Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (2306. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
57.071
Cevap
696
Favori
4.415.087
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
80 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23042305230623072308
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Güneş alan geniş yerler için kaliteli klima almanızı öneririm . Zor şartta çalışacak klima kaliteli ve güçlü olmalı . Basit şartlar için basit klimalar kullanılmalı . Alan büyüklüğünü , katınızı , cephenizi , cam alanınızı ve cam m2 sini , yalıtım durumunuzu söylerseniz belki daha net bilgi verecektir konu sahibi hocamız . Belki 18 btu bile yetecek bir alana sahipsiniz .

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bekirdur B kullanıcısına yanıt
    Multi alırken bazen tek odada yatarken kullanırım diyorsanız min soğutma değerlerine dikkat edin .

• Mekatroniks kullanıcısına yanıt
    Daikin ve Mitsubishiden keşfe geldiler ve ellerindeki en yüksek btu değerine sahip klimaların bile yetmeyebileceğini söylediler. Mitsubishi 2 farklı yöne bakan iki klima, daikin ise salon tipi klima önerdi. Ama ikisi de cazip gelmedi bize, salon tipi için yerimiz yok zaten. Salon-mutfak-antre-koridorlar açık. Antre+salon 60-70 metrekare civarı. Yalıtım var. Salonda biri kapılı(balkona açılıyor) iki pencere var. Mutfakta da 1 pencere var.

• LBJ_23 kullanıcısına yanıt
    Bütçeniz uygunsa ve tek duvar tipi olsun diyorsanız daikin faa100 tipine bakın , max 38000 btu soğutma gücü var , duvar tipinde sanıyorum en yüksek soğutma bu cihazda .

• klima5505 kullanıcısına yanıt
    Maalesef çıktı evet inanılır gibi değil. Resmen montajdan önce çıldırdım süreci biliyorsunuz bu gün artık montaj olacaktı aynı servis geldi tam kuracaklar o da ne motor ile klima arasında ki boru bağlantı yeri uyumsuz çıktı adam çok şaşırdı. Neyse abi dedi ben bunu şu anda yaparım sorun değil ancak dedi sen sıfır ürün almıssin ben olsam kabul etmem çünkü bu hatalı ürün yerine geçer dedi. Neyse video çekti kendi birimine görüşme yaptı ses kaydı vs raporu tuttu yazdı üstüne düşen ne varsa yaptı yani sonra raporu bana da attı yanındayken. Ve ürün geri kutuya girdi. Hemen servis yanımdayken gitti gidiyor aradık dedik böyle böyle tamam dedi siz raporu bize atın iade ederiz dedi. Satıcının cep istedim verdi onunla da konuştuk servis yanımdayken satıcı yok yenisi elimde falan dedi tartıştık baktım anlamıyor yardımcı olmaya da niyeti yok görüşmeyi kestim. Gg ye hemen raporu attım iade süreci başlattı o da satıcı ile görüştü ama pek sonuç alamadı. Sonra yurtiçi kargoya gittim yarın gelip alacaklar. Vestel MH yi aradım dedim böyle böyle ben dedim paramı geri alacağım ancak bu paraya şimdi böyle bir klima almam mümkün değil. Ne olcak dedim? Biz dedi size bir şey yapamayız dedi. Şikayet kaydı verdim. Yani nasıl bir süreç yaşıyorum artık siz karar verin... Gelişmeden haberdar etmeye devam edeceğim.

• yuxeses kullanıcısına yanıt
    Valla hocam gecmis olsun. Buyuk sanssizlik. Hayirlisi boyleymis demek ki

• evelio E kullanıcısına yanıt
    Şimdi benim aklımda bir soru takıldı. İade ok parayı aldık da konu kapanacak mı? Ben sonuçta ürünü aldım hatalı üretim çıktı. Vestel bana aynısını yollaması lazım. Yada Muadilini veya bir üstünü. Ben çünkü bunu aldığım bu paraya şimdi alamıyorum. Ne olacak şimdi onu bilmiyorum.

• Sonuçta burada ne satıcının ne gg nin ne de benim hatam var nereden bileceksin ürünün hatalı üretim olduğunu demi servis açtı gördü işte. Burada Vestel bunu düzeltmesi lazım. Yoksa ben mağdur olmuş olacağım. Ama Vestel hiç yardımcı olacak gibi konuşmadı benimle pek umudum yok yani herhalde paranı aldım sus diyecekler gibi geliyor.

