Şimdi Ara

Kışın Araba Boyatmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
18.353
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar geçenlerde de açtığım konuya istinaden;

Perşembe günü sol arka çamurluk, arka tampon ve sağ arka çamurlukta teker üzeri boyanacak. Usta pazartesi veririm aracını dedi. Ben cumartesine yetiştirebilir misin dedim. Tamam dedi. Fakat bugün sabah hariç havalar güneşli gidiyor... Perşembeden itibaren de havalar 8 derece ve güneşli...

Acele etmemem ve pazartesini beklemem faydalı olur mu? Dikkat etmem gereken konular nedir?

• Arabaya film çektirmek için bile yazı bekliyorum. astar ve boyanın kuruması, daha sağlam tutması, boyanın gerçek tonunun daha kısa sürede ortaya çıkması için ( orjinaliyle arasında aşırı ton farkı var mı diye) yazı bekleyin bence.
  • Bence çok farkı yok ama yazın daha iyi olur derler. Boyanan aracın boyası zaten bir müddet sonra oturuyor. Güneşi, sıcağı soğuğu gördükçe. Ben aracımı dışarda kar yağarken komple boyattım geçenlerde.
  • yagızalp Y kullanıcısına yanıt
    Aracım beyaz. Ton farkı çok belli olur mu?

Bir an evvel boyatmalıyım çünkü aracıma çarpan adam parasını veriyor. Son dakikada sıkıntı çıkıp dönülmesin diye acele ettiriyorum biraz da...

Boyaya girdikten sonra geri dönüşü yok zaten.. Sadece kışın araç boyatırken hangi konularda dikkatli olmalıyım onu merak ediyorum.
  • ARCHITECT kullanıcısına yanıt
    Peki hocam nelere dikkat ettiniz boyattırırken?
  • shakircan kullanıcısına yanıt
    O zaman tabi boyatın beklemeyin. Ama dikkat edin, Servis veya kaportacı arabanın boya koduna göre siparişi verir ve kağıt üstünde aynı koda sahip bu iki boya asla birbirini tutmaz. Sağlam bir usta bulun gerekirse eşten dosttan yardım alın. Ustanın tecrübesi ve işçiliği bu işin sırrıdır. Ve şunu söyleyin; Renk tutmazsa tutana kadar çıkarmam arabayı burdan ;)
    Açıkçası benim dikkat ettiğim bir husus yok. İş ustada bitiyor, ustanızla fikir alışverişi yapın. Hava faktörünün pek önemli olacağını sanmıyorum en önemli faktör işçilik.
  • hava nemli olduğu için boya kurumaz. Kurumadığı için etraftaki toz toprak boyaya yapışır. Ondan sonra pasta cila yapmak zorunda kalır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sissil

hava nemli olduğu için boya kurumaz. Kurumadığı için etraftaki toz toprak boyaya yapışır. Ondan sonra pasta cila yapmak zorunda kalır.

Bu durumla ilgili ne yapabilirim hocam? Aracı aldıktan sonra eve getirip garajda bekletsem 1 hafta?
  • Boyasını yapacak yer ve donanımları önemli,usulüne uygun boyanır fırınlama işlemi yapılırsa endişe edecek bir durum yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Fırında boyasınlar aracı. Fırın dedikleri ısıtıcıyla ısıtılan kapalı boyahane ortamı.
  • Hocam fırında boyarlar büyük ihtimal.Sıkıntı çıkmaz o yüzden.Ton farkı eğer inci beyazı vs gibi nadir bulunan bir metalik beyaz değilse olmaz.

• Kışın havada daha az toz olacağından daha iyidir boyamak
  • kaportacı onu hesaplar hocam
  • Valla gözü kararttık verdik bugün boyada araba yarın öğlenden sonra alacağım arabayı. Fırında boyanacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ARCHITECT

Bence çok farkı yok ama yazın daha iyi olur derler. Boyanan aracın boyası zaten bir müddet sonra oturuyor. Güneşi, sıcağı soğuğu gördükçe. Ben aracımı dışarda kar yağarken komple boyattım geçenlerde.

Hocam aracı komple kaça boyadılar bende boyatmayı düşünüyorum.Ortalama kaçtan gidiyor fikrim yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: tassa

quote:

Orijinalden alıntı: ARCHITECT

Bence çok farkı yok ama yazın daha iyi olur derler. Boyanan aracın boyası zaten bir müddet sonra oturuyor. Güneşi, sıcağı soğuğu gördükçe. Ben aracımı dışarda kar yağarken komple boyattım geçenlerde.

Hocam aracı komple kaça boyadılar bende boyatmayı düşünüyorum.Ortalama kaçtan gidiyor fikrim yok.

2500 TL'den başlayıp 6-7 bin TL'ye kadar değişiyor buralarda ustasına göre.
  • Arabayı zor yıkıyorum ben donuyor yer yer.
  • tassa kullanıcısına yanıt
    çok özel değilse neden boyatmak istiyorsunuz?
    millet en ufak boyada bile kaçıyo
  • bizim araç siyah, geçenlerde hanım arka çamurluğu sürtmüş, kış mış demeden gidip boyattım. yaza kadar paslanıp çürümesinden iyidir diye düşündüm.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.