Şimdi Ara

kıs lastigi yakıtı ne kadar artirir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
5.009
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Allah bilir

şaka bir yana bende merak ediyorum :)
  • 0.5 lt en fazla
  • arttırır diyecek kadar bi fark olmaz.
  • Performans dustu benim :) dogal olarak da. Kışın ve olagan ustu zamlardan sonra 40 kurusa yakinsadik 30 krstan. Arac 1.6 120hp. 205 55 16 91t contiantel wintercontact ts850. Lastikler cok guzel ama :) varsin artsin tuketim, once.guvenlik

• Gerçek bilgi..Benzinli 1600 cc otomobil için ..100 km de 1 Lt artıyor....Karda dönme, yuvarlanma kuru düz yola göre daha çok güç gerektiriyor...Ve lastik daha iri dişli daha ağır....Yola derin basıyor...Tutunuyor...Bunun karşılığı güvenlik...Can ve malın üzerinde gidiyor....Saygılarımla..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 16 Aralık 2013; 20:17:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: taşkafa

Gerçek bilgi..Benzinli 1600 cc otomobil için ..100 km de 1 Lt artıyor....Karda dönme, yuvarlanma kuru düz yola göre daha çok güç gerektiriyor...Ve lastik daha iri dişli daha ağır....Yola derin basıyor...Tutunuyor...Bunun karşılığı güvenlik...Can ve malın üzerinde gidiyor....Saygılarımla..

1 lt ise iyi , dizelde durum nedir ?

• Kış lastiği taktığınızda havaların da soğuması ile birlikte bir de klima kullanıyorsanız ister istemez yakıt sarifyatı yüzde 20-25 civarında artıyor. Havaların soğukluğunu ve klimanın çalıştırılmamasını düşünürsek sadece kış lastiklerinden dolayı yüzde 10 civarında bir artış olacağını düşünüyorum.
  • Astra 1.4T de yaklaşık yarım litre arttırıyor ancak sıklıkla yüksek sürate vs çıkılırsa fark 1 litreyi buluyor, kışın artan tüketimde soğuyan havayla motorun geç ısınmasının da payı var ayrıca.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ŞahEser

Kış lastiği taktığınızda havaların da soğuması ile birlikte bir de klima kullanıyorsanız ister istemez yakıt sarifyatı yüzde 20-25 civarında artıyor. Havaların soğukluğunu ve klimanın çalıştırılmamasını düşünürsek sadece kış lastiklerinden dolayı yüzde 10 civarında bir artış olacağını düşünüyorum.

Havanın soğuması ve kış lastikleri yakıtı etkiler tabi fakat kışın klima ile yakıtın alakası nedir.

• bizim lastikler 1 lt artırdı. 1,6 benzinli araç.
  • 1.6 dizel yaklaşık 1 lt arttı.

• Kış lastiğinden ziyade soğuk hava ve buna paralel olarak gidilen mesafe yakıtı daha çok etkiliyor.. motor yeteri kadar ısınmada biten yolculuklar yakıt tüketimine tavan yaptırıyor.. bu nedenle sadece kış lastiğinin yakıta etkisi devede kulak bile olamaz..

• lastiğine göre değişir, bende blizzak var yakıt değişimi olduğunu düşünmüyorum nedense
  • quote:

Orijinalden alıntı: srkncglr

quote:

Orijinalden alıntı: ŞahEser

Kış lastiği taktığınızda havaların da soğuması ile birlikte bir de klima kullanıyorsanız ister istemez yakıt sarifyatı yüzde 20-25 civarında artıyor. Havaların soğukluğunu ve klimanın çalıştırılmamasını düşünürsek sadece kış lastiklerinden dolayı yüzde 10 civarında bir artış olacağını düşünüyorum.

Havanın soğuması ve kış lastikleri yakıtı etkiler tabi fakat kışın klima ile yakıtın alakası nedir.

Kisin sogukta mecburen isinmak icin klimayi da aciyoruz. Sadece kis lastigi yakit tuketimini hesaplarken tum fazladan yakit tuketimine neden olan faktorlerden ona indirgedim.

• Bir artış olduğu kesin de havanın soğukluğunun, kaloriferin falan da etkisi çok. Ondan kesin bir şey söylemesi zor.

• Normal yolda ayni. Yakit artmiyor. Karli yolda yakit artiyor biraz. O da kardan dolayi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende farkedilir derecede artmadı.
    Soğuk hava daha çok farkettiriyor bence.
  • Durun !!!!!

Boşuna Kış Lastiğine Para Vermeyin.

Avrupadan ithal kış lastiği yanağı satışımız başlamıştır.

Normal yaz lastiğinizin yanaklarına yapıştırarak uygulanır.

5 dakika içinde yaz lastikleriniz kış lastiğine dönüşür.

Her marka vardır. Michelin, Continental vs.

İsteyen benimle irtibata geçebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: C4_1400

Durun !!!!!

Boşuna Kış Lastiğine Para Vermeyin.

Avrupadan ithal kış lastiği yanağı satışımız başlamıştır.

Normal yaz lastiğinizin yanaklarına yapıştırarak uygulanır.

5 dakika içinde yaz lastikleriniz kış lastiğine dönüşür.

Her marka vardır. Michelin, Continental vs.

İsteyen benimle irtibata geçebilir.

Yani sadece göz boyamak ve hayatları tehlikeye atmak.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.