Şimdi Ara

Kendi lpg ayarını kendin yap! Video anlatım.../Torque pro ile ltft stft değerlerini canlı okuma resimli anlatım eklendi.. (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
268
Cevap
36
Favori
45.600
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: beyzade0606

Yükte fakir karışım varsa regülatör yeterli basıncı veremiyor olabilir enjektör yeterince hızlı değildir nozzle ufaktır.

Güçlü regülatör özellikle kaliteli İtalyan olursa iyi olur lovato romano brc vb.

Tekli hızlı enjektör, enjektör sonrası 5cm den kısa hortumlar. 3mm nozzle olmalı

Alıntıları Göster
    teşekkür ediyorum, sağolun.
  • enes35 kullanıcısına yanıt
    Bu enjektöre göre ve araç hacim/güce göre ideal nozül 2.4 olmalıdır...Nozülünüz küçük...
  • Arkadaşlar;

Benzin enjeksiyon ve lpg enjeksiyon süresiyle ilgili 2 farklı bilgi okuyorum.

* Biri diyor her iki süre birbiriyle aynı ya da yakın değer olmalı,

" Biri diyor benzin enj. süresinin 1.5 katı değer lpg'de olmalı, yani benzin süresi 3.0 ms ise lpg enj. süresi 4.5 ms olmalı şeklinde...

Hangi bilgi doğrudur ???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi korekaplanı -- 15 Ağustos 2018; 11:9:7 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: korekaplanı

Arkadaşlar;

Benzin enjeksiyon ve lpg enjeksiyon süresiyle ilgili 2 farklı bilgi okuyorum.

* Biri diyor her iki süre birbiriyle aynı ya da yakın değer olmalı,

" Biri diyor benzin enj. süresinin 1.5 katı değer lpg'de olmalı, yani benzin süresi 3.0 ms ise lpg enj. süresi 4.5 ms olmalı şeklinde...

Hangi bilgi doğrudur ???
    Yanlış. Bes süresi ile les aynı olamaz.

Nüans farkı şu.

Bes, aynı yük ve devirde LPG ye alınca değişmemesi lazım bu da iyi bir ayarı verir. Aracınız eski model ltft stft okunmuyor ise en doğru yol budur. Bunu kayıt etmek için her LPG programının Log tutan bölümü vardır.

Örnek veriyorum.

Rölantide araç benzinde çalışıyor bes baktın 3.5ms

Sonra aracı gaza alıp tekrar BES e Bak yine 3.5 ms ise doğru ayarı yapmışsın demektir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• arkadaşlar merhaba 2000 model trendline akl motor aracıma atiker atikfast obd li lpg taktırdım. başka bi usta aracın obd yi desteklemediğini boşuna para verdiği söyledi.sizce durum nedir araç obd sistemini destekliyor mu acaba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: esasmevzi

arkadaşlar merhaba 2000 model trendline akl motor aracıma atiker atikfast obd li lpg taktırdım. başka bi usta aracın obd yi desteklemediğini boşuna para verdiği söyledi.sizce durum nedir araç obd sistemini destekliyor mu acaba.
    Aracınızın bilgilerini araştırın. Hangi obd protokol destekliyor obd1 ise genelde bağlanmaz LPG ecusuna Obd2 olanlar bağlanır ve LPG ecu su ile iletişim kurar

• Merhabalar, bendeki araç 2007 Renault Scenic, atiker gold obd2 kit montajı yapıldı. Ustam obdyi bağlamadı.Bende lpg kablosu var. Arabanın portuna bağlamak istedim ama lpg ecusunda sadece 1 kablo boşta. Sadece bunu mu bağlıyoruz? Ben bağladım porttaki 7.pine. Atikfast programında aktifleştirdim port ikonu yeşil yanıp sönüyor.Sabit yeşil olmuyor. Ecunun yazılımını da güncelledim.hatta atikfastin son sürüm programını da indirdim.Yardımcı olursanız çok sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: bayenglisher

