Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (2302. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
15 Misafir (3 Mobil) - 12 Masaüstü3 Mobil
5 sn
57.230
Cevap
703
Favori
4.431.619
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23002301230223032304
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Çok net konuşuyorsunuz anlıyorum sizi ama birgun müsait olursanız mitsubishi yada daıkın klimanın kompresör unu inceleyin bu arada arcelik halan devam ediyor aliminyum serpantine

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • klima5505 kullanıcısına yanıt
    Bu arada inverter klima dc ile çalışır onun bilincindeyim fakat compresor çalışma prensibi farklı dedim internetten değil klimanın yanında direkt araştırın expansion hassasiyetine bir bakın derim

• quote:

Orijinalden alıntı: sezgin80

Bir Japon klima sini açıp dağıt bakma fırsatım doğdu birde piyasada bulunan cihazları dağıtma şansım doğdu ve ben şunu diyeyim inanılmaz fark var sizde benim gördüğüme şahit olsaydınız fikriniz değişirdi samimiyetimle söylüyorum cin mali bir ürüne verilen para haramdır heavy konusuna gelince bir birinden çok farklı yerlerde farklı firmalar tarafından üretiliyor
    burda verilen mala haram demeniz yanlış olmuş

işin mali boyutu da var herkesin mali durumu iyi değil herşeyin iyisini kalitelisini alamıyor maalesef

asgari ücret ile çalışanlar nasıl alacaklar 7 / 8 / 10 bin tl klimaları

misal 100 kişide araba var diyelim kaç kişide mercedes bmv var çok azında araba araba ama

klimada aynen kalitelisi pahalı olacak normal
  • Klimalarin hepsi aynı kalite diyen arkadaşa söyledim bunu sizce hepsi aynı kalitemi

• 3-4 yıldır baymak inverter klima kullanıyorum, 12btu luk. yaz - kış kullanıyorum, performansı gayet iyi, elektrik tüketimi düşük. tek olumsuz yanı dış ünite biraz gürültülü çalışıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Merhaba hocam.

Prizlerde,usulüne uygun şekilde yapılmış bir tesisatta 3x2,5mm^2 kablo bulunur. Prizi besleyen buata da aynı kesitte kablo gelir ve bu kablo,16 amperlik sigortadan gelir. Yani buatı besleyen hattın başında 16 Amper bir sigorta bulunur.

Prizden hat çekilecekse,fiş bağlantısı yerine prizin klemenslerinden hat çekilmesi daha uygundur.

Veya priz kasası yeterli derinlikte ise "buatsız sistem"lerdeki mantık uygulanabilir.

Prize gelen kabloya klima hattı ve priz için kablo bağlanır. Prize ayrılan kablolar prize bağlanır. Bu ek kısmı prizin arkasına saklanır.

Üstünde priz bulunan buat gibi düşünebilirsiniz. Veya bunlarla uğraşmamak adına dediğim gibi prizin klemenslerinden hat alabilirsiniz. Prize fiş ile taktığınızda,prizin pinleri zamanla gevşemektedir. Bu nedenle prizin klemenslerinden sabit hat çekmeniz daha sağlıklıdır.

Klimaya çekilecek olan hat için 3x2,5mm^2 NYM kablo tercih etmenizi öneririm. Çoğunlukla TTR (çok telli) kablo kullanılmaktadır ancak,priz klemenslerine bağlantı yapacağınız için,buattan prize gelen kablo ile aynı kesit ve çapa sahip olması adına NYM kablo kullanmanız daha sağlıklı olur.

INVDMG,R32 gazlıdır. INVDME ise R410A gazlıdır. Bunun dışında aralarında çok bir fark yoktur.

Saygılarımla...

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    Üstadım, yine bizleri bilgilendirmekte cömert davranmışsınız.

