Şimdi Ara

Kiralık Araç ile ufak bir kaza yaptım sizce ne kadar tutar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
145
Cevap
2
Favori
9.551
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Garenta moovdan araç kiraladım malum covid dönemi otobüs riskli geldi aracı kiralamayı sonlandırmak için park ederken aracın ön sağ tarafını sürttüm sizce bu hasar ne kadar tutar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Dental -- 19 Mart 2021; 9:43:48 >

• Senin ödemen gereken bir tutar olmaz senden hiçbir şey talep edemezler. Sen kiralama bedelini öderken onun içerisinde sigorta ve kasko ücretini de ödüyorsun. O parayı zaten senden bir kaza olursa diye tahsil ediyorlar. Tutanağını tuttur aracı teslim et gerisine de karışma. Yok yattı parasıymış tamir parasıymış hiçbir şey talep edemezler.
  • Far değişir mi bilmem çalışıyordu ama tamponda çizikler var far ve onun dışında bir şey yok arabadan motor yoğu radyatör sıvısı falan akmamıştı

• 7-8 bin çıkar diye tahmin ediyorum. Sigorta karşılamıyor mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 7-8bin ne üstad öldürdün bizi
  • AmatörDişçi A kullanıcısına yanıt
    Ben 2-3bin civarında düşündüm
  • ozgur kullanıcısına yanıt
    Hocam 7-8bin çok olmaz mı tamponda çizik ve far mekanik bir arıza yok orası dışında başka hasar da yok kalp krizi geçirtme bana 😞
  • far değişir gibi. eğer değişirse 2-3 bine zor sanki...geçmiş olsun.

• CapriceClassic kullanıcısına yanıt
    Valla kendi aracımla yapmayıp bununla yaptım hakikaten oluyor ilk kazam bir de
  • Mr.Dental M kullanıcısına yanıt

Dediğim gibi sadece tahminim bu yönde sadece far fiyatı 5 bin diye gördüm internette. Bide bu tarz firmalar yetkili serviste onarım yaptırıyor genelde o yüzden tutar yüksek oluyor.

Siz clio 5 farına bakmışsınız o 5bin tl

Evet clio 5 gibi gördüm aracı. Far fiyatı + 1-2 bin ekleyin fiyata ortalama çıkar ne kadar tutacağı

• Bunlari araçların sigortası karşılıyor olması lazim, aramadınız mi musteri hizmetlerini? Polis çağırıp rapor tutturuyorsunuz, sıkıntı olmuyor diye biliyorum.

Valla bakalım far çalışıyordu umarım far ön cam vs. Değişir
  • double or nothing kullanıcısına yanıt
    Polis yaralanma yoksa bakmıyoruz dedi bakalım tutanak için de uğraşıyorum
  • Hocam gelişmeleri yazarmisiniz buradan.
  • Kaza tespit tutanağı olayı işi hızlandırmak açısından güzel fakat hala tam oturmadı. Tek taraflı kazalarda rapor isteniyor, polis gelmiyor, şirketler (kiralık araç için kiralama şirketi, şahıs için kasko şirketi) doğru yönlendirmiyor (polis gelip tutanak tutmadan aracı çekiciye yükletmeyin şeklinde yönlendirmesi gerek).

Kendi aracınız olsa masraf çıkaracak bir hasar değil fakat şirket yetkili servise götürüp farı değişecek, tamponu boyatacak maalesef.

Hocam şehrinizde ki renault yetkili servisini arayıp bu arabayı söylemeden sadece tampon ve far fiyatı öğrenmeniz çok daha yararlı olacaktır. Ruhsat sahibi olmadığınız için bu arabayı söylerseniz size bilgi vermezler.

İnternetten baktım sadece far camı satışı göremedim ben sanırım komple değişiyor far.

İnternette ki fiyatlar yanıltabilir renaultta çok fark ediyor mu bilmiyorum ama hyundaide servis fiyati internette satılan orijinal ürünün fiyatından 2 veya 3 kat daha pahalı oluyor.

• bnym97 kullanıcısına yanıt
    Hocam tamponu değiştirmezler diye düşünüyorum çünkü çizik var sadece far fiyatını da öğrendim sağ olun
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.