Şimdi Ara

Kılıçdaroğlu: Hepsine dokunacağım, hiçbirini gece uyutmayacağım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
145
Cevap
6
Favori
9.342
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
159 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Vicdanları ayağa kaldırana kadar konuşacağım”

Soruma hala cevap alabilmiş değilim. 1 Sterlin’lik şirkete 15 milyar dolar para niye gelir? Hala bekliyoruz cevabını. Adil vergileme getirdik diyorlar vergilemede adalet yok. Sen vergi kaçırmak için her türlü dümeni çevireceksin, sonra garibanın kefen bezinden dahi vergi alacaksın. Konuşacağım, konuşacağım. Bu ülkede vicdanları ayağa kaldırana kadar konuşacağım.

“BELGELER MADEM SAHTEYDİ…”

Efendim, hala belgeler sahtedir diyorlar. Kendilerine cevabım çok basit. Kardeşim madem sahteydi, Meclis’te komisyon kuralım. Çoğunluk sende, gelmiyorsun. Komisyon kurmuyorsun. Belgelerin sahte olmadığını sen de biliyorsun. Benim sözüm söz, bunu sonuna kadar takip edeceğim. Efendim bu bir şirket ticaretiymiş. Bu hangi şirket? Cevap yok. Kârı ne? Cevap yok. Bu transferler niye yapıldı? Cevap yok. 1 Sterlin’lik şirket 15 milyar dolarlık ticareti nasıl yapıyor? Cevabı yok.

“SEVGİLİ ERDOĞAN…”

Sevgili Erdoğan, gözlerinden öpüyorum seni. Oğluna sor, damadına sor, dünürüne sor. Ben bunların hepsini biliyorum. Sevgili Erdoğan, doktoru yanına al. Enişten Ziya İlgen’in Man Adası’nda şirketi var mı? Enişte, Man Adası’nda niye şirket kursun? Bunları bileceksin. bu şirketin sermayesi nedir? Bileceksin.

Aklıevvel bir AK Parti milletvekili var, geçenlerde “Kılıçdaroğlu’nun evi aranmalı ve belgelere konmalıdır” demiş. Sanıyorlar ki benim evimde onların yaptığı sahtekarlık var. Ben Sayın Külünk’ü, hanımefendiyle birlikte evime davet ediyorum. Buyursun. Benim evim onun evi kadar zengin değil, mütevazı bir ev. Gelsin eşiyle beraber, arzu ederse evimi gezdirebilirim kendisine. İstediği kitabı alabilir, pek hoşlanmaz ama… Ama vallahi de billahi de benim evimde ayakkabı kutusu yok.

Bu vesile ile AK Partili kardeşlerime sesleniyorum. Daha belgeyi görmeden sahte ilan ediniz. Cumhurbaşkanlığı koltuğunu işgal eden zatın avukatı konuşuyor bir de. Ya dur, belgeleri sen görmedin? Sahtekarlar sizin elinize su dökemez, her türlü dümen var sizde. Vergi ödememek için, bu memlekette vergi ödememek için her türlü sahtekarlığı yapıyorsunuz. Ben bunları bilmez miyim, ben eski maliyeciyim. Mal nasıl götürülür senden daha iyi bilirim.

AK Partili kardeşim, ben senin oyuna her zaman saygı gösterdim. Senin vatanseverliğine her zaman saygı gösterdim. Sana saygı gösterdim. Siyasal düşüncene de, inancına da saygı gösterdim. Ama şu sorumu bir düşün, senin 2002’de oy verdiğin Recep Tayyip Erdoğan, 2017’deki Recep Tayyip Erdoğan mıdır? Keçiören’de mütevazı bir apartman dairesinde kaldı. Ben de bu millet gibi yaşayacağım dedi. 2017’de Recep Tayyip Erdoğan nedir? Kibre teslim olan, ukala, ağzına geleni söyleyen, servet içinde yüzen, servetinin hesabını milletin önüne koyamayan bir Recep Tayyip Erdoğan var. Sevgili AK Partili kardeşim, bu soruları vicdanınla yanıtla. Devlet adaletle yönetilir, devlet tecrübeyle yönetilir. Devlet kinle, öfkeyle yönetilmez. Devlet yalanla dolanla yönetilmez. Devleti yönetecek kişiler saygın kişiler olmak zorundadır. Halka hesap vermek zorundadır. Halka hesap soranların adı dünyada diktatördür. Bunu bilmemiz gerekiyor artık.