Elektrik ve elektronik konularına hakim olduğum için zaten prizden klemens veya buatsız benzeri bağlantı yaparım. Ki siz de bunu basitçe yazıp geçebilirdiniz. Ancak cevaplarınızda en çok dikkat ettiğim, sorulan soruyla birlikte, yan konular, alternatifleri de yazıp bir anlamda sadece soru soranı değil mesajı okuyan herkesin olabildiğince detaylı bilgilendirmeniz. Bunca yıllık üye olarak şunu söyleyebilirim; bu tarz bonkör bilgilendirme yapan sizden iyi olmasın forumdaki diğer bölümlerde birkaç üstat vardı eskiden ancak zamanla ortam bozulduğu için artık pek uğramıyorlar.

Bilgi paylaştıkça çoğalır ancak siz paylaşmaktan öte çoğunlukla kovayla döküyorsunuz. Aklınıza, bilginize ve emeğinize sağlık, sağ olun, var olun.

• Merhabalar üstadım. Yaptığınız bilgilendirmeler için çok teşekkür ederim.

İzmir de 25 m² den biraz küçük batı cepheli salonuma öncelikli olarak soğutma amaçlı kullanılacak, kışın da çok soğuk zamanlarda ısıtmaya destek olacak üst segment bir cihaz almak istiyorum.

Bir çok mesajınızı okudum ve 2 tercih arasında kaldım.
    İlk tercihim, 12000 btu kapasiteli Gree U-Crown.

Bu cihazı, üst segment bir cihaz olması, fiyatının daha uygun olması ve hava yönlendirebilme yeteneği için tercih ediyorum.

Benzer özellikte daha pahalı alternatifi olarak Mitsubishi Electric Legendera 12000 btu var.

İki cihaz arasında malzeme kalitesi ve kullanım ömrü bakımından 2000₺ civarına değecek bir fark var mıdır.

Bunların dışında hava yönlendirme kabiliyeti çok yüksek olan kaliteli bir cihaz önerir misiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: derya78

merhaba klima5505 hocam nasılsınız

aynı evin salonu içinde klima bakacağım sadece soğutma için kullanılacak 19,46 m2 oda 9,000 btu yeterlimi yoksa 12,000 btu mantıklı olur

Alıntıları Göster
    Merhaba derya78 hocam. İyiyim,teşekkür ederim. Sizler nasılsınız ?

19,46m^2 alanınız için 12000 Btu tercih etmeniz daha sağlıklı olacaktır.

Saygılarımla...
    sharp tokyo sadece bir bayide 9000 lik var o yüzden sigma comfort a yöneleceğim, yardımlarınız için teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sezgin80

Bu arada inverter klima dc ile çalışır onun bilincindeyim fakat compresor çalışma prensibi farklı dedim internetten değil klimanın yanında direkt araştırın expansion hassasiyetine bir bakın derim
    Merhaba. Bilgilerinizi tazelemenizi tavsiye ederim. Arçelik cihazlar bakır serpantin kullanmaktadır. Bunu özellikle günümüzdeki 325-565-660 kodlu seriler için söylüyorum. Bir dönem Alüminyum serpantin kullandığı doğrudur,önceki mesajımda da bunu belirttim.

Ancak artan şikayetler(kronik hale gelen gaz kaçakları) sebebi ile bakır kullanımına geri dönülmüştür.

Söz konusu araştırmalarımı şahsen internet yerine birebir tecrübe edinerek paylaşmaktayım.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: dasarum

Üstadım, yine bizleri bilgilendirmekte cömert davranmışsınız.

Elektrik ve elektronik konularına hakim olduğum için zaten prizden klemens veya buatsız benzeri bağlantı yaparım. Ki siz de bunu basitçe yazıp geçebilirdiniz. Ancak cevaplarınızda en çok dikkat ettiğim, sorulan soruyla birlikte, yan konular, alternatifleri de yazıp bir anlamda sadece soru soranı değil mesajı okuyan herkesin olabildiğince detaylı bilgilendirmeniz. Bunca yıllık üye olarak şunu söyleyebilirim; bu tarz bonkör bilgilendirme yapan sizden iyi olmasın forumdaki diğer bölümlerde birkaç üstat vardı eskiden ancak zamanla ortam bozulduğu için artık pek uğramıyorlar.

