Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (2304. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: ismailozcn Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 15 Misafir (1 Mobil) - 15 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.222
Cevap
701
Favori
4.430.772
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23022303230423052306
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Astennu

Tabi ki üstadım.

Saygılar.
    Çok teşekkür ederim hocam.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: parezer

Teşekkür ederim hocam, zaten n serisi içime sinmemişti. Hocam planda değişikliğe gittim. Bu sene sadece zaruri yerlere alıp geri kalanını sonraya erteleyeceğim. Cihaz sayısını üçe düşürmem sebebiyle bütçeyi yükseltme durumum oldu. Bu durumda shira eco’ya bütçem yetiyor. Geçen hafta işyerim için daikin’den keşfe geldiler. İstanbul ilinde, Çatı katında olan, bir cephesi boydan cam, asma tavan, kuzey cephe, insan trafiği az ofis, 40 m2 oda için 24 btu, aynı şartlara haiz 30 m2 diğer oda için 18 btu tavsiye etmişti. Fakat bu değerleri airfel klima için önerdiler. Kafamı karıştırıp, nasılsa hem işyeri hem de sadece soğutma amaçlı kullanılacak diye airfel ihtiyacını karşılar demişti. Bu sefer kimseyle muhatap olmadan cihazları internetten almak istiyorum. Sizce shira eco için aynı btu değerlerini baz alayım mı? Yoksa 18 ve 12 btu mu alsam. 24 ve 18 btu benim odalar için büyük gibime geldi. Siz ne dersiniz hocam. Hocam bu arada mitsubishi electric‘in internette fiyat bilgisi yok bu sebeple değerlendiremedim

Alıntıları Göster
    Merhaba hocam.

Mitsubishi,sadece bayiler üzerinden fiyat bilgisi paylaşmaktadır.

Bütçenizin artması sonucu Shira Eco'ya yükselmeniz iyi olmuş. N serisi ile arada büyük fark var.

40m^2 alan için 24000,30m^2 alan için 18000 btu esasen fazla değildir. Kapasite seçimlerinizi bu seviyede tutmanızı tavsiye ederim. Çatı katından ısı kazancı fazla olacaktır.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: ism72

Çok teşekkürler yardımlarınız için.
    Rica ederim.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: lsengul

Merahaba ustam senin fikrine ve internetteki olumlu yorumlara bakarak Airfel'de karar kıldım öncelikle değerli yorumun ve desteğin için çok teşekkürederim servis elemanlarını keşif için çağırmalımıyım Bursa'da Airfel servisini aradım ücretsiz keşif yapıyorlarmış sanırım
    Merhaba hocam.

Hayırlı olsun. Vakti gelince izlenimlerinizi paylaşırsanız memnun olurum.

Keşif için servisi çağırmanız şart değil. Ancak öncesinde montaj yerini vs. kararlaştırmanız adına faydalı olur. Montaj zamanı geldiklerinde bir aksilik çıkarsa aceleyle iş yapabilirler.

Önceden mekânı görüp karar verirlerse montaj zamanı daha kolay bir işçilik meydana getirilir.

Saygılarımla...
  • dasarum D kullanıcısına yanıt
    Evet yanlış söylemişim ben mitsubishi Heavyden bahsediyorum. General sigma plus gree ucrown bu cihazlara kesinlikle lafım yok alırsın mükemmelen mutlu olursun. Ama arçelik prosmart 18560( üst segment bir ürün değil) ile legendrayı kafa kafaya çarpıştırıp arada kayda değer bir fark yok demenin bir şey ifade etmediğini söylüyorum. Alakasız iki ürün siz aralarında fazla fark hissetmeyebilirsiniz ama birileri hisseder. Bu arada gayet iyi bir markanın ürününü almışsınız hayırlı olsun.
  • servis açıklamalarında münhasır servis ve yetkili servis yazıyor ne demek oluyor hangisini seçmemiz daha iyi olur teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: lsengul

servis açıklamalarında münhasır servis ve yetkili servis yazıyor ne demek oluyor hangisini seçmemiz daha iyi olur teşekkürler
    Merhaba. Münhasır servis,sadece anlaşmalı olduğu markanın ürünlerine servis hizmeti verebilir.

Örneğin Airfel/Daikin Münhasır Servisi,sadece Airfel ve Daikin marka klimalara servis hizmeti verebilir. Başka marka bir cihaza herhangi bir hizmet veremez.

