Şimdi Ara

Kaza yaptık Burada Trafik Kurallarına Göre Kim Hatalı ? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
149
Cevap
0
Favori
5.727
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu kararı sadece eksper veremez kardeşim tramer e gider tramer inceler onlar karar verir. Ama resimlerden anlaşıldığı kadarıyla suçlu sensin gibi duruyor geçmi osun
  • Hocam malesef durum bu, sizin ne tarafa döneceğiniz önemsiz zaten.. tabelada ikisinde de sokak yazması da bir şey değiştirmez ayrıca, bu konuda karar verecek her uzman aynı kararı verecektir. Beyaz aracın geldiği yolda şerit çizgisi olması özellikle işin başka alternatifi olmadığını gösterir ekspere.
  • Beyaz aracın yolundaki kenar kesintisiz çizgiler. Sana durman gerektiğini belirtmiş zaten. Eğer o kesintisiz şerit o kısımda ara ara şerit olsaydı ozaman eşit olurdu hatanız. Bana göre kusurlu mavi araç. Tabi şahsi görüşüm bu
  • KARDEŞİM KAZA FOTOLARINI PAİNTTEN YA DA YANDEX RESİM ARACINDAN FELAN OKLARLA GÜZERGAHLARINIZI GÖSTERSENİZ DAHA SAĞLIKLI OLUR BİR ŞEY ANLAŞILMIYOR
  • yuh valla yuh. kuralları bilmeden trafikte gezen ne kadar adam var böyle başlıkları her okuduğumda şaşırıyorum. yolun genişliğine göre üstünlük belirleyen bile var böyle adamlar trafiğe çıkınca böyle kazaların olmasıda doğal.

Ayrıca kusur oranını eksper belirlemez.
    Bu iş öncelikle sigorta şirketindedir, tramere girilen dosyada her iki şirkette kendisine göre kusur oranını belirtir, eğer iki tarafın belirlediği oran aynı ise, işlem sonuçlanır. Değilse tramerde görevli bir komisyon(sigortacı, polis, eksper karışık) karar verir. Bir kaç sene önce komisyon kararına itiraz edilemiyordu, ancak mahkeme yolu ile değişmesi mümkündü. Şimdi nasıl bilmiyorum ama geçenlerde tramerin sayfasında itiraz bölümü görmüştüm.

• Cevap veriyorum: A aracı

Şemayı incelediğimde, her iki yolun da anayol statüsünde olduğunu sarı karelerden anlıyorum. C aracına sağdan gelene yol ver tabelası olduğunu ve B aracı için herhangi bir yola dahil olmadan önce durup, trafiği kontrol edip sonrasında ilerlemesi gerektiğini tabelalardan görüyoruz. Ayrıca B aracının altında yer alan düz çizgi duraklayarak geçmesi gerektiğini vurguluyor gibi.
    Şimdi bu durumda bildiğim kadarıyla, C'ye göre sağda yer alan B aracında geçiş üstünlüğü olması gerekirken, tabelalardan ötürü geçiş üstünlüğü C aracındadır diye düşünüyorum. C aracının altında yer alan kesikli çizgilerin bir anlamı var mı, onu bilmiyorum.
    Tahminim geçiş üstünlüğü C aracındadır..

• quote:

Orijinalden alıntı: bal974

quote:

Orijinalden alıntı: qunDy

Ee o zaman ben nerden bilicemde ona göre trafik kurallarına uyucam nasıl bir ülkede yaşıyoruz anlamadım ki.

Kontrolsüz kavşaklarda yavaşlayarak veya gerektiğinde durarak trafik kurallarına uymaya başlayabilirsiniz.
    Durmaktan kastettiğim kavşağa girmeden durmak. İçinde değil.

Hiçbirimiz araç kullanırken cadde/sokak tabelalarına bakmıyoruz.
    Dörtyol ağızlarına geldiğimde veya ara sokaklarda kavşaklara geldiğimde diğer taraflardan araç gelmediğinden emin olmadan geçmiyorum.
    22 senedir trafikteyim ve 22 senedir kavşaklarda çekingen/korkak olmanın, yol veren kişi olmanın bir eksikliğini/ezikliğini hissetmedim.
    Araba frene basınca duran, gaza basınca yürüyebilen bir alet. Durmaktan çekinmemek lazım. Tavsiye ederim.

