Şimdi Ara

KLİMA BAKIMI HAKKINDA HERŞEY!! (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
544
Cevap
43
Favori
94.877
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Diamond elec. eski seri,Mitsubishi Elec.,Hıtachi,,Eski panasonic gerçekten çok çok kolay.dağıtmak 10 dakika sürmez.Daikinların fanını sökmek çok zor.Kartı sökmeden fan sekurti vidaya ulaşamıyorsun.Çinlilerin çoğunluğu kolay.Şu anki Daikinlar ve Zibro Eco Changlerin dranaj tavası yekpare alttabanla bir olduğu içibn fanı sökülemiyor.Komple klimayı demontaj yapmak gerek.Serpantin sökülmeden fan çıkmıyor.Şu aralar üretilen yeni seri tüm markalar böyle olmaya başladı.Servis için sıkıntı.Yada daha fazla paraya kaliteli bakım.vs.vs..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mat35

Nasıl yani sharptamı (model bazında) midea tarafından üretiliyor nasıl anladınız.

Midea nın üretim yapmadığı marka varmı acaba...

Kesin diyemem ama dranaj tavası üzerindeki gösterge ekranına bakınca Midea tasarımına çok benziyor.Ama bu klima Sharp kalitesinde değil bence,flaplar bile sıradan.Yanlış anlaşılmasın konu Sharp vs. değil.Benim söktüğüm plazmature çok felaketti onun için yazdım Sharp hakkında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mat35

Nasıl yani sharptamı (model bazında) midea tarafından üretiliyor nasıl anladınız.

Midea nın üretim yapmadığı marka varmı acaba...

Kesin diyemem ama dranaj tavası üzerindeki gösterge ekranına bakınca Midea tasarımına çok benziyor.Ama bu klima Sharp kalitesinde değil bence,flaplar bile sıradan.Yanlış anlaşılmasın konu Sharp vs. değil.Benim söktüğüm plazmature çok felaketti onun için yazdım Sharp hakkında.
  • mbirol abim biliyorum bu konuda çok yazdın ama şöyle tam düzgün bir bilgi alamadım ben şu klima temizlemek için kullanılan sıvıya kaç oranında su karıştırıyoruz. makine arçelik 21.btu abim bu yazımı bugün cvplarsan ne ala yoksa alüminyum eriyecek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MostProf -- 14 Ağustos 2012; 8:45:56 >
  • Bizim kullandığımız profesyonel klima temizlik ilaçları 1/10 su katılıyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

Bizim kullandığımız profesyonel klima temizlik ilaçları 1/10 su katılıyor..

saol abim temizledikden sonra klimanın fotograflarını burda paylaşacam.
  • quote:

Üstad, size birşey danışmak istiyorum. 12000 lik velena inverter klima montajı yapıldı. içinden 4 m lik montaj kiti çıkıyor, ancak biz 9 m lik montaj yaptırdık. gaz ilavesi gerekir miydi, ekleme yapmadılar. ( tabi ekleme yapılmadığını biliyorum, boşaltıp tekrar tartıp tekrar gaz basmaları gerekiyor) bilgi verirseniz sevinirim.

teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: chemaster1

quote:

Üstad, size birşey danışmak istiyorum. 12000 lik velena inverter klima montajı yapıldı. içinden 4 m lik montaj kiti çıkıyor, ancak biz 9 m lik montaj yaptırdık. gaz ilavesi gerekir miydi, ekleme yapmadılar. ( tabi ekleme yapılmadığını biliyorum, boşaltıp tekrar tartıp tekrar gaz basmaları gerekiyor) bilgi verirseniz sevinirim.

teşekkür ederim.

Klimaların teknik kataloğlarda yazar ilave gaz şarjını.7 mt reden sonra gerekli olur genelde.12 lik için 7 mt. den sonra 20 gr.mt. başına olur sanırım.Yani 40 gr ilave edilebilir.Ama çokta önemli olmaz. Gaz atıp tekrar verme değil.Sadece gerekli olduğu kadar gaz ilavesi yapılır.İsterseniz merkez ile görüşüp ilave gaz şarjı için servis çağırabilirsiniz.

• abim bişey daha soracam insanları bilgilendirmek amacıyla bu klima temizleme kimyasalını çok katsak ve iyi durulamasak ne olur klimanın bozulmasına hemenmi etkieder yoksa zamanlamı bozulur ızgaralar?
  • Boyle bir seye ne gerek var onu anlayamadim. Gerksiz bir uygulama. Denemesi ise bedava. Ben denemedim hiccccc..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dış ünitenin bakımını nasıl yapcaz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: otuz3

dış ünitenin bakımını nasıl yapcaz?

alın hortumu elinize yıkayın. korkmayın
  • quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

quote:

klimalara bayram temizliği...
  • quote:

Orijinalden alıntı: baberti

quote:

quote:

klimalara bayram temizliği...

