Şimdi Ara

Klasik Vatan Bilgisayar dolandırıcılığı!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
120
Cevap
1
Favori
13.300
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
177 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Klasik Vatan Bilgisayar dolandırıcılığı!
    .
    .
    .
    Ayıp yahu bu laptopu anasayfada "YENİ TEKNOLOJİDE BÜYÜK İNDİRİM" diye paylaşmak dolandırıcılık olmuyor mu? Maliye Bakanlığı'na şikayet edemiyor muyuz?
    İşlemci i3 6100u ve 2015'in 3.çeyreğinde çıkmış bir işlemci yani 5 yıllık eskinin de eskisi "dip" diyebileceğimiz "eski teknoloji" bir işlemci. Bunun neyi "YENİ TEKNOLOJİ" oluyor?https://ark.intel.com/content/www/tr/tr/ark/products/88180/intel-core-i3-6100u-processor-3m-cache-2-30-ghz.html

• Akrabam aradı. "Vatanda yeni nesil işlemcili laptop 2600 lira onu alıyoz ama sana soralım dedik" diyor. Adamı zor ikna ettim 6100u'nun 2015te çıkmış eski bir işlemci olduğuna.
    "Koskoca Vatan bilgisayar yanlış mı yazacak, dolandırıcılığa girer öyle bişey olsa" diyor. Bunu diyen adam hukuk okuyor şu an Dedim hukuğu bitirip avukat olunca uğraş bunlarla. Ben anca foruma yazabilirim ya da şikayetvar.com. Başka ne gelir elimizden abi. Ama AYIP yani...
  • Bilmeyen adama her türlü kakalarlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hogcada

Bilmeyen adama her türlü kakalarlar.
    Konu nedir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • daha kötüsü var, önerilen sistemlere bakın

Klasik Vatan Bilgisayar dolandırıcılığı!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muco -- 29 Haziran 2020; 16:52:51 >
  • hogcada kullanıcısına yanıt
    Akrabam aradı. "Vatanda yeni nesil işlemcili laptop 2600 lira onu alıyoz ama sana soralım dedik" diyor. Adamı zor ikna ettim 6100u'nun 2015te çıkmış eski bir işlemci olduğuna.
    "Koskoca Vatan bilgisayar yanlış mı yazacak, dolandırıcılığa girer öyle bişey olsa" diyor. Bunu diyen adam hukuk okuyor şu an Dedim hukuğu bitirip avukat olunca uğraş bunlarla. Ben anca foruma yazabilirim ya da şikayetvar.com. Başka ne gelir elimizden abi. Ama AYIP yani...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi münşi -- 29 Haziran 2020; 16:56:4 >
  • Muco kullanıcısına yanıt
    Posta gazetesi Haydar Dümen'e devam etsin bıraksın sistemleri biz toplayalım
  • Abartı bir konudur diye girdim ama gerçekten yaptıkları ayıp.
  • Yirikalische kullanıcısına yanıt
    Hocam kendi başımdan geçenler dahil neler gördük tamam dedik.
    "Adamlar böyle böyle para kazanacak sonuçta herkes en ideal F/P sistemi alamaz" dedik ama bu nedir ya.
    Düşünsene Vodafone çıkıp 5 yıl öncenin tarifesini "yeni tarife" diye anasayfasında reklam yapsa nasıl olay olur. Maliye Bakanlığı çöker tepelerine. Burda bakan çeken yok. 5 yıllık işlemciyi "YENİ TEKNOLOJİ" diye sallayabiliyorsun. Kimbilir kaç kişi aldı o laptopu. Yazık vallahi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi münşi -- 29 Haziran 2020; 17:17:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: münşi

Hocam kendi başımdan geçenler dahil neler gördük tamam dedik.
    "Adamlar böyle böyle para kazanacak sonuçta herkes en ideal F/P sistemi alamaz" dedik ama bu nedir ya.
    Düşünsene Vodafone çıkıp 5 yıl öncenin tarifesini "yeni tarife" diye anasayfasında reklam yapsa nasıl olay olur. Maliye Bakanlığı çöker tepelerine. Burda bakan çeken yok. 5 yıllık işlemciyi "YENİ TEKNOLOJİ" diye sallayabiliyorsun. Kimbilir kaç kişi aldı o laptopu. Yazık vallahi...
    Fazla fiyatı anlarım, serbest piyasa, tüketicinin görevi aynı ürün başka yerde daha ucuzken kazık yerden almamak, ama bu söylediklerinin hiçbir bahanesi yok. Kız arkadaşımın annesine müthiş indirim diye 1700 liralık Xiaomi telefonu 2400 liraya satmışlardı, sinirimiz bozulmuştu ama yine bizi beklemediği için annesine kızmıştık, fakat bu durum o telefonu daha geçen hafta çıktı! diyerek satmalarına eşdeğer. Gözümden düştüler gerçekten.

• i7 işlemcili diye 2. 3. nesil ne kasalar satılıyor haberın varmı

takıyor 1050ti yi sonra kop babam kop

algıdan ibaret . döşşeye bilen döşşüyor.
  • Yeni teknoloji eski teknoloji vs çok ucu açık kavramlar sonuçta en son yeni nesil diye bir ibare yok. Yasal olarak bir yaptırım uygulanabilir mi bilmiyorum. Ama iş özel sektörün etik anlayışına kalırsa sonuçlar böyle oluyor. Tüketicinin en büyük dostu kendisidir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bulunduğum şehirdeki tek düzgün teknoloji mağazası oldukları için laf söyletmem, kırarın formu, yaharın buraları . Arada bir güzel kampanya yaptıklarında uğruyorum. Diğer türlü meraba meraba o kadar .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yazık

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeni'den sonra virgül koysalar sıkıntı yokmuş ama bu haliyle ayıp cidden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muco

daha kötüsü var, önerilen sistemlere bakın

Esonic H55KBL anakart yazmışlar ciddi ciddi

• quote:

Orijinalden alıntı: münşi

Posta gazetesi Haydar Dümen'e devam etsin bıraksın sistemleri biz toplayalım
    aynen katılıyorum.
  • aklıma bu video geldi

• quote:

Orijinalden alıntı: Muco

daha kötüsü var, önerilen sistemlere bakın

Bu kişi @Münebbih olabilir:D
  • Buna hunharca güldüm ama 9100f ve 9400f eksik 🤣🤣🤣

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • yooo eski teknoloji değil hala 14nm işlemci!
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.