Şimdi Ara

kayış bölümün den gelen ses ,? (videolu)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (2 Mobil) - 4 Masaüstü2 Mobil
5 sn
20
Cevap
1
Favori
409
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • kayış bölümünden tu tu tu gibi bir ses gelmekte usta bu doktorların kullandığı steteskop ile dinledi bana da dinletti dinamo kafasından geliyor dedi dinamocu ya götürdüm bunların dinamo kafası şahin gibi düz kafa dedi ses yapmaz ve dinamo kafası değişmez dedi v kayışı yeni değişti bu ses nereden geliyor olabilir? vidonun 10 saniyesini sonrasını dikkatli dinleyin bazen gelmiyor gibi yada alıştığım için ben duymuyor da olabilirim tam bilmiyorum araç soğukken bariz bir şekilde hissediliyor işin en kötü yanı ustamın dediğine göre böyle kullan hiç elletme çok başın ağrır dedi klima boruları sökülebilir duruma göre tampon sökülebilir onun aparatı makinası var onunla sökülüp takılıp ayar yapılıyor direk takılmaz diye bahsetti araç nissan qashqai 2008 daha önce kesinlikle ama kesinlikle klima kompresörü dinamoya herhangi bir işlem yapılmadı o bölümde sadece kayış değişti diğer bilyalar her şey tamamen orijinal

https://dosya.co/mxvbxel2wuew/20231127_025120.mp4.html

berke kızılayyoutube
    kayış bölümünden tu tu tu gibi bir ses gelmekte usta bu doktorların kullandığı steteskop ile dinledi bana da dinletti dinamo kafasından geliyor dedi dinamocu ya götürdüm bunların dinamo kafası şahin gibi düz kafa dedi ses yapmaz ve dinamo kafası değişmez dedi v kayışı yeni değişti bu ses nereden geliyor olabilir? vidonun 10 saniyesini sonrasını dikkatli dinleyin bazen gelmiyor gibi yada alıştığım için ben duymuyor da olabilirim tam bilmiyorum araç soğukken bariz bir şekilde hissediliyor işin en kötü yanı ustamın dediğine göre böyle kullan hiç elletme çok başın ağrır dedi klima boruları sökülebilir duruma göre tampon sökülebilir onun aparatı makinası var onunla sökülüp takılıp ayar yapılıyor direk takılmaz diye bahsetti araç nissan qashqai 2008 daha önce kesinlikle ama kesinlikle klima kompresörü dinamoya herhangi bir işlem yapılmadı o bölümde sadece kayış değişti diğer bilyalar her şey tamamen orijinal
    https://www.youtube.com/shorts/EWVr6-VKsT0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berke_17. -- 28 Kasım 2023; 13:54:19 >

• berke kızılayyoutube
    kayış bölümünden tu tu tu gibi bir ses gelmekte usta bu doktorların kullandığı steteskop ile dinledi bana da dinletti dinamo kafasından geliyor dedi dinamocu ya götürdüm bunların dinamo kafası şahin gibi düz kafa dedi ses yapmaz ve dinamo kafası değişmez dedi v kayışı yeni değişti bu ses nereden geliyor olabilir? vidonun 10 saniyesini sonrasını dikkatli dinleyin bazen gelmiyor gibi yada alıştığım için ben duymuyor da olabilirim tam bilmiyorum araç soğukken bariz bir şekilde hissediliyor işin en kötü yanı ustamın dediğine göre böyle kullan hiç elletme çok başın ağrır dedi klima boruları sökülebilir duruma göre tampon sökülebilir onun aparatı makinası var onunla sökülüp takılıp ayar yapılıyor direk takılmaz diye bahsetti araç nissan qashqai 2008 daha önce kesinlikle ama kesinlikle klima kompresörü dinamoya herhangi bir işlem yapılmadı o bölümde sadece kayış değişti diğer bilyalar her şey tamamen orijinal
    https://www.youtube.com/shorts/EWVr6-VKsT0
  • v kayışı ya çok gergin ya da gevşek olabilir. Ben benzer bir problem yaşadım, bosch marka kayış takmışlardı motordan cik cik ses gelmeye başladı, yaklaşık 1000 km sonra tekrar götürdüm aracı ve continental takınca sesi kesti.

