Şimdi Ara

Kedi İç-Dış Parazit

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
35
Cevap
2
Favori
94.190
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 6.5 aylık bir kedim var ve iç-dış parazit zamanı geldi. Geçen sefer veterinerde yaptırmıştık ama fiyatı biraz tuzlu geliyor. Bunun hapını, damlasını kendimiz alıp yapamaz mıyız? Araştırdığım kadarıyla ecza depoları son 1-2 yıldır sadece veteriner hekimlere satış yapıyormuş. Hal böyle olunca da fiyatlar insanı hastahaneye götürmekten pahalıya geliyor. Yok mu buna bir çare?

• Kediniz devamlı evde ise dış parazit iğnesine gerek yok.

Kediniz devamlı evde ise 3 ayda bir iç parazit iğnesine de gerek yok.

9 yıldır benimle beraber yaşayan kedimi senede bir kere traşa götürdüğümde iç parazit iğnesi yaptırırım.

Bu güne kadar sorun yaşamadık, parazit açısından; Şu anda 10,5 yaşında.

Tatlım benim:

• Hocam dışarıdan bulma ihtimaliniz zor.Ben uzun zamandır dış parazit tedavisi uygulamıyorum.Sorunda yaşamadık açıkçası.İç parazit içinde hap alıyorum veterinerimden 15 TL ye.Yarısını 2 ay da bir yutturuyorum.İlaç daha uyguna geliyor ve iki ay yerine dört ay atlatmış oluyor tedaviyi.Sizde o şekilde yapabilirsiniz isterseniz.
  • Bence ne kadar ppahalı olursa olsun ic-dış paraziti çok öneml benimde kedim vardı aşısı için ge kaldım kedim Afedersiniz ama tuvaletini yaptı dışkısında kurt vardı ve kedim o yüzden hem deri hastalığına yakalandı hemde midesinde kurt vardı hem ic-dış parazit aşısı hemde deri hastalığı için aşılar oldu 3 günde bir aşı olmaya gidiyodu ve her aşıya yanlış hatirlamiyosam 120 tl veriyodum bende vakit kaybetmeden aşılarını yaptirin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çapkın1 Ç kullanıcısına yanıt
    Hocam zaten yaptıracağız da kutusu 15TL olan şeyin bir damlasına 15TL vermek de koyuyor yani. Uygulaması zor falan olsa amenna. Göze damla damlatmak gibi bir şey sonuçta. Veterinerler taş yemesin ama bu kadarı da can sıkıyor yani.
  • Pet shop'larda dış parazit damlası satılıyor, ensesine uyguluyorsunuz, 24 saat hiç ellemiyorsunuz. İç parazit için ise enjeksiyon gerek 3 ayda 1, mecbur veterinere götüreceksiniz.
  • Arkadaşlar bu arada bizim kedinin gözlerine bi' şeyler oldu. 3. göz kapağı görünür hale geldi. İç parazit olabilir diye okudum internette veteriner bazı şeyler sordu, karnını ovuşturunca ağrı duymuyor, dışkılama periyotunda ve kıvamında sorun yok, halsizlik ve iştahsızlık yok...da nesi var?! Veteriner bilemedi, yarın sabah götüreceğim de, denk geleniniz var mı?

Kedi İç-Dış Parazit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cocco_reccy -- 28 Nisan 2017; 16:19:53 >
  • Bayer marka

İç parazit= profender

Dış parazit= advantage

Bazı eczanelerde var 15tl, veterinere yedirmeyin paranızı bence.

Tamamen katılıyorum size, uygun değil veterinerler, fiyatlar gereksiz şişik, uygulama 1 saniye sürüyor. Zorluk derecesi= 1 yaşındaki çocuk yapar.

• Bunlar hap mi kapsul mu? Nasil hocam?

Teufel hocam sen ne diyorsun bu duruma. Yakinda sana danisacaklarim olacak.

• Tamam peki deki trip kullanıcısına yanıt
    Damla bunlar.

Haptan da iğneden de daha iyiler. Veterinerlerin bir çoğu daha dandik şeyler kullanıyordur emin olun. Bu onların yapacağından daha iyi.

• Tamam peki deki trip kullanıcısına yanıt
    Hocam ilaçların isimleri konusunda bilgim yok; mevcut ilaçta yok şu an.Ama uygulanışı basit iç ve dış parazitin.
  • İç-dış parazit toplam 70tl istiyorlar.Ben de ilaç olarak satın alacağım gelecek sefere.
  • quote:

Orijinalden alıntı: blattodea

Bayer marka

İç parazit= profender

Dış parazit= advantage

Bazı eczanelerde var 15tl, veterinere yedirmeyin paranızı bence.

Tamamen katılıyorum size, uygun değil veterinerler, fiyatlar gereksiz şişik, uygulama 1 saniye sürüyor. Zorluk derecesi= 1 yaşındaki çocuk yapar.

Benim 2 aylık erkek kedim var,kullanmaya ne zaman başlayayım,kaç ayda bir nasıl kullanılacak?
  • sensei111 S kullanıcısına yanıt
    3 ayda 1 öneriliyor galiba ortalama, ne kadar gereklidir bu kadar sık, orası tartışılır tabii.

Bence herhangi bir an başlayabilirsin ancak yine de araştırın, yavrular hakkında bilgim yok.

Çok zararsız ve iyi damlalar, hamile kedilere bile uygulanmasında sakınca YÖK yazıyordu prospektüsünde.

Uygulama: ensedeki kılları ayırın deri görünecek şekilde, damlanın kapağını açıp damlatın oraya. Ellemeyin bir süre o bölgeye, hayvanın da yalayamayacağı bir yer olmalı ensesinde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blattodea -- 8 Mayıs 2017; 13:50:5 >
  • cevabınız için teşekkür ederim
  • cocco_reccy kullanıcısına yanıt
    Bana da bir cevap veren olsaydı iyiydi
  • İStanbuldaki eminönü petshopculardan bayerin dış parazit damlasını aldım tanesi 15 TL iç parazit ise tanesi 7,5 TL veteriner bunun tanesini en az 30 TL den yapıyor.
    İç parazit sulandırılarak verilirmi
  • Kediniz devamlı evde ise dış parazit iğnesine gerek yok.

Kediniz devamlı evde ise 3 ayda bir iç parazit iğnesine de gerek yok.

9 yıldır benimle beraber yaşayan kedimi senede bir kere traşa götürdüğümde iç parazit iğnesi yaptırırım.

Bu güne kadar sorun yaşamadık, parazit açısından; Şu anda 10,5 yaşında.

Tatlım benim:

Kedi İç-Dış Parazit
  • cloves C kullanıcısına yanıt
    Eminönünde nereden temin edebiliriz acaba

• Zaten eskiden iç dış parazit mı var di evet arkadaşlar haklılar parazit aşılarına kedinin ihtiyacı yok ama sahiplerinin ihtiyacı var kedi parazitleri bi şekilde diski vs. Ile atar peki bu parazitler ölmezse insana zarar veren cinsleri var onlar ne olacak şunu unutmayın bu aşılar sizin için gerekli.

Hatta bazı parazitler insanı kör ediyor bilginize.

• Ankara'daysan veterinerlik fakültesi epey ucuza yapıyor.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.