Ek bilgiye ihtiyaç olursa sağlayabilirim. Teşekkürler

• DH Yönetici
    8865 Mesaj
    Selamlar

Çalıştığım işyerinde klima takılması gündemde.

Bundan dolayı;

30 metrekare büro için (3 kişi çalışacak) yaz ve kış kullanımı için en uygun fiyatlı klima tavsiyelerine ihtiyacım var.

Bu hafta içinde alınacak tahminen.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    merhabalar.
    https://www.vestel.com.tr/vestel-flora-doga-inverter-24-a++-klima

https://www.vestel.com.tr/vestel-flora-inverter-24-a++-wifi

bu iki klima arasında wifi haricindeki farklar neler acaba? ikisi de 24000btu iken fiyat farkı neden bu kadar çok anlamadım?

Orijinalden alıntı: LBJ_23

merhabalar.
    https://www.vestel.com.tr/vestel-flora-doga-inverter-24-a++-klima

https://www.vestel.com.tr/vestel-flora-inverter-24-a++-wifi

bu iki klima arasında wifi haricindeki farklar neler acaba? ikisi de 24000btu iken fiyat farkı neden bu kadar çok anlamadım?
    Pahalı olandaki gaz yeni nesil gaz ve yeni teknoloji hesabı fark sadece bu

• Yüzbaşı
    692 Mesaj

Teşekkür ederim cevap için. Peki o farkı vermeye değer mi? Sabah ve öğlen güneşi alan, oldukça geniş bir alanı soğutacaz ve 3 tane küçük çocuk var evde

|
    |
    cengiz_vga kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1954 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: LBJ_23

Teşekkür ederim cevap için. Peki o farkı vermeye değer mi? Sabah ve öğlen güneşi alan, oldukça geniş bir alanı soğutacaz ve 3 tane küçük çocuk var evde
    Normalde . İleri seviye iklimlendirme-soğutma sistemleri uzmanı olsada klima takmayı pek tavsiye eden bir insan değilim :)
    Kuru hava veren bir cihaz ama malum sıcak insanı bunaltıyor. çalışma sıcaklığını 22-24derece yapın her zaman üst ve altı olmasın sağlık açısından.

Pahalı cihazı almaya gerek yok. Ucuz olanı alın kullanın
    |
    |

Hocam cevabınız için teşekkür ederim. Yapıda değişikliğe gittik epeyce. Şimdi duvar tipi klima bakacağız. 2 tane almayı düşünüyoruz ancak serpantin gibi hususlarda endişemiz var.

Vestel Flora 24000 btu modeli 4500 lira düzeyinde. Bu modelin bilinen sıkıntıları var mıdır? 10000 civarı bütçede 2 adet 24000 btu klima olarak önereceğiniz başka model var mıdır?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    klima5505 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam bu iki modelden birini almayı düşünüyorum ama 2si arasındaki farkları ne kadar ararsam arayayım pek bulamadım. Rica etsem siz açıklayabilir misiniz? Hangisini almamı tavsiye edersiniz? Neden?
Bitcoin
bankalar.org
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,473
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.