• Beetle Juice kullanıcısına yanıt

deneyeyim hocam el mahkum deneye deneye bulmaya çalışacağım artık benim araç için alınabilecek en üst seviye kayış markası nedir ?

• tabiiki sorun kayış gergi rulmanı

nıssan v kayış gergi rulmanı fiyatları & modelleri | mavi parça
    NISSAN V Kayış Gergi Rulmanı Fiyatları & Modelleri | Mavi Parça
    https://www.maviparca.com/yedek-parca/otomobil/nissan/kategori/kayis-sistemi/altkategori/v-kayis-gergi-rulmani
  • Devirdaim sesi olabilir mi?

kaç bin km önce değişti
  • Kaygerya kullanıcısına yanıt

hocam bu rulmanı alırım fakat değişim işlemi gerçekten zor mu ? ustanın bahsettiği kadar ? birde bu şekilde kullansam bir müddet ses haricinde problem çıkaracak yolda bırakacak durum oluşur mu

• metinTasci M kullanıcısına yanıt

hocam şimdi arşivden kağıtlardan kontrol ettim 145 bin km de iken değişmiş (2021-11 ayında) şu an 188 bin küsür km de aldığımdan beri devamlı olarak antifirizli kullanıldı kesinlikle ya castrol antifiriz yada petrol ofisi kırmızı bunların dışında başka marka kullanılmadı araç çeşme suyu v.s görmedi içme suyu yada saf su

• UP
  • Gergi rulmanini bul yaglayici sprey sik. Sesin kesildigini goreceksin. Sonra ses kesilirse degistirme zamani gelmis demektir.

W40 ile bunu denerim hocam değişimi yaptırırım problem değil ama bi 5 10 bin km bu şekilde idare etmez mi beni? Ses haricinde yolda bırakacak bir drum olur mu

• berke_17. kullanıcısına yanıt

Wd40 olmaz kayisin yapisini bozar kuruyunca sicak havada catlatir yag bazik sanayide bebek pudrasi doluyorlar kayisa iyice yedir. Birde havalar sogudu kayistan ses gelmesi normal dinamo icin elektrikciye gostermek olcturmem gerekir herkes firsatci bozuk olmayan dinamo icin sok tak parasi alir.

• flyer_mig kullanıcısına yanıt

WD40 zarar vereceğini bilmiyordum hocam teşekkür ederim ama sanırsam benim sorunum kayış değildi dinamo ucundaki kasnak sanırsam yukarıdaki videoyu 10 saniyesinden sonra detaylı izleyin hocam kayış bando marka yeni değişti max bin km bile olmadı

• kayıştan gelmiyor ses. kayışın bağlı oldugu gergi rulmanından geliyor.

Anladım hocam peki bu şekilde kullanım yolda bırakma neden olur mu peki?

Edit yani max 5 10 bin km götürür mü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berke_17. -- 29 Kasım 2023; 13:2:38 >
  • rulman dagılırsa yolda kalabilirsin kayış kopabilir sıyırabilir. ama rulman dagılmadıgı sürece kullanırsın sorun yok.

Anladım hocam net birşey söylemek mümkün değil ozaman teşekkür ederim

• Hocam kayış yeni değişti demişsiniz sanırım yukarıda öyle okudum. Kayışın gerginliği ne durumda? Kontrol edildi mi? Sanki kayış fazla sıkı ve rulman ses yapıyor gibi geldi bana
  • Material-Engineer kullanıcısına yanıt

İlk başından beri benimde şüphelendiğim şey aslında buydu kayışın çok fazla sıkıldığı nasıl anlaşılır hocam

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.