Bence de bire bir degisim yapmasi lazim. Elinde bu model yoksa bir ust modelini yollamalari lazim. Ugrasirsaniz hakkinizi alirsiniz ama bu yaza yetismeyebilir bu surec. Sosyal medyadan sansinizi deneyin bir de. Twitter uzerinden sikayetlerimi yaziyorum genelde. Hemen iletisime gecmek istiyorlar.
    Kolayliklar

Twitter kullanmıyorum da bakalım tutumuna göre bende ona göre tavır alırım! Bu yaza neden yetişmez ki? Off yaa ne nalet iş oldu sen 4 ay önce al tam takılacağı zaman da böyle. Zaten 20 gündür de beni sinir ettiler di. Artık keyif yapalım dedik ne oldu :(

Vestel’in cozum odakli yaklasmadigini soylediginiz icin bu yaza demistim. Tuketici hakem heyetine basvurmaniz vs gerekirse diye. Umarim bunlara gerek kalmadan sorununuz giderilir.

Aaaa şu servis görüşmesinde yaptığı gibi yaparsa o zaman işim harap olur o doğru işte. Bunlar da harbi gerileme var her aradığım da bir olayı anlamaları için en az 10dk mı harcıyorum. Bu gün de öyle oldu laf anlamaların da harbi sorun var. Ama bu sefer iş büyük.

• quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Rica ederim.

21m^2 için yalıtım çok iyi ise yeterli olur. Aksi halde 12000 Btu tercih etmeniz daha sağlıklı olur.

Bütçeniz yeterli ise Sharp Tokyo 12000 Btu iyi bir tercihtir. Aksi halde daha uygun fiyat seçeneği olarak Sigma Comfort'u tavsiye ederim.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    Hocam merhabalar uzun zamandır sizi takip ediyordum klima arayışındayım bu hafta düğünüm olacağından bı an önce klimayı da almak istiyorum. Hatay gibi yazları gayet sıcak bı memlekette sadece 3 ay kullanmak için düşünüyoruz kışın aksi bı durum olmazsa kullanılmayacak. Oturma odası 22 M2 arada 6 7 M2 bı koridor ve yanında 15 M2 bı mutfak var
    Kapılar açıldığında bı nebze rahatlamasını istiyoruz mutfağı. Genel olarak sadece oturma odasında kapı kapalı kullanılacak ama. Bulunduğum yerde ki iklimsa bayilerinde ve diğer mağazalardan Sigma plus 12 BTU için 4500 18 BTU için 5650 fiyat aldım. 4000 Max 5500 Max 5750 arası bı klima düşünüyorum. Önereceğiniz fiyat performans tüketim anlamında beni memnun edecek başka bir cihaz var mıdır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • poyraztayfur P kullanıcısına yanıt
    Fazla kapasite seçmek avantaj değil dezavantaj hem sarfiyat hemde konfor açısından
    Seçtiğiniz klimalar arasında bence
    1-Sigma Plus
    2-Mitsubishi Electric Hare

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ustam keşif için geldi eleman 24000 luk büyük 18000 lik o bile fazla dedi hatta odada durmazsiniz dedi fakat ben misal 25 dereceye alsam yine de duramazmiyim amacım gerektiği zaman başka odaları da hızlı şekilde soğutmak

• lsengul kullanıcısına yanıt
    Hocam oda kaç m2. Hangi marka cihaz düşünüyorsunuz ?

• Pritt31 kullanıcısına yanıt
    Airfel LTXN71U 24000 BTU düşünüyorum salon 25 metrekare soğutmak istediğim ev 65 metrekare

• quote:

Orijinalden alıntı: lsengul

Airfel LTXN71U 24000 BTU düşünüyorum salon 25 metrekare soğutmak istediğim ev 65 metrekare
    Hocam amaç bütün evi soğutmak ise 24000 btu seçmek daha mantıklı olacaktır.

• Pritt31 kullanıcısına yanıt
    Odada durmazsiniz dedi iyi de ben misal 25 dereceye ayarlasam yine mi durulmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: lsengul

Odada durmazsiniz dedi iyi de ben misal 25 dereceye ayarlasam yine mi durulmaz
    Hocam durulmaya durulur, sıkıntı olmaz. Fakat 24000 BTU klimanın hava debisi yani fan gücü yüksek olduğu için yüksek fan hızında kullanırsanız hem klima sizi çarpabilir hemde ses konusunda sorun yaşayabilirsiniz. Bütün evi soğutmak istiyorsanız mecbur en yüksek fan hızında kullanacaksınız. Ses sorun değil, klimanın karşısında oturmam zaten diyorsanız sorun olmaz.

• 
Sayfa: önceki 23042305230623072308
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.