Şimdi Ara

Kendi lpg ayarını kendin yap! Video anlatım.../Torque pro ile ltft stft değerlerini canlı okuma resimli anlatım eklendi.. (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
267
Cevap
36
Favori
45.603
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Opel astra 2004 enjoy aracıma atiker grand bağlandi şehir içi sıkıntı yok uzun yola cıkınca regülatör sıcaklıği 70 ise 2 km sonra 40 dereceye düşüyor. Tamircinin isteği ile termostat değişti sorun devam ediyor. Aracın sıcaklığı 87 90 arası normal kalorifer de normal diğer araçlardan farkı regülatör radyatör ün altına doğru şasede bağlı sol lastiğin oradan elini sokunca fokunabiliyorum. Aşağıda olması ve önde olması bu kadar fark yaparmı derecede
  • beyzade0606 kullanıcısına yanıt
    Ben obd2 cihazı aldım, Atiker bağlı,, obd2 den cd çıktı,
    Ben bulutut ile telefona bağlandım, tek anladığım devir göstergesi çıktı, gerisi yabancı geldi,,
    2008 1.4 reno,,
    Torkue programida indirdim,,, ne yapacağımı bilmiyorum, yardımcı olurmusunuz ,,, PM den yardımcı olabilecek varsa, ordanda tek başlıkta ilerliyebiliriz,
  • quote:

Orijinalden alıntı: paray

Selam
    Opel astra 2004 enjoy aracıma atiker grand bağlandi şehir içi sıkıntı yok uzun yola cıkınca regülatör sıcaklıği 70 ise 2 km sonra 40 dereceye düşüyor. Tamircinin isteği ile termostat değişti sorun devam ediyor. Aracın sıcaklığı 87 90 arası normal kalorifer de normal diğer araçlardan farkı regülatör radyatör ün altına doğru şasede bağlı sol lastiğin oradan elini sokunca fokunabiliyorum. Aşağıda olması ve önde olması bu kadar fark yaparmı derecede
    ısı sensörü arızalı olabilir lpgnin. o kadar sensör konumu farkı sorun yaratmaz.
  • paray P kullanıcısına yanıt
    Lpg montajı sırasında kalorifer borularından sıcak su bağlantısı yapılıyor baglanti sonrası kalorifer hortum bağlantısı yanlış yapilirsa bu durum ortaya çıkıyor. Lpg sicak su bağlantı noktasini kontrol ettirin derim
    Ben Adana'dayım, yakınlarda bildiğiniz bir Usta varmı,
    Atiker kitim var, obd li olup olmadığını nasıl anlarım, obd olmaz ise torkqe pro işe yararmı,
    bu sebeplerden torkqe pro boşuna almak istemiyorum,
    torkqe lite yüklü, telefon aracı görüyor, ilk ekranda kafam karıştı, sadece devir değerini gördüm, konuya tekrar baktım,,, yeni ekrana hangi göstergeleri eklemeliyim ?
  • Arkadaşlar aracimda Atiker fast ecu sistemli lpg var. tam lpg ayar kablomu yapmış. Mevcut konfigürasyonun yedeğini alıp ayara girecekken geçenlerde aracım marş basmadı. O gun bugün yatiyordu. Bugün kandı imkanlarımızla tamire soyunduk.
    Sizden ricam arabayı önce benzinde çalıştırmak istiyorum. Ecu, benzin kesici ne var nde yok iptal etmek istiyorum. Kisaca lpg hiç takili degilmiş gibi benzinde çalistirnak istiyorum. Bunun için sigortasını sökmem yetermi ne yapmalıyım. Tesekkurler.
    Aracımla ilgili arızaya ilişikin ayrinti linki

https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?fromMobile=yes&fromZero=yes&m=137454461

• quote:

Orijinalden alıntı: Emin-Firtina

Ben Adana'dayım, yakınlarda bildiğiniz bir Usta varmı,
    Atiker kitim var, obd li olup olmadığını nasıl anlarım, obd olmaz ise torkqe pro işe yararmı,
    bu sebeplerden torkqe pro boşuna almak istemiyorum,
    torkqe lite yüklü, telefon aracı görüyor, ilk ekranda kafam karıştı, sadece devir değerini gördüm, konuya tekrar baktım,,, yeni ekrana hangi göstergeleri eklemeliyim ?
    lite de sıkıntı olabilir belki hepsini gösyeemez.
    mscsi sitesinde onaylı lpg siteleri var oradan yakınınızda bir servis bulup işlem yaptırabilirsiniz daha donanımlı referanslı yerler oluyor genelde
  • quote:

