Şimdi Ara

Kaza yapınca kaçıncı basamağa düşerim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
5.905
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 7. Basamakta olan bir surucu (45% hasarsizlik indirimi mevcut) kaza yapip hasarsizligini bozdugu zaman bir sonraki sene bir alt basamaga (6. Basamak 30% hasarsizlik indirimi) mi duser, yoksa "Poliçenin ilk yılının hasarla kapatılması halinde %50 artış uygulanır." Olarak belirtilen 3. Basamaga mi duser, yoksa ilk trafiğe çıkmış gibi 4. Basamağa mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• merhaba

sizin karsi tarafa vermis oldugunuz hasarla orantilidir 6.basamagada dusebilirsiniz 4.basamagada policenizin bitis zamanina yakin bir surede sistem uzerinden bakilarak net bir cevap verilebilir size bu arada 7. basamak % 20 hasarsizlik indirimi anlamina gelir trafik policelerinde.

saygilarimla...

• Tek bir hasar olduğu sürece 6. basamağa düşersiniz.

Mevzuat açık ve nettir. 2016 Yılında emsal kararı vardır.
  • Merhaba birşey sormak istiyorum.

2017 Nisan ayında ilk kez aldığım(4.basamakta başladım) aracımın trafik sigortası poliçesini yeniledim. Kazasız geçirdiğim 1 yıl sonunda poliçeyi 5. Basamaktan yeniledim.Ancak Temmuz ayında karşı tarafın %100 kusurlu olduğu küçük bir kaza geçirdim. Nihayetinde aracımı tamir ettirdikten sonra Ağustos ayında sattım ve poliçemi iptal ettirdim.

Geçen hafta araç aldım.Sigorta yüksek çıkıyor.Daha önce 5.basamakta iken şimdi 4.basamkta görünüyorum.

Neden böyle?

• d.yigit D kullanıcısına yanıt
    Merhabalar
    Özelden bana telefon numaranızı yazarmısınız sistem üzerinden beraber kontrol edelim muhtemelen % 100 diye bildiğiniz yarı yarıya yada size rucu olmuş olabilir.
    Büyük ihtimalle kusur oranlarında bir hata olmuştur hocam.

Kaza tespit tutanağı sorgulama sayfasından sorgulayarak durumu netleştirebilirsiniz.

Eğer bir hata varsa poliçeyi kesen acenteye bilgi verirseniz hemen düzelttirirler. Hata yoksa yine poliçeyi kesen acente genel müdürlük ile iletişime geçip düzenleme yapabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: spacewolf

Büyük ihtimalle kusur oranlarında bir hata olmuştur hocam.

Kaza tespit tutanağı sorgulama sayfasından sorgulayarak durumu netleştirebilirsiniz.

Eğer bir hata varsa poliçeyi kesen acenteye bilgi verirseniz hemen düzelttirirler. Hata yoksa yine poliçeyi kesen acente genel müdürlük ile iletişime geçip düzenleme yapabilir.

Henüz yeni aldığım araç için poliçe kesmedim yüksek çıkınca bekledim.Siz eski poliçeyi mı kast ediyorsunuz

• 34 plakalı araç benim. SBM nin sisteminde az önce tekrar sorgulattım.

Kaza yapınca kaçıncı basamağa düşerim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi d.yigit -- 26 Ekim 2017; 12:17:5 >
    Bu durumda acentenize söylerseniz genel müdürlük ile durumu düzelttirebilir.
  • 6.basamağa düşer hocam.

poliçenin ilk yılı derken hasarsızlık indirimi olmayan giriş basamağı 4.basamaktakiler için geçerli.

Trafik sigortalarında indirimi tramer atıyor sigorta şirketleri kendileri değil.
    Hasarsızlık indiriminin zaman aşımı süresi var, ondan dolayı olabilir bu şekilde bir şey söylemek imkansız,
    ancak bilgileri verdiğiniz ve fiyat bakan acente net bir şey söyleyebilir,

Hasarsızlık indirimi tekabül ediyor mu fiyat bakan acente ekrandan görebiliyor.
    indirim tekabul etmiyor da olabilir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.