Tekrar geçmiş olsun. Selamlar

+1'i verdim hocam

• quote:

quote:

Bak hocam benim araba nerde adamın vurduğu yer neresi ben yol üstünlüğünü almışım zaten eşşek herif aç gibi çıktı sokaktan fren mrende yok.

Çarpıldığın yer sokak değil cadde olmuş. Senin çıktığın sokaktan daha geniş olduğu belli oluyor fotoğraflardan. Sağ/solda ve ortada şerit çizgileri olan bir yer.
    Yol üstünlüğünü almak nasıl oluyor? Önce burnunu sokunca yol üstünlüğü alınmış mı oluyor.
    Yolda giderken dolu olan yan şeride burnunu sokunca da yol üstünlüğünü almış mı olursun?

Geçmiş olsun. Kaza yaşamak hoş bir şey değil.
    Ama sen bu kazadaki hatanı görmezden gelmeye çalışarak kendini haklı çıkarma çabasındasın.
    Haklı olduğuna inanıyorsan gider tramer'e itirazını yaparsın. Buralarda yandaş arar gibi bir halin var.

Şirketimdeki pazarlamacı gibisin. Gitti önündeki arabaya vurdu. Savunması, "önümdeki eşşek herif aniden frene bastı", Eee senin onun dibinde ne işin vardı? Güvenli takip mesafesine ne oldu?
    Hala da aynı savunmayı yaparak kendini haklı göstermeye çalışır.

Sen de bulunduğun tali yolda ilerlerken anayol ile karşılaşmış ve durmadan kendini yola atmışsın. "Yol üstünlüğünü almışsın"??
    Anayolda ilerleyen araç da sana çarpmış.

Geçmiş olsun. Umarım bundan sonra kavşaklarda daha dikkatli olursun.

Benim sana nacizane tavsiyem, haklı olduğuna inanıyorsan, raporda haksızlık olduğuna inanıyorsan tramer'e itiraz et.
    Hakkını çekinmeden hukuk yolunda ara.

Selamlar

Arkadaş kazaya karıştığından ötürü duygusal olarak daha da yıpranmasın diye ifade edemediğim cümlelerdi, +1

• quote:

Orijinalden alıntı: cliffsalih

quote:

quote:

Bak hocam benim araba nerde adamın vurduğu yer neresi ben yol üstünlüğünü almışım zaten eşşek herif aç gibi çıktı sokaktan fren mrende yok.

Çarpıldığın yer sokak değil cadde olmuş. Senin çıktığın sokaktan daha geniş olduğu belli oluyor fotoğraflardan. Sağ/solda ve ortada şerit çizgileri olan bir yer.
    Yol üstünlüğünü almak nasıl oluyor? Önce burnunu sokunca yol üstünlüğü alınmış mı oluyor.
    Yolda giderken dolu olan yan şeride burnunu sokunca da yol üstünlüğünü almış mı olursun?

Geçmiş olsun. Kaza yaşamak hoş bir şey değil.
    Ama sen bu kazadaki hatanı görmezden gelmeye çalışarak kendini haklı çıkarma çabasındasın.
    Haklı olduğuna inanıyorsan gider tramer'e itirazını yaparsın. Buralarda yandaş arar gibi bir halin var.

Şirketimdeki pazarlamacı gibisin. Gitti önündeki arabaya vurdu. Savunması, "önümdeki eşşek herif aniden frene bastı", Eee senin onun dibinde ne işin vardı? Güvenli takip mesafesine ne oldu?
    Hala da aynı savunmayı yaparak kendini haklı göstermeye çalışır.

Sen de bulunduğun tali yolda ilerlerken anayol ile karşılaşmış ve durmadan kendini yola atmışsın. "Yol üstünlüğünü almışsın"??
    Anayolda ilerleyen araç da sana çarpmış.

Geçmiş olsun. Umarım bundan sonra kavşaklarda daha dikkatli olursun.

Benim sana nacizane tavsiyem, haklı olduğuna inanıyorsan, raporda haksızlık olduğuna inanıyorsan tramer'e itiraz et.
    Hakkını çekinmeden hukuk yolunda ara.

