Şimdi Ara

Kas seğirmesi, titremesi, atması. Yardım lütfen! (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
117
Cevap
4
Favori
217.313
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam hiç sakinleştirici kullandınız mı bende baya fark etmişti kullandığımda hatta hiç olmamıştı
  • quote:

Orijinalden alıntı: 52Omega

Hocam hiç sakinleştirici kullandınız mı bende baya fark etmişti kullandığımda hatta hiç olmamıştı

Kullanmadım.

• Buarada herkese yüzme koşma gibi spor aktivitelerini tavsiye ederim beni aşırı derecede rahatlatmıştı
  • Cool Storm kullanıcısına yanıt
    Bendede aynı seğirmede var,titreme çok kötü,bişey kaldırırken,veya birşeyi almak için uzanırken oluyor sizinkini tam anlayamadım,hareket ederken oluyormu.
  • Bende de var genelde baldırlarımda olmak üzere her yerde oluyor seğirmeler, covid döneminde çıktı, doktora gitmedim. Son dönemde bu kadar insanda görülmesi normal değil.
  • William0 kullanıcısına yanıt
    Covid döneminde başladı bende de hareketsiz kalmamıza bağlıyorum
  • 52Omega kullanıcısına yanıt
    bu konuda bir makale araştırma var mı bakınayım biraz
  • William0 kullanıcısına yanıt
    Valla hocam bakmayın deli olursunuz araştırdıkça psikolojim çok daha kötüye gitti hiç araştırmasaydım şuan varya kafam aşırı rahat olurdu damardır atar der geçerdim geçti şuan ama kötü durumlar gelmiyor değil aklıma
  • 52Omega kullanıcısına yanıt
    doğru hocam kafaya taktıkca kötüleşiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hakan1818

Bendede aynı seğirmede var,titreme çok kötü,bişey kaldırırken,veya birşeyi almak için uzanırken oluyor sizinkini tam anlayamadım,hareket ederken oluyormu.

Evet.

• Benimde sağ kolumun dirseğin biraz üst tarafında olan bölgesi kışın tam 6 gün boyunca seğirdi, titredi. Büyük ihtimalle ya soğukta kaldınız, ya ufak bir enfeksiyon dolayı ya da hareketsiz kalmaktan olmuş olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Babangida Babayaro -- 25 Temmuz 2021; 12:37:37 >
  • Hocam yorgunluktan stresten olabilir
    Kalsiyum magnezyum eksikliğinden olabilir.
    Ama kafaya göre kullanmanızı tavsiye etmem bi kan tahlili falan yaptırmak lazım.
  • Atrofi yani kas çökmesi mevcutmu vucudunda. Allah korusun als belirtilerindendir kas segirmeleri ama genc yasta cok beklenmez. Zamaninda bende stress olmustum als falan diye ama gecti cok sukur. Magnezyum eksikliginde de olabiliyor veya stress de tetikler. Rahat olun soda icin biraz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi social -- 25 Temmuz 2021; 18:16:41 >
  • Kas seğirmelerinin birçok nedeni olabilir.Nöroloğa gidip gerekli testler yapılması lazım.Kas seğirmeleri ile beraber tremor(titreme) mevcutsa hangi tremorun olduğu belirlenip ona göre tedavi planlaması yapılır.

• yatarken bacağım kontrolsüz fırlıyordu yerinden bayadır da vardı.bu sene doktora sordum bu ne diye huzursuz bacak sendromuymuş içtiğin ilaçların biri yapıyor bırak dedi bıraktım geçti.bu ilaç dopamini düşürüyor yani bir çok sebep yazmışlar da bu da bir sebepmiş ama tabi genelde sinir strestir sürekli değil arada bir oluyordu.düzenli yaşayıp iyi beslenir az strese maruz kalırsanız hasta olmazsınız ama işte illa bir şeyler oluyor.vitamin mi alacaksınız sorun oldukça alıp bırakmayın kan tahlili ile takip edin ne durumda ona göre sürekli kullanın.b12 vitamini mesela sürekli kullanmanın sakat olduğu bir vitamin çok fazlası kanser yapar bile dedi bana bir doktor ama 700 800 arası olmasını istiyoruz hareketsiz yorgun olmamak için bu yüzden haftada 3 tane içiyorum 2 içsem düşecek.bıraktığım anda 0'a iniyor neredeyse.3 ay veya en kötü 6 ayda bir genel kan tahlili yaptırmanızı tavsiye ederim.

• Haziran ayında başlayan kas seğirmesi şikayetim yüzünden bu başlığı kontrol ediyordum bir süredir. 33 yaşındayım az önce emg testi yaptırdım ve her şey temiz çıktı. Doktor bana şunu dedi, çok fazla genç geliyor ve herkesin sonucu temiz çıkıyor. Googleda aratıp acaba als mi oluyorum diye insanlar korkuyor ama kas seğirmesi ile als olunmaz daha çok fazla şey var buna öncülük eden. Magnezyum citrat alıyordum solgar onu kullan dedi. Seğirme normaldir herkese her zaman olur endişe edecek bir şey değildir diye söyledi doktor. Googleda görüp buraya gelen varsa rahatlasin :) başlıca sebebi stres ve anksiyete diye söyledi.
  • 1 saattir kaburga kasım kasılıyor ilk defa bu kadar uzun sürdü, yok mu bir çözümü.

• FollowTheLight kullanıcısına yanıt

hala devam ediyor mu bende de 2 yıldır oluyor neden oluyor bende merak ediyorum

• sibel_... S kullanıcısına yanıt

bazen ediyor ama cok nadir

• Bende de oluyor dün anksiyete'den sonra başladı vücudun çeşitli yerlerinde seğirme. Dün uykudan sıçrayarak uyandım kaç kez.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.