Şimdi Ara

Kiralık Araç tek taraflı ufak kaza

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.959
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar şehirler arası yolda giderken heralde birkaç dakika önce yolda bırakılmış parçalanmış bir lastiğe çarptım. Muhtemelen bir tırın aşırı yıpranmışlıktan patlayan ve yolun ortasında kalan lastiğiydi. Önümde bir kamyonun seyretmesi dolayısıyla lastiği gördüğümde manevra yapıcak vaktim ve mesafem yoktu ve sol önden lastiğe çarptım. Araçta göçük felan olmadı ama tampona boyası geçti ve simsiyah oldu ayrıca sis farı düzeneğinini içten kırdı ve sis farı bozuldu. Ben central rent car dan kiralanmıştım aracı onları aradığımda polise rapor tutturursanız sorun olmaz dedi ama olay tek taraflı ve herhangi bir kamu malı zararıda yoktu ben buna tek taraflı rapor tutsam geçerli olmazmı kaskodan alamazlarmı temde böyle bir olayda kenara çekip trafik çağırsam adam bana söver yaşamış olan varmı?

• Sözleşmede ne yazdığı önemli. Bazı kiralama şirketleri farları sigorta kapsamına almıyor onun ücretini ödeyebilirsiniz. Sözleşmenizi tekrar okuyun isterseniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pyromania.

Sözleşmede ne yazdığı önemli. Bazı kiralama şirketleri farları sigorta kapsamına almıyor onun ücretini ödeyebilirsiniz. Sözleşmenizi tekrar okuyun isterseniz

Sis farlarının bozulduğunu söyledim önemli değil rapor olursa sıkıntı olmaz dendi benim merak ettiğim bu raporu illa polislemi hazırlıycaz. Hiç rapor tutmadım ya da biz hazırlayıp polise onaylatıyormuyuz noluyor
  • Bir başka sıkıntı da kiralama şirketi kasko bozulmasın diyerek sigortaya müracaat etmiyor ya da uğraşmak istemiyor. Sigortanın tarafı kendileri olduğu için de siz başvuramıyorsunuz. Parayı sizden istiyor.
    Eğer kiralama şirketi uğraşacaksa şahit huzurunda tek taraflı kaza olarak tutanağı tuttuğunuzda (eğer farlar özel olarak kapsam dışına çıkarılmamışsa)sigorta ödemeyi yapmak zorunda, ödeme yapılmadığında dava açıp alabilirsiniz. Ancak hasar küçük olduğundan uğraşmaya değer bulamayabilirsiniz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.