Şimdi Ara

Kendi lpg ayarını kendin yap! Video anlatım.../Torque pro ile ltft stft değerlerini canlı okuma resimli anlatım eklendi.. (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
267
Cevap
36
Favori
45.601
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam rica etsem videodaki değerlerimi inceleyebilir misin?

https://youtu.be/NB3PZ41TCtw

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • HATIRLATMA ESKİ HARİTAM VE AYARLARIM:

Kendi lpg ayarını kendin yap! Video anlatım.../Torque pro ile ltft stft değerlerini canlı okuma resimli anlatım eklendi..

Kendi lpg ayarını kendin yap! Video anlatım.../Torque pro ile ltft stft değerlerini canlı okuma resimli anlatım eklendi..

YENİ KALİBRASYON VE AYARLARIM:
    merhaba söylediğiniz gibi nozulları 2mm yapıp tekrar kalibrasyon yaptım. ve benzindeki ve lpg deki benzin ms leri aynı olana kadar arttırıp azalttım son harita ve durum bu bakarsanız sevinirim

yeni haritam ve ayarlar bunlar yorum yapar sanız sevinirim

• Merhaba hocam bu gün bende aracımı test ettim. Yolda giderken ltft %11, stft değeri de sürekli -%3 ila +%4 arasında dalgalanıyor. Sizce ayar gereklimi bu değerlerden ne anlamamız gerekiyor. Cevap verirseniz sevinirim.
    https://youtu.be/Nu21TLRgUxo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi slh3772 -- 6 Mayıs 2019; 11:41:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: anaconda41

Versiyon 1.5 zaten, 2.1 olanlar bazı değerleri göstermiyor Lada da. Servisteki orjinal arıza tespit cihazıyla karşılaştırdığım zaman değerler örtüşüyor ama bluetooth lu veya Wi-Fi li cihazlar kablolu gibi anlık değil maalesef.
    Yardımlarınız için şimdiden tşk ederim.

25 gün önce 2016 1.6 toyota corolla aracıma Atiker gold montajı yapıldı. Montajda 2,0 mm nozül kullanıldı.

1) ilk montaj yapıldığında harita resim birdeki gibiydi. Değerler daha düşük ve nozzle yeşilde uygun görülüyordu. Tatile gittim 2500 km yol yaptım yeniden oto kalibrasyon yapıldı. Haritadaki değerler, LPG enjeksiyon süreleri yükseldi. Kalibrasyon yaparken zorlandı. Nozzle küçük uyarısı verdi bir kaç defa tamamlayamadı. Nozzle çapı uygun mu değiştirmeye gerek var mı bu değerler neden değişti acaba.Kendi lpg ayarını kendin yap! Video anlatım.../Torque pro ile ltft stft değerlerini canlı okuma resimli anlatım eklendi..Kendi lpg ayarını kendin yap! Video anlatım.../Torque pro ile ltft stft değerlerini canlı okuma resimli anlatım eklendi..

• piyangom kullanıcısına yanıt
    Hocam yazılımda devir ve basınçlar görünmüyor. Sadece görseldeki parametrelerden bişey demem yanlış olur.
    Sizin Corolla 136 hp olmalı. Bende Lada (93 hp) varken 2.2 mm'lik nozul ve 1.10 basınçta sorunsuz yıllardır kullandım. Yaklaşık 1 senedir de yeni sahibinde, o da geçenlerde Lada'ya binene kadar Lada'yı sevmezdim dediydi.
    Nozul küçük uyarısı verdiyse basıncı yükseltmeleri gerekirdi, yine küçük uyarısı verirse nozul değişme yoluna gidilmesi lazım.
    Beyzade hocam belki bu resimlere göre yorum yapabilir, o bu konulara benden daha hâkim çünkü, hem kendisi de Toyota sahibiydi yanlış hatırlamıyorsam. Uzun zamandır kimseyi takip edemiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: beyzade0606

evet ortalama yüzde 8/10 zenginde çalışıyor çok büyük sorun değil düzeltilse iyi olur tabi

Alıntıları Göster
    iyi günler,

toyotaclup ve burdaki mesajlarınızı okudum. Yardımlarınız için teşekkür ederim.Şimdiden biz de ustadan müzdarip olduğumuz için bazı sorular sormak istiyorum. Her iki forumu takip ederek sayenizde kafamda epey bilgi oluştu. Benim sorularım şunlar

25 gün önce 2016 1.6 toyota corolla aracıma Atiker gold montajı yapıldı. Montajda 2,0 mm nozül kullanıldı.

