Şimdi Ara

Çamaşır Suyu Gömleğe Leke Yaptı (Fazlasıyla Acil)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8
Cevap
0
Favori
9.313
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yarın sabah giyebileceğim 1 tane gömlek var evde ve ona da yakaları temizlensin diye domestos döktüm. İlk defa böyle bir şey oldu ve gömleğin yakalarının bazı yerleri kırmızı oldu birden. Parfümün etkisindendir yıkanınca geçer diye ümit ettim ama yok. 4 defadır gömleği yıkıyorum, sonuncu da yine domestos döktüm parfüm vs. kalmamıştır zaten diye, aynı şekilde kırmızı oldu.

Kolonya döktüm sildim yok, sabunla köpürttüm sildim yok.

Önerisi olan ?

• Yapay Zekanın Yanıtı

Çamaşır Suyu Gömleğe Leke Yaptı (Fazlasıyla Acil)

Giriş

Çamaşır suyu, giysilerdeki lekeleri çıkarmak için kullanılan güçlü bir ağartıcıdır. Ancak bazı durumlarda, çamaşır suyu giysilere leke yapabilir, özellikle de beyaz veya açık renkli giysilere.

Çamaşır Suyunun Pembeleştirme Nedenleri

Çamaşır suyunun giysileri pembeleştirmesinin birkaç nedeni vardır:

• Kumaşta Kir veya Ter: Kumaşta bulunan kir veya ter, çamaşır suyu ile reaksiyona girerek pembe bir renk oluşturabilir.
    • Kumaş Bileşimi: Bazı kumaşlar, çamaşır suyuna diğerlerinden daha duyarlıdır. Örneğin, pamuk ve keten gibi doğal lifler, sentetik kumaşlara göre çamaşır suyu ile daha kolay reaksiyona girebilir.
    • Çamaşır Suyu Miktarı: Aşırı miktarda çamaşır suyu kullanmak, kumaşın hasar görmesine ve pembeleşmesine neden olabilir.

Çözüm Yöntemleri

Çamaşır suyu lekesi olan bir gömleği kurtarmak için şu adımları izleyebilirsin:

• Hızlı Hareket Edin: Lekeyi ne kadar çabuk tedavi edersen, çıkarma şansın o kadar yüksek olur.
    • Giysiyi Durula: Lekeli bölgeyi soğuk su ile iyice durula.
    • Beyaz Sirke Kullan: Lekeli bölgeye beyaz sirke dök ve 15 dakika beklet. Sirke, çamaşır suyunun etkisini nötralize etmeye yardımcı olacaktır.
    • Karbonat Macunu Uygula: Bir yemek kaşığı karbonatı suyla karıştırıp bir macun haline getir. Macunu lekeli bölgeye sür ve 30 dakika beklet. Karbonat, lekeyi emmeye yardımcı olacaktır.
    • Giysiyi Yıka: Lekeli bölgeyi tedavi ettikten sonra, gömleği normalde yaptığın gibi yıka.

Önemli Notlar

• Renkli giysilerde çamaşır suyu kullanmaktan kaçın.
    • Çamaşır suyu kullanırken daima kullanım talimatlarını dikkatlice takip et.
    • Çamaşır suyu lekesi çıkmazsa, profesyonel bir kuru temizleyiciye götürmeyi düşün.
    Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Cikmaz bosuna ugrasma

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Limon sıkıp güneşte bekletebilirsin ama işe yarar mı bilmiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: .redmajor.

Cikmaz bosuna ugrasma

Çıktı.

Forumdan cevap gelmeyince çıktım markete.

Dr. Beckmann Leke Canavarı ve Vanish Kosla Oxi Action aldım.

Önce Leke canavarı losyonu döktüm leke üzerine bekledikten sonra hala çıkmamıştı sonra da koslayı sıcak suyla üzerine döktüm.

En son sudan geçirdim ve o lanet kırmızı lekeden eser kalmamıştı.

Şimdi merak ediyorum. Hangisi çıkardı lekeyi. Çünkü başka bir yerdeki lekenin üzerine leke canavarını dökmeden sadece koslayı döktüm leke çıkmadı.
  • hocam çamaşır suyunun özelliği döküldüğü yer ile kimyasal etkileşime girmesidir, kimyasal dönüşümlerde geri dönüş yoktur
  • quote:

Orijinalden alıntı: .koter.

hocam çamaşır suyunun özelliği döküldüğü yer ile kimyasal etkileşime girmesidir, kimyasal dönüşümlerde geri dönüş yoktur

Bir üstteki mesaja bakarsan lekeyi leke çıkarıcı ile çıkardığımı görebilirsin. Geri dönüşü varmış demek
  • Ben leke olan noktaları boyuyordum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.