Şimdi Ara

Mercedes-Benz C Klasse hangi sınıfa giriyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
0
Favori
18.588
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bu konuyu hep merak etmişimdir.Resmen adamların bütün modelleri hangi sınıfa ait olduğunu gösteriyor.Ama bu C Klasse'nin de C sınıfı olduğuna pek inanasım gelmiyor.Bilgilendirirseniz sevinirim.

• Şimdi şöyle diyeceğim ve birazdan bazı otoriteler belki beni bilgisiz olarak görecek. Ama hiçde önemsemiyorum. Çünkü benim fikrim, mantığım ve görüşüme göre;

Mercedes A serisi : A sınıfı
    Mercedes B serisi : B sınıfı
    Mercedes C serisi : C sınıfı
    Mercedes E serisi : D sınıfı
    Mercedes S serisi : E sınıfı

Geçmişe dönersek, 190 E C sınıfı.
  • D sınıfıdır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: brkcad34

Şimdi şöyle diyeceğim ve birazdan bazı otoriteler belki beni bilgisiz olarak görecek. Ama hiçde önemsemiyorum. Çünkü benim fikrim, mantığım ve görüşüme göre;

mercedes c serisi, bmw 3 serisi, audi a4, passat, mondeo vs.. gibi araçlarında olduğu orta segment bir otomobildir yani c değil d sınıfıdır, e serisi ise orta segmentin üstü olan lüks segmente girer, bu sınıftada audi a6, citroen c6, bmw 5 serisi vs.. gibi otomobillerin olduğu sınıftır, c serisi c sınıf değildir c sınıfında focus, jetta, civic gibi araçlar vardır ve bunlar c serisinin rakibi olmaz olamaz..

• O zaman şöyle diyelim. Sınıflar da kendi içlerinde alt-üst sınıf diye ayrılmakta. C serisi de C sınıfının üst segmenti. Bunu bir yerde okumuştum.
    Bu arada, Mercedes C serisi C sınıfıdır diye bir idda'da bulunmuyorum. D sınıfı diyorsanız öyledir. Sizler daha bilgilisiniz. Hiç tartışmaya girip sinir olmaya niyetim yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brkcad34 -- 6 Aralık 2008; 9:41:11 >
  • quote:

Şimdi şöyle diyeceğim ve birazdan bazı otoriteler belki beni bilgisiz olarak görecek. Ama hiçde önemsemiyorum. Çünkü benim fikrim, mantığım ve görüşüme göre;

yine aynı arkadaş

D sınıfıdır arkadaşım bakma sen yanlış yazılanlara...
  • Mercedes, BMW şaşırtıcı gerçekten. Bir yerde okumuştum. Segment'ler kendi içlerinde alt ve üst olarak da sınıflandırılmakta. Mesela C sınıfı üst segment, alt segment veya D sınıfı üst segment ve alt segment gibi.
    Belki'de geçekten Mercedes şu şekilde de olabilir.

A serisi : B sınıfı
    B serisi : C sınıfı
    C serisi : D sınıfı
    E serisi : E sınıfı
    S serisi : F sınıfı

Doğrusu budur belki'de. Ama az önce yukar da yazdığım sınıflandırma da mantıksız gibi değil. Neyse A, B, C, D sınıfları ile ilgilenmiyorum artık. Çünkü gün geçtikçe yeni arabalar çıkıyor ve segmentler'de kafa karışıklığı oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brkcad34 -- 6 Aralık 2008; 10:55:43 >
  • kendi içinde çalkantılar yaşıyorsun
    ama son yazdığın doğru
  • quote:

Mercedes, BMW şaşırtıcı gerçekten. Bir yerde okumuştum. Segment'ler kendi içlerinde alt ve üst olarak da sınıflandırılmakta. Mesela C sınıfı üst segment, alt segment veya D sınıfı üst segment ve alt segment gibi.
    Belki'de geçekten Mercedes şu şekilde de olabilir.

A serisi : B sınıfı
    B serisi : C sınıfı
    C serisi : D sınıfı
    E serisi : E sınıfı
    S serisi : F sınıfı

Doğrusu budur belki'de. Ama az önce yukar da yazdığım sınıflandırma da mantıksız gibi değil. Neyse A, B, C, D sınıfları ile ilgilenmiyorum artık. Çünkü gün geçtikçe yeni arabalar çıkıyor ve segmentler'de kafa karışıklığı oluyor.

evet doğrusu bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Whisper911 -- 6 Aralık 2008; 11:59:03 >
  • Mercedes B jip gibi araba bizim arabadan büyük, adamın biri demiş ki B sınıfı

o araç yeni bir segment, kendi segmentini yaratttı... Ama MPV sınıfındadır, Corolla Verso, C4 Picasso gibi

Merceeds A sınıfı Kompakt

Mercedes C sınıfı (D)

Mercedes E sınıfı Executive (E)

Mercedes A serisi, A3 ve BMW 1 in rakibidir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasanmerto -- 6 Aralık 2008; 12:36:52 >
  • c serisinin içine binince özelliklerine bakınca d sınıfı gibi duruyor
    c ile d sınıfı arasında bir yerdedir
    ne kadar forumda e serisini d sınıfındaki passatla aynı sınıfta tutsalarda e seriside d sınıfının üstündedir e sınıfında demek daha mantıklı olur..

bu soruyu merso uzmanı lazarotti daha iyi cvplar..
  • forum olarak son zamanlarda bu olaya çok ve gereksiz yere takılıyormuşuz gibi geliyor.

son on yılda ortaya çıkan yeni segmentler ,motor seçeneği çeşitliliği ve tüm segmentlerin boyutlarınınki büyümesi ile artık endüstrinin tüm patronları bir araya dahi gelse bir sınıflandırma da mutabık kalamazlar.

boyut desen, ford mondeo ile bmw 3 arasındaki boyut ve hacim farkı, bmw 3 ile octavia arasında yok, performansla zaten hiç alakası yok, konfor desen c segmenti premium markanın modelinin, sıradan bir markanın d segmeti modeli kadar konfor sunduğu örnekler de var.
  • c serisi d sınıfı biri araçtır. rakipleri de passat, 3 serisi, a4, c5, mondeo gibi araçlardır.
  • yıllardır otomobilin içndeyim

bu sınıfları kim belirliyor vatandaşmı otomoıbil firmalarımı

örnegin kim çıkıpta e seridine d sınıfıdır diyor

bu kriterler neye göre belirleniyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: hasanmerto

Mercedes B jip gibi araba bizim arabadan büyük, adamın biri demiş ki B sınıfı

o araç yeni bir segment, kendi segmentini yaratttı... Ama MPV sınıfındadır, Corolla Verso, C4 Picasso gibi

Merceeds A sınıfı Kompakt

Mercedes C sınıfı (D)

Mercedes E sınıfı Executive (E)

Mercedes A serisi, A3 ve BMW 1 in rakibidir

en doğrusu bu
  • CLS hangi sınıf ??
  • ulaşılması zor bir sınıfta
  • quote:

Orjinalden alıntı: ottoman_solider

CLS hangi sınıf ??

Biraz zor bir soru...

Bu tip 4 kapılı coupeler yeni bir sınıf yarattı. Bana sorarsan en yakın olduğu segment E segmenti. Sakın yanlış anlaşılmasın, E segmenti demiyorum, E'ye yakın diyorum.

Biraz Ahmet Çakar tadında oldu bu, gerizekalı demiyorum, gerizekalı mısın diye soruyorum der gibi...

• d sınıfına girer
  • D sınıfı
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.