Şimdi Ara

Remax emlakta çalışan varmı.. Çalışma Şartları nasıl ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
4
Favori
117.850
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    REMAX emlak firmasında git çalışsana dediler bana...
    bende işsiz biri olarak yapabilirmiyim diyorum hiç bir bilgi deneyimim yok. ne dersiniz..

• quote:

Orijinalden alıntı: :Fatih:

emlakçılık yapmak için en önemli unsur çevren olması gerek..tabi bunun yanında çok iyi laf yapabilmen gerekir,açıkgöz ve kurnaz olunmalı, en olmaz olaylarda durumu toparlayabilmek,gerektiğinde veya işine gelmeyince doğru ve kalıcı yalanlar söyleyebilmek,her türlü ev-arazi-dükkan işlerine ortak olmak,ara buluculuk yapmak vs, hakkında bir çok şey söyleyen olacaktır tabi bunlara katlanmak lazım bir de.. ve söylemediğim onca şey daha...

Alıntıları Göster
    yalan söylerken yüzün kızarmıyorsa ya da şöyle söyliyim, söylediğin yalana sen bile inanacak duruma geliyorsan bu işi rahatlıkla yapabilirsin.
  • çalışılabilir satıcı özelliğin varsa süper paralar kırabilirsin

istenilen 685 lira kurs ücreti veriyorsun 1 haftalık
    işe girdiğinde sana bir masa veriyorlar( laptop senden araba senden yemek senden )
    ilk 3 ay para talep etmiyorlar işe alışman için
    sonrasında aylık 180 lira ortak gider masraflarına dahil oluyorsun
    işin en güzel kısmı işinin kendi patronu oluyorsun ne kadar portföy o kadar para
    bende düşünüyorum hiçbirşey kaybetmezsin çevren genişler
  • quote:

Orijinalden alıntı: barisx3

çalışılabilir satıcı özelliğin varsa süper paralar kırabilirsin

istenilen 685 lira kurs ücreti veriyorsun 1 haftalık
    işe girdiğinde sana bir masa veriyorlar( laptop senden araba senden yemek senden )
    ilk 3 ay para talep etmiyorlar işe alışman için
    sonrasında aylık 180 lira ortak gider masraflarına dahil oluyorsun
    işin en güzel kısmı işinin kendi patronu oluyorsun ne kadar portföy o kadar para
    bende düşünüyorum hiçbirşey kaybetmezsin çevren genişler
    arkadaşlar aklıma soktu.. bende bi müracat edim dedim. arabayı abimden hallederim bi laptop var zaten. yemek sorunumda olmaz.
    kursta herşeyi öğrenebiliyoruz dimi.
    ben mesela emlağın E sini bilmem.
    bu mesleğin kötü taraflarıda varmıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bizimdenizci

arkadaşlar aklıma soktu.. bende bi müracat edim dedim. arabayı abimden hallederim bi laptop var zaten. yemek sorunumda olmaz.

Alıntıları Göster
    meslek olarak çok iyi kiri yok pası yok takım elbise giyiyorsun başlıyorsun portföy aramaya

insan iletişim iyiyse yap bence kaybetceğin bişi yok kursta gereken bilgiler veriliyor yurtdışından prof. lar tarafından
  • quote:

Alıntıları Göster
    quote:

kursta herşeyi öğrenemezsin hatta %10 unu anca öğrenirsin...işte deneyim kazancaksın korkacak bişey yok ilk 5-6 ay adaptasyon sürecein geçer..yaptığın işten %48 pay alacaksın(komisyon bedelinden) ..mesela 100.000 tl lik biyer sattın %3-%3 toplam %6 para tutar komisyonu yani 6000 tl onunda %48 i senin yani 3000 tl ye yakın..gerisi ofise kalır ne kadar iş o kadar para..giyimine konuşmana özen gösterip portföy hazırlayıp onları pazarlayacaksın..senin performansına kalmış 500 de kazanabilirsin 5000 de

• quote:

Orijinalden alıntı: groll

quote:

kursta herşeyi öğrenemezsin hatta %10 unu anca öğrenirsin...işte deneyim kazancaksın korkacak bişey yok ilk 5-6 ay adaptasyon sürecein geçer..yaptığın işten %48 pay alacaksın(komisyon bedelinden) ..mesela 100.000 tl lik biyer sattın %3-%3 toplam %6 para tutar komisyonu yani 6000 tl onunda %48 i senin yani 3000 tl ye yakın..gerisi ofise kalır ne kadar iş o kadar para..giyimine konuşmana özen gösterip portföy hazırlayıp onları pazarlayacaksın..senin performansına kalmış 500 de kazanabilirsin 5000 de

Alıntıları Göster
    emlakçılık yaparak çok iyi para kazananlar var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: maswey

emlakçılık yaparak çok iyi para kazananlar var mı?

