Şimdi Ara

kedi doğumu yardım!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
28.399
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kedim dün sabah doğurdu 1 tane Ortalama yavru sayısı 2-4 arasında olurmuş Bizim bi tane eniğimiz var diğerlerinden haber yok
    ilk doğumdan bu yana 13 saat geçti hala diğer bebekler gelmedi
    Bu durumda endişelenmeye gerek varmı acaba?
    kedim 4 yaşında ve ilk gebeliği

tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olrsa sevinirim

• yok kardeş herkes 3-4 tane doğuracak diye bişi yok.. o kedini hamile bırakan zübbe kedinin erkekliğinden kaynaklanıyorr
  • en iyisi bir veteriner hekime danışmak

belki sezeryan falan gerekebilir
  • tamamda kardeş hamile bırakan taşfırın bi van kedisiydi Dişi ise afyon kedisi Üstelik karnına yavaşca dokunarak yavruları sayabilirsin diyenler oldu
    şu an karnında 1 tane daha yavru var rahatça anlaşılıyor ama onu neden doğurmadı 13 saatte?
  • Bekle biraz daha ama doğmazsa büyük oranla ölmüştür . o zaman kötü olur işte çünkü ölü bi kedi yüzünden zehirlenebilir
  • kolay değil kardeşim allah sabır versin. benim kedim tam 4 kere doğurdu. kendimden biliyorum onun o hailini görmek insan çok koyuyor.

şimdi yapacağın tek şey onun yanında olmaktır. tabi kediyede bağlı mesela benimkisi annemi yanında isterdi sürekli olarak.annem yanında değilse, o haldeyken onun yanına gitmeye çalışırdı. onu rahatlaman lazım. mesela içi sıcak su dolu bir şişeyi karnına değdirebilirsin. bu onun kaslarını gevşetecektir. ama her ihtimali göz önüne almak gerekir. bir veterine hekim tanıdğın varsa onu arayabilirsin o sana en doğru açıklamayı yapacaktır. istersen ben bir tane numara verebilirim sana. eğer yavru kedi öldüyse ki umarım öyle birşey olmamıştır. anneyide zehirleyebilir. acilen sezeryanla alınması gerekicektir bu durumdada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tyber_zann -- 25 Mayıs 2007; 20:59:31 >
  • Gebelik başladıktan sonra durması çok normal bir durum değil. Gebelik süresince ultrason yaptırmadığınızı anlıyorum kaç yavru olduğunu bilmediğinizden. Mutlaka bir veteriner hekime kontrol ettirmeniz gerekli. Bir yavru var ve doğumu gerçekleşen o tek yavruysa sorun yok. Eğer yavru varsa içeride hala mutlaka çıkarılması gereklidir. Çıkarılmazsa annenin hayatı ileride tehlikeye girebilir. (Mumifiye yavrular uterus iltihaplanması gibi komplikasyonlara neden olurlar.)
  • quote:

Orjinalden alıntı: soonymeister

kolay değil kardeşim allah sabır versin. benim kedim tam 4 kere doğurdu. kendimden biliyorum onun o hailini görmek insan çok koyuyor.

şimdi yapacağın tek şey onun yanında olmaktır. tabi kediyede bağlı mesela benimkisi annemi yanında isterdi sürekli olarak.annem yanında değilse, o haldeyken onun yanına gitmeye çalışırdı. onu rahatlaman lazım. mesela içi sıcak su dolu bir şişeyi karnına değdirebilirsin. bu onun kaslarını gevşetecektir. ama her ihtimali göz önüne almak gerekir. bir veterine hekim tanıdğın varsa onu arayabilirsin o sana en doğru açıklamayı yapacaktır. istersen ben bir tane numara verebilirim sana. eğer yavru kedi öldüyse ki umarım öyle birşey olmamıştır. anneyide zehirleyebilir. acilen sezeryanla alınması gerekicektir bu durumdada

telefonunu verirsen çok iyi olcak veteriner yok sanırım bizim yakınlarda numarayı gizli tutmak istersen p.m at lütfen
    teşekkürler

• yorumlar beni üzdü bu durumun normal olduğunu duymak isterdim :(
    bu çok rastlanan bi olay değil anlaşılan
    hala en az bir yavru var incitmeden dokunarak anlayabiliyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: ManDown

yorumlar beni üzdü bu durumun normal olduğunu duymak isterdim :(
    bu çok rastlanan bi olay değil anlaşılan
    hala en az bir yavru var incitmeden dokunarak anlayabiliyorum

Kesinlikle vakit kaybetmeden bir hekime götürün. Bu durum bir süre daha aynı şekilde devam ederse ileri derece enfeksiyonlarla komplike olur ve annenin hayati tehlikesi artar...
  • hcoam pm i attım sana.. kusura bakma hemen cevap yazamadım. ama verdiğim numara çok sağlam numaradır. pmde de bahsettiğim gibi 36 saate yakın sürebiliyor doğum süresi.. sen gönlünü ferah tutmaya bak diyeceğim ama bende dayanamam onun o haline.. ben evden gitmiştim o o haldeyken. yüreğim dayanmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tyber_zann -- 25 Mayıs 2007; 21:30:34 >
  • hocam varmı bir gelişme merak içinde beklemekteyim...
  • 23 saat oldu hala doğmadı diğer yavru anne şimdilik sağlıklı görünüyor nabıcaz bu saatte onu da bilmiyorum
  • Veterinere götür
  • quote:

Orjinalden alıntı: trigger440

Veterinere götür

+ v1,0
  • halam gilde bir kedi var, iki üç kedi ona saldırmış birden yapmış diyorlar ,

sonra bu kedi geçenlerde 1 yavru doğurdu, baktılar, karnında birkaçtane daha var gibi geldi onlara, birkaç gün sonra 3 yavru daha doğurdu
  • Geçmiş olsun... Kötü birşey olmaz inşallah. Mutlaka haber ver...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kemal -- 26 Mayıs 2007; 9:22:00 >
  • kediyi veterinere götürdük başka yavru yok karnında herşey normal,kedi sağlıklı dedi
    Allah'a şükür çok korktum kedimi kaybedicem diye
  • geçmiş olsun
  • quote:

Orjinalden alıntı: ManDown

kediyi veterinere götürdük başka yavru yok karnında herşey normal,kedi sağlıklı dedi
    Allah'a şükür çok korktum kedimi kaybedicem diye

Umarım kediyi bu gün götürmedin veterinere...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.