Selamlar

Arkadaş kazaya karıştığından ötürü duygusal olarak daha da yıpranmasın diye ifade edemediğim cümlelerdi, +1

Ben de bekledim, bekledim, en sonunda dayanamadım yazdım.

Selamlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• cliffsalih kullanıcısına yanıt
    Doğru cevabı bilmemekle birlikte ben de aynı şekilde düşünüyorum, her iki aracın da bulunduğu yol tali yol, her iki aracın da girmek istediği yol anayol,

C aracına anayoldan gelen araçlara YOL VER tabelası varken, B aracına anayola çıkıyorsun, DUR, kontrol et öyle geç tabelası mevcut. birinde düz çizgi birinde kesikli çizgi olması da bunu ifade ediyor gibi

yanıp sönen sarı ışıkla yanıp sönen kırmızı ışık gibi, biri kontrol et geç; diğeri dur, kontrol et, öyle geç
  • quote:

Orijinalden alıntı: PAUL WALKER

quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

Ekspere gösterdikleri nedir bilemem

kullanan %100 suçlu... Hatta karşı araç da olsam ben inip kafa göz dalardım...

• quote:

Orijinalden alıntı: Devian

quote:

quote:

bide sen sabir diyor %1000 suclu eleman

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0DECB8E5A -- 4 Haziran 2014; 12:15:06 >

• quote:

Orijinalden alıntı: oldsalt

quote:

Orijinalden alıntı: Arif

Hadi bakalım burada yol hakkı kimin?

Kaza yaptık Burada Trafik Kurallarına Göre Kim Hatalı ?

Sevgili Arif zor yerden sormuş galiba, hiç cevap yok?

Tabikide C.. B de STOP var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Gurkαn

quote:

quote:

quote:

Sarı ışıkta geçiyor ama diğer çarptığı araçta kırmızıda geçmiş oluyor.. vuran haklı bana göre

• quote:

Orijinalden alıntı: coolcicada

quote:

quote:

quote:

quote:

Sarı ışıkta geçiyor ama diğer çarptığı araçta kırmızıda geçmiş oluyor.. vuran haklı bana göre

diğer aracın kırmızı ışıkta geçip geçmediğini bilemesin.Hatta ona dönüşte hiç ışık olmayabilir.Diğer araç çünkü saga dönüş yapıyor karşıya geçmiyor.Bu barzonun kendi şeridinden hızla ona geldiğini görünce dönmekten vazgeçip düz gidip gidip kurtarmaya çalışıyor yoksa kafa kafaya girecekler ama olmuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: coolcicada

quote:

quote:

quote:

quote:

abi olay hakli haksiz degil

adamin tek sucu araci sollayip sag serite yanasmasi... sen otobanda misin arkadas solluyorsun zaten ilerde yavaslicaksin... o kadar hizli gitmenin manasi ne? hadi sollarsin onunde mesafe olur adaminki olacak is degil

• En basitinden beyaz arabanın geldiği yolda yol çizgisi varken senin geldiğin yerde çizgi bile yok.
  • chatixx C kullanıcısına yanıt
    Tamam hocam orda şerit var hayvan gibi girsin otoban ya orası

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yolun genişliği trafik kurallarında yazmasa da uygulamada tanıdığım trafik polislerinin neredeyse tamamının, kazalarda dikkat ettiklerini söyledikleri ilk unsurdur. (ışıksız, işaretsiz kavşaklar için)

Ama burada gerçekleşen kazada yolda şerit işareti var zaten.

Konuya yazanları eleştireceğinize, gidin uygulama alanlarında trafik polislerine sorun.

Sigorta ekspertizlerinin kaza hakkındaki yorumlarını dikkate almadığını söyleyen zihniyetten zaten bir şey beklenmez.
  • quote:

Tamam hocam orda şerit var hayvan gibi girsin otoban ya orası

Hala suçsuz olduğunuzu iddia ediyorsunuz.

Yazdıklarınızdan bu anlaşılıyor.

Bu mesaj, bu konuya yazdığım son mesaj olacak.

Arkadaşa laf anlatmaktansa deveye hendek atlatırım daha kolayıma gelir.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.