Merhabalar, bendeki araç 2007 Renault Scenic, atiker gold obd2 kit montajı yapıldı. Ustam obdyi bağlamadı.Bende lpg kablosu var. Arabanın portuna bağlamak istedim ama lpg ecusunda sadece 1 kablo boşta. Sadece bunu mu bağlıyoruz? Ben bağladım porttaki 7.pine. Atikfast programında aktifleştirdim port ikonu yeşil yanıp sönüyor.Sabit yeşil olmuyor. Ecunun yazılımını da güncelledim.hatta atikfastin son sürüm programını da indirdim.Yardımcı olursanız çok sevinirim.
    Tek kablo ile obd bağlantısı olmaz sizinki muhtemelen 2 kablolu olacak. Daha Eski araçlarda da 3 kablo.

eksik bağlantı var.

asıl soru kendinizi kasacağınıza ustanızı kasıp zorla yaptırın. obd li kitler en az 250 lira daha pahalı neden onu verdin ustaya de. Zorla yaptır olmadı atikere ve Sanayi bakanlığına şikayet edeceğini söyle

• Hocam rolantide benim degerler bunlar gorunuyor ? Ne yapmamiz lazim :)

Lpg sistemi landirenzo
    Biraz daha aaraştırınca aracım fakir karışımda görünüyor buda motor için en zararlı şey bakalım nasıl çözücez varsa kayseride yardımcı olabilecek sevinirim

Kendi lpg ayarını kendin yap! Video anlatım.../Torque pro ile ltft stft değerlerini canlı okuma resimli anlatım eklendi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bladex38 -- 12 Kasım 2018; 21:30:45 >

• merhaba. arkadaşlar bana sıralı sistem lpg li vw golf aracımda bulunan Lovato easy fast. marka lpg kiti için konektör kablo lazım. yazılım desteği linkleri de hiç fena olmaz

ama öncelikle kabloyu almam lazım piyasada sıfır satanlar var 100 tl istiyorlar. çok geldi
  • Selam , bende atiker var,, ayar yapılıp filtre değiştikten sonra 2000 deviri geçince sanki ikinci kademe gaz veriyor, (araç daha çevik atik konuma geçiyor),, LPG ci gaz ayarını çok hafif düşürdüm diye böyle oldu dedi, ayar yaptım yeniden dedi fakat değişen birşey olmadı , sizce neden dolayı ..

Peki bu elm cihazınin bana faydası olurmu, parametreleri görmek uğraşmak severim,

• quote:

Orijinalden alıntı: Emin-Firtina

Selam , bende atiker var,, ayar yapılıp filtre değiştikten sonra 2000 deviri geçince sanki ikinci kademe gaz veriyor, (araç daha çevik atik konuma geçiyor),, LPG ci gaz ayarını çok hafif düşürdüm diye böyle oldu dedi, ayar yaptım yeniden dedi fakat değişen birşey olmadı , sizce neden dolayı ..

Peki bu elm cihazınin bana faydası olurmu, parametreleri görmek uğraşmak severim,
    Bu dediğiniz gaz açıp kapamayla olmaz. usta nereleri elledi bilmem ama ekstra Enjeksiyon hassasiyetni veya gaz verirken zenginleştirme bölümünü açmış elemiş olabilir. parametlerle uğraşmayı seven adamın da elm327 cihazı sipariş vermemiş olması da hayli düşündürücü. Bu işin olayı parametre ;)

• beyzade0606 kullanıcısına yanıt
    Sabah tekrar gittim, abi dedim, aynı durum devam ediyor,

Map da gaz verince belli bir alani daire dönüyor, dikdörtgen olarak, gaz basıncı 1.5,, 2500 devirlerde 1.25 oluyor, 2500-3100 arası kalibre yaptı,,,

Haritada 1000-3000 arasını seçti, deger 9 ise 8 yaptı,,

Haritada aşağı bölümdeki 8000-12000 bölgeyi seçti, orası kutuda 14 gösteriyordu, onuda 9 yaptı,,