Bilgi paylaştıkça çoğalır ancak siz paylaşmaktan öte çoğunlukla kovayla döküyorsunuz. Aklınıza, bilginize ve emeğinize sağlık, sağ olun, var olun.

Alıntıları Göster
    Merhaba hocam. Güzel yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Sizler sağ olun,var olun.

Amacım faydalı olmaktır. Dediğiniz gibi,bilgi paylaştıkça çoğalır.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: Astennu

Merhabalar üstadım. Yaptığınız bilgilendirmeler için çok teşekkür ederim.

İzmir de 25 m² den biraz küçük batı cepheli salonuma öncelikli olarak soğutma amaçlı kullanılacak, kışın da çok soğuk zamanlarda ısıtmaya destek olacak üst segment bir cihaz almak istiyorum.

Bir çok mesajınızı okudum ve 2 tercih arasında kaldım.
    İlk tercihim, 12000 btu kapasiteli Gree U-Crown.

Bu cihazı, üst segment bir cihaz olması, fiyatının daha uygun olması ve hava yönlendirebilme yeteneği için tercih ediyorum.

Benzer özellikte daha pahalı alternatifi olarak Mitsubishi Electric Legendera 12000 btu var.

İki cihaz arasında malzeme kalitesi ve kullanım ömrü bakımından 2000₺ civarına değecek bir fark var mıdır.

Bunların dışında hava yönlendirme kabiliyeti çok yüksek olan kaliteli bir cihaz önerir misiniz?
    Merhabalar hocam.

İlginiz ve güveniniz için ben teşekkür ederim.

Gree U-Crown bahsetmiş olduğunuz gibi üst segment bir cihazdır. Mitsubishi Legendera da aynı şekilde.

2000TL fark az değil. Eğer bütçenizi zorluyorsa daha uygun olan U-Crown tercih edilebilir. Ancak bütçenizi yükseltme imkanınız varsa Legendera'yı düşünülebilir. Bu karar aşamasında bütçe odaklı düşünmenizi tavsiye ederim.

Bir alternatif olarak Mitsubishi Heavy Diamond serisini tavsiye edebilirim. Dış flabı gayet büyüktür ve havayı net bir şekilde yönlendirmektedir.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: hafız22

sharp tokyo sadece bir bayide 9000 lik var o yüzden sigma comfort a yöneleceğim, yardımlarınız için teşekkür ederim.
    Rica ederim. Hayırlı olsun. Vakti gelince montaja,cihaza dair izlenimlerinizi paylaşırsanız memnun olurum.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Merhabalar hocam.

İlginiz ve güveniniz için ben teşekkür ederim.

Gree U-Crown bahsetmiş olduğunuz gibi üst segment bir cihazdır. Mitsubishi Legendera da aynı şekilde.

2000TL fark az değil. Eğer bütçenizi zorluyorsa daha uygun olan U-Crown tercih edilebilir. Ancak bütçenizi yükseltme imkanınız varsa Legendera'yı düşünülebilir. Bu karar aşamasında bütçe odaklı düşünmenizi tavsiye ederim.

Bir alternatif olarak Mitsubishi Heavy Diamond serisini tavsiye edebilirim. Dış flabı gayet büyüktür ve havayı net bir şekilde yönlendirmektedir.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    Cevabınız için çok teşekkürler üstadım. O zaman U-Crown'a yöneliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Astennu

Cevabınız için çok teşekkürler üstadım. O zaman U-Crown'a yöneliyorum.

Alıntıları Göster
    Rica ederim hocam. Şimdiden hayırlı olsun. Vakti gelince izlenimlerinizi paylaşırsanız memnun olurum.

