Şimdi Ara

kasko iptali hk

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
625
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • aracımı aldıgım tarihden itibaren 3 adet olaya karıştım.
    1. kazada %100 kusur karşı sürücüye verildi 10.200 tl hasar çıktı
    2. aracımın on camında catlak oldugu için cam değiştirdim.
    3. hırsızlık sonucu kırılan sol yan camın degısımı ve kapının kenarına boya artı düzeltme yapılması.

1 ve 3. kazada kaskodan kiralık araç aldım.

bu 3 olaya istinaden kasko poliçesi nasıl iptal oluyor ve neden riskli gruba sokuluyorum. başına daha önce böyle bir olay gelen varmı aracaba ve ne yapmamı önerirsiniz şuan kasko 6.0000 tl gibi bi rakama yapılıyor

• 1 seneyi dolunca zaten yenilenmez herhangi birşey yapmanıza gerek yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • metinTasci M kullanıcısına yanıt
    hocam anlayamadım yazdıgını şuan kaskom yok prim iadesi yaptılar 6 ay oldu kaskoyu yapalı
  • yavuzhanars97 Y kullanıcısına yanıt
    Hocam poliçenize bakın ne yazmışlar bu konu ile ilgili?
  • Guncel hangi firma olduğunu ve tam ne dediklerini de söyleyin bu bir rezilliktir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2 tane cam hasari ve kaza muhtemelen ehliyet yeni.
    Sonunda firma riskli gruba sokmus.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NextMove -- 12 Ocak 2018; 13:39:55 >
  • fatihburak95 kullanıcısına yanıt
    halk sigorta
  • Kasko Sadece 1.kazayı karşıya rücu edebilmiş,belkide edememiştir.diğerlerinide kendisi karşılamış firma..
    Bu yüzdendir büyük ihtimal.
    Poliçeye bakmak lazım
  • 97 doğumlusun galiba, 23 yaş, 6 ayda bir kaza 2 cam değişimi. Bana yeterince riskli geldi.

• Kanunda bildiğim ölüm araç devri dışında poliçenin sona ermesi ile ilgili hüküm yok, kaskoda bir özel hukuk sözleşmesidir kanunun emredici hükümlerine aykırı olmamak ve tüketici hukukuna göre haksız şart olmamak şartıyla yazılan sözleşme hükümleri geçerlidir. İptale ilişkin poliçede şart var mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cam kaskodan ücretsiz ama orada şöyle bir olay var. Cam değişimi yapıldığı dönemde eğer kusurlu olduğunuz için kaskoyu kullanırsanız cam değişimini normal bir kasko dosyası gibi düşünüyor ve sizin kademe 2 kere geri düşüyor. doğal olarak 4 ile başladıysanız 2e düşüyor. Diğer kazayı da sistemsel ekledilerse 1. kademede en riskli gruba girmiş oluyorsunuz.

Bu olaydan dolayı kaskoyu gereksiz küçük işlerde kullanmamak lazım. Mini onarım cam değişimi gibi işleri eğer o dönemde dosyanız yoksa birini kasko dönemi bitimine 1ay kala yaptırın. o zaman kademe düşmez yeni dönemde indirimli kademe olur.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.