Şimdi Ara

Kaza yaptık Burada Trafik Kurallarına Göre Kim Hatalı ? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
150
Cevap
0
Favori
5.725
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Beyaz arabanın yolu ana yol. Sizinki tali yol. Kesintiye uğrayan yol sizinki. Ana yol tarafından kesilmiş.
    Üstelik ana yolun kenarlarında düz çizgiler var.
    Görünene göre kusurlu olan taraf sizsiniz.

Ama itiraz edebiliyorsanız yine de şansınızı deneyin. Ben görüntüye göre yorum yaptım.

Diğer konu ise, sizin geldiğiniz yolun sağında inşaat var. Burada daha önce bir DUR tabelası olup inşaat nedeniyle sökülmüş olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C4_1400 -- 3 Haziran 2014; 12:13:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: C4_1400

Geçmiş olsun;

Beyaz arabanın yolu ana yol. Sizinki tali yol. Kesintiye uğrayan yol sizinki. Ana yol tarafından kesilmiş.
    Üstelik ana yolun kenarlarında düz çizgiler var.
    Görünene göre kusurlu olan taraf sizsiniz.

Ama itiraz edebiliyorsanız yine de şansınızı deneyin. Ben görüntüye göre yorum yaptım.

Diğer konu ise, sizin geldiğiniz yolun sağında inşaat var. Burada daha önce bir DUR tabelası olup inşaat nedeniyle sökülmüş olabilir.

İş biraz dallanıyor budaklanıyor ama arkadaşın dediği gibi inşaatten dolayı dur levhasinda bir sökülme oldu ise tüm masrafları inşaat firmasına da ödetebilirsiniz dava acarsaniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • C4_1400 C kullanıcısına yanıt
    İş bayağı bir büyüyecek gibi kurallara uyan biriyim zaten orda levha olmuş olsa kazada olmazdı.

• ne caddesi arkadaşlar her gittiğiniz yolun sokak mı cadde mi olduğuna mı bakıyorsunuz?

aksine bir işaret yoksa (anayol levhası, yol ver levhası, dur levhası....vs) kontrolsüz kavşaklarda yol hakkı sağdan gelen aracındır

anayol konumunda ise anayol levhası olacak, daha tabelaları bile bilmeyen millet atıp tutuyor

Kaza yaptık Burada Trafik Kurallarına Göre Kim Hatalı ?

Hadi bakalım burada yol hakkı kimin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arif -- 3 Haziran 2014; 12:52:59 >

• Arif kullanıcısına yanıt
  • Arif kullanıcısına yanıt
    Peki bize çarpan aracın çıktığı sokaktaki şeritler neyi ifade ediyor?

• oradan gelen giden aracın bulunması gerektiği yeri, sollama yapıp yapamayacağını gösteriyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arif -- 3 Haziran 2014; 12:58:35 >
  • yolun ortasında yanyana kesintisiz devam eden şerit çizgisi varsa bu o yolun bölünmüş yol olduğunu ve bu yolda devam eden araçların öncelikli geçiş hakkı olduğunu belirtir. ====== şerit çizgileri bu şekilde değil de kesintisiz olmalı mobilden bu kadar yazabildim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • _________________________kenar çizgi

<==

__________________________ orta şerit
    __________________________ çizgisi

bölünmüş yol ==>

beyaz aracın geldiği ve devam ettiği yol bu şekilde ise siz kusurlusunuz. aksi halde eğer tespit edilebiliyor ise size en çok kavşak lara yaklaşırken hız azaltmamak tan kusur verilebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: qunDy

Mavi araç bizim, iki arabada sokaktan çıkıyor bizim geldiğimiz yer hafif yokuş aşşağı beyaz arabada bize göre soldan geliyor yani biz onun sağında kalıyoruz. Beyaz araç bildiğin fren bile yapmadan bize çarptı, Eksper bizim yazdığımız tutanağı hiç umursamadan bize çarpan aracın haklı olduğunu söyledi. Bugün rapor çıktı onlarda bizim hatalı olduğumuzu söylüyor.
    Trafik kurallarına göre hangimiz hatalı ?