Saygılarımla...
  • sezgin80 S kullanıcısına yanıt
    Çok yanlış örnek vermişsiniz . Mercedesle fiat arasında güvenlik ve konfor farkı vardır , yakıt ve ömür olarak bakarsanız fiat daha az yakar , motoru daha uzun süre ya da mercedesle aynı süre sorunsuz çalışabilir , telefona gelirseniz 15 kat fiyat farkından bahsetmişsiniz hangi me modeli klima ile diğer marka arasında 15 kat fark var ? Şunuda ayrıca söyliyeyim neredeyse 15 bin tl olan iphone 11 pro max kullanıyorum , yarı fiyatına özellikleri benim telefondan iyi olan bir çok model sayabilirim . Ömür derseniz telefonlarda da planlı eskitme mevcut hepsi neredeyse aynı ömre sahiptir .
    Serpantin olayına girmişsiniz arçelik hepsinde mi alüminyum kullanıyor ?
    Klimada asıl amaç soğutmaktır , soğuturken elektriği en az yakan yani verimi en yüksek olan ve ömrü en uzun olan cihaz en iyisidir benim için . Planlı eskitme me de de olduğu için tek bir nokta kalıyor oda az yakması , malesef verim konusunda hepsi neredeyse birbirinin aynısıdır . Gidipde me ye 3 katı para vermenin hiç bir mantığı şu dönemde kalmamıştır .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mekatroniks -- 16 Temmuz 2020; 23:50:34 >

• 1 ay oldu gayet memnunuz. Hatay’da güneş almayan 27m2 odamızda çok iyi iş çıkartıyor.

Tabi ki üstadım.

Saygılar.

• Mekatroniks kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım anlatamıyorum galiba enerji yükü yıllık enerji tüketimi cihazın scop değeri çok önemli diyorum arceligin yıllık enerji tüketimi 1570 kw
    Mitsubishi 1223 kw gibi bunun neyini anlamak istemiyorsun bu arada bu platformda okadar bilgi kirliliği varki anlatamam oturup ağlayasım geliyor

• evelio E kullanıcısına yanıt
    Merhaba, hayır her firmanın kendi dağıtım yöntemi var. Hepsiburada Horoz lojistik ile çalışıyor. Yani satıcı olarak Hepsiburadayı seçerseniz firma bu, ama başka bir satıcı ile çalışırsanız örneğin borusan üzeriden gelebilir. Ancak burada benim demek istediğim şey gidip en yakınızdaki bayiden aldığınızda firmanın kendi dağıtım deposundan geliyor. Eksik gedik 3. parti kargo vs. olmuyor. Olsa da sizin derdiniz olmuyor.

Ben hepsiburada dan aldım, montajı vestel yapıyor. Vesteli aradığınızda 3 kutu gelmiş olması lazım diyor. Hiç bir şeye karışmıyor. Horoz Lojistik deposunda zaten işler çığrından çıkmış, Hepsiburada yı aradığınızda sürekli şu kadar iş günü bu kadar iş günü şeklinde prosedürler ile oyalanıyorsunuz. Öyle çat diye iade edebilmek falan yok. Horoz lojistik pes ediyor, benim depomda yok bu kutu diyor, hepsiburada 10 iş günü süreleri var bulunmazsa iade işleminizi başlatırız diyor. Zaten ürünü 3-4 haftada ancak teslim ettiler üstüne bide böyle uzuuuun bir iade prosedürü koyuyorlar. Üstüne birde o kargoların paldır küldür yerlere saçıldığı görüntüyü eklediğimde, gerçekten böyle şeyleri karşınızda doğru dürüst muhattap bulabileceğiniz klasik mağazadan - bayiden almak gerektiğinden bir kez daha emin oldum.

Geçen sene Toshiba klima almıştım salon ve yatak odama. Bayi ye gidip klimamı seçtim, ödemesini yaptım. İki gün sonra klimamı kullanıyordum.

• 
Sayfa: önceki 23002301230223032304
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.