Git dene bakalım dedi, baktım yine aynı,, 2000 devirden sonra ufak bir atak yapıyor,,, başka daha iyi dedikleri lpg ciye gittim,, orasida triger sente ayarindan veya boğaz kelebeğinden yapar dedi,,, ordanda sonuçsuz çıktım, eve gelirken, gazı bırakınca devir 1500 de duruyor

• quote:

Sabah tekrar gittim, abi dedim, aynı durum devam ediyor,

Map da gaz verince belli bir alani daire dönüyor, dikdörtgen olarak, gaz basıncı 1.5,, 2500 devirlerde 1.25 oluyor, 2500-3100 arası kalibre yaptı,,,

Haritada 1000-3000 arasını seçti, deger 9 ise 8 yaptı,,

Haritada aşağı bölümdeki 8000-12000 bölgeyi seçti, orası kutuda 14 gösteriyordu, onuda 9 yaptı,,

Git dene bakalım dedi, baktım yine aynı,, 2000 devirden sonra ufak bir atak yapıyor,,, başka daha iyi dedikleri lpg ciye gittim,, orasida triger sente ayarindan veya boğaz kelebeğinden yapar dedi,,, ordanda sonuçsuz çıktım, eve gelirken, gazı bırakınca devir 1500 de duruyor
    olmaz.

basıncı iyiki takip ettin. basınç en fazla 0.5 oynamalı yani Rölantide 1.2bar ise gaza birden bassan bile 1.15 olmalı çok oynaklık regülatör bozuk olduğunu gösterir yeterli anlık gaz basıncını veremez.

2.en kötüsü ise aracınız kaç beygir de 1.5 basınç yapılmış. atmosferik motorda basınç 1 barı geçemez enjektörler sağlıklı çalışmaz kararsız çalışır enjektör ömrü kısalır dediğiniz problemlere neden olur

bunu ustaya söyleyin çok biliyorsan al kendin yap der.

1.4,,, 75 beygir,,,

Bluetooth elzem derken ???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emin-Firtina -- 16 Aralık 2018; 9:35:25 >
  • quote:

1.4,,, 75 beygir,,,

Bluetooth elzem derken ???
    Bluetooth elzem

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-DB9C4BCE7

Bu mesaj silindi.
    ilk mesajı okuyup, kolayca kararınızı verin zira basit bir soru
  • Selamün aleyküm hocam bende Fiat Marea 1.6 16v arabam ve takılı sistem BRC Sequent 24 takılı Çankırı da yaşıyorum anlayan usta yok Ankara'da iyi yapıyorlar bir sıkıntı oluyor akü bitiyor sökülüyor 2-3 gün araba aküsüz duruyor LPG ayarı gidiyor.

Kendi ayarını kendim yapmak istiyorum. Kablo alsam Mao sensörü olmadan yapılır mı ?

Obd2 den bağlanabiliyor um Fiat ECU scan programı ile kablolu bilgisayar ile bağlanıyor. Öyle bir imkanım da var.

• quote:

Orijinalden alıntı: veyiss_18

Selamün aleyküm hocam bende Fiat Marea 1.6 16v arabam ve takılı sistem BRC Sequent 24 takılı Çankırı da yaşıyorum anlayan usta yok Ankara'da iyi yapıyorlar bir sıkıntı oluyor akü bitiyor sökülüyor 2-3 gün araba aküsüz duruyor LPG ayarı gidiyor.

Kendi ayarını kendim yapmak istiyorum. Kablo alsam Mao sensörü olmadan yapılır mı ?

Obd2 den bağlanabiliyor um Fiat ECU scan programı ile kablolu bilgisayar ile bağlanıyor. Öyle bir imkanım da var.
    map sensör gerekiyor diye biliyorum. 2.el sayın alıp kendiniz ayar yapabilirsiniz. akü sökme ile ayarlar gitmez ama

Hocam ikinci el kablo bulunur mu? Akü 3-5 gün söküktü. Yada başka sefer de kaçak varmış kendisini bitirmiş 1 hafta da öyle kalmış.

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.