1) ilk montaj yapıldığında harita resim birdeki gibiydi. Değerler daha düşük ve nozzle yeşilde uygun görülüyordu. Tatile gittim 2500 km yol yaptım yeniden oto kalibrasyon yapıldı. Haritadaki değerler, LPG enjeksiyon süreleri yükseldi. Kalibrasyon yaparken zorlandı. Nozzle küçük uyarısı verdi bir kaç defa tamamlayamadı. Nozzle çapı uygun mu değiştirmeye gerek var mı bu değerler neden değişti acaba.Kendi lpg ayarını kendin yap! Video anlatım.../Torque pro ile ltft stft değerlerini canlı okuma resimli anlatım eklendi..Kendi lpg ayarını kendin yap! Video anlatım.../Torque pro ile ltft stft değerlerini canlı okuma resimli anlatım eklendi..Kendi lpg ayarını kendin yap! Video anlatım.../Torque pro ile ltft stft değerlerini canlı okuma resimli anlatım eklendi..

• quote:

Orijinalden alıntı: piyangom

iyi günler,

toyotaclup ve burdaki mesajlarınızı okudum. Yardımlarınız için teşekkür ederim.Şimdiden biz de ustadan müzdarip olduğumuz için bazı sorular sormak istiyorum. Her iki forumu takip ederek sayenizde kafamda epey bilgi oluştu. Benim sorularım şunlar

1) ilk montaj yapıldığında harita resim birdeki gibiydi. Değerler daha düşük ve nozzle yeşilde uygun görülüyordu. Tatile gittim 2500 km yol yaptım yeniden oto kalibrasyon yapıldı. Haritadaki değerler, LPG enjeksiyon süreleri yükseldi. Kalibrasyon yaparken zorlandı. Nozzle küçük uyarısı verdi bir kaç defa tamamlayamadı. Nozzle çapı uygun mu değiştirmeye gerek var mı bu değerler neden değişti acaba.

Alıntıları Göster
    değerler yüksek nozul küçük
    2. 2mm 1.10 bar ile iyi olur.
    Ben aynı motorda 2.4mm 1.2 bar kullanıyorum canavar maşaAllah

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyzade0606 -- 5 Ağustos 2019; 0:1:15 >

• quote:

değerler yüksek nozul küçük
    2. 2mm 1.10 bar ile iyi olur.
    Ben aynı motorda 2.4mm 1.2 bar kullanıyorum canavar maşaAllah

Alıntıları Göster
    yakıtı etkiliyor mu nozulun büyük olması.
  • quote:

yakıtı etkiliyor mu nozulun büyük olması.

Alıntıları Göster
    imkansız

• quote:

imkansız

Alıntıları Göster
    Nozulları bugün 2,4 ile değiştirmek için ustaya gittim. Mevcut nozulları deldi kaç ile deldi onu da bilmiyorum. Ben içime sinmedi 2,4 sipariş verdim.

Bu atiker programında parametreler extra bölümünde gaz benzin diye geçiş sıralaması var bu kaç olacak acaba.
  • quote:

Nozulları bugün 2,4 ile değiştirmek için ustaya gittim. Mevcut nozulları deldi kaç ile deldi onu da bilmiyorum. Ben içime sinmedi 2,4 sipariş verdim.

Bu atiker programında parametreler extra bölümünde gaz benzin diye geçiş sıralaması var bu kaç olacak acaba.

Alıntıları Göster
    Lpgkablo.com sitesi forumuna konu açınız geniş bilgi için.

• Arkadaşlar bu atiker goldda yan tarafda ltft stft değerleri çıkmıyor bağlantısı yapımmamış demek sanırım bu değilmi

• Yol ayarı tam olarak nasıl yapılıyor atıyorum araba 2500 devir çeviriyor yolda giderken, biz de yeşil topun olduğu satırı komple secip mi değeri değiştiriyoruz?