Kaza yaptık Burada Trafik Kurallarına Göre Kim Hatalı ? Kaza yaptık Burada Trafik Kurallarına Göre Kim Hatalı ?

sağdan gelen aracın yol hakkı ama böyle bir kavşakta fren bile yapmyan araba hatalı olur kardeşim herzaman kağıtta değildir kurallar göz var nizam var

• ss01 kullanıcısına yanıt
    Resimde görünen kadarıyla ortada çizgi var ve yol kenarında durmadan devam eden şerit var

• celsus kullanıcısına yanıt
    Beyaz araç fren yapmadı ama raporda biz hatalıyız büyük ihtimalle beyaz aracın geldiği yol ana yol

• Geçmiş olsun hocam tam bir muamma bana göre.Bu tarz yollarda tam durup geçmek lazım.Ben şahsen öyle yapıorum gelen arabayı göremediğim yollarda tam durup geçiyorum.Millet şuursuz nasıl olsa dururlar diye yardırıp geçiyorlar.ama mutlaka itiraz edin
  • Sağolun itiraz edicez zaten büyük ihtimalle ama yol olsa bile % 90 olmaması lazım

• Bir yolun ana yol tali yol olmasını belirleyen yolun biçimi şekli serit sayısı değildir. yolun ozelliklerini belirleyen trafik işater ve işaretçileirdir.
    Eger bir kavşak da trafik işaretleri ile ana yol yol ver dur gibi işaretlerle geçiş ustunlukleri belirlenmemişse o zamam eşit kollu kavşak kabul edilir.
    Bu durumda 1. Her zaman kavşak içerisinde olan geçiş ustunlüne sahiptir. eşit kollu vaşaklarda her yönden gelen araç kavşak başında durup kavşak boş ise kavşa girmek ve geçişi tamamlamak zorundadır. eğer kavşak boş ise eşit kollu kavşaklarda (DÖNER KAVŞAK HARİÇ) sağdan gelene yol verilir.

Tüm bu kurallar ( Karayolları trafik kanunu kurallar kitaplarında hepsini bulabilirsiniz) çerçevesinde mavi araç % 100 haklı ve geçiş üstünlüğüne sahip. çunku mavi araca eğer beyaz araç yandan çarptıysa ki foto da oyle gozukuyor. bu durumda mavi araç zaten kavşaga beyaz araçtan once girmiş ve beyaz aracın sağ tarafında kalmakla da zaten geçiş ustunlüğüne sahıpmış. su gotürmez sekil budur sayın arkadaşlar.

Bu arada onemli !!!! sagdan gelene yol ver kuralı doner kavşaklarda geçerli değildir. (ÖNEMLİ) çünkü kavşak içerisine girip donmekte olan araç size göre solda kalsa dahi unutmayın 1 numaralı kural kavşak içinde olan kavsaktan çıkana kadar kavşağa gırecek aracın kavsak dısında beklemesi gerekir. Bu kural Avrupa ulkelerinde soyle : eğer doner kavsaga geldiğiniz de boş olsa dahi durup kontrol etmeden kavşaga girerseniz derhal ceza yazarlar ve eğer 1 yıl içinde 3 kez tekarlarsanız ehliyetinizi alırlar. Doner kavşak o kadar onemli yani. (gerçi yaya geçinde durup yaya ya yol vermezseniz de aynı işlemi yapıyorlar yani tam Türkiye soforlerine gore oraya gıden arkadaşların cogu ilk 6 ayda ehliyeti kaptırıyorlar zaten sonra adam oluyorlar malesef)

• Beyaz Araba Kontrol Etmeden Cikmis Diye Anladim Ama Orda durup Solunu Sagini Kontrol Etmesi Lazimdi

• aegean_kk A kullanıcısına yanıt
    İşaret yok hocam mavi araç bizim 40 metre kadar gerideki sokağın orayada baktık levha tabela yok ama rapor %90 mavi araç hatalı diyor buda eksperin raporu doğrultunda çıktı galiba birde benim bildiğim bu raporlar 1 haftada çıkmıyordu.

• O çizgileri pazar kurulan yerlere çekiyorlar genelde.Bir anlamı yok diye düşünüyorum.
  • Peki anayola pazar kurulurmu?

• quote:

Orijinalden alıntı: qunDy

Beyaz araç fren yapmadı ama raporda biz hatalıyız büyük ihtimalle beyaz aracın geldiği yol ana yol

anayol sa durum değişir
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.