• quote:

Boyle bir seye ne gerek var onu anlayamadim. Gerksiz bir uygulama. Denemesi ise bedava. Ben denemedim hiccccc..

mbirol hocam bu kondanserin rengini açmak için yani ilk haline getirmek için ne yapmak gerekir ? cif denedim işe yaradı ama pek değil.. wd40 da öyle..
  • quote:

quote:

Boyle bir seye ne gerek var onu anlayamadim. Gerksiz bir uygulama. Denemesi ise bedava. Ben denemedim hiccccc..

mbirol hocam bu kondanserin rengini açmak için yani ilk haline getirmek için ne yapmak gerekir ? cif denedim işe yaradı ama pek değil.. wd40 da öyle..

yahu sen delimisin hadi birol deli o asit seyreltilmeden sıkılmaz kondansere. adam zaten dalga geçmiş. ulen birol.

bırak aynen rengi öyle kalsın. wd 40 felanda bırak eğer öyle bir halt işlediysen birola uyup. leş gibi konutmuşsundue evi zaten. şimdi anladım senin şu fan sesi meseleni. aynı haltı bende işlemiştim az daha klima elden çıkıyordu. erken uyanmasam. (klima toz toplayınca buz yapıyor sonrasında fan bile zır zır hararet yapmış çekmeyen motor gibi çalışıyor)

ulen birol wd 40 kullanın diyorsan bari peşi sıra bir kimyasalla temizleyin de milletede yağın eseri kalmasın klimanın içine ediyor. bu bilgini düzelt bak bizim klima55 atlamış gene günahı sana

klima55 herzaman foruma giremiyorum şimdi çıkıcam cevap yazamazsam birolun canını oku

• unutmadan git hemen en ucuzundan bir kaç şişe mutfak yağ sökücü al. klimayı ısıtmaya al iyice ısınsın evap. sulandırmadan bolca püskürt 5-10 dk bekle sıcak suyla sprey yap durula iyice. yapışan yağı anca öyel atarsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

quote:

quote:

yahu sen delimisin hadi birol deli o asit seyreltilmeden sıkılmaz kondansere. adam zaten dalga geçmiş. ulen birol.

bırak aynen rengi öyle kalsın. wd 40 felanda bırak eğer öyle bir halt işlediysen birola uyup. leş gibi konutmuşsundue evi zaten. şimdi anladım senin şu fan sesi meseleni. aynı haltı bende işlemiştim az daha klima elden çıkıyordu. erken uyanmasam. (klima toz toplayınca buz yapıyor sonrasında fan bile zır zır hararet yapmış çekmeyen motor gibi çalışıyor)

ulen birol wd 40 kullanın diyorsan bari peşi sıra bir kimyasalla temizleyin de milletede yağın eseri kalmasın klimanın içine ediyor. bu bilgini düzelt bak bizim klima55 atlamış gene günahı sana

klima55 herzaman foruma giremiyorum şimdi çıkıcam cevap yazamazsam birolun canını oku

• klima bakımıyla ilgili şu video çok iyi...

http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=uE8FO9vjMyQ&NR=1

ayrıca bir soru: iç ünitenin konacağı duvarın hemen arkasına aynı seviyede dış ünite olur mu?..aralarında sadece duvar olacak, benim salonda en uygun yer bu şekilde, üst komşunun balkon çıkıntısının altında olmasını istiyorum, duvarın arkası salon ve dış üniteyle aynı hizada olacak...ama gördüğüm tüm örneklerde dış ünite aşağıda pencere altında duruyor, bu işin kuralı bu mu?..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bayberty -- 6 Eylül 2012; 21:54:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: baberti

klima bakımıyla ilgili şu video çok iyi...

http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=uE8FO9vjMyQ&NR=1

ayrıca bir soru: iç ünitenin konacağı duvarın hemen arkasına aynı seviyede dış ünite olur mu?..aralarında sadece duvar olacak, benim salonda en uygun yer bu şekilde, üst komşunun balkon çıkıntısının altında olmasını istiyorum, duvarın arkası salon ve dış üniteyle aynı hizada olacak...ama gördüğüm tüm örneklerde dış ünite aşağıda pencere altında duruyor, bu işin kuralı bu mu?..

Adamların kliması zaten tertemiz hocam Biz bu temizlenmemiş haline bile razıyız :)

Ekleme: Çatıya bile monte ettirenler var, aynı hizada olmasının sorun yaratması mümkünmü ki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x-calibur -- 6 Eylül 2012; 21:58:10 >

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.