Alıntıları Göster
    ağzın iyi laf yaparsa emlakçılıktan güzel iş yok ama herkes yapamaz bu işi
  • quote:

Orijinalden alıntı: barisx3

ağzın iyi laf yaparsa emlakçılıktan güzel iş yok ama herkes yapamaz bu işi

Alıntıları Göster
    emlakçılık yapmak için en önemli unsur çevren olması gerek..tabi bunun yanında çok iyi laf yapabilmen gerekir,açıkgöz ve kurnaz olunmalı, en olmaz olaylarda durumu toparlayabilmek,gerektiğinde veya işine gelmeyince doğru ve kalıcı yalanlar söyleyebilmek,her türlü ev-arazi-dükkan işlerine ortak olmak,ara buluculuk yapmak vs, hakkında bir çok şey söyleyen olacaktır tabi bunlara katlanmak lazım bir de.. ve söylemediğim onca şey daha...

• quote:

Orijinalden alıntı: :Fatih:

Alıntıları Göster
    yalan söylerken yüzün kızarmıyorsa ya da şöyle söyliyim, söylediğin yalana sen bile inanacak duruma geliyorsan bu işi rahatlıkla yapabilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: realistspary

Alıntıları Göster
    bi şansımı deneyeyim diyorum.
    3 ay sonra beceremezsem ben beceremedim diyip ayrılabilirmiyim acaba.
    sayfasından başvuru yaptım bakalım bi cevap gelicekmi.
    kpss ye daha çok var o zamana kadar bi denim. iş temiz kurstada işin püf noktaları öğretiliyorsa kaybim kurs ücreti ve benzin parası olur.
    keşke remax ta çalışan biride forumdaşlarımızdan olsaydıda işin olumlu olumsuz taraflarını paylaşsaydı.

• quote:

bi şansımı deneyeyim diyorum.
    3 ay sonra beceremezsem ben beceremedim diyip ayrılabilirmiyim acaba.
    sayfasından başvuru yaptım bakalım bi cevap gelicekmi.
    kpss ye daha çok var o zamana kadar bi denim. iş temiz kurstada işin püf noktaları öğretiliyorsa kaybim kurs ücreti ve benzin parası olur.
    keşke remax ta çalışan biride forumdaşlarımızdan olsaydıda işin olumlu olumsuz taraflarını paylaşsaydı.

Alıntıları Göster
    Konu ilgimi çekti. Ben de bir araştırayım.
  • quote:

quote:

Temeli kapsam üstesinden gelmeye çaşılırım..
    para kazandıkça giyime özen gösteririm elbet markalar giymeye başlarım.
    sosyal güvence özel sigorta olur sanırım. sgk olayı varmıdır acaba.
    bide kendi işini kurmak istesen en az 5 10 bin TL para olması lazımki oda minimum.
    bu sektör denemeye değer gibime geliyo krizde bitti gibi onca ev yapıldı düğünler falan düşününce.. bişiler olur gibime geliyor..
    portföy hazırlama olayında sorun yaşicam kesin çevrem yok

• quote:

aha ben
  • quote:

Orijinalden alıntı: T.İ.M

quote:

aha ben

Alıntıları Göster
    Ben çalıştım.Remax Megada 3 ay boyunca bilgi işlemci olarak çalıştım

Yaptıkları bir şey yok emlakçı gibi düşün.Çok iyi arkadaşlıklarım oldu benden kat kat büyük insanlarla....

Hala görüşüyoruz gidiyorum ara sıra kendini sevdirirsen eğer daha iyi bi iş bulma olasılığın çok daha fazla.Ama sana benden tavsiye büyük bi remax bürosuna başla yoksa sıkılırsın

Eğer danışman olarak başlicaksan senden ilk başta 5.000 $ gibi bi para alıyolar bunuda bilmiş ol.

Danışman olucaksan çevren bol olucak başka türlü yapamassın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Night Wish -- 6 Mayıs 2010; 22:14:24 >

• quote:

quote:

quote:

Temeli kapsam üstesinden gelmeye çaşılırım..
    para kazandıkça giyime özen gösteririm elbet markalar giymeye başlarım.
    sosyal güvence özel sigorta olur sanırım. sgk olayı varmıdır acaba.
    bide kendi işini kurmak istesen en az 5 10 bin TL para olması lazımki oda minimum.
    bu sektör denemeye değer gibime geliyo krizde bitti gibi onca ev yapıldı düğünler falan düşününce.. bişiler olur gibime geliyor..
    portföy hazırlama olayında sorun yaşicam kesin çevrem yok

