Şimdi Ara

Kaza yaptık Burada Trafik Kurallarına Göre Kim Hatalı ? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
150
Cevap
0
Favori
5.704
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: qunDy

Siteyemi bakılıyor yoksa sokağın girişindeki tabelayamı ?

Cadde olarak değiştirilmiş tabelalar değişmemiştir.
  • uzzd kullanıcısına yanıt
    Ee o zaman ben nerden bilicemde ona göre trafik kurallarına uyucam nasıl bir ülkede yaşıyoruz anlamadım ki.
  • Araç kullanırken zaten cadde sokak tabelalarına bakmazsın ki.

Kaza yaptık Burada Trafik Kurallarına Göre Kim Hatalı ?
  • quote:

Ee o zaman ben nerden bilicemde ona göre trafik kurallarına uyucam nasıl bir ülkede yaşıyoruz anlamadım ki.

Kontrolsüz kavşaklarda yavaşlayarak veya gerektiğinde durarak trafik kurallarına uymaya başlayabilirsiniz.
    Durmaktan kastettiğim kavşağa girmeden durmak. İçinde değil.

Hiçbirimiz araç kullanırken cadde/sokak tabelalarına bakmıyoruz.
    Dörtyol ağızlarına geldiğimde veya ara sokaklarda kavşaklara geldiğimde diğer taraflardan araç gelmediğinden emin olmadan geçmiyorum.
    22 senedir trafikteyim ve 22 senedir kavşaklarda çekingen/korkak olmanın, yol veren kişi olmanın bir eksikliğini/ezikliğini hissetmedim.
    Araba frene basınca duran, gaza basınca yürüyebilen bir alet. Durmaktan çekinmemek lazım. Tavsiye ederim.

Tekrar geçmiş olsun. Selamlar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Kaza yapınca nereye bakıcaz anayol değil benim geldiğim yer tali yol değil. Siteyi açıp cadde diyemi bakıcam.
  • bal974 B kullanıcısına yanıt
    Bak hocam benim araba nerde adamın vurduğu yer neresi ben yol üstünlüğünü almışım zaten eşşek herif aç gibi çıktı sokaktan fren mrende yok.
  • Resimlerden çok bariz belli oluyor diğer caddenin daha geniş olduğu tabelaya bakmaya gerek yok.
    Caddeyse cadde insan yavaş yada dur levhası koyar. Sizede yazdırıyorum böyle ama başkalarının hatası bize patladı neyse iyi akşamlar.
  • quote:

Bak hocam benim araba nerde adamın vurduğu yer neresi ben yol üstünlüğünü almışım zaten eşşek herif aç gibi çıktı sokaktan fren mrende yok.

Çarpıldığın yer sokak değil cadde olmuş. Senin çıktığın sokaktan daha geniş olduğu belli oluyor fotoğraflardan. Sağ/solda ve ortada şerit çizgileri olan bir yer.
    Yol üstünlüğünü almak nasıl oluyor? Önce burnunu sokunca yol üstünlüğü alınmış mı oluyor.
    Yolda giderken dolu olan yan şeride burnunu sokunca da yol üstünlüğünü almış mı olursun?

Geçmiş olsun. Kaza yaşamak hoş bir şey değil.
    Ama sen bu kazadaki hatanı görmezden gelmeye çalışarak kendini haklı çıkarma çabasındasın.
    Haklı olduğuna inanıyorsan gider tramer'e itirazını yaparsın. Buralarda yandaş arar gibi bir halin var.

Şirketimdeki pazarlamacı gibisin. Gitti önündeki arabaya vurdu. Savunması, "önümdeki eşşek herif aniden frene bastı", Eee senin onun dibinde ne işin vardı? Güvenli takip mesafesine ne oldu?
    Hala da aynı savunmayı yaparak kendini haklı göstermeye çalışır.

