Şimdi Ara

Kaza yaptık Burada Trafik Kurallarına Göre Kim Hatalı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
149
Cevap
0
Favori
5.044
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 7 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 53
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 41
  • Ortalama Mesaj Aralığı 28 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 28
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • İbrahim Kaypakkaya (41 mesaj) TuVNeRa (17 mesaj) outcast33 (8 mesaj) Toygun_ank (7 mesaj) bal974 (5 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (15 mesaj) Mobil (20 mesaj) Tablet (20 mesaj) Mini (19 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> Kaza yaptık Burada Trafik Kurallarına Göre Kim Hatalı ?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    3184 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Mavi araç bizim, iki arabada sokaktan çıkıyor bizim geldiğimiz yer hafif yokuş aşşağı beyaz arabada bize göre soldan geliyor yani biz onun sağında kalıyoruz. Beyaz araç bildiğin fren bile yapmadan bize çarptı, Eksper bizim yazdığımız tutanağı hiç umursamadan bize çarpan aracın haklı olduğunu söyledi. Bugün rapor çıktı onlarda bizim hatalı olduğumuzu söylüyor.
    Trafik kurallarına göre hangimiz hatalı ?

|
    |

• Yarbay
    3819 Mesaj
    Beyaz aracin sağından gelene yol vermesi gerekir cadde değilse

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Binbaşı
    1605 Mesaj
    Beyaz aracın geldiği yol daha büyük gibi duruyor.Çift şeritli ve çizgileri çizilmiş. Yani ana yol olma ihtimali var. sizinkisi de sokağa benziyor. Şerit felan yok.Yani tali yol.

Siz bu durumda maalesef haksız gibisiniz.
    |
    |
  • Yarbay
    3184 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Cadde değil ama eksperle aralarında nasıl bir ilişki varsa ekspere ben caddeden çıkıyorum demiş çıktığı yer sokak resimdede göstereyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İbrahim Kaypakkaya -- 2 Haziran 2014; 23:23:55 >
    |
    |
    Bahsedilenler: Sythel, Toygun_ank kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    21621 Mesaj
    Eksper doğru karar vermiş

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yüzbaşı
    518 Mesaj
    öncelikle geçmiş olsun. anladığım kadarıyla bu kaza bir kontrolsüz kavşakta gerçekleşmiş. bu kavşakta sağdan gelen aracın geçiş üstünlüğü olması gerekir. eğer durum böyleyse beyaz araç sağından gelen mavi araca yol vermeli. bence mavi araç kusursuzdur.
    tabi bu yorumu yolu ve kazanın gerçekleşme şeklini bilmeden yapıyorum , belkide yablış yorum yapıyorumdur.
    ancak suçsuz olduğunıuza inanıyorsanız kesinlikle sonuca itiraz edin, çünkü o sonuçlar çok güzel değişebiliyor, ve ekspere asla ama asla güvenmeyin ve inanmayın. tekrardan geçmiş olsun.
    |
    |
  • Yarbay
    2969 Mesaj

İkinizde yukardanmı geliyordunuz yoksa beyaz araba sağdanmı geliyordu.?
    |
    |
    qunDy kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1605 Mesaj

Hocam orada tabela sokak yazıyor ama doğru olmayabilir. Bir de anayol olması için mutlaka cadde olması gerekmiyor diye biliyorum.
    |
    |
    qunDy kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3184 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Abicim sokaktan çıkıyor nasıl doğru karar kontrolsüz kavşak burası.
    |
    |
    TuVNeRa kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3184 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Beyaz araç minibüsün olduğu sokaktan geliyordu bizde arkadaki hafif rampadan iniyorduk.
    |
    |
    novinovi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    621 Mesaj
    hocam yol çizgilerine bakılırsa siz tali yoldan çıkmışsınız bu durumda sizin yol vermeniz gerekir kişisel görüşüm.
    |
    |
  • Yarbay
    21621 Mesaj
    Eşit öneme sahip kavşaklarda yokuş aşağı gelen mutlaka yol verir kuralı

• Yarbay
    7790 Mesaj
    beyaz arabanın geldiği yolda şeritler var orası sokak sizinkisi ara sokağa benziyor. ekspertizin görüşü haklı görünüyor.

edit:

bu tip yol kesişim noktalarına gelindiğinde frene basmak bukadar zor olmamalı yol hakkı sizin bile olsa yol benim hakkım deyip frene bile basmadan dalmamanız gerekir. Farzedinki bisikletiyle hızlı gelen dikkatsiz bir çocuğa çarptınız ve ağır yaralanmasına yada frenleri boşalmış hızla gelen bir yük kamyonuyla siz çarpıştınız.

bu arada her iki aracında markası Seat mış eskaza farklı olsalardı şu şunu dövdü nasılda dövdü ama diye geyikler dönerdi. Herzaman denildiği gibi kazanın oluş şekli belirleyici unsurdur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WarSaw -- 2 Haziran 2014; 23:31:36 >
    |
    |
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    quote:

Orijinalden alıntı: qunDy

Mavi araç bizim, iki arabada sokaktan çıkıyor bizim geldiğimiz yer hafif yokuş aşşağı beyaz arabada bize göre soldan geliyor yani biz onun sağında kalıyoruz. Beyaz araç bildiğin fren bile yapmadan bize çarptı, Eksper bizim yazdığımız tutanağı hiç umursamadan bize çarpan aracın haklı olduğunu söyledi. Bugün rapor çıktı onlarda bizim hatalı olduğumuzu söylüyor.
    Trafik kurallarına göre hangimiz hatalı ?

geçmiş olsun ancak siz tali yoldan çıkmışsınız gibi evimin bulunduğu mahalle aynı bu şekilde ana yol sokak yine buna benzer kazalar çok oldu size çarpan araç haklı
    |
    |

• Yarbay
    3184 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Kaza yaptığımız yer tamda işaretli olan yer beyaz araç kurmu sokaktan çıkıyor biz çiğdem sokaktan.

http://www.haritamap.com/yer/66689/cigdem-sk.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İbrahim Kaypakkaya -- 2 Haziran 2014; 23:31:52 >
  • Yarbay
    21621 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: qunDy

Kaza yaptığımız yer tamda işaretli olan yer beyaz araç kurmu sokaktan çıkıyor biz çiğdem sokaktan.

http://www.haritamap.com/yer/66689/cigdem-sk.html

O sokakta ben de buna benzer kaza tehlikesi atlattım

• Yarbay
    3819 Mesaj
    Bayirda yol verme kurali karşılık li olur benim bildigim burada öyle bir durum mu var. Sağdan gelene yol vermeliydi frene bile basmamak ne demek hakli diyenler neyin kafasında acaba

• Yarbay
    3184 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Freni ben yaptım yapmasam şu anda arka koltuktakiler veya ben vefat bile etmiş olabilirdim.
    |
    |
    Toygun_ank kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3819 Mesaj
    Ama Volkswagen voltcunun da kabahat i var görüşü engelenecek şekilde koca araba koyulur mu vicdansiz

• Yarbay
    21621 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Toygun_ank

Bayirda yol verme kurali karşılık li olur benim bildigim burada öyle bir durum mu var. Sağdan gelene yol vermeliydi frene bile basmamak ne demek hakli diyenler neyin kafasında acaba

Yokuştan yukarı çıkan yol vermek zorunda değildir
    Hatta yokuşu bitirmek üzere olan araç bile yokuşu çıkmaya başlayana yol verir

Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
uc satın al ;pubg mobile ;uc
Sohbet
triple negative breast cancer
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,312
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.