Şimdi de kafayı iş adamlarına taktılar. Buradan sesleniyorum diyor, bunların hiçbirine çıkış izni asla vermemelisiniz. Yani yurt dışına iş adamlarını çıkarmamalısınız diyor. Bu vatanda kazandığı paraları yurt dışına çıkarmak isteyenlere biz iyi gözle bakmayız diyorsun. İşte biz de sana bu yüzden iyi bakmıyoruz. İş adamına diyorsun ki “Bak ben sana göstereceğim, senin yurt dışına çıkışını yasaklayacağım”. Hiç düşündün mü, eskiden bu adamlar Türkiye’ye gelirdi. Şimdi hepsi kaçıyor. Hiç düşündün mü neden diye? Tek adam rejiminin Türkiye’yi getirdiği nokta bu işte.

Sen yabancı sermayenin Türkiye’ye gelmesini istiyorsan bir, bütün milletvekillerini serbest bırakacaksın. Gazetecileri serbest bırakacaksın. Hapiste gazeteci, milletvekili olmaz. Üç medya özgürlüğünü sağlayacaksın. Dört, yargı bağımsızlığını sağlayacaksın, mahkemelerden elini çekeceksin. Beş, görevine son verdiğin bütün akademisyenleri yeniden işe alacaksın. Altı, Semih ve Nuriye’yi derhal görevine başlatacaksın.

“SORSAN ‘SORUMLUSU CEHAPE’DİR DİYECEK”

Bu ülkede huzur bırakmadın ya, huzur bırakmadın. Bir konuşuyorsun 80 milyon geriliyor. Gerilimden, kavgadan ne çıktı? Soru sorduğun zaman kıyameti koparıyor. Sanıyor ki “Ben bağırdıkça onlar susacak”. Sen istediğin kadar bağır, asla ve asla bizi susturamayacaksın. Devlet adaletle yönetilir. Şantajla, tehditle devlet yönetilmez. Ekonominin geldiği hale bakın. Sayın Erdoğan, git bak bakalım İnegöl’e. Mobilyanın başkentiydi. Yaprak kıpırdamıyor. Sorumlusu kim, diyecek ki, “Bunun sorumlusu CEHAPE’dir” Öyle ya, ülkeyi onlar değil CEHAPE yönetiyor. Nasıl bir Türkiye yarattığının farkında mısın? Sen bu ülkede ekonomiyi perişan ettin, insanları perişan ettin.

“Beyefendi Saray’da tüpgazı unuttu”

Fakir ailelerin kullandığı tüpgaz var. E tabii, beyefendi Saray’da tüpgazı unuttu. Tüpgazın fiyatı 100 liraya yaklaştı be kardeşim. Sen bunun ne demek olduğunu biliyor musun? Her şeye zam geldi, peki ücret artışları ne oldu? Yüzde 7.9. Fatura çiftçiye çıktı, emekçiye çıktı.

Kaynak:http://www.sozcu.com.tr/2017/gundem/kilicdaroglundan-onemli-aciklamalar-20-2118866/

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Gayet iyi ve düzgün konuşmuş. Medya manipülasyon yapmasa hepsi Ak parti yalaklığına soyunmayıp adil davransa İyi parti ile çok iyi bir çıkışa geçeceklerine inanıyorum

Şimdi gelir cehape zihniyetçi sgk naraları atanlar cevabım sizin seçtiğiniz partiyi şeçmek yerine 50 defa basarım mühürü Chpye size yazık bu devletin malına parasına dokunanı utanmadan arlanmadan Allah'tan korkmadan biat edip savunuyorsunuz.

Sizin yüzünden bu millet 1400 tl ile her ay aybaşını nasıl getircez diye kıvranıyor araba sahibi olmayı geç araban olsa binmek bile lüks oldu hala tepki göstermeyecek kadar uyuşmuşsunuz.
    Kardeşim madem bu adam SGK'yı batırdı etti, madem bu elindeki belgeler sahte, madem bu adam iftiracı, e o zaman çıkın karşıma dediğinde niye kimse çıkamıyor? O kadar tv ye çağırdı adam gidip rezil etsinler o zaman. Boş konuşmanın lüzumu yok sen şu anda SGK'nın kar ettiğini felan mı sanıyorsun? Bak bakalım bu sene ne kadar para aktarmışlar hazineden SGK'ya.
  • Yürü be gılışdar.
  • Başlık sakat

• Kılıçdaroğlu: Hepsine dokunacağım, hiçbirini gece uyutmayacağım

Kılışdar kaçırılan paralar ile ilgili konuşunca ben.