Ek bilgi olarak münhasır bayi de aynıdır. Örneğin Daikin'e münhasır bir bayi ise sadece Daikin ürünlerini satabilir. Başka bir markanın ürününü anlaşması gereği satamaz.

Hizmet kalitesi açısından çok bir fark olacağını sanmıyorum. Ancak münhasır servisler anlaşmalarından itibaren çalıştıkları süre boyunca hizmet verdikleri marka üzerine uzmanlaşırlar.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: gunners49

Evet yanlış söylemişim ben mitsubishi Heavyden bahsediyorum. General sigma plus gree ucrown bu cihazlara kesinlikle lafım yok alırsın mükemmelen mutlu olursun. Ama arçelik prosmart 18560( üst segment bir ürün değil) ile legendrayı kafa kafaya çarpıştırıp arada kayda değer bir fark yok demenin bir şey ifade etmediğini söylüyorum. Alakasız iki ürün siz aralarında fazla fark hissetmeyebilirsiniz ama birileri hisseder. Bu arada gayet iyi bir markanın ürününü almışsınız hayırlı olsun.
    İyi dilekler için teşekkürler.

Bugün tesadüfen eski bir arkadaşımın bir bayi arkadaşı ile görüştüm. NX70 kullanan müşterilerden çok olumlu geri dönüşler aldığını, sağlıklı hava, iyonizer, filtre vb önceliğim olduğu için, Mitsubishi Heavy SRK ZS ile hemen hemen aynı oranda başarılı olduğunu. Söyledi. Fiyat da oldukça uygun olduğu için gün sonuna kadar karar verip sanırım 24000 BTU için de tercihimi GES NX70'ten yana kullanacağım. Darısı başınıza, umarım siz de gönlünüze göre cihazı alırsınız.

• klima5505 kullanıcısına yanıt
    Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

• quote:

Orijinalden alıntı: erkanaskar

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]
    Montajı bu şekilde yaptılar hocam boruyu bakır takmıyoruz dedi servis parasıyla da olmaz yok zaten bizde bakır boru dediler

• Hocam klimamım borusu parçalanmış bunu nasıl kapatayim bant streç vs ne yapmamı tavsşye edersiniz
    Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

• quote:

Orijinalden alıntı: erkanaskar

Hocam klimamım borusu parçalanmış bunu nasıl kapatayim bant streç vs ne yapmamı tavsşye edersiniz
    Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]
    Merhaba hocam. Hayırlı olsun. Fotoğraflar için çok teşekkür ederim. Arıza yüzü görmeden kullanmanızı temenni ediyorum.

Soğutma malzemeleri satan dükkanlardan bakır boru izolasyon süngeri veya nalburlardan su boruları için kullanılan izolasyon süngerlerinden alarak boruya geçirebilirsiniz. Üstünü de alüminyum bant ile sararsanız güneşe karşı daha dirençli olur.

Saygılarımla...

• Merhaba,

Mersin’de 22m2 büyüklüğünde bir odada kullanmak için bir klima tavsiyesine ihtiyacım var. Bu oda esas yaşam odası olmadığı için çok kullanılmayacak, arada sırada ve günde en çok 2 saat gibi düşünülebilir. Bütçem kısıtlı.

Sorularım:
    1) 9000 yeterli olur mu? Yoksa 12000 altı kurtarmaz mı?

2) Uygun bütçeli ürünler olarak Vestel Flora ve Airfel gözüme çarptı. Bunları tavsiye eder misiniz?

https://www.hepsiburada.com/vestel-flora-doga-a-9000-btu-duvar-tipi-inverter-klima-p-hbv00000jjuw1
    https://www.hepsiburada.com/vestel-flora-doga-a-12000-btu-duvar-tipi-inverter-klima-p-hbv00000jjuw3
    https://www.hepsiburada.com/airfel-ltxn25u-a-9000-btu-duvar-tipi-inverter-klima-p-evbeltxn25u
    https://www.hepsiburada.com/airfel-ltxn35u-a-12000-btu-duvar-tipi-inverter-klima-p-evenpaair35u

3) Klima böyle internetten almak için doğru bir ürün müdür yoksa bayiden şaşmamak mı gerekir?

4) Bayiler bu fiyatlara satmıyordur diye tahmin ediyorum. Bilginiz var mı ne kadar oynar bayi ile internet arasında?

Sorularıma yanıt verenlere şimdiden çok teşekkür ederim.

İyi günler.