Orijinalden alıntı: merduran

Arkadaşlar aracimda Atiker fast ecu sistemli lpg var. tam lpg ayar kablomu yapmış. Mevcut konfigürasyonun yedeğini alıp ayara girecekken geçenlerde aracım marş basmadı. O gun bugün yatiyordu. Bugün kandı imkanlarımızla tamire soyunduk.
    Sizden ricam arabayı önce benzinde çalıştırmak istiyorum. Ecu, benzin kesici ne var nde yok iptal etmek istiyorum. Kisaca lpg hiç takili degilmiş gibi benzinde çalistirnak istiyorum. Bunun için sigortasını sökmem yetermi ne yapmalıyım. Tesekkurler.
    Aracımla ilgili arızaya ilişikin ayrinti linki

https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?fromMobile=yes&fromZero=yes&m=137454461

aynen lpg sigorta sökün çalıştırın

Teşekkürler. Bir de bunu deneyip arızayı bulmaya çalışacağım.
    Ben programı full indirdim,,
    Hararet ve kilometreyi göstermeye başladı bunda,,
    Fakat long sensör 1 ve short sensör 1 programda biraz karışık , programa bakıyorum, forumda önerilen gostergenin karşılığını bulamıyorum,,,
    Buda resimleri >

Kendi lpg ayarını kendin yap! Video anlatım.../Torque pro ile ltft stft değerlerini canlı okuma resimli anlatım eklendi..
    Kendi lpg ayarını kendin yap! Video anlatım.../Torque pro ile ltft stft değerlerini canlı okuma resimli anlatım eklendi..

• quote:

Ben programı full indirdim,,
    Hararet ve kilometreyi göstermeye başladı bunda,,
    Fakat long sensör 1 ve short sensör 1 programda biraz karışık , programa bakıyorum, forumda önerilen gostergenin karşılığını bulamıyorum,,,
    Buda resimleri >

oo sende iki tane sensör var ilginç. Araç nedir
    long term bank 1sensör 1 ve short term sensör 1 bank 1 değerlerine bakılacak

Renault clio sedan, 2008 1.4 LPG ,,
    İlk başta obd ECU uyarısı veriyor, alıntı yapmak isterken ekrana dokunulduğunda kayboluyor,
    Tekrar baktığım zaman durumu haber ederim,,

Edit , uyarı ekranı çıkıyor >

Lftf stft değerlerinde ise hiç bilgi yok ,,, sabah araç ile iş yerine gelirken çalıştırdım,, hız hararet obd voltajı dışında Bilgi hareket göremedim,,, ecu voltage ve dış sıcaklık yok
    Kendimede ne güzel panel oluşturmuştum, *hüsran !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emin-Firtina -- 12 Mart 2019; 11:5:18 >

• quote:

Renault clio sedan, 2008 1.4 LPG ,,
    İlk başta obd ECU uyarısı veriyor, alıntı yapmak isterken ekrana dokunulduğunda kayboluyor,
    Tekrar baktığım zaman durumu haber ederim,,

Edit , uyarı ekranı çıkıyor >

Lftf stft değerlerinde ise hiç bilgi yok ,,, sabah araç ile iş yerine gelirken çalıştırdım,, hız hararet obd voltajı dışında Bilgi hareket göremedim,,, ecu voltage ve dış sıcaklık yok
    Kendimede ne güzel panel oluşturmuştum, *hüsran !

torque ayarlarından renault hatalarını çözümle gibi bir seçenek görmüştüm ayarları tek tek karıştırın Onu açıp deneyin. yine ayarlar kısmında hataları çözümle gibi yer vardı oralara tik atıp telefona rest atıp deneyin

• Değerlerimi yorumlar mısınız. Çok bilgili değilim ama araç zenginde çalışıyor sanırım.

https://youtu.be/9ybUZ9Y1H3A
  • quote:

Orijinalden alıntı: Caperz

Değerlerimi yorumlar mısınız. Çok bilgili değilim ama araç zenginde çalışıyor sanırım.

https://youtu.be/9ybUZ9Y1H3A
    evet ortalama yüzde 8/10 zenginde çalışıyor çok büyük sorun değil düzeltilse iyi olur tabi
    Obd işi olmayınca, lpg ciye gittim,, suyun gazın döndüğü yer patlak, gaz kaçırıyor dedi,, basınç ayarlanan giriş hortum yerinden,,
    11-12 lt yakıyordu aracım 120-130km de,,
    Tamir değişimden sonra 11-12lt ile 160-170km yapıyor şimdi,, gaz benzin ayarı eşit dedi,, basıncı 85 lerdeyken motor ilk gaza dokunmada pir pir ediyordu,, basıncı 1.12 ye ayarladilar,,,,
  • Aracımda Obdli kit takılı. Yine de Elm327 cihazını OBD portuna takıp telefonda değer okuyabilir miyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: KomuTan RöGar

Aracımda Obdli kit takılı. Yine de Elm327 cihazını OBD portuna takıp telefonda değer okuyabilir miyim?
    taaaabiki sorun yok
  • Peki Obdli lpg kit montajında Obd bağlantısı nasıl yapılıyor?
    Benim araçta obd soketi boş şu an. Ama kaputun içinde ECUya bağlı bi soket var, usta o sokete bağlıyor pc yi. Bu OBD bağlantısı var demek mi?
  • Bu menüde OBDII butonu aktif gibi. Bu bağlı olduğuna işaret mi?

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.