Not : Google temsili.
  • Bayağı iyi konuşmuş ama SSK'yı batırmasaydı inanabilirdim.
  • Atma ziyaaaaaa.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kpss, liyakat vs diye bağırıyordu. Sayesinde ve desteğiyle bugün kpss ile işi olmayan taşeronlar kadroya geçtiler. fındık, tütün, taşeron için yürüdün de işsizler torpilsizler için niye yürümedin? diye sorarlar mı?

• Kılıçdaroğlu (temsili)

Kılıçdaroğlu: Hepsine dokunacağım, hiçbirini gece uyutmayacağım
  • quote:

Orijinalden alıntı: babasayfa

Kpss, liyakat vs diye bağırıyordu. Sayesinde ve desteğiyle bugün kpss ile işi olmayan taşeronlar kadroya geçtiler. fındık, tütün, taşeron için yürüdün de işsizler torpilsizler için niye yürümedin? diye sorarlar mı?

Yaa bu komuda kimler kadroya geçti anlamadım bir türlü

kamuda en çok temizlik işçsi ve güvenlik persoleni var ama onlara vurmuyor sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Operation Manager

Kpss, liyakat vs diye bağırıyordu. Sayesinde ve desteğiyle bugün kpss ile işi olmayan taşeronlar kadroya geçtiler. fındık, tütün, taşeron için yürüdün de işsizler torpilsizler için niye yürümedin? diye sorarlar mı?
    ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi E.R.W. -- 29 Mayıs 2018; 19:14:7 >
  • sınav_testmis_kanka S kullanıcısına yanıt
    Devletin taşeronunda adamlar 3bin maaş alıyor. Hikaye anlatma. Kendi adamlarını topladılar elbirliğiyle.

• quote:

Orijinalden alıntı: suÇ

quote:

Yaa bu komuda kimler kadroya geçti anlamadım bir türlü

kamuda en çok temizlik işçsi ve güvenlik persoleni var ama onlara vurmuyor sanırım

850 bin kişiden bahsediyorlar. Yılda kaç kişi alıyorlar kpss ile? 5-10 bin anca alırlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: E.R.W.

quote:

Bizim gibi lisans mezunlarıda saçmasapan bir sınava kafa patlatsın dursun.Hiçbirisine hakkımı helal etmiyorum.

Hak mak kalmamış artık. Atı alan Üsküdar'ı geçti. 850bin kişilik kadro gitti işte.

• "Mal nasıl göturülür ben senden daha iyi bilirim."

Bunu manset yaparlar altina da kendi yorumlarini yazip haber yaparlar.

• Mit 3 sayfalık dosya gönderiyor, uyarıyor. Rte'nin umurunda değil. Bravo.
  • ldr1907 kullanıcısına yanıt
    SSK'nın şuan ki borcuna bak bakalım öyle konuş.
  • Gayet iyi ve düzgün konuşmuş. Medya manipülasyon yapmasa hepsi Ak parti yalaklığına soyunmayıp adil davransa İyi parti ile çok iyi bir çıkışa geçeceklerine inanıyorum

Şimdi gelir cehape zihniyetçi sgk naraları atanlar cevabım sizin seçtiğiniz partiyi şeçmek yerine 50 defa basarım mühürü Chpye size yazık bu devletin malına parasına dokunanı utanmadan arlanmadan Allah'tan korkmadan biat edip savunuyorsunuz.

Sizin yüzünden bu millet 1400 tl ile her ay aybaşını nasıl getircez diye kıvranıyor araba sahibi olmayı geç araban olsa binmek bile lüks oldu hala tepki göstermeyecek kadar uyuşmuşsunuz.

• gılıçdaroğlu bugün şapkadan ne çıkardı, takip edemedim!

• Borç yiğidin kamçısıdır paramız fazlasıyla var ödenir ama Gılışdar SSK'yı batırdı mı batırdı diyecek bir şey yok. Konunun kapandığını düşünüyorum.

• "Yurt dışında paraları var" dan yola çıkıp, olmadığı ortaya çıkınca lafı çevirmeye başladı. Haliyle güvenilirlik gitti ve bütün iddiaları çöp oldu.
    Demek ki acemi muhalefet olmak böyle bir şey. Rtenin diğer şansı da KK.

Tabi bu dönüş, haber sayılmaz. Çünkü KK dönünce kimse şaşırmıyor. Yada umursamıyor.

Ayrıca konu yargıay taşınmış. 1 sterlinlik şirketin neden kurulduğu izah edilmeli.
    Benim tahminim dolar transferinde başkalarına komisyon ödememek. Bakalım sebep ne çıkacak.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.