Şimdi Ara

aracımdaki pis leş kokusu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
19
Cevap
0
Favori
24.934
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    bir haftadır aracımda pis bir koku vardı az önce arkadaşı garajlara bıraktım ve kokudan gidemedik..
    bildiğin fare ölüsü gibi kokuyordu.Koku klimalardan falan gelmiyor tek tek kokladım araç zaten daha yeni 3 aylık.
    Tecrübeli olan arkadaşlar var mı nerde baktırabilirim falan 10000 bakımı da geldi servise mi versem diyorum direk..araç golf6

• quote:

Orijinalden alıntı: smurats

iyi geceler herkese,
    bir haftadır aracımda pis bir koku vardı az önce arkadaşı garajlara bıraktım ve kokudan gidemedik..
    bildiğin fare ölüsü gibi kokuyordu.Koku klimalardan falan gelmiyor tek tek kokladım araç zaten daha yeni 3 aylık.
    Tecrübeli olan arkadaşlar var mı nerde baktırabilirim falan 10000 bakımı da geldi servise mi versem diyorum direk..araç golf6

Fare falan yada kedi olmesin aracin biryerinde
    Gecen kis aynisi benim transitin basina geldi bildigin les kokuyor hemen kaputu actim kedi olmustu motorun biryerine sikismisti

• bizde öle düşündük de yazın ortasındayız yani nerden gelip girdi..kaputu kaldırdım da karanlıktı pek bişe göremedim sabah bidaha bakıcam..çok canımı sıktı ya durduk yere şimdi arabaya binesim gelmiyor
  • motora baktırın...kedi yada fare muhtemelen...
  • süt dökülmüş olmasın biryerlere -muhtemelen bagaja-.

geçen cuma akşamı benim bagaja dökülmüş bir subardağı kadar süt, ilk gün farketmedik ama ikinci gün sıcağın da etkisiyle leş gibi koktu arabanın içi. bagaj halısını falan çıkardık yıkadık kurusun bakacaz. koltuklara sinen koku bile kötü geliyor hala.
  • Bir arkadaşın aracına kedi girmiş ve arabayı çalıştırıp hareket edince ölmüştü acayip kokuyordu.. Birde süt döküldüyse çok kötü kokuyormuş arabayı sat anca kurtulursun diyorlar...
  • Buharli iç temizlik yapan yerler var.
    hatta bi ara shopping tv reklamını yapmıştı.
    hem araçtaki bakterilerden kurtulirsun.
    hem de kokunun kaynağı bulunur.
    oto iç yıkamacılar bilir.
    100 lira falan.
    zayen yılda 1 kez bu temizlik şart.
  • geçen bizim servis aracında da aynı durum oldu akü çatlamış içindeki sıvı egzosa dökülünce kokuyormuş.
  • yorumlar için teşekkürler..aracın 10k bakımı da geldi arkadaşlar hiç uğraşmadan servise mi versem direkt ne dersiniz?

süt falan dökülme ihtimalı yok bagajı özellikle kokladım
  • leş felan ezdiysen leşin bir kısmı lastikten sıçrayıp çamurluğun iç kısmına yapışıp kokunun sürekli seninle olmasını sağlayabiliyor benim başıma gelmişti detaylı bir temizlik gerekiyor
  • Hocam çok geçmiş olsun. 10.000 bakımını falan beklemeyin gidin yapılması gereken işlemi belirleyin ve sonuçlandırın. Kedi ya da fare olması durumunda ne olur bilmiyorum ama süt olmaması sizin için avantaj. Süt kokusu araba sattırır diyorlar çünkü..
  • Birkaç yıl evvel aracımdan leş kokuları gelmeye başladı. Ne yaptık ne ettikse bir türlü koku gitmedi. Yaklaşık 1 yıl o kokuyu çektik.
    Bir gün arabanın yağını değiştirmek için servis altta ki siperliği açtı ve içinden kurumuş kedi büyüklüğünde fare ölüsü çıktı. Koku felan kalmadı.
  • Kedi fare leşi filan olabilir.Allahtan süt değilmiş.Detaylı bir temizlik yapılırsa olay çözülür diye düşünüyorum.
  • yarın bi ustaya baktırcam teşekkür ederim yorumlarınız için
  • Arkadaslar merhaba,
    Dun arkadaslarla gorusmek icin bir yere gittik. Bir yerde cok cisim geldi uygun bir yer bulayim da birakayim bari dedim. Ormanlik alan buldum ise koyuldum. Meger lagimin tam ortasinda lagim deresinin aktigi bir yer. Ayagimiza afedersin tezin en krali bulasti farketmedim. Arabaya bindim pedala bas allah bas bir sure sonra lagim bolgesinden uzaklastik ama hala arabanin ici buram buram tezek kokuyor. Gicir gicir yeni lastik ayakkabilari eve geldigim gibi cope attim. Sabah oldu ofise gidecem bugun tabii pedala basa basa yapismis sinmis oraya da koku. Buram buram afedersin ...ok kokuyor, kimseyi bindiremem yani arabaya. Pedallar, paspas vs allah ne verdiyse. Iyi bir temizliyici bulmam lazim senin anladigin, nasil temizlenir o pedallar ve sofor kisminda ayaklarimizin koyuldugu yer, yani soyle sorayim bu koku siradan bir ic temizlikle gecirilebilir mi ?
    Tesekkurler
  • Geçen yıl bu forumda araca dökülen süt konusunu işleyen bir başlık vardı maalesef bulamadım. Hatırladığım kadarıyla araca dökülen süt kokusundan kurtulmanın tek çaresi süt dökülen yeri önce temizleyip ardından saatlerce sıcak güneşin altında bekletmekti. Bu şekilde bakterilerin öldüğü söyleniyordu.
    Sürekli yıkatmakta çözüm olmamış, çünkü bakterilerin üreme ortamı için nem gerekiyormuş, nemli koltuklar da ideal ortamı sağlıyormuş.

Leş kokusu da bakteri kaynaklı olduğu için temizlik sonrası aracın kapılarının ve motor kısmının açılarak güneş ışığında uzunca bir süre bekletilmesi
    çözüm olabilir. Denemekte fayda var.
  • piknik sepetinde soğan kalmıştır :) bu benim başıma geldi.
    diğer olasılıklar polen filtresi, hayvan ölüsü..
  • Neyse sut ve benzeri gecmesi zor olunan kokulara istinaden benimkisi sanirim en basiti olsa gerek ki kimse cevap yazma geregi bile duymamis, gittim iyi bir yikama servisinden pisligin oldugu butun alani temizlettim kurutup uzerine de elmali koku klipsi taktim bir sey kalmadi :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tazmanya Canavarı -- 19 Ağustos 2011; 9:47:32 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.