Bir de atiker microfast ta obd var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Suprémacy -- 6 Ağustos 2019; 15:9:56 >
  • Evet kablo bağlanmamış bağlantı şeması proramda var sarı 6 ya gri 14 e yeşil boş bağladım yantarafa ltft stft geldi

• Merhabalar, benim aracım 120bg 1.4tjet fiat bravo. Atiker grand. 2.2 mm nozul, 2ohm vikars süper enjektör

Lpg haritasını kendim yaptım, ancak beklemediğim bir problem oluştu,

LTFT değerim 0.8. Bazen 1 oluyor bazen -0.8 yani 0 a oldukça yakın. 0 yakın olması nedeniylr ideal olması gerekirken sabahları soğuk çalıştırmada (benzin ile çalışma esnasında) 10 saniye kadar sarsıntılı çalışma, stop etme gibi problemler ile karşılaşıyorum. Nerde yanlış yaptım anlayamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadece_erhan -- 19 Ağustos 2019; 16:44:27 >
  • sadece_erhan S kullanıcısına yanıt
    Yazılımınızda basınç ve sıcaklık ayarı varsa, LPG ısısına göre (dikkat, LPG ısısı, regülatör değil) fakirleştirme yapmanız gerekiyor. Örneğin, harita değerlerinizi 50 derece LPG ısısında yapılandırdınız diyelim. Bu durumda 20-30-40 derecedeki LPG daha zengin gelecektir yanma odasına. Böyle bir tabloda yanma odasındaki karışım aşırı zengin olacağı için tam yanma durumu gerçekleşmez. Sıcaklık ayarınız varsa her 10 derece için ortalama %6-7 fakirleştirme yapın. Örneğin LPG 50 derecedeyken ayar yaptıysanız 40 derece için %6, 30 derece için %12, 20 derece için %18 gibi fakirleştirme yapıp deneyin. Bu ayarlar, araca ve kite göre değişkenlik gösterdiği için net sayıları ancak deneme yanılma ve motor tepkisini görerek bulabilirsiniz.

Detaylı bilgi için lpg sistemlerinde gaz yasasına göre basınç ve sıcaklık değişimlerini araştırabilirsiniz.
  • Merhabalar. Benim aracımda klima açıkken ışıklarda, dönüşlerde vs. stop etme sorunu var.
    O nedenle cutt off ta enjeksiyon kısmına 1200 devirde 2 ya da 4 saniye değerlerini girmrm lazım.
    Resimde göreceğiniz yazılım hangi versiyondur bulamadım.
    Bu değerleri değiştirmek için bu versiyona ihtiyacım var.
    Diğer versiyonlarda cut off da enjeksiyon seçeneği yok.

• Merhaba,

Zavoli marka lpgli aracıma bu ayarı yapabilecek bir arkadaş var mıdır? İstanbul Çekmeköy'deyim. Anadolu yakasında yakın yerlere gelebilirim. Ticari olarak değil de hobi olarak yapan biri olursa çok sevinirim. Ayar için ücreti ödeyeceğim tabii ki ancak dediğim gibi severek/ilgilenerek yapabilecek birisi olursa çok iyi olur.

Teşekkürler.
  • canocan_07 kullanıcısına yanıt
    bahsetmeyi unutmuşum özür dilerim, sabahları ilk çalıştırmada derken aslında benzinle çalışmasını kastediyordum. sabahları ilk çalıştırmada benzinde çalışınca oluyor bu olay.
  • quote:

Orijinalden alıntı: taner.sari

Merhabalar. Benim aracımda klima açıkken ışıklarda, dönüşlerde vs. stop etme sorunu var.
    O nedenle cutt off ta enjeksiyon kısmına 1200 devirde 2 ya da 4 saniye değerlerini girmrm lazım.
    Resimde göreceğiniz yazılım hangi versiyondur bulamadım.
    Bu değerleri değiştirmek için bu versiyona ihtiyacım var.
    Diğer versiyonlarda cut off da enjeksiyon seçeneği yok.
    Üstadlarım destek olursanız çok sevinirim. İnterneti alt üst ettim ama bulamadım.

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.