Alıntıları Göster
    ilk olarak arkadaşın dediği gibi bi tutar ödeyip 2 haftalık kursu bitiyorsun daha sonra sertifikanı alıyorsun daha sonra oturduğun yere yakın yada gidip gelebilmen rahat olucak bi ofis arayışına giriyorsun ve ofisi buldukdan sonra sana bi masa veriyolar arkadaşın dediği gibi notebook yada araba vermiyolar tabiki ama ofisin bilgisayarında yararlanma şansın var tabiki daha sonra ofisinin bağlı bulunduğu bölgede emlak arayışına giriyorsun ki yani kendine portföy yaratmaya çalışıyosun,satılacak olan bi daireyi bulduğunda satan kişiyle bir 6 aylık sözleşme yapıyorsun,sözleşme yaptığında resimli afişini asıyorsun telini bırakıyorsun görmüşündür dışarıda illaki tabi sana geri dönüş olduğunda atıyorum 150 milyarlık bi daireyi satmaya kalktığında %3 komisyonu senin oluyor hesabını sen yap böyle 3 ev satsan çok rahat para kazanırsın

• quote:

Orijinalden alıntı: wolkytolky

ilk olarak arkadaşın dediği gibi bi tutar ödeyip 2 haftalık kursu bitiyorsun daha sonra sertifikanı alıyorsun daha sonra oturduğun yere yakın yada gidip gelebilmen rahat olucak bi ofis arayışına giriyorsun ve ofisi buldukdan sonra sana bi masa veriyolar arkadaşın dediği gibi notebook yada araba vermiyolar tabiki ama ofisin bilgisayarında yararlanma şansın var tabiki daha sonra ofisinin bağlı bulunduğu bölgede emlak arayışına giriyorsun ki yani kendine portföy yaratmaya çalışıyosun,satılacak olan bi daireyi bulduğunda satan kişiyle bir 6 aylık sözleşme yapıyorsun,sözleşme yaptığında resimli afişini asıyorsun telini bırakıyorsun görmüşündür dışarıda illaki tabi sana geri dönüş olduğunda atıyorum 150 milyarlık bi daireyi satmaya kalktığında %3 komisyonu senin oluyor hesabını sen yap böyle 3 ev satsan çok rahat para kazanırsın

Alıntıları Göster
    5.000 $ kapora olarakmı istiyorlar.
    sıfırdan başlamak için çok dilmi yaw. tamam getirisi ii görünüyo ama..

• quote:

Alıntıları Göster
    arkadaşlar bilip bilmeden konuşan olmuş forumda lütfen çalışmak isteyenlerin şevkini kırmayalım :) 5000 dolar fln ne alaka yok öle bişey. 1 haftalık kurs var 500 dolar civarı o da sertifika almanız için ömrü billah dunyanın her yerindeki remax ofislerinde çalışabilmeniz için ve pazarlama konusunda bir hayat dersi diye tabir edeyim Barış hocamızın verdiği kurs. laptopa arabaya fln gerek yok. önemli olan çalışılacak ofisi dogru belirlemek ofis içi atmosfer çalışma ortamının nasıl oldugunu bilmek. bazı ofislerde çok yalnızlık çekip başarısız olunur bazı ofislerde tam aksine dayanışma destek takım ruhu vardır. ofisin araçları kullanılır danışman müsait olmadıgında o kişinin diğer bir müşterisi geldiğinde ofisteki arkadaşlar yardımcı olur. pc olarak ofiste danışman bilgisayarı vardır işlerini yürütebilmesi için. remaxta çalışmak için tek ama tek olması gereken azim ve gerçek bir çalışma isteği.

• quote:

Alıntıları Göster
    işveren biz oluyoruz o halde ? öyle işmi olur yaw 5000 papel verilcekmiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: talaria

işveren biz oluyoruz o halde ? öyle işmi olur yaw 5000 papel verilcekmiş

Alıntıları Göster
    konu hort.. remax çalışanalr new york kursa gidebiliyr mu böyle bir şey duydum zaten amerikan merkezi bir şirket..ayrıca yeni titan zinciri gibi eleştirilerde var..çalışan varsaa bilgi verebilir mi..?

• quote:

Orijinalden alıntı: M-A-R-S

konu hort.. remax çalışanalr new york kursa gidebiliyr mu böyle bir şey duydum zaten amerikan merkezi bir şirket..ayrıca yeni titan zinciri gibi eleştirilerde var..çalışan varsaa bilgi verebilir mi..?

Alıntıları Göster
    Ben Kocaeli Üniversitesinde Emlak ve Emlak Yönetimi okuyorum. Emlak Hocamız Kocaelide Remax Franchise'i var. Adamın altında Mercedes var :D son model. Vlla ben bu işe atılacağım. Kendi ofisimi açsam reklam iş kira ve görünen yerde olucak ama Remax'ın bi adı bi reklamı bi sitesi var zaten. O yüzden 2.kattan güzel cadde cepheli bir büro kiralıcam Franchise alıcam başlıcam işe. Ama önce işin diğer kısımlarını öğrenmem lazım bunun için Remax'a mesaj attım staj gibi bir iş istedim bakalım ne olucak. gelişmelerden haberdar ederim :)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.