• Değerli forum üyeleri öncelikle herkese iyi günler diliyorum. Bu yıl Mardin iline tayinim çıktı daha önce soğuk iklim bölgelerinde yaşadığım için klima ihtiyacım olmamıştı.

beni hem performans hem de mali olarak üzmeyecek bir cihaza ihtiyacım var. Sizlerin değerli önerilerini bekliyorum.

Oda 21M2 GB cephe.

Küçük bebeğim olduğu için sessiz çalışan ve eşimin toz ve polen alerjisi olduğu için filtre sistemi iyi bir cihaz arıyorum.

Şimdiden değerli önerileriniz için teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Merhaba hocam. Güzel yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Sizler sağ olun,var olun.

Amacım faydalı olmaktır. Dediğiniz gibi,bilgi paylaştıkça çoğalır.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    Üstadım, alerjen önleme, sağlıklı hava ve güçlü soğutma konusunda bir ara gözümü karartıp SRK71-ZRS için karar verecekken, bir arkadaşımın bayi arkadaşı ile tesadüfen yaptığım konuşmada, 71-ZR-W ile ZR-S arasında ne fark var sorusuyla başlayıp, NX70 için ne düşünüyorsunuz soruma, cihazı sattığı müşterilerinden çok olumu geri dönüş aldığını, arada çok büyük fark olmadığı vb cevabı duyunca ve NX25'in alerji konusunda başarısını bizzat görüp emin olduğum için N11'deki 200 TL lık kuponun son gününde arama tarama ve kurtarma çalışmalarımı sonlandırıp NX70 modelini 6,700 TL KK 9 taksit satın aldım. Cihaz Salı veya Çarşamba günü kurulacak. İzlenimlerimi detaylı paylaşacağım. Sürecin başından sonuna kadar olan değerli katkılarınız, bilgilendirmeleriniz için çok teşekkürler. Saygılar, selamlar.

• Merhaba,
    31 metrekare salonumuz için 18000lik Gree Fairy Gümüş Renk aldık. Klima gayet sessiz ve salonumuzu kapı açık olmasına rağmen çok kısa sürede soğutuyor. Klimayı İzmir Bayraklı Gree Bayisi Ümit Bey'den aldık. Kurulum ve vakumlama konusunda çok özenli ve yardımcıydı. Montaj ve teknik kısımların düzgün ilerleyebilmesi amacıyla tek başına çalışıyor kendisi. Biz hem klimadan hem montajdan memnun kaldık. Klima konusunda geri bildirim için soru da cevaplayabilirim.

@klima5505 hocam size de teşekkür ederim, tavsiyelerinizle yola çıkıp sonuçlandırdık.

Herkese iyi günler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekurak

Merhaba,
    31 metrekare salonumuz için 18000lik Gree Fairy Gümüş Renk aldık. Klima gayet sessiz ve salonumuzu kapı açık olmasına rağmen çok kısa sürede soğutuyor. Klimayı İzmir Bayraklı Gree Bayisi Ümit Bey'den aldık. Kurulum ve vakumlama konusunda çok özenli ve yardımcıydı. Montaj ve teknik kısımların düzgün ilerleyebilmesi amacıyla tek başına çalışıyor kendisi. Biz hem klimadan hem montajdan memnun kaldık. Klima konusunda geri bildirim için soru da cevaplayabilirim.

@klima5505 hocam size de teşekkür ederim, tavsiyelerinizle yola çıkıp sonuçlandırdık.

Herkese iyi günler.
    güle güle kullanın ikizler klimamı manavkuyu mahallesinde yer neresi
  • Samsung AR35 12000 BTU

Yer Hatay, dış ortam sıcaklığı 37 derece. İç ortam sıcaklığı 30 derece. Klima 25’e SET edildi, fan en yüksekte, turbo açık değil.

Oda 27m2 güneş almıyor. 45 dk’da içeriyi 30 dereceden 25 dereceye getirip düşük frekansta devam ediyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pritt31

Samsung AR35 12000 BTU

Yer Hatay, dış ortam sıcaklığı 37 derece. İç ortam sıcaklığı 30 derece. Klima 25’e SET edildi, fan en yüksekte, turbo açık değil.

Oda 27m2 güneş almıyor. 45 dk’da içeriyi 30 dereceden 25 dereceye getirip düşük frekansta devam ediyor.
    elektrik ne kadar günlük çekiyor
  • derya78 kullanıcısına yanıt
    İnanın hiçbir bilgim yok. Yazın A++ diye geçiyor. Çok bir tüketimi olacağını zannetmiyorum.
  • 
Sayfa: önceki 23022303230423052306
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.