Sen de bulunduğun tali yolda ilerlerken anayol ile karşılaşmış ve durmadan kendini yola atmışsın. "Yol üstünlüğünü almışsın"??
    Anayolda ilerleyen araç da sana çarpmış.

Geçmiş olsun. Umarım bundan sonra kavşaklarda daha dikkatli olursun.

Benim sana nacizane tavsiyem, haklı olduğuna inanıyorsan, raporda haksızlık olduğuna inanıyorsan tramer'e itiraz et.
    Hakkını çekinmeden hukuk yolunda ara.

Selamlar

• outcast33 kullanıcısına yanıt
    Sİpariş verdim bile
    Fake çıksa bile daha önceki tecrübelerimden (fake usb flash ve microSD almıştım) aliexpress ten çok rahat paramı iade alabildiğimi gördüm

Ben haklı haksız davasında değilim ikiside sokak ve beyaz aracın çıktığı yer sokağa pazar kuruluyor. Şimdi dersenki iettnin sitesinde cadde olmuş orası cadde anayol. Yine % 90 hata bendemi oluyor onu anlamadım. Yukarda sigorta acentelerinin istediği %50-50 olayı gibi bir şey yokmu ? veya trafiğe çıkan her aracın 8/2 kusuru kabul ederek çıkması gibi bir şey yokmu ?
  • quote:

Ben haklı haksız davasında değilim ikiside sokak ve beyaz aracın çıktığı yer sokağa pazar kuruluyor. Şimdi dersenki iettnin sitesinde cadde olmuş orası cadde anayol. Yine % 90 hata bendemi oluyor onu anlamadım. Yukarda sigorta acentelerinin istediği %50-50 olayı gibi bir şey yokmu ? veya trafiğe çıkan her aracın 8/2 kusuru kabul ederek çıkması gibi bir şey yokmu ?

Dediğim gibi bizim pazarlamacı gitti trafikte öndeki aracın tamponunu indirdi %100 kusurlu oldu.
    Karşı tarafa 8'de 2 falan verilmedi. Bütün suç bizim araca verildi.

Teşekkür ederim iyi geceler.
  • quote:

Teşekkür ederim iyi geceler.

İyi geceler. Tekrar geçmiş olsun.

• quote:

8 de 2 kusur eski bir tabir.

Siz exper olsaydınız ve işinizin temeli, şirketinizi savunmak olsaydı, şerit çizgileri ile daha kapasiteli olduğu anlaşılan yolsa ilerleyen aracın, hızı ne olursa olsun, karıştığınız kazada hatasız olacağına kadar verirdiniz.

Yıllar önce TRT de, bir tanıtım reklamının "Tarih bile affeder, ama trafik asla affetmez." sloganı vardı.

Trafik, yapılan hatayı gerçekten affetmiyor.

Geçmiş olsun diyorum son olarak.
  • Burası Türkiye, yol hakkı senin olmuş olsa bile 4 yol ağzlarında yavaşlayıp gözlerini fal taşı gibi açıcan. Her an her şey olabilir.
    Büyük geçmiş olsun, Allah beterinden korusun.
  • Zaten baktım sağa sola bayağı bir gerideydi bu araç bende girdim yola nerden bileyim fren yapmayacağını

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Zaten baktım sağa sola bayağı bir gerideydi bu araç bende girdim yola nerden bileyim fren yapmayacağını

Bu saatten sonra yapacak başka bir şey yok artık, olan olmuş bir kere. Kendinize bir şey olmamış ya ona şükredin, araba bir şekide onarılır.
  • TuVNeRa kullanıcısına yanıt
    Ürün elinize ulaştıktan sonra ayrıntılı bir inceleme yapabilirseniz çok sevinirim
  • Fotolara bakınca sanki beyaz araba kavşaktan geçerken siz vurmuşsunuz gibi duruyor. Ben de sadece fotolara bakıyorsam mavi araç çarpmıştır derdim.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.